מה קורה במידה וחברת האירועים פשטו רגל

עורך דין נזיקין

עריכה של אירוע היא אולי דבר משמח, אבל כל סדר הארגון של אירוע אחד יכול להיות דבר אשר גוזל בסופו של דבר יותר מידי זמן יקר. עובדה חשובה זו מביאה לא מעט עורכי אירועים לחפש אחר ספקי שירות שיכולים עד כמה שרק אפשר לייעל את התהליך הזה של ארגון אירוע מתחילתו ועד לתומו, וכך החלו ליצור חבילות שלמות של אירועים, החלו לפעול מארגני אירועים והחלו לשווק כל מיני סוגים של שירותים שכל המטרה שלהם הוא חיסכון בזמן והייעול של האירוע באופן שיחמיא לאורחים ובעלי השמחה. 

מערכת של ניהול וארגון אירוע היא כזו שאר מאפשרת לכל בעל שמחה להיות מרוכז אך ורק בה, ולא התעסק בכל מיני דברים שגוזלים זמן כמו טלפונים לאורחים רק על מנת לוודא שהם מגיעים. זה אכן חשוב לוודא שהם מגיעים כדי לחסוך בכספי מנות יקרים, אבל דרך העשייה היא כזו שעושה את כל ההבדל ואת כולם מאושרים.

פשיטת רגל של חברת ארגון אירועים

מה קורה כאשר מגלים כי חברה שמולה נסגרה עסקה על מנת לבצע את אירוע יוקרתי היא חברה אשר פשטה את הרגל בדיוק כמו שקרה לאיזי וויד בשנת 2018? דבר זה אומר כי למעשה צריכים לחפש אחר ספק שירות אחר, מה שלא בהכרח משאיר יותר מידי זמן עבור ביצוע מה שנדרש באופן יעיל, הוצאה מחודשת של כספים עבור השירות שכבר שולם וכניסה אל מצב של חרדה שבו דבר שכבר דאגנו אליו וסגרנו אותו כמו אולם אירועים במרכז או בר אקטיבי מופיע מחדש וגורם להרבה יותר מהפרעה רגעית, אלא כזה שיכול בפועל להיות מה שיוצר הפסד כספי רק בשל העובדה כי השירות ששולם לא בוצע ועבורו צריכים למצוא אלטרנטיבה שלא בהכרח תספיק.

במקרים של פשיטת רגל של אחד מן הספקים לאירוע זה חשוב להבין כי יש למי לפנות ולא להישאר אדישים אל מה שנגרם ואל הכסף שמפסידים.

חתן וכלה

פונים לסיוע של עו"ד נזיקין

במקרים של ספקי שירות שלא קיימו את החלק שלהם בחוזה שאותו הם סגרו עם עסק אחר או עם אנשים פרטיים, יש מקום למהלכים אקטיביים מצד אלה שניזוקו שאותם ניתן לבצע אך ואר על ידי בחינת הסיטואציה על ידי עורך דין שמתמחה בדיני נזיקין.

דיני נזיקין דנים למעשה בכל המשפט האזרחי, כאשר נגרם לאדם נזק ברכוש ו/או לגוף ובגין הסוג הזה של הנזק אשר נגרם לאדם אחד הוא דורש סוג של פיצוי מהאדם שגרם לטענתו את אותו הנזק.

תחת התחום הזה של המשפט האזרחי יש את התחום של תאונות דרכים, של רשלנות רפואית, רשלנות בלשון הרע, ושלל נוסף של נושאים שאר בגינם ניתן להגיש תביעה משפטית. עו"ד נזיקין בוחן את המקרה לחודו, ורואה האם יש בסיס לתביעה מנקודת הראות המשפטית והניסיון שלו בכאלו תיקים.

 

החשיבות של מעורבות עו"ד בעניין

זה חשוב מאוד שלא להניח לנזק שנגרם על ידי אדם אחד להשפיע על אדם אחר, בייחוד כאשר הנזק הוא כזה שיש לו  השפעה ניכרת על חיי הניזוקים. גם אם נראה כי העלות ששולמה עבור חברת ארגון והפקת חתונה היא מועטה ביחס לספקים אחרים, עדיין מדובר בכסף שיצא עבור שירות שלא נתקבל, ויתר על כן, אי קבלת השירות הזה במועד יכול ליצור תגובת שרשרת שיש לה פוטנציאל להרוס אירוע שלם ולגרום להפסד כספי גדול יותר כתוצאה מזה.

בבית המשפט נבדקת האחריות של ספק שירות אישורי ההגעה, וכן בדיקה של הסעד לו זכאים הניזוקים לפי כל מה שהובא אל בית המשפט בשאלה שהיא די מורכבת.

רוצים לסגור אירוע תיק תק? https://saveadate.co.il

האם ניתן לתבוע אולם אירועים על אי עמידה בהסכם?

תביעת אולם אירועים

הסתיים האירוע ונציגי האולם לא עמדו בציפיות ובתנאים שסיכמתם מבעוד מועד? מצאתם את עצמכם במצב שונה מאשר מה שסוכם ביניכם לבין נציגי האולם? אתם רשאים לתבוע את אולם האירועים שלכם על אי עמידה בתנאי ההסכם שנחתם ביניכם בדיוק כפי שאפשר לתבוע מלון שלא עמד בהסכם מול האורחים. כיצד תוכלו לעשות זאת וממה עליכם להיזהר – כל זה בעמוד הקרוב.

תביעת אולם אירועים

החלטתם שאתם מעוניינים לצאת לדרך עם תביעת אולם אירועים שבו ביצעתם את החתונה שלכם? החלטתם לתבוע את אולם האירועים כי הוא לא עמד בתנאים שחתמתם עליהם בחוזה העבודה? זוהי זכותכם המלאה על פי חוק. לצורך העניין, בני זוג צעירים החליטו לחגוג את החתונה שלהם באזור השרון.

לאחר חיפוש של אולם אירועים בשרון שעונה על דרישותיהם, הם יצרו קשר עם האולם והגיעו להסכמה ולהבנה על התנאים השונים. לאחר שנחתם החוזה והגיע מועד החתונה, בעל האולם אינו עמד באחד או יותר מסעיפי החוזה, ועל כן חלק מסוים מן האירוע נפגע (יש לציין על לא עוול בכפם של בני הזוג הצעירים).

זהו מקרה אחד מבין אלפי מקרים שונים, שבהם יש לכם את הלגיטימציה המלאה על פי החוק, לגשת לבית המשפט ולתבוע את אולם האירועים על אי עמידה בתנאי ההסכם.

כיצד תובעים אולם אירועים?

תהליך התביעה מתבצע כמו כל תביעה אזרחית אחרת: פונים אל עורך דין שמתעסק בתחום, מציגים לו את הבעיה מנקודת המבט שלכם (טיפ שעשוי לסייע לכם ולחסוך לכם המון כאבי ראש: צלמו את החוזה שנחתם ביניכם לבין בעל המקום, וכך תוכלו להציג ראיות חותכות לטענתכם) ולאחר מכן מתחילים בתהליך התביעה.

בשלב זה סביר להניח שעורך הדין שלכם ייצור קשר עם נציגי האולם, ויציג את טענתכם כנגד בעל האולם.

בשלב זה של ההתדיינות, ינסה עורך הדין שלכם להגיע להסכמות מול בעל האולם (כמובן באישור מלא שלכם). בהנחה ולא תהייה הסכמה בין עורך הדין שלכם לבין נציגי האולם, סביר להניח שתגיעו לשלב הגשת התביעה.

בשלב כזה או אחר תגיעו לבית המשפט על מנת להעיד כנד בעל האולם על תנאי החוזה שהוא הפר לטענתכם. בית המשפט יישמע את טענות שני הצדדים ויגיע להחלטה הנכונה ביותר לטעמו.

חשוב לציין ולהדגיש שלא מעט זוגות צעירים מוצאים את עצמם מוותרים ונושכים שפתיים במקרים שבהם בעל האולם הפר את תנאי החוזה של האירוע.

אל תוותרו! בני זוג צעירים נוטים לוותר על טיפול בבעיה מתוך חשש שהתהליך יעלה להם לא מעט כסף ויגזול מהם משאבים רבים שלא בהכרח יש להם. אם אתם באמת בטוחים שאתם זכאים על פי החוק ונעשה לכם עוול בניגוד לתנאי החוזה, פנו אל עורך דין שמתעסק בתחום והוא ידאג להחזיר לכם את שמגיע לכם.

ייצוג משפטי של חברת תרופות

חולה

ישנם מקרים, ולצערנו בכמות לא קטנה כלל, בהם חברות התרופות מתנהגות בדרכים לא לגיטימיות ולא חוקיות, במקרים רבים כדי למקסם רווחים וכתוצאה מכך נוצרת פגיעה בחולים.

חוץ מתביעה אישית של חולים שנפגעו באופן ישיר בידי הרשלנות הרפואית בהן נקטנה חברות התרופות, כמו מקרים לדוגמא בהם חולה נטל תרופה שיוצרה בידי אותה חברת תרופות ולקה בתופעת לוואי שלא הייתה מצוינת על גבי העלון הרפואי של התרופה, ובמקרים אלו החולה תובע ישירות את הקונצרן האחראי על ייצור התרופה הפגומה, קיימים גם תביעות ייצוגיות.

תרופות וכדורים

תביעות ייצוגיות – מה זה?

באופן כמעט מוחלט עורך דין הוא זה שמגיש את התביעה הייצוגית במסגרת מערכת החוק הישראלית.

תביעה ייצוגית מאפשרת לאדם אחד לתבוע בשם קבוצה שלמה. מקרים אלו מתרחשים כאשר כל נפגע בקבוצה נפגע בצורה קלה ולכן לא משתלם לאותו נפגע לצאת בהליך משפטי עיקש וארוך מול קונצרן תרופות גדול.

תביעות ייצוגיות אלו יוצרות כלי חזק לשיפור ההתנהלות של הגופים הגדולים ומונע מהם "להתחמק" מעונש בקלות ולחשוב בשנית על כל עבירה על החוק שאותו גוף גדול עושה.

חשוב לשים לב כי בישראל פושה תופעה מכוערת של תביעות סרק כנגד גופים גדולים וזאת כדי להגיע לפשרה כספית מהר ובכך להרוויח כסף ולהוציא שם רע לחברה הנתבעת.

תביעת חברות תרופות

כאשר אנו מדברים על תביעה ייצוגית נגד חברת רתופות מסוימת, חשוב להבחין כי חייבת להיות עילה מספקת בקרב אנשים רבים ולא רק עבור אדם אחד בודד או קבוצה קטנה של אנשים.

לדוגמא, כאשר מטופל ניגש לחנות לא מוכרת כדי לבצע רכישת ויאגרה ורוכש כדור מזויף, אזי דווקא בעל החנות או המשווק של התרופה המזויפת הם האשמים והאחראים לכל חולי ופגע שעלול לקרות למי שנוטל את הגלולה המזויפת וכמובן שלא מדובר בקונצרן התרופות שמייצר את הגלולה המקורית.

דוגמא זו מדגישה חלק מכמות המחקר הנדרש לביצוע בטרם ניגשים לתביעה ייצוגית. קרו מקרים בעבר כאשר חברת תרופות נתבעה בנוגע לאפקטים שליליים אשר נגרמו בעקבות שימוש בתרופה שלהם אך לבסוף התברר בבדיקות מעבדה כי מדובר היה בחיקוי של הגלולה.

לכן, חובה לבצע בדיקות חיצוניות מטעם בעלי מקצוע כמו מומחים רפואיים לטענת התביעה, וזאת מפני שחוות דעת מגוונות מרופאים בכירים הינן בעלות משקל רב בבית המשפט.

תביעות ייצוגיות בישראל

בשנת 2011 שינתה חברת פריגו, חברת תרופות אשר מפעליה ממוקמים בירוחם, את הרכב התרופה לטיפול בבעיות הורמונליות בבלוטת התריס –  אלטרוקסין.

שינו בהרכב התרופה לא דווח והחולים המשתמשים בתרופה לא ידעו כלל על השינויים שחלו בהרכב התרופה, ושינויים אלו גרמו לתופעות לוואי שליליות אצל רבים מהמטופלים: נשירת שיער, השמנה וסחרחורות. בית המשפט קיבל תביעה ייצוגית כך שכל נפגע בפרשה יקבל קרוב לעשרת אלפים שקלים פיצויים.

גניבות רכב בישראל: מה העונשים הצפויים לאותם עבריינים?

גניבות רכב

"כתב האישום: גנבו רכב, נהגו בפראות וגרמו לתאונה עצמית", "שוטרים תפסו את הגנב על חם ועצרו אותו", אלו הם רק חלק מהפרסומים השונים בנוגע לגניבות רכב שבוצעו בישראל בשנים האחרונות, כל אלו מתווספים לרשימה ארוכה של מה שמתברר כמכת מדינה.

כיום נראה שמכת גניבות הרכב בישראל 2019 הוא דבר שמצליחים איכשהו להתחיל ולהשתלט עליו.

עדיין קיימות כנופיות גניבות רכב שפועלות בטכניקות משוכללות שעושות בחוק כבשלהן, אך אם נבחן את הסטטיסטיקות בהשוואה לשנים עברו, לפחות על פי נתוני משטרת ישראל, נדמה שגניבת רכב הן דבר שאינו משתלם, במיוחד לאור הסיכון הכרוך בכך.

אם נבחן את הנתונים על ידי חברות איתור הרכב בישראל נמצא תמונה שונה לחלוטין והיא פחות חיובית. 

מה העונש על גניבת רכב בישראל?

גניבת רכב בישראל נכללת בתוך תחום עבירות הרכוש של כלי רכב ממונעים. על פי חוק העונשין שמפרט את עקרונות המשפט הפלילי, העונש על גניבת רכב הוא מאסר של 7 שנים ומבקרים מסוימים יכול להגיע ל – 10 שנים. 

עבירה זו מגדירה כל אדם ש"נוטל רכב ללא רשות מבעליו, והוא מעבירו למקום אחר או לאדם אחר בנסיבות המצביעות על כוונה שלא להחזירו לבעליו, אף אם עשה כל אחד מאלה על ידי אחר, דינו – כדין גונב רכב".

קיימים עונשי מאסר שונים בחוק הישראלי בכל הנוגע לגניבות רכב שאינם מקלים על נאשמים בסוגי העבירות בתחום גניבות הרכב. ללא קשר לעונשי המאסר הצפויים לכל נאשם, כל אדם שהורשע בעבירת גניבת רכב צפוי לשלילת רישיון נהיגה לתקופה שתוגדר לו על ידי החלטת ביהמ"ש:

פריצה לרכב: היא סוג של עבירה שהעונש עליה הוא 3 שנים. אך במקרה ומדובר על פורץ לרכב שביצע את הפריצה בכוונה תחילה לשם גניבה או פשע העונש הצפוי לו יהיה 7 שנים. במידה ונתפס אדם עם מכשיר פריצה לרכב ולא הצליח להביא הסבר משכנע להימצאותו במקום עם כלי הפריצה, הוא עלול לקבל מאסר של 3 שנים. 

שימוש ברכב ללא רשות: ההגדרה לשימוש ברכב ללא רשות היא כל אדם שמעביר רכב ממקום אחד למקום אחר ללא רשות מבעל הרכב ונוטש את הרכב במקום. העונש הצפוי לעבירה מסוג זו הוא 3 שנות מאסר, במקרה ואותו אדם נטש את הרכב במקום אחר הוא צפוי לקבל אפילו 5 שנות מאסר. 

סחר ברכב גנוב: עבירה זו נוגעת לכל גורם שביודעין מקבל לידיו רכב או חלקים מרכב גנוב והעונש הצפוי לו עלול להגיע לכדי 7 שנות מאסר. במקרה של סחר ממשי ברכב גנוב או בחלקי רכב גנוב העונש עולה ל – 10 שנות מאסר. 

גניבת חפצים מרכב / פירוק רכב: עבירה זו כוללת פריצה לתוך רכב לשם גניבת חפץ מתוכו או לשם פירוק חלקי הרכב. העונש הצפוי על כך הוא 5 שנות מאסר. במידה ומדובר בפירוק חלקים בידיעה שהרכב גנוב העונש הצפוי לאדם זה יהיה 7 שנות מאסר. 

גם במקרה של פגיעה בכוונה תחילה ברכב או באחד מחלקי הרכב על ידי אדם כלשהו ללא חדירה אל תוך הרכב, העונש הצפוי על כך יהיה 5 שנות מאסר. 

גניבה או זיוף רישיונות רכב: במקרה של אדם שאינו גונב רכב אלא "רק" מזייף רישיון נהיגה או רישיון רכב וכאשר המטרה באופן מכוון הייתה ביצוע עבירה, העונש הצפוי יכול להגיע ל – 5 שנות מאסר. 

במידה ומדובר באדם שזייף או טשטש לוחיות זיהוי או כל חלק אחר ברכב על מנת להקשות את הזיהוי של אותו רכב, העונש הצפוי לו יכול להגיע ל – 7 שנות מאסר. 

פורץ

שיעור גניבות הרכב בישראל: במגמת ירידה?

על פי נתוני משטרת ישראל: למרות כל המאמצים להורדת שיעור גניבות הרכב בישראל, הסטטיסטיקות אינן משקרות. נכון לאשתקד, על פי נתוני משטרת ישראל הזמן הממוצע שבו מתרחשת גניבת רכב במדינת ישראל עומד על לא פחות מאשר 80 דקות! 

יחד עם זאת מציינים במשטרה כי שיעור גניבות הרכב הוא הנמוך ביותר מזה 20 שנים. נכון לשנת 2018 נרשמה ירידה של 13.2% בפתיחת תיקי גניבת רכב לעומת השנה שלפניה וזוהי המשך מגמת ירידה בהשוואה לנתונים שנתיים לפני כן. 

יתכן שהסיבה לירידה בפתיחת תיקי גניבות רכב על ידי המשטרה מצויה בפעילויות יזומות שהיא נוקטת נגד משחטות רכב ומוסכים פיראטיים שהחלה לתת את פירותיה בשנים האחרונות. אך אם נבחן זאת לפי כמות כתבי האישום שנפתחו על גניבות רכב בישראל נמצא שהמגמה היא הפוכה ודווקא מצביעה על עליית מדרגה של 2.4% לעומת השנה שלפיה. 

על פי נתוני חברות לאיתור והשבת כלי רכב גנובים: חברות לאיתור והשבת כלי רכב גנובים בישראל מוציאות בכל שנה דוח פירוט משלהן שנותן תמונה נוספת, לעיתים מפורטת יותר לגבי כל הקשור לעולם גניבות הרכב בישראל. 

על פי נתוני החברות מצטיירת תמונה שונה לחלוטין מנתוני משטרת ישראל, לפיה נרשמת דווקא עליה בגניבות הרכב או המשך המגמה ללא ירידה.  

מנתוני חברת 'איתוראן' נחשפים מהם סוגי הרכב הפופולאריים ביותר על ידי גנבי הרכב וכן את שיטות הגניבה שבהם הם פועלים. על פי הנתונים שהצטברו ב'איתוראן' נרשם שיא בגניבות הרכב בארץ עם תפיסה של  33 חוליות גנבי רכב וכאן דווקא מדובר על עליה של 10% לעומת השנה שלפניה. 

עוד נמצא ש – 45% מכלי הרכב שנגנבו בישראל היו בצבע לבן וב- 50% ממקרי הגניבה הגנב הצטייד במפתח הרכב, הסיבה לכך היא שהגניבה בוצעה כחלק מפריצה לבית וגניבת המפתח או בשכפולי מפתח ללא ידיעת הבעלים. 

על פי נתוני החברה אזורי הגניבות בארץ מחולקים כך בסדר יורד: גוש דן הוא האזור שבו מתבצעות רוב גניבות הרכב בישראל (38%), אזור השרון (22%), ירושלים (11%), הדרום (11%), השפלה (9%), צפון (7%) יהודה ושומרון (2%). 

סוגי כלי הרכב הפופולאריים ביותר לגניבה בארץ הם מן הסתם רכבים פרטיים ששיעור הגניבות בהם מגיע ל – 39%. סגמנט הג'יפים / רכבי SUV עומד על 21%, רכבים מסחריים 19% ומשאיות 15%. 

על פי נתוני חברת 'פוינטר' נמצא שאחוזי גניבות כלי רכב בשנה הקודמת נשארו זהים ביחס לתקופה המקבילה לפניה, מה שמחזק את הטענה שגם במקרה זה לא נרשמה ירידה במספר גניבות הרכב בישראל. 

עוד נאמר כי רוב מקרי הגניבה מתרחשים בשעות הלילה בין 22:00 בלילה ל- 05:00 בבוקר. כלי הרכב שבהם שיעור הגניבה הוא הנמוך ביותר הם הרכבים ההיברידיים ואולי זו ההזדמנות לרכוש אחד כזה לפני עליית מחירי המס עליהם בשנת 2020. 

לפרטים נוספים על רכבים: https://cmotors.co.il

האם ניתן לתבוע מלון על אי עמידה בהסכם?

אותיות באנגלית

יצא לכם לבלות במלון אך לא באמת יצאתם מרוצים? אתם מרגישים שהמלון עצמו לא עמד בהסכם ובהתחייבות שלו כלפיכם? אם כך, טבעי שתבדקו מה ניתן לעשות בנידון. חשוב לדעת: לא תמיד כדאי לוותר, כי אפילו אם אתם ניצבתם לבד מול רשת מלונות גדולה, יש מה לעשות ואתם יכולים לתבוע את הזכויות שמגיעות לכם.

מלונות על הים

כיצד תובעים מלון?

זה לא משנה באיזה אופן המלון לא עמד בהסכם, כי מה שבטוח זה שאם יש לכם את הדברים כתובים ואם ראיתם שלא קיבלתם את מה שמגיע לכם, כדאי יהיה לפנות עוד היום לעורך דין מתאים. כאשר מדברים על תביעה של מלונות בגליל העליון או בכל מקום אחר בארץ, צריך לפנות תחילה אל עורך דין מקצועי, ממש כפי שהייתם עושים אילו רציתם לתבוע מנעולן בחדרה. מה שכן, חשוב מאוד לבדוק מראש שאתם פונים אל עורך דין מקצועי שיצא לו בעבר לטפל כבר בלא מעט תביעות שקשורות לתחום הזה. הניסיון בנושא הזה יכול להיות משמעותי ביותר ולעשות את כל ההבדל, אז למה לבחור מישהו שלא מכיר את התחום מספיק לעומק?

בחירת עורך דין לטיפול בתביעה

ראשית, עורך דין רציני יוכל להסביר לכם האם באמת יש עילה לתבוע או לא. שנית, רצוי לבדוק גם את ההמלצות שאתם מוצאים אודות אותו עורך דין. האם הוא אדם שכל הלקוחות שלו ממליצים עליו בחום? או שאולי מדובר על עורך דין שלא ניצח עבור לקוחותיו בתביעות קודמות? בנוסף, חשוב להבין מעורך הדין שלכם מה בדיוק אתם תובעים, שכן גובה הפיצוי הרבה פעמים ישפיע על השאלה האם באמת תקבלו את מה שמגיע לכם או לא. מה שבטוח זה שאתם לא צריכים לוותר, שכן אם מגיע לכם לקבל פיצוי, מומלץ שתפעלו בצינורות המקובלים כדי שבאמת תקבלו אותו בסופו של דבר.

האם התהליך יעלה לכם כסף?

כמובן שכן, כי אין שום עורך דין בישראל שיסכים לתת לכם שירות כזה בחינם. תביעה, בין אם היא של בית מלון ובין אם היא כנגד כל גוף אחר, זה לא דבר זול. יש הרבה הוצאות בדרך, מעבר לשכר הטרחה שתשלמו לעורך הדין, ולכן חשוב להיות מודעים לכך. מצד שני, אם באמת יש לכם סיכוי לקבל פיצוי כי המלון לא עמד בהסכם, בהחלט יכול להיות שבסופו של דבר זה כן ייצא לכם משתלם. שווה לבדוק את הדברים לעומק, לראות כמה התהליך יכול לעלות ובצורה כזאת להחליט גם מה אתם עושים. שימו לב גם לעובדה שלכל עורך דין יש תעריפים קצת שונים ולכן, אם אתם יכולים לבחור איש מקצוע שלא יגבה מכם סכום מופקע, זה עדיף, כי מה פתאום שתשלמו מחיר גבוה מידי?

האם ניתן לתבוע חברת ביטוח בגין ביטוחים כפולים

מטבעות כסף

ביטוחים כפולים עלו לתודעת הציבור בשנים האחרונות בעיקר בעקבות מיזם חדש של חברת הר הביטוח. המיזם מציע שירות בדיקת ביטוחים כפולים- תשלום כפול שמבוצע על אותו אדם פעמיים. במילים אחרות- אדם נכנס לחנות ומשלם על אותו מוצר פעמיים. מיותר נכון? זה בדיוק מה שחברת הר הביטוח עושה. בעמוד הקרוב נתמקד בשאלה משפטית- האם אנו יכולים לתבוע את חברת הביטוח בגין ביטוח כפול שיש לנו דרכה? אם כן- כיצד עלינו לעשות זאת? בהנחה ואין אנו יכולים- מדוע, ומה עלינו לעשות על מנת למזער את הפגיעה בנו? כל זה בעמוד הקרוב.

מאזניים

ביטוחים כפולים

ביטוחים כפולים לצערנו יותר נפוצים ממה שכולנו חושבים. מדובר במצב שבו מבוטח אחד, נמצא תחת פוליסה שמעניקה לו תנאים דומים למדי בשתי חברות שונות. הבעייתיות- הלקוח משלם פעמיים על אותו ביטוח. מדוע זה בעייתי? גם בהנחה והלקוח יגיע למצב של תביעה כנגד חברת הביטוח על סוג הביטוח שהוא שייך לו (לדוגמא בעת גניבת חפצים מהבית)- הלקוח יפוצה כלכלית רק בחברה אחת, ולא בשתי החברות. למעשה, אנו משלמים לחברה אחת שלא כצורך- עשרות שקלים בחודש, מאות שקלים בשנה ואלפי שקלים למשך כל חיינו. מיותר לא?

האם אנו יכולים לתבוע את חברת הביטוח בגין אותו ביטח כפול?

השאלה המתבקשת היא- "האם ניתן לתבוע חברת ביטוח בגין ביטוחים כפולים?". התשובה היא לא. ההסבר לכך הוא דיי פשוט. חברות הביטוח מתקשרות ללקוחות במשך כל השנה ומציעות עבורם שירותי ביטוחים כאלה ואחרים בהתאם לצורכי הלקוח. החברה לא מבצעת סקר שוק לפני כן, ובודקת האם ליוסי מרמת גן יש ביטוח זהה בחברה אחרת. החברה מציעה ליוסי את סוג הביטוח הזה בהתחשב בסוג הבן אדם שהוא ועל סמך נתוני הביטוח שלו באותה החברה.

ביטוחים כפולים נובעים אך ורק מהחלטתו של אדם לתת אור ירוק לחברת הביטוח ולהכניס סוג ביטוח חדש למסגרת התשלום שלו. אף חברת ביטוח לא מכריחה את לקוחותיה לפעול בניגוד לרצונם, היא ממליצה לו בהתאם לסוג האדם שהוא. מי שמקבל את ההחלטה בסופו של תהליך הוא האדם. חברת הר הביטוח תסייע לכם באיתור הביטוחים הכפולים ותגיש לכם דו"ח מפורט עם כלל הביטוחים הכפולים שיש לכם, בתוספת עצות לייעול ושיפור המצב הקיים.

בניגוד למצב זה, בהנחה ויצליח המבוטח להוכיח כי חברת הביטוח פעלה ברשלנות והציגה מידע שקרי- הוא יהיה רשאי לתבוע את חברת הביטוח (ממש כמו בכל מקרה אחר בחיים- בהנחה ויש הטעיית לקוח או צרכן, רשאי הלקוח להגיש תביעה כנגד אותה חברה).

כנסו עוד היום לאתר הר הביטוח, השאירו את הפרטים שלכם ואנו נדאג לחזור אליכם עד 21 ימי עסקים עם דו"ח מפורט של ביטוחים הכפולים.

מעוניינים להמשיך לקרוא בנושא נפגעים וצריכים סיעוד – לחצו כאן .

האם צריך ייצוג עו"ד תעבורה ומה חשיבותו?

שוטרים ורכב הפוך

נעצרתם על ידי שוטר בגין נהיגה בשכרות או עברת תנועה? ובכן, אתם זקוקים לייצוג של עורך דין. מדוע? להלן כל הפרטים שכל נהג חייב להכיר.

עברות תעבורה – ייצוג ע"י עורך דין

כמעט כל נהג בחייו מבצע עברת תנועה, חלקן עברות קלות יחסית וחלקן עברות אשר עלולות להוביל במקרים קיצונים גם לאובדן חיים או פגיעות משמעותית. למעשה, כבישי ישראל ידועים מזה שנים רבות כמערב פרוע בו כל נהג עושה על רוחו,ומשום כך החליטה ממשלת ישראל כמו גם גורמי אכיפת החוק כדוגמת משטרת ישראל ובתי המשפט לנקוט ביד קשה כנגד נהגים אשר ביצעו עברות תעבורה. יתרה מכך, לאור העובדה כי חלה עלייה תלולה במספר תאונות הדרכים הקשות נהגים רבים מוצאים את עצמם בתסבוכת משפטית מורכבת ביותר, לעיתים כאשר מרחפת מעל ראשם סכנת מאסר בפועל או שלילת רישיון למשך שנים רבות. משום כך, ישנה חשיבות עליונה להתקשרות עם עורך דין אשר מתמחה בדיני תעבורה,וזאת על מנת שתוכלו לפעול באפיקים משפטיים בכדי לגרום לביטול של האישום כנגדכם או הפחתה של מידת העונש, תלוי בחומרת העברה.

צוות עריכת דין

מה חשיבתו של עורך הדין בייצוג תיקים בתחום התעבורה?

ע"פ עו"ד תעבורה חיים אליה אשר מתמחה בתחום התעבורה מזה שנים רבות, לעורך הדין חשיבות עליונה בייצוג נהגים, וזאת בשל העובדה כי רוב הנהגים אינם מודעים לעובדה כי ישנם מקרים בהם ניתן לבטל את כתב האישום בעקבות בדיקה פגומה או התנהלות קלוקלת של השוטרים, ולעיתים אף להפחית במידת העונש אותה המדינה מבקשת לפסוק כנגד הנהג. למעשה, באמצעות בחינה מדוקדקת של חומר הראיות וכן קבלת חוות דעת נוספת ניתן להגיע לסיום ההליכים בהקדם, לעיתים אפילו מבלי לגשת למשפט. חשוב לזכור כי הליכים בבית המשפט לענייני תעבורה עלולים להתרחש במשך שנים רבות וזאת לאור העומס המוטל על בתי המשפט, ולכן ישנם מקרים בהם ניתן להגיע להסדר מחוץ לכותלי המשפט או לביטול או הורדה של סעיפי אישום, כל זאת כאמור באמצעות עורך הדין אותו בחרתם שייצג אתכם. באמצעות עורך הדין חיים אליה תוכלו להיות בטוחים כי אתם בידיים הטובות ביותר, וזאת לאור שורת ההצלחות בזיכוי נהגים במגוון רחב של עברות תעבורה, מהקלות עד החמורות ביותר.

זקוקים לייצוג של עורך דין? יש לנו את הכתובת בשבילכם

אם אתם נאשמים בעברת תעבורה אנו מזמינים אתכם לפנות עוד היום באמצעות האתר הרשמי של עו"ד חיים אליה בכתובת https://www.taabura.com אשר ייצג אתכם באופן הטוב ביותר, כל זאת לאור ניסיון של שנים רבות בתחום התעבורה וכן הצלחה אדירה בזיכוי נהגים בעקבות עברות תנועה,כל זאת במסגרת החוק. זכרו – מדובר בעברות אשר מחייבות ייצוג עורך דין, ולכן בחרו הטוב ביותר – עו"ד חיים אליה.

נפגעת בתאונת דרכים? ממי אפשר לתבוע פיצויים?

איש וכסף

אין הרבה דברים נוראיים כמו תאונת דרכים, שכן זה אף פעם לא באמת צפוי. אנחנו נכנסים לרכבים שלנו בבוקר, או עולים על האופנוע, בטוחים שאנחנו נוהגים בצורה מושלמת וזהירה אך פתאום, בשבריר שנייה הכול יכול להשתנות. המציאות מראה שאפילו כאשר אנחנו בסך הכול הולכים ברגל המצב יכול להשתנות ואנחנו עלולים להיפגע, מה שמעורר את השאלה – מה עושים? האם אתה יכול לתבוע פיצויים אם נפגעת בתאונת דרכים? איך עושים את זה ואל מי בכלל פונים? המדריך לנפגעי תאונות דרכים ינסה לענות לך על מספר שאלות בנושא כך שכדאי יהיה לעיין בו.

איש אחרי תאונה

באיזה שלב כדאי להגיש את התביעה?

השאלה הראשונה היא מתי כדאי להגיש את התביעה? העניין הוא שברוב המקרים תאונת דרכים משאירה אותנו הלומים ולא אחת אנחנו אפילו מאבדים את ההכרה. עם זאת, כדי להגדיל את הסיכוי לקבל פיצויים בגין התביעה חשוב דווקא לנסות לעשות הכול כמה שיותר מהר. לכן, מי שעבר תאונת דרכים וכן יכול עדיין לאסוף כמה שיותר פרטים צריך לעשות זאת מיד אחרי התאונה, בין אם מדובר על פרטים כמו: איפה קרתה התאונה? מי היו מעורבים בה? מה השמות של האנשים ומה מספרי תעודות הזהות שלהם? באיזו חברת ביטוח הם מבוטחים ומה פרטי הפוליסה שלהם? לכן, במידה ועברת תאונה ואתה כן מסוגל לאסוף את כל הפרטים הללו – זה כדאי כי זה יסייע בהמשך הדרך.

האם תובעים את חברת הביטוח או את האשם?

אם עד היום היית בטוח שאחרי תאונת דרכים נהוג לתבוע אדם באופן עצמאי, כדאי לדעת שכמעט תמיד זה לא המצב. כלומר, לא אחת קורה שחברת הביטוח של הנפגע תתבע את חברת הביטוח של הפוגע והכול במטרה לקצר תהליכים ובמקרה לקבל את הפיצויים הגבוהים ביותר שאפשר. עם זאת, לא תמיד זה המצב וכן יהיו מקרים שבהם התביעה תהיה אישית. לכן חשוב לבדוק כל מקרה לגופו ולראות כיצד במקרה של התאונה האישית שלך כדאי יהיה לעשות זאת כדי להגדיל את הסיכוי לקבל פיצוי.

למה אתה חייב עורך דין שיעמוד לצדך?

כדי להתמודד בצורה הטובה ביותר עם תביעת תאונת דרכים יש לפנות אל עורך דין מתאים. העניין הוא שלמרות שניתן לקרוא אינספור מדריכים בנושא ולמרות שניתן להגיש תביעות מסוימות גם לבד, בסופו של דבר אין תחליף לשירותיו של עוה"ד. הוא יודע מה חשוב יותר ומה חשוב פחות, הוא יודע כיצד להכין את תיק התביעה והוא גם מכיר את ההתנהלות של בית המשפט. לכן, במידה ואתה יכול לבחור לך עורך דין שיעזור לך ויסייע, מומלץ לעשות זאת. מה שכן, כדאי יהיה לברר כמה שיותר פרטים אודות איש המקצוע שאליו אתה פונה שכן המקצועיות שלו חייבת להיות ברמה גבוהה ביותר.