חיפוש

2 התפקידים של נוטריון אמריקאי בישראל

אנחנו שומעים לא פעם על שירותים שניתנים על ידי נוטריון בישראל, אבל לאחרונה, מכרים שלנו התבקשו לגשת אל נוטריון אמריקאי בישראל.

הם פנו אלינו לאחרונה כדי שנסייע להם להבין מיהו נוטריון אמריקאי ומהם התפקידים שלו.

כדי לסייע להם, יצאנו לחקור את הנושא וחזרנו עם כל הפרטים שיסייעו להם וגם לכם להבין מהם התפקידים של הנוטריון האמריקאי בישראל. הנה כל המידע שאתם צריכים לדעת:

 

רקע אודות המידע

נפגשנו עם שני נוטריונים לשיחה קצרה. האחת נוטריון ישראלי והשני אמריקאי. עשינו זאת כדי לרכז את המידע שיובא בפניכם בשורות הבאות. בהזדמנות זו, אנחנו רוצים להודות לשניהם שהקדישו לנו מזמן וסייעו לנו ולרבים אחרים להבין מהם תפקידי הנוטריון האמריקאי.

 

רגע, בואו נתחיל מהתחלה – מה זה נוטריון?

למקרה שהגעתם לכאן מבלי לדעת מה זה נוטריון, אנחנו מציעים לכם לקרוא את הפסקה הנוכחית. נוטריון הוא עורך דין שצבר וותק של 10 שנים בתחום. הוא השלים לימודי נוטריון והוחלט כי הוא ראוי לכהן ככזה. במסגרת עבודתו של הנוטריון, הוא כפוף ליחידה של רישוי הנוטריונים שלא רק מסמיכה אותו לתפקיד, אלא גם בודקת אותו בהמשך הדרך. החתימה של הנוטריון תקפה בכל מיני מקרים שמסודרים בחוק והיא משמשת כראיה בבית משפט בלא מעט מקרים.

 

אז מהו נוטריון אמריקאי?

כפי שאתם יודעים, הנוטריון חותם על מסמכים ונותן להם תוקף משפטי בפני רשויות בישראל וגם מחוץ לה. כדי שהמסמכים של הנוטריון יהיו תקפים גם בחוץ לארץ, הם צריכים לעבור חתימה אצל נוטריון אמריקאי בישראל. הנוטריון האמריקאי, בדומה לישראלי מציע שירותי חתימה על מסמכים שונים. אז מה בעצם התפקידים שלו? יש לו 2 תפקידים חשובים:

 

תפקיד מספר 1 – לחתום על מסמכים שצפוי להיות בהם שימוש מחוץ לארץ

בזמן שנוטריון "רגיל" חותם על מסמכים שהשימוש שלהם צפוי להיות במסגרת גבולות הארץ, הנוטריון האמריקאי חותם על מסמכים שייעשה בהם שימוש בחו"ל. ברוב המקרים מדבר במסמכים שנוגעים לתחומים הבאים:

  • עסקאות נדל"ן (מכירת נכס למשל) בארצות הברית
  • מסמכים בנקאיים
  • הליך של מחזור משכנתא בארצות הברית
  • ייפוי כוח וכו'

 

תפקיד מספר 2 – להפוך את המסמכים שלכם לברי תוקף בחוץ לארץ

אם תיגשו עם המסמכים הללו אל נוטריון ישראלי, אתם תוכלו לקבל חתימה, אבל לא בטוח שהיא תהיה ברת תוקף בחו"ל. בדיוק כאן נכנס התפקיד השני של הנוטריון האמריקאי – כדי שהמסמך שלכם יהיה בר תוקף בחוץ לארץ, אתם צריכים למסור אותו לנוטריון אמריקאי שיחתום עליהם ויאפשר לכם להיות בטוחים שהם ברי תוקף מחוץ לישראל.

 

סיכום

כעת, בשלב זה, ניתן לומר כי ישנם 2 תפקידים חשובים לנוטריון האמריקאי בישראל. התפקידים הללו צריכים לעניין את כל מי שזקוק למסמך עם חתימה נוטריונית שצפוי לשמש אותו אל מחוץ לגבולות הארץ.

איש משפט

 

 

אולי יעניין אותך גם

4 טיפים למציאת עוד תותח!
עריכת דין
4 טיפים למציאת עו"ד תותח!

יצירת קשר עם עורך דין (מכל תחום) מצריכה היכרות עם טיפים בסיסיים שיאפשרו לבחור נכון. שכן, מדובר בבעל מקצוע שצריך ללוות אתכם על הצד הטוב

קרא עוד »