חיפוש

3 כללי ברזל למתמודדים עם הוצאה לפועל

המצב הכלכלי המטורף שהעולם שלנו נקלע אליו בשנה האחרונה הביא אנשים רבים למצב כלכלי לא פשוט. הכלכלה עוד לא ממש התאוששה ממשבר הקורונה ורבים איבדו את עבודתם או שנאלצו לרדת באחוזי המשרה. פתאום אנשים שעד להתפרצות הקורונה היו חלק ממעמד הביניים מוצאים את עצמם בסיטואציות מורכבות שכוללות חובות לגופים שונים בלי יכולת להחזיר אותם.

אם אתם גם במצב דומה וקיבלם מכתב מההוצאה לפועל, חשוב מאוד להתעכב על המאמר הזה ולקרוא אותו בעיון. אספנו לכם כאן כמה כללים מאוד חשובים שיסייעו לכם להתמודד עם הוצאה לפועל בצורה אחראית ושקולה.

 

אז מה זה הוצאה לפועל?

כדי להבין איך אפשר להתמודד בצורה הטובה ביותר מול הגוף הזה שנקרא הוצאה לפועל חשוב מאוד קודם כל להבין בדיוק מהו ואיך הוא עובד. הוצאה לפועל הוא גוף משפטי רשמי של מדינת ישראל. התפקיד של הוצאה לפועל הוא לגבות חובות שלא שולמו. אם למשל אדם מסוים קיבל דו"ח חנייה מהעירייה ולא שילם אותו עד לזמן הנדרש ומתעלם מדרישות התשלום של העירייה, העירייה תפנה להוצאה לפועל כדי שתיכנס לתמונה ותסייע לה בגביית החוב.

להוצאה לפועל יש אפשרות גם להפעיל צעדים מעשיים כדי לגבות את החוב כמו עיקול של חשבון בנק, נכס כזה או אחר ועוד. הוצאה לפועל הוא גוף משפטי לכל דבר ועניין שהשופטים בו נקראים רשמים. הדיון מתנהל כמו תיק משפטי, כאשר הנתבע יכול לייצג את עצמו באמצעות עורך דין.

קציני אכיפה

כללים להתמודדות עם הוצאה לפועל

אז התייעצנו עם ענבל סודרי קינן עורכת דין הוצאה לפועל, והכנו לכם כאן רשימה קצרה של כללים שחשוב לזכור:

  1. שמירה על קור רוח – אין טעם להיכנס לפאניקה מהמכתב ולאבד את העשתונות. שמרו על קור רוח וראש צלול. זה הדבר הראשון והבסיסי ביותר. ברגע שתאבדו את שיקול הדעת הבריא לא תוכלו להתמודד עם המצב.
  2. ייעוץ משפטי – אל תוותרו על שירותיו של עורך דין. מכיוון שמדובר על דיון משפטי לכל דבר אתם יכולים וצריכים להגן על עצמכם. עורך דין טוב שמתמחה בסוגיות האלו יוכל לסייע לכם בצורה שאם אפילו לא מדמיינים.
  3. לא לדחות את הטיפול – חוב שמוזנח ולא מטופל הולך ותופח. אם לא תטפללו במכתב שקיבלתם כמה שיותר מהר החוב ילך ויגדל ויצטרפו אליו ריביות ותוספות שונות. גם אם זה נראה לכם הזוי ולא צודק, אל תזרקו את המכתב לאיזו פינה אלא כנסו לעניין כמה שיותר מהר.

 

סיכום

אין ספק שלקבל מכתב מהוצאה לפועל זה מצב מאוד לא נעים. אבל מכיוון שמדובר על גוף משפטי שמתנהל על פי כללים מסוימים יש דרכים להתמודד עם הגוף הזה. חשוב מאוד לא להיכנס לפאניקה, ולדבר כמה שיותר מהר עם עורך דין מומחה. שיהיה בהצלחה!

קציני אכיפה

אולי יעניין אותך גם

מַחֲלָה
כללי
יש לך מחלה? דע את זכויותיך!

המטלות והאתגרים של חיים עם מחלה יכולים להיות מעיקים ומתישים. מעבר לקושי הרפואי והנפשי, חולים רבים נאלצים להתמודד עם עול כלכלי כבד, ועם חוסר ידע

קרא עוד »
עבירות צווארון לבן
כללי
מהן עבירות צווארון לבן?

עבירות צווארון לבן הן עבירות לא אלימות המבוצעות על ידי אנשים במסגרות מקצועיות או עסקיות. פשעים אלה כוללים בדרך כלל הונאה או פעילויות בלתי חוקיות

קרא עוד »