חיפוש

טופס 1099

מאמר זה יציג בקצרה את טופס 1099, טופס הדיווח לרשות המיסים האמריקאית, עבור העברת תשלום לישות אמריקאית.

 

מהו טופס MISC 1099 ומי נדרש להכיר אותו?

טופס 1099 הינו טופס דיווח לרשות המיסים האמריקאית, ה-IRS, בגין העברת תשלום לישות אמריקאית. לא כל תשלום נדרש בחובת הדיווח, אלא רק תשלום שנעשה באמצעות שיק או בהעברה בנקאית (וכמה קריטריונים נוספים שיוצגו להלן). חשוב לדעת, תשלומים שנעשים באמצעות כרטיס אשראי, מערכת Paypal או מערכות דומות, לא דורשות את מילוי הטופס כיוון שהנעשה דיווח אוטומטי לרשות בגין העברת התשלום.

מטרתו של הטופס היא לוודא שרשות המיסים האמריקאית מודעת לכל הפעולות הכספיות שמועברות לאזרחים אמריקאיים, על מנת לוודא שאין כספים שחומקים מתחת לעינה של הרשות. הטופס אמנם מועבר ישירות למקבל התשלום, אך עותק ממנו מועבר לרשויות ובכך חשיבותו.

יצוין, ישנם טפסי 1099 מסוגים רבים (1099A, 1009B וכן הלאה) בהתאם לאופי הספציפי של המשלם או המקבל, אך במאמר זה נציג את הנושא באופן כללי בלבד.

 

האם חובת הדיווח רלוונטית למי שמתגורר בישראל ואינו אזרח אמריקאי?

ייתכן מאוד. לא צריך להיות אזרח אמריקאי כדי להיות מחויב בהעברת טופס הדיווח, שכן אנשים רבים, שעונים על הקריטריונים שיובאו להלן, גם אם הם אינם אזרחים ואף לא מתגוררים בארצות הברית, נדרשים להעביר את טופס הדיווח ככל שבוצעה פעילות כלכלית בינו לבין אזרח אמריקאי. למשל, ניקח לדוגמא אזרח ישראלי שיש ברשותו נכס נדל"ן בארצות הברית, והוא מעביר תשלום למתווך הנדל"ן שמוצא עבורו שוכרים לנכס – ככל שהתשלום הועבר במזומן או בהעברה בנקאית – הוא יידרש למלא את הטופס.

על הטופס להיות מוגש לרשויות עד תאריך ה-31 לינואר בשנת המס הבאה.

מהם הקריטריונים? מי נדרש להעביר טופס?

אם עניתם על אחד מהקריטריונים הבאים, הרי שייתכן ואתם נדרשים לדווח:

  • המקבל: אזרח ארצות הברית, בין אם חברה או יחיד, שותפות, ואף פירמות עורכי דין.
  • המשלם: אזרח ארצות הברית, חברה אמריקאית או אזרח זר אשר מגישים דו"ח 1040NR.
  • סכום: כל תשלום מעל 600 דולר מחויב בדיווח, או סכום מינימלי בגובה 10 דולרים ששולמו עבור תמלוגים.
  • תשלומים: עבור שירותים שנים, שכירות, פרסים והכנסות נוספות.

מתי אין חובת דיווח?

כאשר התשלום מועבר לאחת מהמטרות או הגופים הבאים:

  • תשלום פרטי שלא במסגרת מסחר ועסקים (הלוואה לחבר למשל)
  • תשלום לחברות INC
  • תשלום משכוורת המדווחות בטופס המתאים, W2

 

כיצד מגישים את הטופס?

נדרש לוודא כי כלל הפרטים נכונים וכי הועבר דיווחים לגבי כל הגופים הרלוונטיים. ככל שאתם זקוקים לייעוץ או הכוונה, פנו אלינו לסייע. משרדנו יוכל לסייע לכם ולוודא כי אתם מדווחים על כלל התשלומים הנדרשים ומנגד לא מדווחים כאשר אתם לא נדרשים לכך. לפרטים נוספים לחצו כאן.

אותיות באנגלית

אולי יעניין אותך גם

החזרי מס
עורך דין מיסים
על החזר מס השבח כבר שמעתם?

לא כולם מכירים את זכויותיהם בגיל השלישי וכאן החלטנו לרכז עבורכם את ההיבטים המשפטיים על בנושאים המוכרים. אחד מהם הוא החזר מס שבח שהוא רלוונטי

קרא עוד »
פטיש זהב
עורך דין מיסים
מאיר בקרמן – עורך דין מיסים

בעלי עסק ונתקלים בבעיות ודילמות הקשורות לעולם המיסים? אין סיבה שתרגישו אבודים! עורך דין מאיר בקרמן כאן בשביל לסייע לכם בכל מה שקשור לעולם המיסים,

קרא עוד »