תוכן עניינים

יצירת קשר מהיר

תביעות ביטוח לנפגעי תאונות דרכים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

בתקופה בה תאונות דרכים הפכו להיות ״מכת מדינה״, אנו נאלצים להתמודד, כמו רוב אזרחי ישראל בצורה כזו או אחרת, בהתמודדות עם השלכותיה של תאונת דרכים. בין עם מדובר במעורבות ישירה כגון התנגשות בין כלי רכב, תאונת שרשרת או במקרה של פגיעה בהולך רגל – רובנו חווינו אירוע דומה, לפעמים גם משני צדיי המתרס.

מעבר לסוגיה החשובה ביותר של בריאות הגוף והנפש, ישנו נושא בעל חשיבות גבוה מאוד והוא עניין הפיצוי הכספי בגין התאונה. רבים עלולים לטעות ולחשוב שכיסוי ביטוח הוא מספיק כדי לקבל את כל מה שמגיע לכם, אולם חשוב לדעת שמדובר בהליך מורכב שיש להיערך אליו בהתאם ובעיקר לדעת מה לעשות ומה לא – וזאת על מנת לוודא שכל זכויותיהם יקבלו מעמד מכובד וראוי.

 

ביטוח חובה – למה הוא חשוב ומה עושים במקרה של תאונה?

לפי חוק – קיימת חובה על כל אדם בישראל המחזיק ברשותו כלי רכב להחזיק בביטוח חובה. הביטוח נועד להקנות הגנה ולהבטיח פיצויים לנפגעים במקרים של נזקי גוף ורכב כתוצאה מתאונות דרכים. לביטוח יש חשיבות עליונה מעבר להגנה על נהג הרכב, וזאת מכיוון שהוא מעניק הגנה לכלל המעורבים בתאונת הדרכים מלבד הנהג – בין אם מדובר בהולכי רגל ובין אם מדובר בנוסעים נוספים ברכב הפוגע או הנפגע.

יש לציין כי גם במקרה בו אדם מעורב בתאונת דרכים אך אינו מחזיק בביטוח חובה, ניתן להגיש תביעה כספית לקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. הליך זו הינו פחות ודאי, ובעל פחות פוטנציאל להצלחה, וכן מדובר בהליך מורכב, ועל כן – מומלץ להסתייע בסיוע משפטי ראוי כדי להבטיח את מלוא זכויותיכם.

לפי חוק, כל אדם שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים, וכן בני משפחתו של אדם הנפגע בתאונה, זכאים להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח בשלל נושאים אשר נובעים מהתאונה לרבות נזקי גוף, אובדן כושר עבודה, נכות, אובדן שכר ועוד.

 

למה צריך עורך דין?

היו לא מעת מקרים בהם אדם היה נוסע ברכב המעורב בתאונה תבע את החברת ביטוח שלו עצמו, במקום החברת של הרכב בו נפגע. מקרים כאלה מייצרים סרבול פרוצדורלי מתיש שעלול לעלום לכם ביוקר. לא סתם אומרים שזמן שווה כסף. לפעמים דווקא ההוצאה הכספית על שירותים משפטיים ראויים הוא מה שיוזיל לכם משמעותית את עלויות ההליך – בין אם בכסף ממש ובין אם בכוחות נפשיים.

תמיד מומלץ להצטייד בעורך דין מומחה שיודע לסייע ולעשות סדר בהליך תביעת הביטוח – ובעיקר – לסייע לכם להתנהל מול חברת הביטוח ולהבטיח שמישהו יילחם על מה שמגיע לכם.

 

הייתם מעורבים בתאונת דרכים?

אתם מעוניינים לתבוע את חברת הביטוח?

היכנסו והכירו עורך דין מומלץ לתאונות דרכים, אשר מומחה במשפט האזרחי ושולט בכלל היבטי הליך תביעת הביטוח.

פנו אלינו ונעמוד לצדכם לאורך כל הדרך.

התנגשות רכבים

מילוי בקשה
חוק ועריכת דין
איך מגישים בקשה לפשיטת רגל

אדם שנמצא במצב בו איננו מסוגל יותר לעמוד בחובות שלקח על עצמו מגיע להליך של פשיטת רגל.  המשמעות היא שגם בהתחשב בהכנסותיו הבאות הוא לא

קרא עוד
תמרור תאונה
חוק ועריכת דין
איך להתנהל נכון בתאונת דרכים?

נפגעתם בתאונת דרכים? אתם זכאים לקבלת פיצוי. במדריך הבא נסביר צעד אחר צעד כיצד להתנהל נכון לאחר תאונת דרכים, לצורך מיצוי זכויותיכם במסגרת החוק. עברתם

קרא עוד
זקוק לייעוץ משפטי? צור קשר!