מדריך הוצאת דרכון זר

פספורט זר

חושבים להוציא דרכון זר? נדמה לכם שאולי גם אתם זכאים לכך? אם כך, אין ספק שאתם צודקים והאמת היא, שלא כדאי לוותר על כך. דרכון זר יכול לפתוח לכם, ולילדים שלכם, לא מעט דלתות בעתיד, אז למה שלא תבדקו את הנושא הזה לעומק עוד היום.

בדיקת זכאות לדרכון זר

זה לא משנה אם אתם חולמים על דרכון פורטוגלי או על כל דרכון אחר, כי מה שבטוח זה שלפני הכול אתם צריכים לברר האם אתם באמת זכאים לדרכון המדובר או לא. חשוב להבין שלכל מדינה יש חוקים קצת אחרים בנושא הזה ולכן, למעשה, השלב הראשון תמיד יהיה להבין מהם התנאים שיקבעו האם אתם זכאים לדרכון או לא. השלב השני הוא כמובן להתחיל לראות האם יש לכם את כל המסמכים הנדרשים ובעיקר, לדאוג להוצאת כל המסמכים שעדיין אין לכם. מדובר לרוב על בירוקרטיה שלוקחת זמן ולכן, אם אתם יכולים להתחיל לעשות זאת כבר עכשיו זה עדיף. נסו לבצע את כל מה שתלוי בכם כבר בשבועות הקרובים כי אסור לשכוח שגם מהרגע שבו המסמכים מגיעים לשגרירות המיועדת, זה עוד ייקח זמן עד שתקבלו את האישור המיוחל.

שירות מהיר

האם אתם זקוקים לעזרה מקצועית בנושא?

אם חשבתם לרגע שבגלל שאתם יכולים לקרוא אונליין מידע על כל נושא ועניין זה אומר שתוכלו להתמודד לבד עם משימה כמו הוצאת דרכון זר, דעו שזה לא מדויק. אומנם באופן תיאורטי תוכלו לפנות לכל המשרדים הנדרשים כדי להוציא תעודת לידה ומסמכים נוספים, אך בפועל זה לא כל כך פשוט. לכן זה לא מקרה שרוב האנשים שרוצים להוציא דרכונים זרים פונים אל עורכי דין שיש להם התמחות בתחום הזה, אז למה שלא תעשו זאת גם אתם? אומנם זה נכון שיהיה עליכם לשלם לעורך הדין על שירותיו, אך זה לא יעלה לכם הרבה כמו לקיחת משכנתא. בנוסף, עוה"ד יקצר עבורכם את התהליך ויטפל עבורכם בכל מה שצריך, אז למה לחשוב פעמיים?

כמה עולה להוציא דרכון זר?

אין כמעט אדם שחושב להוציא דרכון זר ולא רוצה לדעת כמה זה עולה. זה נכון, אגב, בין אם מדובר על אדם פרטי שרוצה להוציא דרכון ובין אם מדובר על משפחה שלמה שרוצה להוציא דרכונים. אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת, כי מעבר להוצאת המסמכים עצמם, שתמיד עולה כסף, עליכם כמובן לשלם לעוה"ד את שכר הטרחה שהוא מבקש. חשוב לדעת שלא פעם הסכומים הללו יכולים להיות לא מבוטלים ולכן, אם אתם יכולים לעשות השוואה בין כמה עורכי דין ולבחור מישהו שלא יגבה מכם מחיר גבוה מידי, זה עדיף. אתם תראו שבסופו של דבר התהליך יהיה שווה את ההשקעה כי להחזיק דרכון זר ביד זה לא משהו שהולך ברגל וזה פותח הרבה אפשרויות בחיים.

ויזה לארה"ב – אשרת E2

ויזה לארהב

אם עד היום ניסיתם לרכוש פעילות עסקית קיימת או לפתוח עסק ללא ויזה לארה"ב, סביר להניח כי נתקלתם בחומותיה הבצורות של הבירוקרטיה, שביקשה מכם לעמוד בתנאי סף מחמירים עד בלתי אפשריים.

דרכון פספורט

התוצאה, בסופו של דבר, הובילה ישראלים רבים לזנוח את אפיק ההשקעה הזה – אך לא עוד. החל מה-1 במאי 2019 תוכלו גם אתם, יזמים, משקיעים ובעלי עסקים, ליהנות מאשרת עבודה זמנית הקרויה E2, כי ממשלת ארצות הברית פותחת עבורכם את דלתותיה!

אז איך זה עובד בפועל? מה הבשורה הגדולה ומה חשוב שתדעו לפני שאתם מתחילים בהליך קבלת ויזה לארה"ב? על כך תוכלו לקרוא עוד באתר של מיסקביץ'.

לפניכם מדריך פשוט וברור שיסייע לכם להגשים את החלום האמריקאי, צעד אחר צעד.

לפני הכל: מה היא אשרת E2?

2E היא אחת האשרות הנחשקות ביותר. זוהי אשרת עבודה זמנית בארצות הברית, המיועדת ליזמים ובעלי עסקים המשקיעים הון ביוזמה עסקית ברחבי ארצות הברית.

האשרה הזו לא ניתנת לכל אדם ולכל מדינה, אלא אך ורק לאזרחי מדינה איתה יש לארה"ב אמנה או חוק מתאים – כמו למדינת ישראל. ממשלת ארה"ב וישראל יזמו חקיקה המאפשרת לשני הצדדים לקבל אשרת עבודה ליזמים המעוניינים לקדם את העסק שלהם.

הבשורה: תנאים פשוטים מתמיד לקבלת ויזה לארה"ב

עד היום, ישראלים שביקשו לקבל אשרת עבודה בארה"ב, גם אם הצעד הזה נעשה במטרה לפתוח עסק חדש, הם נאלצו לעמוד במספר תנאים.

בין השאר, הם חויבו להציג ותק תעסוקתי, ידע ייחודי, הישגים מרשימים וגם נדרשו להוכיח כי בעבר ביצעו סחר ממשי בין ישראל לארצות הברית.

אך החל מה-1.5.2019 ישתנו בפני הדברים, שכן כדי לקבל את האשרה, היזמים ידרשו להציג הון עצמי שיבטיח את מימון העסקתו בתקופת ההקמה, וכן להבטיח שהעסק בו הם משקיעים יצור משרות חדשות עבור אזרחי אמריקה.

הזדמנות עסקית פורצת דרך

זוהי פריצת דרך משמעותית ביותר. ההסכם החדש פותח הזדמנויות חשובות למשקיעים פרטיים ולחברות ומאפשר להשקיע בכל תחום עסקי שהוא שיוביל ליצירת מקומות עבודה חדשה לאזרחי ארצות הברית.

עם כניסת ההסכם החדש לתוקף, יוכלו להצטרף למעגל מבקשי אשרות גם חברות שיווק, מסעדנים, יהלומנים, בעלי מקצועות חופשיים וגם – וכאן מדובר בשובר שוויון של ממש – חברות סטרטאפ ישראליות שיוכלו ליהנות מהזדמנות עסקית מצוינת שלא הייתה אפשרית בעבר.

אם אתם מייסדים ישראלים של חברות סטארט אפ, דעו כי גם אתם וגם בני משפחותיכם תוכלו לקבל אשרת עבודה – 2E ולפתח את העסק בשוק האמריקאי לתקופה של שנה עד חמש שנים – זוהי הזדמנות מדהימה!

ויזה לארהב

עסקים מסורתיים וחדשניים כאחד

ויזה לארה"ב ניתנת למשקיעים המעוניינים להשקיע בעסקים מסורתיים, במקביל לעסקים שבבסיסן עומדת חדשנות. עבור ממשלת ארצות הברית, העיקרון העומד מאחורי האשרה הוא שהיא תינתן לעסקים השואפים להתפתח ולגדול – החל מיזמים המעוניינים לפתוח בית קפה או מסעדה, ועד לחברת בנייה ושיפוצים.

כל עוד היזמים מוכיחים כי מדובר בעסק 'חי ונושם' המנוהל באופן מסודר ומציג חזון עם יעדי גדילה ברורים במסגרת תכנית עסקית סדורה – האשרה, ככל הנראה, תינתן.

משקיעים בנדל"ן? חשוב שתדעו

עם זאת, זה המקום להדגיש כי השקעה פסיבית אינה עומדת בתקנות קבלת אשרת העבודה מסוג 2E. או במילים אחרות: אם קיוויתם כי השקעה בנכסי נדל"ן מניב תסייע לכם לקבל אשרת עבודה, אין הדבר כך.

הסיבה לכך היא שהשקעה מסוג זה אינה עומדת בתנאי הסף לפיהם יש ליצור, באמצעות ההשקעה, משרות עבור אזרחי אמריקה, שכן היזם לא מנהל חברה ועובדים.

כמה נידרש להשקיע?

התקציב הדרוש לפתיחת עסק אמריקאי משתנה בהתאם לתחום הפעילות. מדובר בטווח רחב ובו אינספור משתנים המשפיעים על עלות פתיחת העסק ולכן חשוב לנתח כל מקרה לגופו ובהתאם לתוצאות לגייס הון ראשוני.

בין השאר, ההון הראשוני צריך לכסות את עלויות הקמת העסק, שכר עבודה ליזם ופעילות שוטפת עבור השנה הראשונה להקמה. לאחר פרק הזמן עבורו ניתנה האשרה (בין שנה לחמש שנים, כאמור) יש לחדשה ובתוך כך – להוכיח שהעסק נמצא בצמיחה וכי הוא גייס עובדים.

אם העסק יציג תמיכה ביזם ובבני משפחתו ולא יצליח ליצור מקומות עבודה חדשים עבור מקומיים – חידוש האשרה עשוי להישלל ממנו.

8 יתרונות לאשרת E2

 1. שהות בלתי מוגבלת –כל עוד העסק עומד בתנאי הכשירות ומציג הוכחות לכך, ניתן לבקש הארכות שהות לעובד ולחברה ללא הגבלה לאחר מתן האשרה לתקופת הראשונית של שנה עד חמש שנים
 2. מגורים בארה"ב – האשרה לא רק מאפשרת ליזם להשקיע ולתפעל עסק בארצות הברית, אלא גם מאפשרת לו להתגורר בארה"ב כל זמן שהאשרה בתוקף
 3. הליך גמיש – בקשת האשרה מוגשת בקונסוליה האמריקאית בישראל, בהליך גמיש ונוח
 4. גם בני זוג מקבלים אשרה –האשרה לא ניתנת רק למשקיע, אלא גם לבן/בת זוגו. האישור הניתן לבני זוג של משקיעים שקיבלו אשרת 2E נקראת EAD והיא אינה כרוכה בהצגת הוכחות לכך שבני הזוג עובדים בארצות הברית
 5. אשרה זמינה לכל סוגי החברות – יש גמישות במתן אשרה לכל סוג עסק שהוא – מחברה קטנה ועד תאגידי ענק
 6. לא חייבים לעמוד בשכר מינימום – מקבלי האשרה לא חייבים לקבל את השכר הנהוג בתחום בו הם משקיעים ועוסקים או שכר מינימום אחר – עם זאת, על השכר לעמוד בתנאים סבירים, על פי החלטת הקונסול
 7. אין הגבלת בקשה שנתית –אין הגבלה במספר האשרות המאושרות מדי שנה. אשרת העבודה ניתנת בכל ימות השנה, בהתאם לצורך וביחס לכל כמות עובדים שמפעיל העסק.
 8. אין הכרח בניסיון או תואר –העובדים לא חייבים להיות בעלי תואר אקדמי, ניסיון או כישורים ייחודיים בתחום אותו מפעיל העסק ובו הם עובדים.

אז איך זה עובד?

שלב 1 – פתיחת חברה

הצעד הראשון בדרך לקבלת האשרה הוא לפתוח חברה ברשויות או לרכוש פעילות עסקית קיימת. במידה והחלטתם לרכוש פעילות עסקית קיימת, תצטרכו להיות בעלים של 50% לפחות ממנה.

שלב 2 – שכירת אנשי מקצוע וכתיבת תוכנית עסקית

בשלב השני יש לשכור רואה חשבון, ספקים וחלל עבודה. לאחר מכן, יש לכתוב תכנית עסקית מפורטת ומסודרת, ובה להציג בין השאר את סכום ההשקעה ההתחלתי הדרוש.

שלב 3 – העברת הכספים

ההון ההתחלתי הדרוש צריך לעבור בדיקה, ולכן הצעד הבא הוא להעבירו מחשבון הבנק של היזם אל חשבון בנק פרטי בארצות הברית. לאחר מכן יש להעבירו לחשבון העסקי. במהלך ההעברות הללו יאתרו הרשויות את מקור הכספים

שלב 4 – הצגת מקור ההון

לאחר מכן, היזם יתבקש להציג את מקורות ההון ההתחלתי לפרטי פרטים. כמו כן, נדרשת הצגת הוצאות הנעשית כחלק מפעילות עסקית שוטפת.

תוך כמה זמן נצפה לקבל אשרה?

קבלת ויזה לארה"ב למשקיעים מסוג 2E נחשבת למהירה יחסית. אם הכל עובד כשורה, הזמן שיעבור מרגע בו יועברו כל המסמכים והכספים לרשויות ועד לקבלת ההחלטה יעמוד על חודש ימים.

חשוב לדעת כי הליך בניית התיק מצד היזם, טרם הפניה לרשויות, עומד על כשלושה חודשים והוא כולל איסוף מסמכים, גיוס הון ראשוני ועמידה בתנאי הסף. לאחר שהתיק מוגש, יתבקש היזם להופיע בשגרירות האמריקאית, שם יתבצע ראיון ושם תתקבל ההחלטה הסופית בדבר מתן האשרה.

 

 

אזרחות פורטוגלית – השלבים בתהליך

חותמת

מעוניין להוציא אזרחות פורטוגלית? להלן כל השלבים החשובים ביותר בתהליך, כך שתוכל לדעת מראש מה עומד בפנייך.

כיצד נוציא אזרחות פורטוגלית?

אנו שומעים לא מעט בתקשורת בשנים האחרונות אודות ישראלים אשר מבקשים להוציא אזרחות פורטוגלית. למעשה, לא מדובר במספר אנשים בודדים אלא באלפי ישראלים אשר מגישים מאז שנת 2015, עת נכנס תיקון לחוק הפורטוגלי אשר מאפשר להוציא דרכון פורטוגלי בעבור ישראלים אשר הוכיחו כי יש להם זיקה ישירה ליהודים אשר התגוררו בספרד ופורטוגל, וגורשו. למעשה, כיום בהליך מזורז באופן יחסי ניתן להוציא אזרחות פורטוגלית ובכך לקבל אפשרות חסרת תקדים למעבר למגורים בחו"ל, לימודים, רכישה של נכס נדל"ן וביצוע השקעות נוספות בכל רחבי אירופה, כמו גם כניסה למדינות שונות ברחבי העולם מבלי להזדקק לוויזה. זה לא סוד כי יוקר המחייה בישראל מחייב חשיבה מחודשת, ועל כן אפשרות קבלה של דרכון פורטוגלי מהווה הזדמנות חסרת תקדים לישראלים לפתוח עתיד חדש וטוב יותר, ובדרך קלה ופשוטה. עם זאת, חשוב לזכור כי לא מעט שלבים עד לקבלת האזרחות הנכספת, ואנו כאן עם כל הפרטים החשובים ביותר לגבי השלבים שיש לבצע.

דרכון

הוצאת אזרחות פורטוגלית – שלבים:

 • פנייה לקהילה היהודית – הקהילה היהודית בפורטוגל אשר ממוקמת בשתי ערים מרכזיות (פורטו וליסבון) מהווה את הסמכות הבלעדית לקבלת אישור בכדי לגשת לממשלת פורטוגל ולהוציא אזרחות. למעשה, בשלב הראשון יהיה עליכם להגיש בקשה לקהילה, בצירוף של מסמכים הכוללים בין היתר: שם משפחה וקישור שלו לצאצאים היהודים, עץ משפחתי וכן מסמכים נוספים כגון תעודת לידה, אישור ממשטרת ישראל כי אין עבר פלילי, כמו גם מסמכים אשר מאששים את דבר הזיקה ליהדות פורטוגל או ספרד. חשוב לזכור כי ע"פ דרכון פורטוגלי זאב מעיין, כלל המסמכים אשר מוגשים לקהילה חייבים להיות מתורגמים לפורטוגזית – השפה הרשמית במדינה, כמו גם חתומים ע"י עו"ד ונוטריון. לכן, בדקו היטב בטרם אתם מגישים את הבקשה כי יש ברשותכם את כל המסמכים הדרושים.
 • לקיחה של עו"ד מקומי – על מנת לעבור את התהליך בצורה מהירה וטובה, עליכם לקחת עורך דין אשר מתמחה בתחום ויכול לעזור לכם לקדם את התהליכים אל מול הקהילה היהודית, וזאת על מנת שתוכלו לקבל ייצוג מתאים אל מול הרשויות, לאחר קבלת האישור.
 • הגשת בקשה לממשלת פורטוגל – לאחר קבלת אישור עקרוני מהקהילה היהודית בדבר הזכאות לאזרחות, ניתן להגיש בקשה לרשויות בפורטוגל, כאשר בטרם מוגשת הבקשה יש להעביר תשלום אגרה בסך 500 יורו לקהילה, וזאת על מנת שהרשויות ינפיקו לכם את האישור הרשמי. חשוב לזכור כי מדובר בתנאי סף לצורך הגשת הבקשה, כאשר לאחר שהיא מתקבלת יבחנו הרשויות את האישור ויעניקו לכם את האזרחות הפורטוגלית הנכספת, כמו גם דרכון. למידע נוסף, היכנסו לאתר בכתובת https://portugalisrael.com/portuguese-nationality-alone.

אזרחות אירופית – יתרונות

אזרחות אירופאית ראשית

לקבלת אזרחות אירופית יתרונות רבים אשר רבים מעוניינים בהם. מהם היתרונות באחזקה של אזרחות אירופית? כל הפרטים

 לימודים אקדמיים

ישראלים רבים מעוניינים ללמוד לימודים אקדמיים בחו"ל, זאת מתוך הבנה כי האוניברסיטאות הטובות בעולם נמצאות כיום באירופה. באמצעות אזרחות אירופית ניתן ללמוד באירופה לימודים גבוהים בסבסוד מלא, בחלק מהמדינות. במרבית באירופה ישנן אוניברסיטאות ומכללות ללימודים גבוהים המציעות תארים וקורסים איכותיים ומתקדמים, כאשר בעלי דרכון אירופאי יכולים ללמוד בחינם או בעלות נמוכה באופן משמעותי מאשר בישראל. בנוסף, באמצעות אזרחות אירופית ניתן לקבל מלגות לימוד לתארים מתקדמים שתנאי הסף הוא שהמבקש הוא בעל אזרחות של אחת ממדינות האיחוד האירופאי, בייחוד בתחומי הרפואה אשר נחשב למקצוע מבוקש ביותר עבור ישראלים רבים.

נדל"ן, נדל"ן, נדל"ן

תחום הנדל"ן הוא התחום המניב ביותר כיום בעולם המודרני, זאת לאור התשואה הגבוהה שהוא יכול להעניק לבעל הנכס. באשר לאירופה, בעלי אזרחות אירופאית יכולים לרכוש נדל"ן במחירים אטרקטיביים ועם תנאי תשלום נוחים. כידוע, השקעת נדל"ן בישראל מצריכה מזומנים רבים שלא רבים יכולים להרשות לעצמם אך במידה וישנה זכאות לקבלת אזרחות אירופאית, ניתן בקלות לרכוש נדל"ן מניב ולקבל הטבות מס והטבות מכס מפליגות אשר שמורות וקיימות רק בעבור אזרחי מדינות האיחוד האירופי.

אזרחות אירופאית

אפשרויות תעסוקה בכל רחבי העולם

בשונה מרוב מאזרחי העולם, אזרחי  מדינת ישראל סובלים מקשיים בירוקרטיים גדולים יותר במתן אשרות עבודה במדינות ברחבי העולם. הסיבה לכך היא שהם תלויים במובנים רבים בהכנסות ובמצב כלכלי, ובמדינת ישראל כידוע אפשרויות התעסוקה וההכנסה הן נמוכות ביחס למדינות אירופה והעולם בפרט. בקבלת אזרחות אירופאית ניתנת האפשרות לקבל אישור עבודה במדינות שונות בעולם, לאו דווקא באיחוד האירופאי אלא גם בארה"ב ואוסטרליה, מדינות שכידוע קשה מאוד לקבל אשרות עבודה. אפשרות זו מגדילה למעשה את הסיכויים של קבלת עבודה מכניסה אשר תניב מזומנים רבים כמו גם אפשרות לצעירים לעבוד בכל מדינה אשר ירצו וגם לטייל, בעת ובעונה אחת.

איכות חיים

כידוע, מדינת ישראל היא מדינה מוקפת אויבים ובעלת יציבות ביטחונית רעועה. כמו כן, למחזיקי דרכון ישראלי אפשרויות מגורים מצומצמות בעולם, זאת כתוצאה מקשיים בירוקרטיים רבים ותהליכים מורכבים בקבלת אשרת כניסה. בקבלת אזרחות אירופאית נפתחת אפשרות לבחור לגור בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, המאפשרת למחזיק הדרכון לבחור היכן רוצה לחיות את חייו ולנהל את עסקיו הכלכליים ללא מגבלות וללא חשש. באחזקה של דרכון אירופי איכות החיים של המבקש גודלת באופן משמעותי, זאת לאור האפשרויות הרבות הנפתחות הכוללות בין השאר תנאי מגורים זולים יותר, כמו גם קבלה לעבודה עם הכנסה גדולה פי עשרות מונים מההכנסה אשר היה מקבל במדינת ישראל, דבר המקנה הן יציבות כלכלית והן יציבות ביטחונית המבוקשת ע"י ישראלים רבים