חיפוש

מחיקת רישום פלילי: האם הדבר אפשרי?

מחיקת רישום פלילי היא משאת נפשם של רבים.

בין אם בגלל טעות שבוצעה בגיל צעיר, או הפסד במשפט פלילי בבית המשפט, אזרחים רבים מצאו את עצמם מתמודדים עם אות קין אשר מלווה אותם במשך כל חייהם, ומונע מהם קבלה לעבודות רבות, וכניסה למדינות שונות ברחבי העולם.

במאמר זה נדון על האפשרויות למחיקת הרישום הפלילי, ועל הדרכים הטובות והמהירות ביותר לממש אותן.

 

גייסו לצידכם עורך דין שיילחם עבורכם

עורך דין ארז הוא אחד מעורכי הדין המובילים בישראל במחיקת רישום פלילי. הסיבה להצלחת עורך דין בייצוג שלכם אל מול המערכת, במאבק ארוך שנים לטהר את שמכם, היא שילוב של מספר גורמים. קודם כל, על עורך הדין להיות בעל ידע נרחב ברזי המשפט הפלילי בישראל. נוסף על כך, עליו להיות בעל הנחישות הדרושה ללוות אתכם במהלך כל המאבק, עד השגת הניצחון. חשוב להבין, מערכת המשפט הישראלית היא מערכת עמוסה בבירוקרטיה, אשר יכולה לפגוע ביכולת שלכם להביא לשינוי בסטטוס המשפטי שלכם. רק עורך דין שלא מוותר בקלות, ונאבק על הלקוח שלו כאילו מדובר ברישום הפלילי שלא עצמו, יוכל להוביל אתכם בדרך להצלחה. הכישורים המשפטיים חייבים להגיע יחד עם מוטיבציית שיא כדי שהרישום הפלילי שלכם יימחק בסופו של דבר.

 

האם סוג העבירה משפיע על האפשרות למחיקת הרישום?

גם העורך דין המיומן והמנוסה ביותר, יתקשה למחוק רישום פלילי אשר נרשם על עבירות ברמת חומרה גבוהה. רישום פלילי מסוג זה, יכול להימחק אך ורק אם תוכיחו כעבור שנים ארוכות את חפותכם, באמצעות ראיות אשר בית המשפט לא היה מודע אליהן. לעיתים גם רישום מסוג זה נמחקים, על ידי שימוש בטכנולוגיה מודרנית כמו זיהוי גנטי. היחס אל עבירות קלות יחסית, אשר לא אמורות להשפיע על הסכנה מהאדם בהווה, הוא גמיש יותר. רוב העבירות מסוג זה, יכולות לאפשר מחיקת הרישום הפלילי כעבור מספר שנים, כתלות בהקשר. ההקשר הוא גם המצב בו הייתם בעת ביצוע העבירה, וגם מצבכם הנוכחי. עבריינים לשעבר אשר שיקמו את חייהם באופן מעורר הערכה, יזכו לעיתים קרובות לסיוע רב יותר מבית המשפט, וסיכוייהם לבטל את הרישום גבוהים בהרבה.

 

למרות המאמץ, היתרונות של מחיקת הרישום שווים הכול

רבים מוותרים על המאבק עוד לפני שהוא התחיל, ומתרגלים לחיים עם הרישום הפלילי. חשוב לזכור, אפשר להגיע למצב של מחיקת הרישום הפלילי, אך עליכם להיות מוכנים להילחם כדי לעשות זאת. אתם תידרשו להשקיע שעות וימים ארוכים במאבק על הוכחת חפותכם, מאבק שלרבים הוא מאבק חוזר אחרי המשפט, אך בסופו של דבר רק כך תוכלו להשיג בחזרה את זכויותיכם שנשללו. היתרונות הגדולים של מחיקת הרישום הפלילי, בין אם חופש התנועה הכמעט מוחלט בעולם, או ההזדמנויות מבחינת הקריירה, שוות הכול.

 

עורך דין מצליח

אולי יעניין אותך גם

4 טיפים למציאת עוד תותח!
עריכת דין
4 טיפים למציאת עו"ד תותח!

יצירת קשר עם עורך דין (מכל תחום) מצריכה היכרות עם טיפים בסיסיים שיאפשרו לבחור נכון. שכן, מדובר בבעל מקצוע שצריך ללוות אתכם על הצד הטוב

קרא עוד »