תוכן עניינים

יצירת קשר מהיר

האם ניתן לתבוע חברת ביטוח בגין ביטוחים כפולים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

ביטוחים כפולים עלו לתודעת הציבור בשנים האחרונות בעיקר בעקבות מיזם חדש של חברת הר הביטוח. המיזם מציע שירות בדיקת ביטוחים כפולים- תשלום כפול שמבוצע על אותו אדם פעמיים. במילים אחרות- אדם נכנס לחנות ומשלם על אותו מוצר פעמיים. מיותר נכון? זה בדיוק מה שחברת הר הביטוח עושה. בעמוד הקרוב נתמקד בשאלה משפטית- האם אנו יכולים לתבוע את חברת הביטוח בגין ביטוח כפול שיש לנו דרכה? אם כן- כיצד עלינו לעשות זאת? בהנחה ואין אנו יכולים- מדוע, ומה עלינו לעשות על מנת למזער את הפגיעה בנו? כל זה בעמוד הקרוב.

מאזניים

ביטוחים כפולים

ביטוחים כפולים לצערנו יותר נפוצים ממה שכולנו חושבים. מדובר במצב שבו מבוטח אחד, נמצא תחת פוליסה שמעניקה לו תנאים דומים למדי בשתי חברות שונות. הבעייתיות- הלקוח משלם פעמיים על אותו ביטוח. מדוע זה בעייתי? גם בהנחה והלקוח יגיע למצב של תביעה כנגד חברת הביטוח על סוג הביטוח שהוא שייך לו (לדוגמא בעת גניבת חפצים מהבית)- הלקוח יפוצה כלכלית רק בחברה אחת, ולא בשתי החברות. למעשה, אנו משלמים לחברה אחת שלא כצורך- עשרות שקלים בחודש, מאות שקלים בשנה ואלפי שקלים למשך כל חיינו. מיותר לא?

האם אנו יכולים לתבוע את חברת הביטוח בגין אותו ביטח כפול?

השאלה המתבקשת היא- "האם ניתן לתבוע חברת ביטוח בגין ביטוחים כפולים?". התשובה היא לא. ההסבר לכך הוא דיי פשוט. חברות הביטוח מתקשרות ללקוחות במשך כל השנה ומציעות עבורם שירותי ביטוחים כאלה ואחרים בהתאם לצורכי הלקוח. החברה לא מבצעת סקר שוק לפני כן, ובודקת האם ליוסי מרמת גן יש ביטוח זהה בחברה אחרת. החברה מציעה ליוסי את סוג הביטוח הזה בהתחשב בסוג הבן אדם שהוא ועל סמך נתוני הביטוח שלו באותה החברה.

ביטוחים כפולים נובעים אך ורק מהחלטתו של אדם לתת אור ירוק לחברת הביטוח ולהכניס סוג ביטוח חדש למסגרת התשלום שלו. אף חברת ביטוח לא מכריחה את לקוחותיה לפעול בניגוד לרצונם, היא ממליצה לו בהתאם לסוג האדם שהוא. מי שמקבל את ההחלטה בסופו של תהליך הוא האדם. חברת הר הביטוח תסייע לכם באיתור הביטוחים הכפולים ותגיש לכם דו"ח מפורט עם כלל הביטוחים הכפולים שיש לכם, בתוספת עצות לייעול ושיפור המצב הקיים.

בניגוד למצב זה, בהנחה ויצליח המבוטח להוכיח כי חברת הביטוח פעלה ברשלנות והציגה מידע שקרי- הוא יהיה רשאי לתבוע את חברת הביטוח (ממש כמו בכל מקרה אחר בחיים- בהנחה ויש הטעיית לקוח או צרכן, רשאי הלקוח להגיש תביעה כנגד אותה חברה).

כנסו עוד היום לאתר הר הביטוח, השאירו את הפרטים שלכם ואנו נדאג לחזור אליכם עד 21 ימי עסקים עם דו"ח מפורט של ביטוחים הכפולים.

מעוניינים להמשיך לקרוא בנושא נפגעים וצריכים סיעוד – לחצו כאן .

טבעות ומסמך גירושין
משפט וחוק
תשלומי מדור – הכל מא' ועד ת'

הליכי גירושין הם עניים נפוץ בימינו, וזוגות רבים בוחרים ללכת בדרך זו, כשפתרונות אחרים הם אינם אפשריים. בעוד פעם- הליך הגירושין היה כרוך לרוב במלחמות

קרא עוד
חוק ומשפט
משפט וחוק
איך לפעול לאחר תאונת דרכים

לעבור תאונת דרכים זו כמובן חווה מאוד לא נעימה. פעמים רבות הרגעים הראשונים שאחרי התאונה מלאים בלבול והלם. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא כמובן לוודא

קרא עוד
זקוק לייעוץ משפטי? צור קשר!