חיפוש

3 כללים לתביעות רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית הינן נפוצות במיוחד בישראל וכדי להצליח בהן יש לפעול באופן נכון ומדויק. תביעה שאינה מוגשת כראוי ואינה מושתת על היסודות המשפטיים והעובדתיים הנכונים, צפויה להידחות. להלן נכיר שלושה כללים קריטיים לתביעות רשלנות רפואית, שצפויים להגדיל את סיכויי ההצלחה של התביעה שלכם. הקפידו על הכללים – וקבלו את הפיצוי אשר מגיע לכם.

 

חוות דעת מומחים

במסגרת תביעות רשלנות רפואית, התובע טוען מספר טענות. ראשית, עורך דין רשלנות רפואית טוען בשם התובע כי הרופא המטפל או המוסד הרפואי בו שהה המטופל, התרשל בעבודתו. שנית, התובע יטען כי נגרם לו נזק רפואי משמעותי. לבסוף, התביעה תטען כי הנזק נגרם בעקבות ההתרשלות של הרופא. למצער, ללא ההתרשלות ניתן היה למנוע את הנזק שנגרם למטופל.

על טענות אלו של התובע מושתתת תביעת הרשלנות הרפואית כולה. כדי להוכיח רשלנות רפואית יש להוכיח את שלוש הטענות הללו – טענת ההתרשלות, טענת הנזק וטענת הקשר הסיבתי. מכיוון שזוהי ליבתו של התיק המשפטי, בית המשפט יבחן כל טענה וטענה שכזו לעומק.

בית המשפט – מומחה במשפט. השופטים עדיין אינם רופאים והבנתם הרפואית, מוגבלת. מכיוון שכך, נדבך משמעותי בפסיקתו של בית המשפט יתבסס על חוות דעת של מומחים אשר ינסו לשכנע את בית המשפט כי הרופאים אכן התרשלו וחרגו מסטנדרט ההתנהגות המצופה מהם, כי הנזק של התובע משמעותי וכן שהנזק נגרם בעקבות ההתרשלות.

חשוב מאוד להגיע לתביעה מצוידים בחוות דעת של רופאים מומחים, המנוסים במתן חוות דעת משפטיות ומאשרים את שלוש הטענות אשר מציג התובע. בית החולים עשוי בהחלט להציג חוות דעת של מומחים הטוענים כי לא הייתה התרשלות, שהנזק שולי וכי הנזק לא נגרם בעקבות התרשלות בית החולים והרופאים. ללא הצגת חוות דעת סותרות של מומחים מטעמכם, תתקשו בהוכחת יסודות התביעה שלכם.

תביעות רשלנות רפואית

נזק ראייתי מובנה

טענה נפוצה בתביעות הרשלנות הרפואית, היא טענת הנזק הראייתי המובנה. התובע יטען כי הרופאים גרמו לנזק ראייתי, דהיינו הקשו באופן כלשהו על הוכחת העובדות במשפט. הוכחת נזק ראייתי תוביל להיפוך הנטל – במקום שאתם תצטרכו להוכיח התרשלות, הרופא יצטרך להוכיח כי הוא לא התרשל, הוכחה קשה במיוחד. מכיוון שכך, נסו להוכיח את קיומו של נזק ראייתי מובנה ולהפוך את נטל הראיה.

 

תגובה זריזה

אל תתמהמהו עם הגשת התביעה. ככל שתדחו את הגשת התביעה, הוכחת הקשר הסיבתי בין הרשלנות לבין הנזק במלואו עלולה להיות קשה יותר. מכיוון שכך, פנו כמה שיותר מהר לעורך דין נזיקי אשר יגיש בשמכם תביעת רשלנות רפואית ויאיץ את הטיפול בתביעה.

 

לסיום – ייצוג מהשורה הראשונה

לבסוף, כדי להצליח באמת בתביעה יש לקבל ייצוג משפטי מהשורה הראשונה. נוכל להמליץ לכם על עו"ד זגלשטיין לקבלת ייצוג ללא פשרות בתחום דיני הנזיקין ככלל והרשלנות הרפואית בפרט. בקרו את אתר צבי זגלשטיין לקבלת מידע נוסף וליצירת קשר.

תביעות רשלנות רפואית

אולי יעניין אותך גם