חיפוש

מתי חשוב להתקשר לעורך דין פלילי כשאתה מואשם בפלילים?

האשמה בפלילים עשויה להפתיע בכל מקרה ובמיוחד לאנשים נורמטיביים שזו הסתבכותם הראשונה עם החוק. ההליך הפלילי יכול להעמיד בסכנה את שמו הטוב של כל מואשם, לסכן את מקור פרנסתו, את קשריו המשפחתיים והחברתיים ובמקרים חמורים גם את עצם חירותו. ישנה חשיבות עצומה להתקשר לעורך דין פלילי מנוסה ולקבל ייצוג משפטי כבר בשלב החקירה או המעצר בכל תיק פלילי חדש שנפתח.

 

סוג העבירה

חשוב להתקשר לעורך דין פלילי בכל הנוגע לכל שלושת  סוגי העבירות הפליליות. עבירה פלילית מסוג חטא הינה כל עבירה שהעונש עליה עומד על עד שלושה חודשי מאסר. עבירה פלילית מסוג עוון הינן עבירות שעונשן נע בין 3 חודשי מאסר ועד 3 שנות מאסר. עבירה פלילית מסוג פשע היא כל עבירה שהעונש עליה גבוה יותר משלוש שנות מאסר. עוד על עורך דין מומלץ בנתניה ראו כאן.

 

עבודה מול התביעה

ישנה חשיבות למקצועיות והניסיון של עורך דין פלילי בכל הנוגע לעבירות "עוון מיוחד" אשר מטופלות בפרקליטות בשל מורכבותן. הדבר נוגע למקרים כגון, רשלנות בהחזקת בעל חיים, עבירות קניין רוחני, עבירות מין כגון, מעשה מגונה או הטרדה מינית ועבירות כנגד שוטרים.

יש צורך להתקשר עם עו"ד המנוסה בעבודה מול התביעה המשטרתית בכל הנוגע לעבירות כמו, אלימות במשפחה, חבלה חמורה ועבירות סמים, לרבות אחזקה שאינה לצריכה עצמית וסחר בסמים. עבירות פשע נחשבות לחמורות ביותר והן מקנות לחשוד זכות לשימוע וחשוב להתקשר לעורך דין שיודע כיצד להתכונן לשימוע על מנת להשיג בו את התוצאות המיטביות.

 

עבירות תקיפה

עבירות התקיפה הן מהנפוצות ביותר שבעבורם מוגשים כתבי אישום בישראל. הללו כוללות תקיפה רגילה שדינה עד שנתיים מאסר ועבירות של  תקיפה הגורמת לחבלה של ממש שדינן עד שלוש שנות מאסר. ישנן עבירות תקיפה חמורות במיוחד כגון, תקיפה בצוותא שדינה חמש שנות מאסר ועבירת תקיפה בנסיבות מחמירות שבעבורה ניתן לקבל גם עונש של 6 שנות מאסר.

 

תפקיד הליווי המשפטי בענישה

סוגי העונשים במשפט הפלילי הישראלי מתחלקים למספר סוגים לרבות שלילת החירות, ענישה כספית, שלילית הטבות והטלת אות קין. החשיבות של ליווי משפטי נוגע לכל רכיבי הענישה במקרה של הרשעה בדין. במסגרת הטיעונים לעונש התביעה מבקשת למקסם את רכיבי הענישה ועל עורך דין פלילי המייצג נאשם לטוען לעונש מקל ככל שניתן תוך הצגת פסיקה וראיות תומכות.

 

סיכום התקשרות עם עורך דין

לסיכום הנושא, במאמר זה עסקנו בנושא של החשיבות של התקשרות עם עורך דין פלילי. כפי שציינו, הדבר נוגע לכל תיק פלילי ובמיוחד כאשר מדובר בפעם הראשונה בה המיוצג בא במגע עם מערכת אכיפת החוק. אם נחקרתם במשטרה או הוגשה נגדכם כתב אישום בכל עבירה שהיא פנו בדחיפות לייעוץ על מנת לעמוד על זכויותיכם לאורך ההליך.

ספרים ופטיש

 

אולי יעניין אותך גם