חיפוש

4 מצבים בהם כדאי לפנות לעו"ד גירושין

גירושין הוא אחד האירועים הכי מורכבים שאדם חווה. במקרים רבים מדובר על חלום רב שנים שמתנפץ לפתע אל קרקע המציאות, פירוק של משפחה ואובדן של חיים משותפים. מלבד הקושי הרגשי הרב שיש בכל גירושין, מדובר גם על אירוע מורכב מבחינה משפטית. בניגוד לקושי הרגשי, בהקשר המשפטי יש לכם לא מעט מה לעשות, בעיקר לקחת עורך דין מומחה.

 

עו"ד גירושין

עוד לפני שנדבר על המצבים שבהם עורך דין לענייני גירושין רלוונטי, חשוב להבין למה באותם מצבים צריך דווקא עורך דין לענייני גירושין. תחום הגירושין הוא אחד החלקים המורכבים בעולם המשפט. בלי עורך דין שמומחה בתחום הזה יהיה לכם קשה לצאת מבית המשפט כאשר ידכם על העליונה. עורך דין גירושין גלית צור תעשה הכל כדי שבסוף הדיון תקבלו את מה שחשוב לכם.

לדבר על המצבים

 

תיקי גירושין מורכבים

המקרה הראשון שבו כדאי שתפנו לעורך דין שמומחה לענייני גירושין אלו גירושין מורכבים. ההגדרה של גירושין מורכבים היא הגדרה רחבה, ויש לא מעט תיקי גירושין שעונים להגדרה הזו. הכוונה בדרך כלל היא לגירושין שלא נעשים בהסכמה הדדית של שני הצדדים, או כאלו שיש בהן מחלוקות מהותית על אחד מצדדי הגירושין. עורך דין מומחה נצרך כדי לייצג נאמנה את הצד שלכם בגירושין.

 

מזונות

במידה ויש ילדים משותפים לצדדים בגירושין, תשלומי מזונות הן חלק בלתי נפרד מהתיק. המטרה של התשלומים הללו היא לאפשר לאם להמשיך לגדל את הילדים בלי דאגות כלכליות. המזונות הן נגזרת ישירה של סוג המשמורת ורמת ההכנסה של שני הצדדים. וויכוח על מזונות הוא דבר שמוכרע רק בבית משפט, ולכן חשוב שיהיה עורך דין מומחה לענייני גירושין שמייצג את הצד שלכם.

תיקי גירושין מורכבים

 

מאבקי משמורת

בדיוק כמו מזונות, גם משמורת זו עניין שצריך להסדיר בכל גירושין שבה יש ילדים. בעוד שבעבר ברוב המקרים הילדים היו עוברים לחזקתה של האם, כיום לא מעט זוגות בוחרים דווקא במשמורת משותפת. במידה ויש מאבק על סוג המשמורת, בית המשפט הוא זה שמכריע כיצד הזמן הולך להתחלק. כדי לא למצוא את עצמכם בלי הילדים, עליכם להיות מלווים בעורך דין שיגן עליכם.

 

מחלוקות לגבי חלוקת הרכוש

בלי קשר לשאלה האם יש ילדים משותפים או לא, לכל זוג יש כמות מסוימת של רכוש משותף. אחד החלקים של הגירושין הוא חלוקה של הרכוש הזה, וברגע שאין הסכמה על דרך החלוקה בית המשפט מתערב כדי להכריע בנידון. כמו כל סכסוך על רכוש, אין לכם דרך לדעת כיצד בית המשפט יקבל את ההחלטה, ולכן אתם חייבים עורך דין שייצג את הצד שלכם.

 

לסיכום

גירושין זה אירוע מורכב לא רק מבחינה רגשית אלא גם מבחינה משפטית. בשלל מצבים חשוב שיהיה לכם עורך דין מומחה לענייני גירושין שיוכל לייצג אתכם מול בית המשפט.

מאבקי משמורת

אולי יעניין אותך גם