חיפוש

איך מפיקים ויזת זהב ומה המשמעויות המשפטיות

ויזת זהב היא אופציה מיוחדת של ויזה המעניקה אפשרות שהייה ולרוב גם אשרת עבודה. הויזה מתקיימת במספר מדינות בעולם. ישראלים רבים שמעוניינים באופציה של דרכון זר מנסים לממש אותה דרך קבלת אזרחות בגלל זיקה או בגלל שאבות אבותיהם גרו במדינה מסוימת.

חשוב לדעת שיש אופציה נוספת לקבלת ויזה ואחרי מספר שנים גם להגיש בקשה לאזרחות. אז אם אתם מתעניינים בויזת זהב הגעתם למקום הנכון, במאמר הזה נסביר לכם את העקרונות המרכזיים ואת כל מה שחשוב לדעת וגם מה הן המשמעויות המשפטיות.

 

ויזת זהב איך זה עובד?

ויזת זהב בדרך כלל נעשת דרך רכישה של נכס, או השקעה בשוק ההון המקומי, במדינות המציעות זאת. רוב המדינות מציעות ויזת זהב שאורכה חמש שנים – במידה ואתם קונים במדינה נכס. מחיר הנכס או ההשקעה צריכים להיות בהתאם לרף אותו קבעה המדינה, ורק אם אתם קונים נכס בסכום הנקבע או יותר, תהיו זכאים לויזת הזהב.

במדינות מסויימות תוכלו לקבל ויזת זהב גם אם תשקיעו סכום מסוים בשוק ההון המקומי. ויזת זהב קפריסין לדוגמא אפשר להפיק אם אתם קונים נכס או משקיעים בשוק ההון המקומי סכום שהוא למעלה מ300,000 יורו. כל מדינה קובעת בעצמה את הרף שלה ואת תנאי הויזה שלה ואין קשר בין תנאי הויזה השונים.

 

השלכות משפטיות

ברוב המדינות ויזת זהב תיתן לכם ויזת שהייה לחמש שנים. אשרת שהייה משמעותה שאתם יכולים לשהות במדינה כל ימות השנה, ללא הקבלת זמן. תוכלו לרשום את הילדים לבית הספר, להרשם לתוכניות הביטוח המקומיות ולמעשה לחיות במדינה כתושבים.

אך ללא האופציה להצביע בבחירות כמובן, שכן לא תהיו אזרחים עדיין. ויזת זהב לרוב מעניקה לכם גם ויזת עבודה כך שתוכלו להשתלב בשוק העבודה במדינה אליה תעברו. תקופת השהייה ההכרחית משתנה למדינה למדינה, בקפריסין לדוגמא מספיק לבקר פעם בשנה, נכון להיום, כדי לשמור על הויזה בתוקף.

 

מה השלבים שצריך לעשות כדי להפיק ויזת זהב?

ראשית עליכם לעשות עבודת תחקיר נרחבת בנוגע לאיזה ויזת זהב באיזה מדינה תתאים לכם. את התחקיר הזה חשוב לעשות מול אנשי מקצוע המבינים היטב את רזי הבירוקרטיה של כל מדינה. חשוב שתבינו בדיוק מה התנאים להוצאת ויזת הזהב היות ומדובר בהשקעה לא קטנה ואתם תרצו לדעת איך לממש את זכויות הויזה שלכם.

שנית יש להתחיל לחקור את השוק. אם לדוגמא, בחרתם בשוק הנדל״ן עליכם להבין איפה כדאי לקנות נכס, האם אתם צריכים לגור בו ועוד. את תהליך המחקר ובסופו של דבר גם הרכישה חשוב לעשות עם אנשים המכירים את השטח ויוכלו ללוות אתכם ביד בטוחה. אז אתם סקרנים בנוגע לויזת זהב ואתם מאמינים שזו יכולה להיות אופציה טובה עבורכם, התחילו את התהליך בהקדם ותוכלו להנות מויזת תוך מספר חודשים. בהצלחה!

קבלת ויזת זהב

אולי יעניין אותך גם

4 תנאים לקבלת אזרחות אוסטרית
אזרחויות ודרכונים
4 תנאים לקבלת אזרחות אוסטרית

במרבית מדינות אירופה, חוקי האזרחות קובעים כי הזכאות לאזרחות מותנית בקשר דם בלבד, ללא קשר למקום היוולדו של האדם. כיום, עם התיקון לחוק האזרחות האוסטרית,

קרא עוד »
חתימה
אזרחויות ודרכונים
איך להוציא אזרחות פורטוגלית

ההטבות שקיימות לכל אזרח מהאיחוד האירופאי למימוש בתוך יבשת אירופה הן מעבר לכל דמיון. ככל שמעמיקים יותר ויותר, מגלים את היתרונות הכלכליים, חברתיים, חינוכיים ואפילו

קרא עוד »
אילו מסים יש בעת מעבר לחו"ל?
אזרחויות ודרכונים
אילו מסים יש בעת מעבר לחו"ל?

ישראלים רבים בוחרים לרדת מהארץ משלל סיבות שונות ומגוונות. כמו עבודה חדשה או מגורים ליד קרובי משפחה במדינה רחוקה עם תרבות אחרת. הכסף מעסיק את

קרא עוד »
מסמך
אזרחויות ודרכונים
המדריך להוצאת דרכון פולני

אם תמיד חלמתם לגור בעיר בירה אירופאית קלאסית, לעבוד בשעות ובתנאים שרק באירופה העובדים מקבלים, לנצל את סופי השבוע ואת החופשות כדי לטייל בכל רחבי

קרא עוד »