חיפוש

4 מצבים בהם כדאי לך לפנות לעו"ד מקרקעין

עו"ד מקרקעין הוא אדם מקצועי המתמחה בכל הקשור לנדל"ן, מגרש או אדמה. הוא מהווה חלק משמעותי בעת רכישה או מכירה של הנכסים, והמיסים שיש לשלם לרשויות. קבלו 4 מצבים בהם כדאי לפנות לעו"ד מקרקעין.

 

1 – טיפול ברכישה או מכירת דירה

אחד הצעדים המשמעותיים בחיים הוא רכישת דירה. לצעד כזה יש השלכות משפטיות וכלכליות שיכולות להיות קריטיות אם לא מבצעים את העסקה באמצעות עורך דין מקרקעין. כלומר, על עורך הדין להכין חוזה רכישה שישמור על האינטרסים שלכם, בין אם מדובר בדירה יד שניה ובין אם בדירה חדשה מהקבלן, או יבדוק את הסכם המכירה.

בנוסף, עורך הדין יבדוק אם הנכס רשום על שם הבעלים ואין עליו שיעבוד, האם אין חריגות בבנייה ועוד. יתרה מכך, עורך הדין יסייע לכם בבירוקרטיה ובתשלומי מס רכישה, מס שבח או מס השבחה אם זוהי דירה שנייה שאתם רוכשים ויבדוק את כל הקשור לפטור ממס בהתאם לקריטריונים הנהוגים על פי חוק.

עורך דין מקרקעין

2 – טיפול בשכירות או השכרת נכס

אם למשל אתם רוצים להשכיר את הדירה או המשרד שלכם או לשכור בעצמכם נכס, חשוב שעו"ד מקרקעין יהיה מעורב בעסקה בניסוח חוזה ההשכרה ובערבויות שיש לקבל מהמשכיר. מומלץ לקחת עורך דין שעובד באזור בו אתם מעוניינים לשכור או להשכיר כיוון שהוא יהיה בקיא במחירים של דמי השכירות ויוכל אף לייעץ בעניין זה ולנהל משא ומתן בנוגע לתנאי השכירות. למשל, באזור חיפה רצוי לקחת את שירותיו של עורך דין מקרקעין בחיפה.

 

3 – טיפול במקרקעין המגיע בירושה

אנשים רבים מקבלים נכסים בירושה במהלך החיים מקרובי משפחה שהלכו לעולמם והותירו את הזכויות על המקרקעין באמצעות צו ירושה. עו"ד מקרקעין יכול לבדוק אם הזכויות על המקרקעין רשומות על שמכם כדי שתקבלו את הזכויות המגיעות לכם. בנוסף, על נכס בירושה יש פטור מתשלום מס רכישה ולכן חשוב שעורך הדין יטפל בכך.

 

4 – טיפול בסכסוכים על מקרקעין

לא פעם ישנם שותפים שהקימו חברה ורכשו נכס ובמהלך הזמן הם מסתכסכים ביניהם ורוצים לפרק את השותפות בכל המשתמע מכך. גם אדם המשכיר את הדירה שלכם ולא משלם דמי שכירות יכול להוות בעיה שמגיעה לסכסוך בין השוכר למשכיר. לפיכך, לעו"ד מקרקעין ישנה אפשרות לפתור את הסכסוך באמצעות תביעה משפטית ולקבל פיצוי.

לסיכום, עו"ד מקרקעין יכול לסייע בכל הקשור למשא ומתן ובדיקת זכויות הנכס בעת מכירה ורכישת דירה, להכין הסכמים, לנהל את נכסי הנדל"ן שלכם, לפתור סכסוכים הקשורים למקרקעין ולסייע בתשלומי המיסים ובכל הבירוקרטיה הנוגעת לזה. ככל שעורך הדין יהיה מנוסה ומיומן יותר, כך גם הייעוץ והייצוג שלו יהיה מקצועי יותר. לפיכך, חשוב לקבל המלצות על עו"ד מקרקעין תותח שידאג לאינטרסים שלכם ויעמיד את הדברים על דיוקם.

עורך דין מקרקעין

אולי יעניין אותך גם

הסכמי שכירות
עורך דין מקרקעין
הבנת החוקיות של הסכמי שכירות

רוב האנשים בארץ חיים בשכירות, מאחר ויוקר המחייה אינו מאפשר לחלק ניכר מהאוכלוסייה לרכוש דירה למגורים. לכן אין זה מפתיע כי שוק השכירות בכל הערים

קרא עוד »
עורך דין מקרקעין
מה תפקידו של עורך דין נדלן?

עסקאות נדל"ן הן חלק גדול מהעסקאות שנחתמות בכל יום בישראל ובעולם. על כן התפתח לו במהלך השנים תחום שלם של עיסוק מסביב לעסקאות אלה. אחד

קרא עוד »
מה זה עורך דין מקרקעין
עורך דין מקרקעין
מה זה עורך דין מקרקעין

תחום הנדל"ן המתפתח הביא לכך שעסקאות המקרקעין הן בין העסקאות היקרות והמשמעותיות ביותר, במסגרתן יש להיעזר בשירותיו של עורך דין מקרקעין מקצועי, בכדי להבטיח לעצמנו

קרא עוד »
קניית דירה
עורך דין מקרקעין
5 טיפים לקניית דירה

לצד מספר אירועים בודדים בחיים, כמו חתונה והרחבת המשפחה, קניית דירה היא אחד האירועים המשמעותיים ביותר. בין אם לצורך השקעה ובין אם לצורך מגורים, רכישת

קרא עוד »