תביעת קבלן השיפוצים שמעל וגנב את הכסף כך תעשו זאת נכון

תביעת קבלן שיפוצים

חוק חוזה קבלנות תשל"ד 11974, מגדיר באופן ברור ובלתי ניתן לפרשנות את היחסים בין הקבלן מבצע העבודה, לבין מזמין השירות. על פי החוק האמור, הקבלן המבצע את השיפוצים חייב להשלים את העבודה על פי הנקוב בחוזה בין הצדדים. השלמת העבודה צריכה להתבצע במועד הקבוע מראש, וכן תוך ביצוע כלל העבודות והשיפוצים כפי שנקבעו והוגדרו בחוזה בין הצדדים.

ואולם יש מקרים, שבהם הקבלן איננו משלים את העבודה ולעתים כלל איננו מבצע אותה. במקרה הזה, החוק מתייחס לכך כאל עבירה פלילית אל הקבלן כאילו גנב את כספו של מזמין העבודה, אשר ניתן, אם ניתן לקבלן כמקדמה על חשבון העבודה. מהם התנאים שבהם יכול מזמין העבודה להתלונן כנגד הקבלן על גנבת הכסף שלו? כיצד יוכל מזמין העבודה להשיב לעצמו את הסכום שנגנב ממנו? בשורות להלן נעסוק בנושא המורכב הזה ונבהיר אותו עד תום.

 

חתימת חוזה בין הצדדים כבבסיס לתביעה

על מנת שלתביעה יהיה בסיס חוקי, חייב להתקיים הסכם בין הקבלן לבין מזמין העבודה. אף על פי שהחוק מתייחס גם להסכם בעל פה כהסכמה חוקית לכל דבר, הרי שקיומו של הסכם כתוב מסייע מאד , אם אחד מהצדדים לא עומד בהתחייבויות שלו.

לפיכך, על מנת שיהיה סיכוי למזמין העבודה להשיב לעצמו את הכסף שנמסר לקבלן השיפוצים, חייבים להתקיים שני תנאים: התנאי הראשון – קיומו של חזה חתום בין הצדדים, המציין בדיוק את סוג העבודה שצריכה להתבצע, ואת המועד הצפוי לסיום העבודה. בנוסף לחוזה, מזמין העבודה חייב לדרוש ולקבל קבלה עבור הסכום ששילם לקבלן שאמור היה לבצע את העבודה.

בהעדר קבלה, אם יתלונן מזמין העבודה על הקבלן, הוא עלול לשאת באשמה ביחד עם הקבלן. לצורך העניין, קבלה איננה פיסת נייר המעידה על קבלת הכסף, אלא קבלה או חשבונית מס / קבלה, המהווה מסמך חוקי שניתן להציג אותו לרשויות כגון מס הכנסה ומע"מ.

 

כיצד יכול משמין העבודה להשיב לעצמו את הכסף שנגנב

אם קבלן שיפוצים לקח כספי מקדמה או כספים אחרים על חשבון השיפוצים העתידיים ולא עמד בהתחייבויות שלו, יש מספר דרכים להשיב את הגניבה. דרך אחת – להזמין עבודת שיפוצים מקבלן אחר, ולתבוע את מלוא ההוצאות מהקבלן שסרח. עם זאת, מדובר בדרך מסובכת למדיי, ואין ביטחון מוחלט שהיא תצליח.

דרך נוספת היא הגשת תביעה כנגד הקבלן בבית המשפט לתביעות קטנות. בעת הגשת התביעה הזאת, מהווים חוזה השיפוצים וכן הקבלה עבור התשלום שנמסר לידי הקבלן, הוכחה מספקת להגשת תביעה.

אם הקבלן לא הגיש התנגדות ולא השיב לצביעה, בדרך כלל יגזור השופט לטובת התובע, והשבת הכספים, חלקה או כולה, תתבצע באמצעות ההוצאה לפועל. זאת, אם הקבלן איננו פועל להשבת הכספים מיזמתו.

ואולם על מנת להימנע ממצבים מהסוג המתואר לעיל, כדאי לבחור מלכתחילה קבלן שיפוצים מוכר ואמין, שיש לו ניסיון ומוניטין בביצוע עבודות שיפוצים. מומלץ גם לבחור קבלן רשום – כלומר בעל מקצוע הרשום בפנקס הקבלנים אצל רשם הקבלנים במשרד השיכון.

המחיר האמיתי של הדירה

בדיקה מקיפה

קניית דירה היא אירוע משמח לכל הדעות, פרק חדש בחייך מתחיל, אך האם שמת לב לדבר חשוב? היום יש להיזהר ולקחת בחשבון את כל ההוצאות הנלוות למחיר הדירה מפני שכפי שמתברר – המחיר הנקוב של הדירה הוא לא המחיר הסופי אותו תאלץ לשלם.

לקנות דירה בישראל כיום היא משימה לא קלה בכלל בפני עצמה; מחיר הדירות רק עולה משנה לשנה, הצעירים לא מפסיקים להתלונן, ובצדק, על יוקר הדיור ואי האפשרות לקנות דירה ובניגוד הגמור לכך, אלו שקנו דירות בעבר  -רק ממשיכות ליהנות ולהתעשר מעלייה זו. כאשר היום שואלים את השאלה –כמה עולה דירה? (כמה נמכרה דירת 5 חדרים בהוד השרון?) נשמע שזוהי שאלה כל כך שטחית שמבוססת על מספרים המתנוססים על עמוד מסוים, אך זהו לא המצב. בעולם הכלכלי של היום ישנן הוצאות רבות, את חלקן אנו יכולים לצפות מראש וחלקן אינן צפויות כלל כמו צינור מים שמתפוצץ המשליט טרור על כל הדירה או פנצ'ר במכונית – אלו הן עלויות נוספות שמצטברות על פני המחיר ההתחלתי של הרכב או הדירה ששילמנו עליהם מלכתחילה. אך, בעוד אנו לא יכולים להתכונן מפני הפתעות מסוג זה, יש דברים שאכן  ניתן להתכונן אליהם מרוב כמו למשל לחשב את מחירה האמיתי של דירתכם בהתייחס להוצאות הצפויות מראש בלבד, המהוות את עיקר ההוצאות. בנוסף להוצאות מהסוג הזה ישנן הוצאות נלוות שיש לקחת בחשבון כמו חשמל, מים וגז. כמו כן, יש להוסיף הפרשי הצמדה למדד המחירים לצרכן או מדד תשומות הבניה עד סיום כל התשלומים.

דירה חדשה

ההוצאות הצפויות

באשר להוצאות הצפויות: למחיר הדירה המקורי תצטרכו להוסיף כמה פרמטרים –  מס רכישה, דמי טרחה לעורכי דין ומתווכים, אגרות, תשלומים לבנק בגין לקיחת משכנתא, ביטוח דירה, וכמובן עלות מעבר הדירה. אז לאחר לקיחת נשימה קלה, כעת ניתן לשאול את עצמכם: כמה באמת תעלה לכם דירת החלומות שלכם? העלויות הנוספות, מעין אלה שהזכרנו למעלה, משמעותיות ביותר בכך שהן יכולות להגיע  עד ל15 אחוזים ממחיר הדירה, ובמקרים מסוימים אף יותר. אך אל תשכחו, אם לרגע חשבתם שמחיר הדירה יקר יותר מכפי שציפיתם לו בהתחלה, אם ברצונכם גם לשפץ את הדירה, העלויות יעלו בהתאם.

מס רכישה

לאחר שמפלס הלחץ קצת עלה, תנו לנו לעשות קצת סדר ולהסביר לכם, שלב אחרי שלב, על מה אתם צריכים לשים דגש ואיך לחשב נכונה את מחיר הדירה האמיתי שלכם, ולא רק זה המופיע על שטר הבעלות. נתחיל במס רכישה; מדובר על מס שיש לשלם למדינה כאשר כל אדם באשר הוא רוצה לרכוש נכס. שיעורי המס משתנים לפי שווי הנכס ומתעדכנים כל 3 חודשים לפי שינויים המתקבלים במדדי שירותי הדיור. חשוב לדעת, ישנן הטבות והקלות שונות באשר למס זה, מומלץ מאוד לבדוק האם אתם זכאים להם.

שכר טרחה לעורכי דין ומתווכים

הדבר השני, שכר טרחה לעורכי דין ומתווכים. בשלב זה כולנו מבינים עד כמה מדובר בעסק יקר כאשר זה מגיע לדירה. בהתאם לכך, מכיוון שרכישת דירה היא כנראה העסקה הכי גדולה יקרה שתעשו בחייכם, קונים רבים נוטים להשתמש בשירותיהם של עורכי דין מיומנים ששמים לב לפרטים הקטנים המצויים בכל חוזה על מנת לשמור על האינטרסים שלהם ועל ידם על העליונה. כמה ששירות זה חשוב על מנת שלא ינתקם בקונים בהמשך, גם הוא, בהתאם לשירותים אחרים הקשורים לדירה, עולה לא מעט כסף. לעיתים קרובות, עלות שכר הטרחה לעורך הדין המטפל בעסקת החוזה של קניית הדירה עומד על כחצי אחוז ונע עד לשני אחוזים משווי הדירה. במידה והחלטתם להיעזר בשירות של תיווך דירות, כנראה שאחוזים אלו יעלו, בהתאם למצב השוק, למצב הדירה ומידת האסרטיביות שלכם לחסוך בכסף.

משכנתא

הבא בתור, הדבר שכולנו חרדים לו וילווה אותנו במרבית חיינו, לא אנו לא מדברים על הפרטנר הזוגי אלא על המשכנתא. רוכש דירה שאין לו יכולת לרכוש את הדירה בכוחות עצמו עם הון עצמי משלו, יצטרך להיעזר רבות, כמו הרוב המוחלט בישראל, במימון הדירה הקנויה בעזרת לקיחת משכנתא. כנהוג בשוק ההלוואות הבינלאומי, על כל הלוואה קיימת ריבית – וכך גם על המשכנתא. ככל שתיקחו הלוואה גדולה יותר על מנת לכסות את שווי הדירה, כך גם הריבית שאותה תאלצו לשלם לבנק תעלה בהתאם. בנוסף לכל, אל לנו לשכוח שגם הבנק לא חף מרצון למשוך מאיתנו כמה שקלקלים נוספים בגין פתיחת תיק בבנק, תשלום לשמאי שיעריך את שווי הנכס החדש שלנו, רכישת פוליסת ביטוח חיים וביטוח לנכס.

מעבר הדירה

מוכנים? הגענו לרגע הגדול – מעבר הדירה. גם הוא, בהתאם לכל ההוצאות הנהדרות שפירטנו עד עכשיו, שבהחלט לא מקלות על ביצוע מעבר דירה זה, מצריך מאיתנו הוצאה כספית לא מבוטלת. עלות ההובלה יכולה להגיע היום לאלפי שקלים, תלוי במידת המשקל והציוד שמצוי ברשותכם ומידת המרחק בין היעדים. זוכרים את השיפוץ שדיברנו עליו בהתחלה? אז אם החלטתם על שיפוץ כולל של הדירה, אל תשכחו שקניית טלוויזיה עם מסך רחב יותר או ריהוט נוח יותר ובריא – גם עליהן חלות ההוצאות הלא קטנות הללו. עצה קטנה מאיתנו, אם כבר קבעתם תקציב משוער למעבר הדירה, עדיף שתעלו אותו בכמה אחוזים לאחר שיפוצים קטנים פה ושם שיצטברו לסכום לא מבוטל, עליו גם תצטרכו לשים את הדעת.

בסופו של דבר,

כפי ששמנו לב לאחר שמנינו את כל ההוצאות הנלוות שעלולות, וכנראה יתווספו, לקניית הדירה שלכן, הבנו כי עסקה לרכישת דירה לעולם לא מסתיימת בעלות הנכס בלבד, אלא יש להתחשב בכל כך הרבה גורמים אחרים שיכולים לעלות לנו והרבה. התכנון של תקציב הדירה הוא חשוב מעין כמוהו למניעת הסתבכויות כלכליות בהמשך , הן מול המוכר או הבנק עצמו, ומעבר נעים יותר וקל יותר. אם אתם רוצים לחיות "חיי מותרות" עם כבלים, מזגן או מוצרי עיצוב שונים לבית, ראוי לתכנן אסטרטגית פתרון מתאים, המתאים לכל הדעות, והכי חשוב – המתאים כלכלית לכיס שלכם.

דמי היתר לרשות מקרקעי ישראל

חדר בשיפוץ

במידה ואתם, כמו תושבים רבים אחרים במדינה, חוכרים ממנהל מקרקעי ישראל קרקע ותרצו לעשות שינוי בייעוד הקרקע או לבקש אישור מיוחד לגביה, חשוב שתכירו את המושג דמי היתר, ועל כך במאמר שהכנו כאן עבורכם.

עץ וכסף

מהם דמי היתר?

דמי היתר בנחלה, או דמי היתר, הם למעשה סוג של תוספת שצריך לשלם למנהל מקרקעי ישראל במידה ואתם, החוכרים, רוצים לבצע בקרקע שימושים שבפועל חורגים מהשימוש המקורי. העניין שצריך להבין הוא שלכל קרקע יש שימוש וייעוד מקורי שעליו החליט המנהל, ולכן, בכל פעם כאשר נרצה לבצע חריגה או שינוי בנושא הזה, יהיה עלינו לשלם דמי היתר. למעשה, מנהל מקרקעי ישראל גובה את דמי ההיתר כתנאי שבלעדיו הוא לא ייתן את הסכמנו למימוש זכויות בניה במקרקעין אשר בזמן החכירה לא הוענקו לחוכר.

דמי היתר – סוגים שונים שכדאי להכיר

עד כה הכול טוב ויפה ואפילו נשמע די פשוט, אך האם ידעתם שיש סוגים שונים של דמי היתר שאולי תצטרכו לשלם למנהל מקרקעי ישראל? סביר להניח שהתשובה היא לא, כי אם עד היום מעולם לא נתקלתם בסוגיה הזאת, למה שתכירו אותה מקרוב? בפועל סוגי דמי ההיתר הקיימים הם:

  • דמי היתר בעת פיצול מגרש
  • דמי היתר במקרה של תוספת בניה
  • דמי היתר במקרה של שינוי ייעוד המקרקעין

אם חשבתם לרגע שאתם צריכים להתמודד מול כל התשלומים שעליכם לשלם למנהל מקרקעי ישראל בעצמכם, דעו שזה לא מדויק. יש היום לא מעט שמאים מומחים שיוכלו ללוות אתכם בתהליך הזה ואף להסביר לכם האם עליכם לשלם דמי היתר ואיזה. לכן אנחנו מאוד ממליצים לכם לפנות עוד היום אל אנשי המקצוע הטובים ביותר שיש בתחום, כי אם אתם יכולים להקל על עצמכם, מדוע שלא תעשו זאת? יתרה מכך, כל מי שיצא לו להתמודד בעבר בסוגיות שונות מול המנהל יודע לומר שמדובר על בירוקרטיה שלא פעם לוקחת זמן רב. לעומת זאת, אם תגיעו עם שמאי שידאג לקדם את הבקשות ואת הדרישות שלכם, בהחלט יכול להיות שהכול יסתיים הרבה יותר מהר ממה שנדמה לכם.

המקצועיות של המומחים שילוו אתכם בתהליך

אם הייתם חושבים על התקנת מרפסת פלדה הייתם פונים לכל חברה שמנסה לשווק את עצמה בתחום הזה מבלי לבדוק אודותיה פרטים שונים? סביר להניח שהתשובה היא לא. לכן אנחנו ממליצים לכם לבדוק גם כל פיסת מידע אודות השמאים ואנשי המקצוע הנוספים שיעזרו לכם להתמודד מול המנהל. לא כל מי שמציג את עצמו בתור מומחה גדול יוכל לעזור בצורה מספיק טובה ואם יש משהו בטוח, זה שאין לכם זמן לבזבז. לכן כדאי לבחור היטב את היועצים שלכם ואת המומחים שילוו אתכם לכל אורך הדרך, כי אחרי הכול, מדובר על הנחלה שלכם.

בהיבט המשפטי: רהיט שניזוק בזמן הובלה

רהיטים

כל אחד מכם שחושב לעבור דירה צריך לקחת בחשבון דבר אחד פשוט. יש לבחור בקפידה חברת הובלות, שתעמוד בחוזה הכתוב, כדוגמת אירית הובלות. חברה מצוינת שיודעת להציע לכם שירות איכותי תהיה כזו שתוכלו לשלם לה ולהיות רגועים לחלוטין בכל הנוגע לטיב השירות שאתם צפויים לקבל. דבר שכל אחד מכם ירצה בו בסופו של דבר. היו בטוחים בכך.

מעבר בצורה לא טובה

אז מה עושים אם ניזוק רהיט?

במידה וישנו נזק לרהיט מסוים ואין שום חוזה משפטי, סביר להניח כי יהיה קשה מאוד לקבל על כך פיצוי. ישנן חברות אשר יסכימו להציע לכם סכום כספי מסוים על הנזק ואחרות עלולות להתחמק. בכל ואפן, הדרך הטובה ביותר מבחינתכם לפעול בעניין זה תהיה על ידי כך שתבחרו אך ורק בחברה אשר פועלת עם חוזה הובלות. במידה ותחתמו על חוזה טרם תחילת שירותי ההובלה אזי הכול יהיה כתוב וברור ולא תהיינה אי הבנות כלשהן.

בוחרים בחברה מקצועית שאפשר לסמוך עליה

כאשר יוצרים קשר עם חברה מנוסה כמו אירית הובלות אזי יהיה ניתן לראות כי היא תציעה לכם את האפשרות לחתום על חוזה שיהפוך לברור מה יקרה במידה וישנו נזק לרכוש. כמו כן, תוכלו להיות בטוחים כי חברה כזו תהיה פשוט מצוינת עבורכם וזאת עקב היותה נמצאת בתחום מזה לא מעט שנים והביקורות החיובית עליה. זאת יחד עם העובדה כי המחירים בעבור השירותים שלה הם מאוד נוחים יהפכו את הבחירה שלכם להרבה יותר קלה בעצם. כל אחד מכם יכול להיות בטוח כי זו תהיה האופציה הטובה ביותר שהוא יוכל לקחת בחשבון.

שירותיה של חברה מקצועית יבטיחו את השקט הנפשי שלכם ויאפשרו לכם להיות במצב לפיו תיהנו משירות הרבה יותר מהיר. כמו כן, לא תצטרכו להתעסק בשטויות והכול יהיה בדיוק לפי הציפיות שלכם, כפי שחשבתם שצפוי להיות בהתחלה. אז קחו זאת לתשומת הלב ושימו לב כי אתם מקבלים את ההחלטות הנכונות ביותר וזאת לטובתכם האישית. אם תדעו לפעול כך ולקחת את העניין הזה לתשומת הלב שלכם יתאפשר לכם להשיג מענה שיהיה פשוט מצוין. אז למה אתם מחכים בעצם עם כך?

אירית הובלות – עושים זאת אחרת

אם תבחרו ליצור קשר עם אירית הובלות אזי תוכלו להיווכח כי יתאפשר לכם להשיג מענה מאוד מקצועי ומדויק. כך בעצם כל אחד מכם יוכל להשיג מבוקשו ולהיות רגוע לחלוטין. אז שימו לב כי אתם מקבלים את ההחלטות הנכונות בכל הנוגע לכך וזאת כאשר אתם יוצרים קשר כבר בזמן הקרוב על מנת להתחיל ולסגור את הפרטים השונים. ללא ספק כל אחד מכם ירצה בכך.  בסופו של דבר זו יכולה להיות הדרך שלכם להיות רגועים לחלוטין בכל הנוגע למענה שאתם צפויים להשיג.

רוצים לקרוא עוד על מתי להתייעץ עם עורך דין לחצו כאן

נדל"ן

בניין רב קומות

עומד לרכוש נכס או למכור נכס? להשכיר או לשכור? מציעים לך עסקה במקרקעין? רכישת דירה מקבלן הנכס שלך הופקע? האם לרכוש או למכור נכס בדמי מפתח?

עסקאות מקרקעין מחייבות עבודה עם עו"ד מומחה לעניין, וזאת על מנת לגרום להליך להתבצע בצורה הטובה ביותר. כל הפרטים – במאמר הבא.

עסקאות נדל"ן – מה חשוב לדעת?

עסקאות נדל"ן, הן מצד המוכר והן מצב הרוכש הן עסקאות מורכבות ביותר אשר דורשות התמצאות במגוון רחב של נושאים, וזאת על מנת להבטיח כי העסקה תתנהל על הצד הטוב ביותר, גם מבחינה משפטית. למעשה, כפי שמסביר עו"ד רמי בביאן – עורך דין לענייני נדל"ן בירושלים על מנת לנהל עסקת נדל"ן של רכישה או קנייה של נכס יש צורך ממשי בליווי של עורך דין אשר מתמחה בתחום, וזאת לאור הסוגיות הרבות הדורשות בדיקה, אשר כוללות בין היתר את בדיקת מצב הזכויות בנכס, בדיקת מגבלות על העברתו ורישומו, בדיקת טיב הזכויות בנכס, סוגיות המיסוי הרלוונטיות (כגון מס רכישה, מס שבח, מע"מ, היטל השבחה וכו'), המצב התכנוני החל על הנכס ועוד. ידועים לא מעט מקרים על אזרחים שלא נעזרו בשירותיו של עורך דין אשר מומחה לתחום, וכתוצאה מכך "נעקצים" במאות אלפי שקלים.

איש מכירות

ליווי אישי לכל אורך תהליך עסקת הנדל"ן

כאמור, ליווי של עו"ד מומחה בנדל"ן יבטיח כי עסקת הנדל"ן תתבצע בצורה הטובה ביותר, תוך מיצוי מלא של הזכויות של הצדדים כמו גם שמירה על האינטרס שלכם. למעשה, עורך דין לענייני נדל"ן יספק בעבורכם מגוון רחב של שירותים אשר כוללים בין היתר ייצוג משפטי במקרה של מכירה או קנייה של נכסי מקרקעין, העברות של הנכס, השבחת הנכס, שירותי ייעוץ בנוגע לרכישה כבר משלבי המשא ומתן המוקדמים ועד לניסוח וחתימת החוזה והמסמכים המשפטיים הכרוכים בו והשלמת העסקה ברישום. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי במידה ואתם עומדים לבצע עסקת נדל"ן יש לבצע בדיקה מעמיקה לגבי עורך הדין בו אתם בוחרים, וזאת משום שעסקאות נדל"ן הן עסקאות מורכבות אשר דורשות כאמור מיומנות ומקצוענות. לכן, מומלץ לפנות למשרד עורכי דין אשר מתמחה בתחום מזה שנים ארוכות, ליווה בעברו מוכרים וקונים בהצלחה מוכחת והעניק שירותי ייעוץ וליווי מקצועיים לחברות ולפרטיים, הן לנכסים פרטיים והן לנכסים עסקיים (מגרשים, נכסים מסחריים וכו').

עומדים בפני עסקת נדל"ן? משרד רמי בביאן ושות' – משרד מוביל בתחום הנדל"ן

משרד עורכי דין ונוטריון רמי בביאן ושות' נחשב למשרד מוביל ומוערך בתחום הנדל"ן, וזאת לאור ניסיון ארוך שנים בליווי וייצוג קונים ומוכרים במאות עסקאות נדל"ן בכל רחבי הארץ לרבות ביהודה ושמרון, כמו גם ייצוג של חברות קבלניות ויזמים אשר החלו בתהליך של עסקת נדל"ן, השבחה, בניית פרוייקטים למגורים ולמסחר, ליווי משפטי מלא עד לרישום היחידות בטאבו לרבות רישום הפרוייקטים כבתים משותפים. המשרד משמש כ"חברה משכנת" למספר חברות בתחום הנדל"ן. המשרד מתמחה בביצוע כלל הבדיקות התכנוניות הנדרשות, כמו גם עריכת חוזים, ליווי וטיפול בהיבטי המיסוי הכרוכים בעסקאות, ליווי מול הבנקים למשכנתאות ומול הרשויות. בנוסף, למשרד התמחות וניסיון רב בניהול הליכים משפטיים מורכבים בתחומי הנדל"ן על כל היבטיו (תביעות חוזיות, פירוק שיתוף במקרקעין, כינוס נכסים, תביעות לפיצויי הפקעה וירידת ערך ועוד). על כן, אם אתם עומדים כעת לקראת עסקת נדל"ן או אם נתקלתם בבעיה בתחום הנדל"ן הדורשת ליווי משפטי, אנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר הרשמי של המשרד בכתובת http://www.rbabian-law.co.il ולהשאיר פרטים או ליצור קשר טלפוני עם משרד עורכי הדין ונוטריון רמי בביאן ושות' בטלפון 02-5818466.

עורך דין מקרקעין מסביר על הליך רכישת נדל"ן בחו"ל

דגל גרמניה

הליך רכישת נדל"ן בחו"ל הוא הליך מורכב אשר מצריך הכרות עם דיני מיסים ומקרקעין, ועל כן יש צורך בליווי משפטי לכל אורך הדרך. כל מה שרציתם לדעת על הליך רכישת נדל"ן בחו"ל וחששתם לשאול – במאמר הבא.

מה חשוב לדעת לגבי הליך רכישת נדל"ן בחו"ל מבחינה משפטית?

גרמניה מהווה בשנים האחרונות את היעד החם ביותר למשקיעים, זאת לאור הזמינות והקלות של ביצוע רכישה של נכס נדל"ן. למעשה, גרמניה איננה בודדת במערכה אלא ישנן מדינות נוספות אשר מאפשרות לבצע רכישה של נכסי נדל"ן, אולם בניגוד לגרמניה ישנם תנאים רגולטורים לא פשוטים אשר מבריחים משקיעים. על כן, ביצוע השקעה של רכישת נכס נדל"ן על אדמת גרמניה מהווה כיום את ההזדמנות הטובה ביותר למשקיעים, גם אם אין להם רקע בתחום. עם זאת, על מנת לבצע את הרכישה בצורה הטובה ביותר (ירון קוסטליץ תביעה), חשוב לקחת עורך דין אשר מתמחה בדיני מקרקעין, וזאת על מנת לסייע לכם בכל שלבי העסקה – החל מבחינה של החוזה, בדיקה של המיסוי וכן ביצוע של תיאום נדרש אל מול רשויות החוק בישראל. לכן, חשוב לזכור, כי על מנת לבצע השקעת נדל"ן, בין אם זה בגרמניה או בכל מקום אחר בעולם נדרש מחקר מקדים מעמיק לגבי צפי התשואה, ועל כן חברה אשר תדע להעניק לכם ייעוץ משפטי כמו ליווי של מומחי נדל"ן לאזור בו בחרתם להשקיע תבטיח כי הליך הרכישה יתבצע על הצד הטוב ביותר.

ציור בית

אני מעוניין לרכוש נכס נדל"ן בגרמניה – מה עליי לדעת?

על מנת לרכוש נכס חשוב לזכור כי לכל מדינה יש סף מינימום של סכום התחלתי אשר בגינו ניתן להתחיל ברכישה. למעשה, ההון ההתחלתי בגרמניה מצריך הון עצמי של 50%, אולם באמצעות חברת נדל"ן גרמניה, החברה המובילה כיום בתחום ניתן לבצע את ההשקעה הזו בתוספת של מימון חוץ בנקאי של בנק מוביל בגרמניה, עד 90% מערך הנכס. יתרה מכך, תנאי המימון בגרמניה הם נוחים מאוד, זאת לאור קביעה של ממשלת גרמניה לגבי גובה מקסימלי של עמלת תיווך, ועל כן כלל שתבצעו עסקה גדולה יותר – כך שכר הטרחה אותו תשלמו לחברה ירד באופן משמעותי. בנוסף, קיימים מיסים נוספים אשר יש לשלם בעבורם אשר עומדים על 4-6 אחוזים משווי הנכס, כמו גם מס רכוש. בכל מעמד רכישה יש לחתום על חוזה, ולפתוח חשבון נאמנות אשר חייב להיות חתום ע"י עורך דין, ועל כן ביצוע של רכישה של נכס נדל"ן מחייבת הכרות עם דיני המיסים כמו גם עבודה צמודה עם עורך דין אשר מומחה לתחום.

מעוניין לקבל מידע נוסף לגבי רכישת נכס נדל"ן מניב בגרמניה?

ראה מאמר המדבר על הפן המשפטי על עסקות נדל"ן בחו"ל.

התחדשות עירונית בירושלים

תנופת הבנייה והפרויקטים אשר מתרחשים בעיר ירושלים בשנים האחרונות משנים את פני עיר הבירה ללא הכר, וגם אתם יכולים להצטרף לתנופה.

התחדשות עירונית בעיר ירושלים – תנופת צמיחה אדירה

זה לא סוד שמדינת ישראל מתמודדת עם אחת המשברים הגדולים ביותר בתולדותיה, זאת לאור מצוקת עתודות הקרקע אשר גורמות לכך שתחום הדיור הפך לתחום לעשירים בלבד, בייחוד בערים מבוקשות. כעת, מתרחשת למעשה מהפכה של ממש בתחום הדיור וזאת לאור אישורן של תוכניות התחדשות עירונית. התחדשות עירונית נועדה למעשה לעזור לאזורים בהם ישנם תנאים ירודים ולשפר אותם באמצעות ביצוע תמ"א 38 ופינוי בינוי. על כן, התחדשות עירונית מתרחשת בכל רחבי הארץ אולם בירושלים מדובר במהפכה של ממש וזאת משום שמדובר בעיר הבירה של ישראל ואחת הערים המבוקשות ביותר למגורים. לאור העובדה כי בעיר ירושלים אין כמעט עתודות בנייה, וכי רוב המבנים הקיימים אינם מותאמים לסטנדרטים הבין לאומיים כמו גם כנגד רעידות אדמה אשר עלולות להתרחש במדינת ישראל בעשור הקרוב הוחלט לקדם את נושא ההתחדשות העירונית בתוך תחומה של העיר, ומי שמובילה את הפרויקט הגדולים ביותר בתחום ההתחדשות העירונית היא חברת erets-ir.

תמ"א 38 ופינוי בינוי בעיר ירושלים

מיזמים של התחדשות עירונית החלו להתרחש בשנים האחרונות בעיר ירושלים וכיום ניתן למצוא לא מעט מבנים אשר ממתינים לאישור הוועדה לצורך ביצוע של תמ"א 38 או פינוי בעיר. מדובר בשתי תוכניות דגל אשר מאפשרות מצב של ניצחון לשני הצדדים, זאת משום שמדובר בפרויקט אשר מאפשר לדיירים הוותיקים של הבניין לקבל בניין משודרג כמו גם הרחבה של הבית הקיים, והן בעבור אזרחים אשר מעוניינים לעבור לעיר ירושלים ולגור בסטנדרטים הגבוהים ביותר. לפני מספר שנים ממשלת ישראל ביצעה תיקון לחוק תמ"א 38 וכעת מתאפשר בעיר ירושלים לשלב את פרויקט תמ"א 38 ביחד עם פינוי בינוי, כך שלמעשה בניינים אשר לא ניתן לחזק אותם מפונים ונהרסים ועל גבי ההריסות נבנים בניינים אשר יכולים לאכלס עשרות בני אדם, בסטנדרטים הגבוהים ביותר בשוק הדיור.

בדיקת זכאות לתמ"א 38 ופינוי בינוי

לאור העובדה כי רבים מתושבי העיר ירושלים מעוניינים לחזק את המבנה בהם הם מתגוררים כמו גם לקבל דירה חדשה כתוצאה מתהליך של פינוי בינוי ניתן לראות זינוק בפניות של אזרחים, זאת לאור הפוטנציאל הגלום בביצוע של התחדשות עירונית, בפרט בעיר הצפופה הזו. על כן, חברת ארץ עיר מאפשרת כעת לכל תושב לבדוק את זכאותו לביצוע התחדשות עירונית בבניין בו הוא מתגורר וזאת בעזרת צוות המומחים של החברה אשר מורכב מאנשי מקצוע מהשורה הראשונה, וזאת על מנת להאיץ את ההליך ולהתחיל בביצוע של התחדשות עירונית. אם ברצונכם לקבל פרטים נוספים, השאירו פרטים כאן ונציג החברה יחזור אליכם בהקדם.