חיפוש

 4 חוקי תעבורה חשובים שלא ידעתם

כולנו נמצאים בדרכים. ובכן, על מנת להמשיך לקחת חלק פעיל בדרכים ולהבטיח לנו ביטחון עלינו לדעת חוקי תעבורה חשובים.

כולנו בדרכים –  כנהגים, כהולכי רגל או רוכבי אופניים. לרובנו אף יצא להתמודד עם החוק בחיינו, בין אם בדוח חניה, תאונה קלה או קנס. יותר מכך, חלקנו אף לא יודעים שלא ניצלנו זכויות מסומות שמגיעות לך כתוצאה מחוקי תעבורה מסוימים. לפניכם 4 חוקי תעבורה שלא ידעתם.

 

למה זה חשוב?

כנראה שאין צורך לשכנע את מי שנמצא בדרכים, ובכל זאת, למי שלא יודע – חייבים לדעת את חוקי התעבורה! אנשים שיודעים את חוקים אלו מבטיחים לעצמם יותר ביטחון בכביש, הימנעות מקנסות ואף קבלת זכויות במקרים מסוימים.

 

איך משיגים מידע על חוקי תעבורה עדכניים?

ישנם הרבה אתרים בהם ניתן להשיג מידע זה. אפשר למשל למצוא בגוב, אתר הממשלה. אתר מומלץ נוסף הוא בדרכים – ontheroads.co.il. תוכלו למצוא בו מאגר גדול ומקיף בתחום התעבורה ותאונות הדרכים בישראל. צוות של מומחים הקים את האתר, בראשם עומדת עו"ד אוליאל. מטרתם היא לרכז את המידע באופן רחב ונגיש לכל משתמשי הדרך.

 

4 חוקי תעבורה

פיצוי מאיחור רכבת

כאמור, בכל הקשור לתעבורה, מגיעות לנו גם זכויות ולא רק חובות. זכות כזו שחשוב להכיר מגיעה כאשר רכבת שיש לכם אליה כרטיס מאחרת או מבטלת. אם הרכבת מאחרת בין חצי שעה לשעה – אתם זכאים לכרטיס נסיעה חינם על אותו קו נסיעה. במידה והרכבת איחרה ביותר משעה שלמה – זכאים לשני כרטיסים. ניתן גם להמיר את הכרטיסים להחזר כספי.

 

נסיעה עם אוזניות

חוק שחשוב לדעת – אסור לנהוג עם אוזניות להשמעת קולות בעת נהיגה או אף חציית כביש כהולך רגל. האוזניות מנתקות את האדם במידה מסוימת ולכן זה בנוסף מסוכן. החוק לא תקף במידה והמכשיר הוא מכשיר שמיעה רפואי.

 

תאונות דרכים – פלילי

כאשר בתאונה מעורבים נפגעים בגוף, המשטרה כנראה תפתח בחקירה פלילית. אם אתם נחקרים בחשד לגרימת התאונה, אתם עלולים להיגרר עד בית המשפט ולקבל עונשים קלים עד כבדים. חשוב לדעת מה התהליך שצפוי לכם אם תהיו (או הייתם לאחרונה) מעורבים בתאונה שכזו, כדאי לדעת ממה להיזהר ומה צריך לעשות.

 

חוק אופניים חשמליים

כיום, על מנת לנסוע על אופניים חשמליים עליכם להיות בעלי רישיון רכב, או לפחות לעבור מבחן עיוני.
חוק זה קיים מאז 2019 ולא כולם יודעים אותו, למרות שהוא חשוב מאוד. רכיבה על אופניים חשמליים עלולה להיות מסוכנת מאוד ולצערנו קרו לא מעט תאונות אשר יצרו את הצורך בחוק זה.

 

לסיכום

לסיכום, כל מי שלוקח חלק פעיל בדרכים צריך לדעת חוקי תעבורה, או לפחות את החשובים שבהם. על מנת להשיג יותר מידע ולגלות את המידע העדכני ביותר על חוקי תעבורה שונים מומלץ להיכנס לאתר הממשלה או לאתרים נוספים אשר מנגישים את המידע.

 

סימני דרך

אולי יעניין אותך גם

חוק ומשפט
תעבורה
איך לפעול לאחר תאונת דרכים

לעבור תאונת דרכים זו כמובן חווה מאוד לא נעימה. פעמים רבות הרגעים הראשונים שאחרי התאונה מלאים בלבול והלם. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא כמובן לוודא

קרא עוד »