חיפוש

שליחויות משפטיות: האם כדאי חברת משלוחים או שליח פרטי?

התחום של המשלוחים הוא כזה אשר מכיל תחתיו הרבה מאוד נושאים. יש משלוחים שאותם מבצעים שליחים עבור מסעדות אל לקוחות רעבים, יש משלוחים שאותם מבצעים שליחים עבור פריטים שנרכשו מחנות וצריכים להיות אל הרוכשים מועברים ויש גם תחום של שליחות שנקרא "שליחות משפטית", וכאן יש לשים את הדגש המאוד חשוב לגבי הכדאיות של העברת המשלוח הזה על ידי חברת משלוחים מקצועית לעומת ההעברה של ידי שליח פרטי. מה כבר יכו להיות ההבדל בין מסיר של משלוח על ידי שליח פרטי לבין אותה הפעולה שאותה מבצעת חברה של משלוחים? הדבר מתחיל מן העובדה כי שליחות משפטית היא כזו שבה לא כדאי לבצע הנחות אלא לבחור בשירות הכי איכותי.

אלו מסמכים משפטיים שולחים בשליחות כזו

כאשר חושבים על כל אותן סצנות מן הסרטים שבהן רואים כי אדם מוזמן לבית המשפט על מנת להעיד או מקבל את המסמכים של הגירושין שמהן עד כה הוא ניסה להתחמק, הדבר הוא אינו כה שונה מכל מה שקורה במציאות שבה כולנו חיים, גם בארץ ישראל. העברה של מסמכים משפטיים על ידי שליחות משפטית היא כזו שאר דרכה מבצעים העברה של מסמכים מסוגים שונים, ולא רק כאלה אשר עוברים מעורך דין אל לקוח, אלא כאלה אשר מועברים ממקורות שונים אל מקומות אחרים כאשר המסמכים שנמצאים שם יכולים להיות שונים בתכלית. הנה כמה סוגים עיקריים.

  • שליחות עבור מסמכים משפטיים
  • שליח עבור פתיחת תיק משפטי
  • שליחות שמטרתה מסירה משפטית

חברת שליחויות משפטיות

שליחות שמצריכה התמחות

משלוח של חומרים משפטיים היא פעולה שלפעמים אינה מסתיימת בהגעה אל מקור מסוים בזמן נקוב וזה הכל. הרבה מאוד פעמים המשלוח עצמו מצריך נקיטה בפעולה על ידי השליח, דבר אשר מחייב אותו להכיר את הגורמים שאליהם הוא נשלח, ושם, להגיע אל המקום הנכון ושם לבצע את הפעולות הנדרשות באופן נכון וללא כל טעות שיכולה להיות הרת גורל. שליחות משפטית מצריכה בקיאות ומיומנות, וכאן ההזמנה של השירות על ידי חברת משלוחים שמתורגלת היטב בפעולה הזו תביא אך ורק אל התוצאה הרצויה בכל משלוח שנעשה על ידה. אין כל סיבה ששליח פרטי יכיר את כל אלה, וגם אם יקבל הדרכה מהירה יש יותר מידי מקום לטעות שנובעת מחובר היכרות טבעית למדי.

מי זקוק לשליחות משפטית

כאשר חושבים על שליחות משפטית המקומות היחידים שאולי צריכים משלוח כה ועולים לראש הם בתי משפט ועורכי דין, אולם, הביצוע של משלוח של חומרים שהם משפטיים היא דבר אשר נדרש על ידי יותר מגורם אחד, ולמעשה, ישנה דרישה עבור שליחות מן הסוג הזה עבור לא פחות מאשר שישה גורמים שעבורם ההגעה של החומר המשפטי הזה היא קריטית, ועבורה יש טיפול מיוחד על ידי חברת המשלוחים שחייבת להיות בסטנדרט גבוה מכל משלוח אחר לשם כך.

מי מבצע את המשלוחים הללו? הנה כמה גורמים בולטים שאפילו מידי יום מבצעים משלוחים מן הסוג הזה על ידי חברה עם שליחים מיומנים.

  • בתי משפט
  • משרדי עורכי דין
  • משרדי רואה חשבון
  • רשות עירונית
  • משרדי ממשלה
  • משרדי הוצאה לפועל

משלוח של חומר בעל חשיבות

חומרים בעלי ערך משפטי הם כאלה שנחשבים לחשובים מאוד. לא מדובר במשהו שאותו ניתן להחליף בדבר אחר במידה וזה נפגם, וההגעה אל היעד היא כזו אשר מחייבת וידוא הזהות של המקבל. אין כל מקום לעיגול של פינות ואין כל אפשרות של דחייה או איחור. ההגעה של החומר הזה בזמן ואל היעד היא כזו אשר לה יש השפעות ניכרות ומשפטיות, ולכן בזמן שבו שוקלים בחירה של חברת משלוחים על פני מסירה פרטית, חייבים להביא את כל הגורמים הללו תחת החשבון ולבצע את המשלוח באופן הכי אחראי וודאי.

שירות מהימן שמגיע לכתובת הנכונה

ישנה חשיבות ממעלה ראשונה אל ההגעה של השליח אל הנמען של השליחות המשפטית. ישנם שליחים שאולי יתפתו לבצע חתימה בשם הנמען ולהשאיר את המסירה בידיים אחרות, אבל בחרה של שליחות ששם הרמה היא גבוהה והמקצועיות היא בלתי מתפשרת תהיה גם ההבנה כי אין אפשרות מלבד להעביר את המשלוח הזה של הידיים הנכונות ולבצע את כל החתימות כנדרש ולא פחות מכך בשום פנים ואופן.

חייבים לספק את השליחות בזמן

לפעמים, המועד שבו מקבלים את השליחות הוא אפקט שיש לו השלכות ניכרות על המקבל של השליחות ועל הלקוח אשר ביצע אותה.

לכן, זה מאוד חשוב לוודא כי חברת משלוחים שמבצעת שליחות משפטית היא כזו שאר יש לה את צי הרכבים המאפשר שליחות ומסירה בזמן, על פני כאלה שלהם אין כל ניסיון בטיפול בשליחות מן הסוג הזה על כל הדברים שיכולים להתרחש כמו עיכובים לא צפויים והדרך לטפל בהם כדי לספק את השליחות שניתן לעקוב על מיקומה בכל שלב ושלב.

לסיכום

משלוח של חומרים משפטיים הוא משלוח שלו יש חשיבות גדולה יותר ממשלוח של פריטים אחרים. לא לחינם נותר התחום הזה של שליחות משפטית אשר מצריך נקיטה בצעדים מסוימים ולא כולל רק איסוף של החומר וההעברה שלו למסירה ביעד נבחר.

העברת החומר למסירה על ידי שליח פרטי הופכת את הדבר לבעייתי, שכן שליח פרטי לא מכיר את כל אלה ולא תמיד מחפש אחר מסירה איכותית כאשר הוא צריך למהר אל היעד הבא ולא מייחס כל חשיבות לכל אותם הפרטים. העברה של משלוח ליד פרטית היא לא כדאית, והיא מעמידה את הנמצא במשלוח בסכנה אמיתית, ולכן מסירה של חומר משפטי היא כזו אשר עדיף לה להיות בידיים מקצועיות ולא בידיים של שליח פרטי.

אולי יעניין אותך גם

בדיקה מקיפה
חוקים
המחיר האמיתי של הדירה

קניית דירה היא אירוע משמח לכל הדעות, פרק חדש בחייך מתחיל, אך האם שמת לב לדבר חשוב? היום יש להיזהר ולקחת בחשבון את כל ההוצאות

קרא עוד »
פספורט זר
אזרחויות ודרכונים
מדריך הוצאת דרכון זר

חושבים להוציא דרכון זר? נדמה לכם שאולי גם אתם זכאים לכך? אם כך, אין ספק שאתם צודקים והאמת היא, שלא כדאי לוותר על כך. דרכון

קרא עוד »
חוקים
מהו סעד הצהרתי?

רוצים לקבל את כל המידע בעבור הגשה של צעד הצהרתי? עו"ד גיא בית זית מסביר מהו בדיוק סעד הצהרתי ומה חשוב לדעת לגבי ההליך. הפרטים

קרא עוד »