חיפוש

באילו סוגי עבירות מטפל משרד עורך דין פלילי?

קיימים שני סוגים של הליכים משפטיים שנערכים בבתי המשפט בישראל – הליך תביעה אזרחי והליך תביעה פלילי. בהליכים של משפט אזרחי ניתן למצוא תביעות נזיקין, תביעות חוזים, תביעות גירושין ועוד. בהליכים אלה התובע הוא אדם או מוסד שנעשה לו עוול. תחום המשפט הפלילי הינו שונה לחלוטין ובו נעסוק בכתבה הקצרה שלפניכם. 

 

תחום המשפט הפלילי

במשפט פלילי בניגוד לאזרחי, התובעת היא מדינת ישראל באמצעות פרקליטות המדינה. זאת משום שעבירות פליליות מוגדרות ככאלה שפוגעות בציבור, ולכן המדינה היא זאת שתובעת כנגדן. משפט פלילי הוא תחום נפרד לחלוטין ממשפט אזרחי ויש לו כללים וחוקים משל עצמו. עורך דין שרוצה לעסוק בתחום הפלילי, צריך לעבור הכשרה לשם כך במשרד עורכי דין פלילי.

 

תחומי העיסוק של משרד עורכי דין פלילי

ישנן עבירות רבות שנופלות בתחום המשפט הפלילי. משרדי עורך דין פלילי נוטים לעסוק בתחום מצומצם של העבירות הפליליות הרבות שקיימות. משרד עורכי דין אלעד שאול ושות' הוא דוגמא למשרד עורכי דין פלילי. נפרט מעט על חלק מהעבירות הפליליות הנפוצות שבהם עוסקים משרדים שכאלה.

 

עבירות סמים

עבירות סמים הן בין העבירות שמוגשים בגינן הכי הרבה כתבי אישום במדינת ישראל. בהתאם לסוג העבירה, העונש המוטל בגינה יכול לנוע בין עבודות שירות לבין מספר ארוך של שנים בכלא. העבירות הנפוצות בתחום הסמים הן עבירת החזקה ושימוש בסמים ועבירת סחר והפצה של סמים. עורך דין פלילי ברמה גבוהה, יעזור לכם להפחית או לבטל לחלוטין את העונשים שתקבלו בגין עבירות אילו.

 

פריצה וגנבה

גם מקרים של פריצה וגניבה הם כאלה שזוכים להיות בראש טבלת כתבי האישום המוגשים על ידי פרקליטות המדינה. בין אם מדובר על גניבה של כסף, פריצה לדירה או גניבה של מכונית, העונשים המוטלים בגין עבירה זאת יכולים להיות מופחתים אם תהיו מיוצגים על ידי עורך דין פלילי טוב.

 

עבירות תקיפה וחבלה

עבירות תקיפה וחבלה הן עבירות של הכאה או פגיעה באדם אחר בצורה פיזית. עבירות אלה נפוצות יחסית והיחס אליהן בבית משפט משתנה בצורה דרסטית בהתאם לנסיבות התיק ולאירועים שהובילו לתקיפה. גם במקרים אלה לעיתים נגזר עונש של מספר שנים בבית כלא, במיוחד אם העבירה אינה הראשונה שביצע האדם. חשוב מאוד לשכור עורך דין שידע לנצל את כלל הכלים המשפטיים בכדי להפחית את העונש שייגזר.

 

עבירות בהן מטפל עורך דין פלילי – סיכום

בישראל ישנם שני סוגים של הליכים משפטיים האזרחי והפלילי. משפט פלילי הוא משפט בו המדינה תובעת את הנאשם בשל האופי החמור של העבירות אותן עבר. משרדי עורכי דין מתעסקים בעבירות שונות בהן ניתן למצוא עבירות סמים, עבירות גניבה ופריצה ועבירות תקיפה וחבלה. כמובן שמשרד עורכי דין המצוי בתחום יכול לתת מענה לכל עבירה פלילית שקיימת.

של עורך דין פלילי

אולי יעניין אותך גם