חיפוש

3 טיפים לרוכבי אופנוע

רוכבי אופנוע נחשבים לקהילה שהיא ממש עם לכל דבר. יש להם את השפה שלהם, מקומות המפגש האהובים עליהם, אירועים מיוחדים ועוד. רכיבה על אופנועים היא לא רק משהו פרקטי שעוזר לנו להגיע ממקום למקום, מדובר באופי, ועיסוק שהוא הרבה מעבר לתחביב!במאמר הבא ריכזנו 3 טיפים חשובים לרוכבי אופנוע, תוך התמקדות בנושא התאונות המהוות סיכון שלא ניתן להתעלם ממנו בעולם האופנועים. קריאה מועילה!

 

טיבה של תאונת אופנוע כתאונת עבודה

הטיפ הראשון יעסוק בנושא החשוב של פיצוי נפגעי תאונות אופנוע בעת שתאונה כזו מתרחשת. תאונת אופנוע המסווגת גם כתאונת עבודה מתרחשת כאשר אדם מעורב בתאונה בעת ביצוע מטלות הקשורות לעבודה או בעת נסיעה לעבודה או ממנה. חשוב להבין שבמצב של תאונת עבודה, החוקים הם מעט שונים וכך גם ההשלכות. כאשר תאונות כאלה מתרחשות, אנו ממליצים להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום כדי לקבל מיצוי מלא של זכויותינו המשפטיות והכלכליות.

תאונת אופנוע
שימוש בציוד בטיחות מתאים לרכיבה

למרות שהטיפ הראשון דיבר על מצב שבו כבר התרחשה התאונה, הטיפ הזה ידבר על כיצד אנו יכולים לאבטח את עצמנו ככל הניתן לקראת מקרה של תאונה. לבישת ציוד מיגון לרכיבה על אופנוע הוא הכרחי, וזהו תחום שאנו בהחלט לא מעוניינים לחסוך בו! קסדה היא ציוד הבטיחות הקריטי ביותר, שכן היא מגנה על הראש ומפחיתה את הסיכון לפציעות ראש חמורות במקרה של תאונה.

אנו ממליצים לבחור קסדה העומדת בתקני בטיחות מחמירים, וכזו שיושבת על הראש שלנו באופן צמוד. בנוסף ולמרות שאין חובה לכך בחוק, לבישת ביגוד מגן כגון ז'קט, מכנסיים, כפפות ומגפיים העשויים מחומרים עמידים – יכולה להפחית משמעותית את הסיכון לפציעות במקרה של נפילה או התנגשות. כמו כן, ציוד בעל צבעים בולטים ומחזירי אור משפר את הבטיחות שלנו על הכביש, ומבטיח שייראו אותנו טוב יותר.

 

שפרו את מיומנות הרכיבה שלכם

זה שעברנו טסט ורכשנו אופנוע – ממש לא אומר שאנו בקיאים בטכניקות רכיבה בסיסיות, שלא לדבר על טכניקות מתקדמות יותר. כיום ניתן למצוא קורסי רכיבה מתקדמת, או קורסים מסוג אחר המתרגלים את הרכיבה שלנו על רכב דו גלגלי. טכניקות רכיבה הגנתיות עוזרות למזער את הסיכון לתאונות ומאפשרות לרוכבי אופנוע להגיב במהירות ובבטחה למצבים בלתי צפויים.

 

לסיכום

קיבלנו מספר תובנות חשובות לגבי רכיבה על אופנוע. פתחנו את המאמר בנושא התאונות, וראינו את המורכבות שבתאונת אופנוע שהיא גם תאונת עבודה. לאחר מכן דיברנו מעט על ציוד מיגון לרכיבה על אופנוע או קטנוע, וראינו שלמרות שהחוק מחייב רק קסדה – אנו ממש לא רוצים לחסוך פה! מומלץ להשתמש בציוד נוסף כמו מעיל ממוגן, מגיני ברכיים, ועוד. הטיפ האחרון עסק בשיפור מיומנויות הרכיבה שלנו, שהרי הן אלה שקובעות את גורלנו על הכביש. רכיבה בטוחה!

רוכבי אופנוע

אולי יעניין אותך גם

4 טיפים למציאת עוד תותח!
עריכת דין
4 טיפים למציאת עו"ד תותח!

יצירת קשר עם עורך דין (מכל תחום) מצריכה היכרות עם טיפים בסיסיים שיאפשרו לבחור נכון. שכן, מדובר בבעל מקצוע שצריך ללוות אתכם על הצד הטוב

קרא עוד »