חיפוש

בעלי מקצוע? יצאנו לבדוק איזה ביטוח מגן עליכם – המסקנה: יש כזה ביטוח

אם אתם בעלי מקצוע, מכל סוג שהוא, בוודאי עבר בראשכם החשש מהוצאות אדירות שתצטרכו לעמוד בהן במידה ותבצעו טעות מקצועית כלשהיא. עורכי דין, מהנדסים, אדריכלים, חשמלאים, רואי חשבון ועוד מגוון רחב של אנשי מקצוע עומדים בפני הסכנה שיום יבוא, ותתבצע על ידם טעות בתום לב, שתהיה עלולה להביא לתביעות שבעקבותיהן יגיעו הוצאות אדירות. אם אתם אנשי מקצוע – חשוב שתקראו את המאמר הבא, הוא נכתב במיוחד בשבילכם.

 

מה זה פוליסת ביטוח לאחריות מקצועית

פוליסת ביטוח לאחריות מקצועית, מגנה על בעלי מקצוע, ולמעשה מעניקה לבעלי מקצוע כיסוי מפני תביעות בעבור נזק שנגרם לצד שלישי כתוצאה מטעות שביצעו בעת עבודתם. טעות כזו יכולה להיות רשלנות, מחדל או כזו שבוצעה בתום לב. בעצם כל טעות שאינה בוצעה בזדון וכוונה תחילה. לרוב הכיסוי מאופיין בתקרת כיסוי למקרה מסוים ובתקרת כיסוי מצטברת אשר מוסכמות במעמד החתימה ומצוינות בפוליסה עצמה.

 

איזה אנשי מקצוע רלוונטים?

חברות הביטוח הפרטי מציעות מגוון רחב של פוליסות ביטוח לאחריות מקצועית ובשל השוני הרב בין המקצועות, עושות התאמה כמעט לכל בעל מקצוע שקיים בשוק העבודה. ממקצועות טכניים כמו חשמלאי או טכנאי ועד אנשי תכנון כמו מהנדסים ואדריכלים. מאנשי ייעוץ ושירות כמו רואי חשבון ועורכי דין ועד חברות אשר עוסקות במכירת מוצר או הענקת שירות כמו חברות הייטק. מרופאי שיניים ועד מטפלים ברפואה אלטרנטיבית. ממדריכי יוגה ועד בעלי מכוני טיפוח. בפני כל אלה עומדת האפשרות להגן על עצמם מפני תביעות עתידיות. למעשה כמעט כל אדם שמגדיר עצמו כאיש מקצוע יכול למצוא ביטוח אחריות מקצועית שמתאים לו.

 

למה זה ביטוח חשוב? כי אף אחד לא מושלם

בעלי מקצוע רבים מאופיינים בבטחון העצמי שלהם אשר נוגע לגבי איכות עבודתם. שהרי אדם שרוחש כבוד כלפי המקצוע שלו עושה הכל על מנת לספק שירות איכותי וטוב. יחד עם זאת, טעויות קורות. כל הזמן. פעמים רבות מתרחשות תקלות או תאונות אשר מסבים נזק לאדם ולרכוש בעקבות לחצים אישיים וסביבתיים שמופעלים על בעל מקצוע מסוים לעבוד במהירות. במקרים רבים מאלה המשפט המתאים ביותר הוא החפזון מן השטן. במקרים אחרים נתבע בעל המקצוע בעקבות טעות שביצע בתום לב או מחדל מקצועי שגרם לבעל המקצוע לטעות ולגרום לנזק. אך אחד לא מושלם, ולאף בעל מקצוע בעולם, מקצועי וטוב ככל שיהיה, אין ערבות לכך שלא ייתבע במהלך הקריירה.

 

מה מספקות חברת הביטוח?

מרבית פוליסות הביטוח לאחריות מקצועית תקפות לשנה ומכילות שני סעיפים עיקריים. כיסוי של הגנה משפטית וכיסוי נזיקין בעבור נזק לצד שלישי אשר יעזור לממן הוצאות שקבע בית המשפט לחובתו של בעל המקצוע. בדרך כלל ביטוח אחריות מקצועית ישויך לבית עסק ולא רק לבעליו. חשוב מאוד לזכור שלכל מקצוע פוליסה המותאמת לו. בנוסף לכך, לכל פוליסת ביטוח מסוג זה, ישנן הרחבות מרובות אשר מתייחסות לתחומים שונים. מדובר בביטוח מאוד ספציפי ועל המבוטח להיות בקיא בכל פרט ופרט בתוכן הפוליסה.

 

לסיכום

ביטוח אחריות מקצועית יבטיח לעסק שלכם רשת בטחון והגנה מפני תביעות. כמעט ואין בעל מקצוע שחברות הביטוח לא יתאימו למענו פוליסת ביטוח לעסק. על בעל העסק להקפיד להכיר כל סעיף אשר מצוין בפוליסה וכך לדעת בעבור אילו מקרים הוא מכוסה. פוליסת ביטוח זו לרוב תקפה לשנה ולכן מומלץ לטפס אל הר הביטוח ולבדוק האם הפוליסה שרכשתם עדיין בתוקף.

הר הביטוח

אולי יעניין אותך גם

פיירול ראשית
עסקים
אילו חברות מבצעות פיירול?

חברות רבות במשק מוצאות היום שלל דרכים להתייעל, לעבוד בצורה חכמה יותר, מדויקת יותר ונוחה יותר. כחלק ממגמה זאת חברות רבות נעזרות בשירותים שונים שמספקות

קרא עוד »