תוכן עניינים

יצירת קשר מהיר

תשלומי מדור – הכל מא' ועד ת'

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

הליכי גירושין הם עניים נפוץ בימינו, וזוגות רבים בוחרים ללכת בדרך זו, כשפתרונות אחרים הם אינם אפשריים. בעוד פעם- הליך הגירושין היה כרוך לרוב במלחמות מתישות בין כתלי בית המשפט, הרי שהיום אנשים רבים בוחרים לערוך הסכם גירושין דרך עו"ד או מגשר, ודבר זה חוסך אי הבנות, חיכוכים מיותרים, ובעיות עתידיות. הליך הגירושין הוא מורכב יותר, מן הסתם, כשיש ילדים המעורבים בעניין. בעת שיש לנו ילדים משותפים, יש לטפל בנושאי משמורת, תשלומי מזונות, ותשלומי מדור. מהם בעצם תשלומי מדור? המשיכו לקרוא.


מהם תשלומי מדור?

בימינו אנו נתקלים יותר ויותר בזוגות הבוחרים להתגרש, ויש פרשנויות רבות לעליה המגמתית בעניין זה. כך או כך, ניתן גם לראות שרבים בוחרים בדרך נוחה יותר להתגרש, כזו שאינה כרוכה במלחמות משפטיות, אלא דווקא נוטה לדרכי שלום. לרוב זוגות ניגשים לערוך הסכם גירושין אצל מגשר או עו"ד, ובהסכם זה מפורטים כל התנאים לגבי הגירושין, דוגמת משמורת, מזונות, מדור, ועוד. תשלומי מדור הם למעשה תשלומים המצורפים לעתים לדמי המזונות, וחובתם חלה על האב. משמעותם של דמי המדור היא, שעל האב לדאוג לצרכי המגורים של ילדיו עד גיל 15, ובמידה ויש משמורת משותפת- הוא ישתתף בתשלומי המגורים שחלים על האם באחוזים מסוימים.

האותיות הקטנות

מן הסתם, תשלומי מדור צריכים להיקבע בהתאם לסיטואציה, ולכן יש כללים קבועים בחוק עבורם. גובהם של דמי המדור נקבע על פי מספר הילדים, כך שעבור ילד 1 האב נדרש לשלם כ-30 אחוזים מהוצאות המדור של האם, עבור 2 ילדים- 40%, ועבור 3 ילדים ומעלה- 50%. כמו כן- במידה והעניין נדון משפטית, בית המשפט יבחן את תנאי המדור בעת הגירושין, ועל פיהם יקבל את החלטתו. הנתונים שייבחנו כוללים את גודל הדירה, רמת האבזור, מספר החדרים, ועוד. חשוב לציין שזוגות רבים לא נדרשים להכרעות משפטיות, היות והם בוחרים לערוך הסכם גירושין אצל מגשר או עורך דין. פעולה זו היא קצרה יותר ומתישה פחות, ומעבר לכך- היא גורמת לפירוק היחסים בצורה הולמת עבור כל הצדדים, ובעיקר עבור הילדים. כשאנו מתגרשים, הדבר הראשון שצריך לעמוד נגד עינינו הוא טובת הילדים. נזכור שחוויה זו תעצב את חייהם במידה מסוימת, ולכן נרצה לערוך גירושין "חלקים" ככל האפשר.

בימינו, הליכי הגירושין הם נפוצים יותר, אך גם פשוטים יותר. בעוד פעם הליך גירושין היה לרוב כרוך במלחמות משפטיות, הרי שהיום זוגות רבים בוחרים בדרך שונה לחלוטין. הסכם גירושין מאפשר לזוגות להתגרש בצורה נקייה, ולקבל החלטות מושכלות ונוחות מבחינת עניינים שונים, וביניהם עניין תשלומי המדור. תשלומי מדור חלים על האב, ומיועדים למימון הוצאות המגורים של ילדיו, הם מושפעים מתנאים שונים המוגדרים בחוק, ויכולים גם להיקבע בהסכם גירושין- בשיתוף פעולה של שני הצדדים.

חוק ומשפט
משפט וחוק
איך לפעול לאחר תאונת דרכים

לעבור תאונת דרכים זו כמובן חווה מאוד לא נעימה. פעמים רבות הרגעים הראשונים שאחרי התאונה מלאים בלבול והלם. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא כמובן לוודא

קרא עוד
עובדים במקצועות שונות
משפט וחוק
מה השינויים שקרו עקב תקנה 190

תקנה 190 לפקודת מס הכנסה עברה שינויים וכתוצאה מכך רבים אינם מודעים להשלכות בפקודת המס. במאמר הבא נסקור את הנושא לעומקו ונעניק לכם את כל

קרא עוד
זקוק לייעוץ משפטי? צור קשר!