איך להוציא אזרחות פורטוגלית

ההטבות שקיימות לכל אזרח מהאיחוד האירופאי למימוש בתוך יבשת אירופה הן מעבר לכל דמיון.

ככל שמעמיקים יותר ויותר, מגלים את היתרונות הכלכליים, חברתיים, חינוכיים ואפילו אפשרויות טיול והשכלה לבעלי מקצוע ייחודי כמו שפים.

דרך שבה בוחרים רוב הישראלים היא תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי, בגלל הזכאות שנפתחה לגולי אירופה בגלגולים קודמים.

תהליך הוצאת אזרחות יכול להיות טריקי ומסובך, אבל עם המיקוד שלנו, זה יהיה לכם הרבה יותר פשוט

 

שלב 1 – המצאת מסמכים

לפני שאתם בכלל בוחרים דרך מי אתם מבצעים את תהליך זה, עליכם להיות מוכנים עם שורת מסמכים. המטרה המרכזית של מסמכים אלו היא לאשר את קשרכם לשורשים ספרדיים. מסמכי לידה של הורים וסבים, אישור בעלות קרקע, עץ משפחתי ועוד רבים יסייעו לכם. עלייכם להעז בשירותיהם של נוטריונים בפורטוגזית כדי לאשר את מהימנות המסמכים האלו.

 

שלב 2 – אישור ההוכחה שהמבקש הוא צאצא למגורשי ספרד

השלב השני הוא קריטי מאוד. עליכם לקבל הכרה על ידי הקהילות יהודיות בליסבון ובעוד מספר ערים בפורטוגל שאתם אכן צאצאים למשפחה ממגורשי ספרד. רשויות אלו קיבלו אישור מהממשלה הפורטוגלית לאשרר ולאמת כאשר מגיש בקשת אזרחות הוא אכן זכר לגלות ספרד.

 

שלב 3 – הכנת הבקשה והגשתה ברשויות הפורטוגליות

מדובר בשלב הטכני והבירוקרטי ביותר. בחלק זה של הבקשה, עליכם לערוך את בקשתם לאזרחות ולסדרה בהתאם לטפסים של משרד הפנים הפורטוגלי ולהסתייע בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום זה. עליכם לתרגם את המסמכים הדרושים ולאשרם באמצעות נוטריון דובר פורטוגלית. יהיה עליכם לשלם מספר אגרות תשלום בכדי לעבד את הבקשה. המלצת המערכת – שלחו את הבקשה שלכן ישירות בדואר למשרד המשפטים בליסבון.

 

שלב 4 – בדיקת הבקשה ואישורה במשרדי הממשלה הפורטוגליים

שלב מורט עצבים. כעת. עליכם לחכות שהבקשה תעבור מספר שלבי אימות ואישור בתוך הממשלה הפורטוגלית. תהליך זה יכול לקחת החל ממספר חודשים ועד למספר שנים. בהתאם לכל משרד ממשלתי, ברגע שמתקבלת הבקשה, היא נרשמת במערכת הממשלתית ומועברת לבדיקה ע"י אנשי מקצוע בתוך משרדי הממשלה (הדרג המקצועי). לאחר בדיקת רקע על האזרח מגיש הבקשה, הבקשה עוברת אימות נוסף שאכן כל המסמכים הדרושים קיימים. במדיה ולא, תתקבל הודעה שעליכם להמציא מסמכים נוספים. במידה והכל מאושר, מונפקת תעודת לידה פורטוגלית ומעצם קיומה, מנפיקים גם תעודת זהות וגם דרכון פורטוגלי.

 

שלב 5 – איסוף המסמכים

שלב טריקי, כי קשה מאוד לקבוע תור לשגרירות. עליכם לחכות לימיו האחרונים של כל חודש בכדי לראות האם יש תורים זמינים לשגרירות בישראל. ניתן למצוא מדריכים רבים באינטרנט להסתייע בהם לעניין זה. פתרון נוסף הוא לקבוע תור במשרד הפנים בנושא תעודת זהות בליסבון ולטוס לפורטוגל ולאסוף שם את הניירת ואת האזרחות החדשה. אנחנו היינו הולכים על אופציה ב'. פעמיים כי טוב, לא?

 

מסמך מעבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram