חיפוש

3 דברים שכדאי שתבדקו לפני שאתם נכנסים להליך גירושים

אף אחד מאתנו לא למד בגן או בבית הספר על הליך הגירושין שהפך להיות לנפוץ ביותר בארץ ובעולם. עובדה זו גורמת לאנשים רבים לחפש מידע רלוונטי בנושא ברחבי הרשת. כותבי מדריך זה מודעים למחדל. לכן, הם בחרו לרכז במקום אחד את 3 הדברים החשובים ביותר שצריך לבדוק רגע לפני שמחליטים להתגרש. קריאה של השורות הבאות תאפשר לכם להתחיל את ההליך ברגל ימין, אז כדאי שתישארו אתנו ותחכימו בנושא.

 

בדיקה מספר 1 שיש ליישם: תבקשו לראות את הסדר הממון שלכם

קודם כל ולפני הכול, עליכם לפנות אל עורך הדין שליווה אתכם בתחילת הזוגיות ולבקש ממנו את הסדר הממון שלכם. כך תוכלו להיזכר בחלוקה של הנכסים, החסכונות והבית (חשוב לציין שיש מי שמחזיקים בעותק של הסדר הממון, בעוד אחרים עשויים לגלות שהוא אבד לאחר מעברי דירות).

בדיקה מספר 1 שיש ליישם תבקשו לראות את הסדר הממון שלכם

אין לכם הסדר ממון? כדאי שתפנו בהקדם לעורך דין תותח

אם קראתם את הפסקה שלעיל וגיליתם שאין לכם הסדר ממון, עליכם לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין לענייני משפחה בקריות שיעזור לכם לבצע את החלוקה באופן הוגן ונינוח. אנחנו יודעים שיש זוגות שמעדיפים לנסות ולפתור את חלוקת הממון בעצמם, אך אנו ממליצים לכם שלא לנסות ולעשות זאת בשלב זה, כששניכם נמצאים על סף פרידה. עורך דין מקצועי יידע ללוות אתכם ולהמליץ על גישור במקרה הצורך.

 

בדיקה מספר 2 שיש ליישם: תיצרו קשר עם הבנק

שמענו על בני ובנות זוג שהחליטו להתנקם בצד השני ולחסום את הגישה לחשבון הבנק או לבטל את כרטיסי האשראי. אנו ממליצים ליידע את פקיד הבנק אודות ההליך שאתם צפויים לעבור כבר בשלבים הראשוניים. שכן, הוא צריך לדעת שכל פעולה שתתבצע בחשבון המשותף מעתה ואליך תצריך את אישורם של שני בני הזוג. אם מצאתם את עצמכם עמוק בתוך מקרה שכזה, עליכם לפנות כבר עכשיו לקבלת ליווי מקצוי מטם עורך דין גירושין בחיפה שיצור קשר עם הבנק.

בדיקה מספר 2 שיש ליישם תיצרו קשר עם הבנק 

בדיקה מספר 3 שיש ליישם: תוודאו שבן או בת הזוג מעוניינים בוודאות בהליך

קורה לפעמים שיש אי הבנות בין בני זוג, במיוחד לקראת ההחלטה להתגרש. אנו מזמינים אתכם לפנות לגורם חיצוני ששניכם סומכים עליו, כמו למשל חבר ילדות או קרוב משפחה שיגשש אם הצד השני אכן מעוניין בהליך הגירושין ב – 100%. מדובר בבדיקה שעשויה לשנות את החיים של בני הזוג באופן משמעותי. הרי יכול להתגלות בסופו של דבר שאחד מבני הזוג שינה את דעתו מבלי ליידע את הצד השני, כי הוא חשב שההחלטה כבר התקבלה.

 

לסיום

היכרות עם 3 הדברים שחשוב לבדוק לפני שנכנסים להליך גירושין היא הכרחית. כעת אתם מכירים בעובדה זו, כך שנותר לכם רק לערוך את הבירורים שהוצגו לעיל לפי הסדר. לנו נותר לאחל לכם שתעברו את ההליך בהצלחה.

3 דברים שכדאי שתבדקו לפני שאתם נכנסים להליך גירושים

אולי יעניין אותך גם