חיפוש

3 שאלות שחשוב שתשאלו את עצמכם לפני הליך קבלת פטור ממס הכנסה

תהליך קבלת פטור ממס הכנסה הוא תהליך בירוקרטי בעיקרו, הכרוך במילוי טפסים והתייצבות בפני הוועדה הרפואית. במידה ואתם מעוניינים לקבל פטור ממס הכנסה ולייעל את התהליך, ישנן מספר שאלות שחשוב שתשאלו את עצמכם לפני כן, ואותן ריכזנו בשבילכם במאמר שלפניכם

 

כיצד ניתן לקבל פטור ממס הכנסה?

כחלק מהמדיניות הסוציאלית של מדינת ישראל, המדינה מעניקה פטור ממס הכנסה לעומדים בקריטריונים מסוימים, כאשר אחת הסיבות העיקריות בגינן ניתן לקבל פטור ממס הכנסה, היא בעיה רפואית. כך, בין הבעיות הרפואיות המזכות בפטור ממס הכנסה נמצאות מחלות המזכות באחוזי נכות גבוהים, פציעה עקב תאונה וכן ליקויים גופניים מולדים.

מַס

תהליך קבלת פטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה מהווה הטבה כלכלית משמעותית לזכאים, באופן היכול לחסוך להם כסף רב ולסייע להם להתמודד הן עם הפגיעה בכושר ההשתכרות והן עם ההוצאות הנלוות למצבם הבריאותי. על מנת לממש את זכאותכם ולקבל את הפטור המיוחל, תידרשו להגיש בקשה מתאימה, בצירוף המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, לשלם אגרה ולעבור דרך הוועדה הרפואית.

 

שאלות שחשוב לשאול את עצמכם לפני שמתחילים בתהליך

היות ומדובר בתהליך בירוקרטי, העלול להימשך זמן רב, כדאי שתשאלו את עצמכם מספר שאלות לפני שאתם מתחילים בתהליך, כך שתוכלו לייעל את תהליך קבלת הפטור ממס:

 

האם אני זכאי לקבל פטור?

קבלת פטור ממס הכנסה מותנית בעמידה בתנאים וקריטריונים שונים ולפני שמתחילים בתהליך, מומלץ לוודא שאתם עומדים בתנאים הללו. בין האפשרויות הבולטות לוודא זאת, נמצאות האפשרויות להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית וכן לבדוק בסימולטורים ומחשבונים ייעודיים באינטרנט.

 

האם כלל המסמכים הרפואיים נמצאים אצלנו?

להחלטותיה של הוועדה הרפואית קיים משקל רב בזכאות לקבלת פטור ממס הכנסה ולכן, חשוב להיערך אליה בהתאם ולהגיע עם כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, התומכים בטענותיכם ובמצבכם הרפואי.

מסמכים רפואיים

האם אתם עומדים ברמת ההכנסה הקבועה בחוק?

אחד התנאים לקבלת מס הכנסה הוא עמידה בסך ההכנסה השנתית הקבועה בחוק, סכום אשר עשוי להתעדכן מעת לעת (נכון לשנת 2023 סך ההכנסה השנתית לקבלת פטור עומד על סך 406,000 ₪ לשנת מס).

 

האם ניתן להגיש בקשה לפטור ממס הכנסה באופן רטרואקטיבי?

לא מעט אנשים אינם מודעים לזכויות המגיעות להם ולזכאותם לקבל פטור ממס הכנסה וגם אם גיליתם על כך כעת, כדאי לדעת כי ניתן להגיש את הבקשה לפטור ממס הכנסה גם באופן רטרואקטיבי וזאת עד 7 שנים מיום אבחון המחלה או התרחשות התאונה.

 

לסיכום

פטור ממס הכנסה הוא הטבה משמעותית, במיוחד עבור אלו שסובלים מבעיות רפואיות שונות, אך עוד לפני שמתחילים בתהליך הגשת הבקשה, כדאי שתשאלו את עצמכם מספר שאלות עיקריות, כמו – האם אתם עומדים בתנאי הזכאות? האם כלל המסמכים הרפואיים נמצאים אצלכם? והאם אתם עומדים ברמת ההכנסה השנתית הקבועה בחוק.

מס הכנסה

אולי יעניין אותך גם

4 טיפים למציאת עוד תותח!
עריכת דין
4 טיפים למציאת עו"ד תותח!

יצירת קשר עם עורך דין (מכל תחום) מצריכה היכרות עם טיפים בסיסיים שיאפשרו לבחור נכון. שכן, מדובר בבעל מקצוע שצריך ללוות אתכם על הצד הטוב

קרא עוד »