אילו מסים יש בעת מעבר לחו"ל?

ישראלים רבים בוחרים לרדת מהארץ משלל סיבות שונות ומגוונות. כמו עבודה חדשה או מגורים ליד קרובי משפחה במדינה רחוקה עם תרבות אחרת. הכסף מעסיק את כולם ברוב המוחץ במקומות שונים בעולם וכל רילוקיישן ידרוש ממכם מיסים גם בארץ וגם במדינה שאליה אתה עוברים. אז על איזה מיסים צריך לשים לב? כי להתעלם מהם או לא לדעת מקיומם יעלה לכם בסופו של דבר הרבה כסף.

 

לבקש יעוץ ממקצוענים שמתעסקים ברילוקיישן

יש כל כך הרבה מיסים ועניינים כספיים שתצטרכו לשלם למדינה אחרת ולמדינה שלנו במהלך ואחרי הרילוקיישן אם תרצו לחזור לגור בישראל. גודל המיסים ומגוון המיסים שתצטרכו לשלם ברילוקיישן מושפעים מסיבות רבות.  כמו למשל בין מדינות שונות, יתכן שבמדינה אחת תצטרכו לשלם פחות מיסים ממדינה אחרת. או אם יש לכם אזרחות למדינה אתם עוברים עליה. ב

נוסף, אם אתם עוברים עם המשפחה או בן/בת גם הם יכולים להשפיע על המיסים שתצטרכו לשלם. לפיכך, לכל רילוקיישן יש צרכים ספציפיים משלו ולכן כדי להתייעץ עם חברת רילוקיישן שמתמחה ויודעת ללוות אתכם תוך כדי הקשבה ואפיון הצרכים המדויקים שלכם.

 

ביטוח לאומי

כל תושב/ת ישראל בן 18 ומעלה חייב על פי חוק לשלם לביטוח לאומי (למעל מקרים ספציפיים ביותר). מי שעובד בארץ התשלום יורד לו אוטומטית מהמשכורת. אך אם תעשו רילוקיישן לא תהיה לכם את האפשרות הזאת, לכן תדאגו לפני המעבר להסדיר את התשלום לביטוח לאומי בהוראת קבע דרך הבנק או בכרטיס אשראי. אחרת יתכן כשתחזרו לארץ יצפה לכם חוב רציני בביטוח לאומי.

 

מס הכנסה

לפי חוק במס הכנסה, כל יחיד שיוצא לחו"ל ולטענתו אינו תושב ישראל ואינו חייב במס הכנסה. בתנאי שהה בארץ פחות מ30 ימים בשנת המס הנוכחית. יכול לטעון שאינו תושב ישראל ולפיכך לא לשלם מס הכנסה. כדי להגדיל את הסיכוי שלא תצטרכו לשלם מס הכנסה בארץ, תצטרכו למכור או להשכיר את הדירה שלכם בארץ ולסגור את חשבונות הבנק שלכם.

 

דירה

אם קיימת ברשותכם דירה החליטו אם להשכיר אותה או למכור. לפי ההחלטה שתקבלו תערכו רשימה של כל הביטוחים שאתם מחזירים כמו ביטוח דירה. לאחר מכן תדאגו לבטל או להעביר הלאה את הביטוחים האלה.

 

בנק

לפני המעבר תחליטו מה לעשות בנוגע לחשבון הבנק שלכם – האם לסגור אותו או להשאיר. תכינו רשימה של כל החיובים הקבועים שלכם על מנת שתוכלו לעקוב אחריהם וגם להחליט איזה מהם תוכלו לסגור לפחות לתקופה בה תתגוררו בחו"ל.

 

לסיכום

רילוקיישן למדינה אחרת זה לא תהליך קל והוא דורש הרבה בירוקרטיה בנושאים וגורמים שונים. מומלץ להתייעץ עם אנשים מומחים שיחסכו לכם הרבה זמן וכאב ראש. תזכרו בהתחלה תדרשו להתעסק עם הרבה בירוקרטיה אך לאחר שתסיימו איתה תוכלו להנות מהמגורים במדינה החדשה, מאחלים לכם בהצלחה וחוויה נעימה.

אילו מסים יש בעת מעבר לחו"ל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram