חיפוש

נפגעת בתאונת דרכים? ממי אפשר לתבוע פיצויים?

אין הרבה דברים נוראיים כמו תאונת דרכים, שכן זה אף פעם לא באמת צפוי. אנחנו נכנסים לרכבים שלנו בבוקר, או עולים על האופנוע, בטוחים שאנחנו נוהגים בצורה מושלמת וזהירה אך פתאום, בשבריר שנייה הכול יכול להשתנות. המציאות מראה שאפילו כאשר אנחנו בסך הכול הולכים ברגל המצב יכול להשתנות ואנחנו עלולים להיפגע, מה שמעורר את השאלה – מה עושים? האם אתה יכול לתבוע פיצויים אם נפגעת בתאונת דרכים? איך עושים את זה ואל מי בכלל פונים? המדריך לנפגעי תאונות דרכים ינסה לענות לך על מספר שאלות בנושא כך שכדאי יהיה לעיין בו.

איש אחרי תאונה

באיזה שלב כדאי להגיש את התביעה?

השאלה הראשונה היא מתי כדאי להגיש את התביעה? העניין הוא שברוב המקרים תאונת דרכים משאירה אותנו הלומים ולא אחת אנחנו אפילו מאבדים את ההכרה. עם זאת, כדי להגדיל את הסיכוי לקבל פיצויים בגין התביעה חשוב דווקא לנסות לעשות הכול כמה שיותר מהר. לכן, מי שעבר תאונת דרכים וכן יכול עדיין לאסוף כמה שיותר פרטים צריך לעשות זאת מיד אחרי התאונה, בין אם מדובר על פרטים כמו: איפה קרתה התאונה? מי היו מעורבים בה? מה השמות של האנשים ומה מספרי תעודות הזהות שלהם? באיזו חברת ביטוח הם מבוטחים ומה פרטי הפוליסה שלהם? לכן, במידה ועברת תאונה ואתה כן מסוגל לאסוף את כל הפרטים הללו – זה כדאי כי זה יסייע בהמשך הדרך.

האם תובעים את חברת הביטוח או את האשם?

אם עד היום היית בטוח שאחרי תאונת דרכים נהוג לתבוע אדם באופן עצמאי, כדאי לדעת שכמעט תמיד זה לא המצב. כלומר, לא אחת קורה שחברת הביטוח של הנפגע תתבע את חברת הביטוח של הפוגע והכול במטרה לקצר תהליכים ובמקרה לקבל את הפיצויים הגבוהים ביותר שאפשר. עם זאת, לא תמיד זה המצב וכן יהיו מקרים שבהם התביעה תהיה אישית. לכן חשוב לבדוק כל מקרה לגופו ולראות כיצד במקרה של התאונה האישית שלך כדאי יהיה לעשות זאת כדי להגדיל את הסיכוי לקבל פיצוי.

למה אתה חייב עורך דין שיעמוד לצדך?

כדי להתמודד בצורה הטובה ביותר עם תביעת תאונת דרכים יש לפנות אל עורך דין מתאים. העניין הוא שלמרות שניתן לקרוא אינספור מדריכים בנושא ולמרות שניתן להגיש תביעות מסוימות גם לבד, בסופו של דבר אין תחליף לשירותיו של עוה"ד. הוא יודע מה חשוב יותר ומה חשוב פחות, הוא יודע כיצד להכין את תיק התביעה והוא גם מכיר את ההתנהלות של בית המשפט. לכן, במידה ואתה יכול לבחור לך עורך דין שיעזור לך ויסייע, מומלץ לעשות זאת. מה שכן, כדאי יהיה לברר כמה שיותר פרטים אודות איש המקצוע שאליו אתה פונה שכן המקצועיות שלו חייבת להיות ברמה גבוהה ביותר.

אולי יעניין אותך גם

חוק ומשפט
תעבורה
איך לפעול לאחר תאונת דרכים

לעבור תאונת דרכים זו כמובן חווה מאוד לא נעימה. פעמים רבות הרגעים הראשונים שאחרי התאונה מלאים בלבול והלם. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא כמובן לוודא

קרא עוד »