מתי כדאי יהיה להתייעץ עם עורך דין צבאי?

ההבנה שעשיתם עבירה חמורה במסגרת השירות הצבאי שלכם היא לא הבנה פשוטה. יש אומנם מי שרגיל לבצע עבירות שונות, אך חשוב להבין שיש הבדל בין עבירת משמעת קלה או עבירה שקשורה לייצוגיות ולמדים ובין עבירות אחרות. יש אפילו הבדל בענישה בין עבירת מתי כדאי יהיה להתייעץ עם עורך דין צבאי? ובין עבירה של מתי כדאי יהיה להתייעץ עם עורך דין צבאי?הפקרת נשק או הטרדה מינית, כך שכל מקרה צריך להיבדק לגופו. זה לא משנה מה הוביל אתכם. לבצע את העבירה שביצעתם וזה גם לא חשוב האם בעבר הייתם אלימים או לא. מה שבטוח זה שעכשיו, כשאתם נמצאים בפתחו של משפט צבאי, אתם חייבים לבחור עורך דין צבאי מקצועי ביותר שיוכל לעזור לכם. בהחלט עלול להיות שעוה"ד שלכם לא יוכל לבטל את העונש שלו אתם צפויים, אך הוא בהחלט יוכל למזער את העונש. לכן, אפילו אם לרגע חשבתם לבחור באחד מעורכי הדין שהצבא מעמיד לשירותכם בחינם, עדיף יהיה לבחור עו"ד פרטי. עורך דין צבאי שייתן לכם שירות באופן פרטי, ובתשלום, יעשה למענכם בדרך כלל הרבה יותר מאשר כל איש מקצוע אחר שעובד מטעם הצבא, אז למה אתם מחכים?

מה יעשה למענכם עוה"ד?

כאשר מדברים על פניה לעורך דין צבאי צריך להבין שהדבר הבסיסי זו התקשורת שלכם עם איש המקצוע. כלומר, אם תגיעו לפגישה עם עוה"ד שלכם ולא תספרו לו את האמת, או שלא תמסרו לו את כל המידע, עלול להיות שהוא לא יוכל לעזור לכם בצורה מושלמת. לכן, אפילו אם קשה לכם להודות בדברים ואפילו אם הייתם מעדיפים לשמור על סודיות, פרטיות או חיסיון אישי ורפואי – מול עורך הדין שלכם אתם חייבים להיות כמה שיותר גלויים. בהתאם לכל המידע שתמסרו לעוה"ד הוא יבדוק את הדברים וביחד אתכם הוא ינסה להבין האם יש לכם עילה לתביעה או, מצד שני, מה היא דרך ההגנה הנכונה ביותר עבורכם. בנוסף לכל אלה, עוה"ד שלכם יוכל גם לתדרך אתכם לגבי ההתנהגות שלכם מעתה ועד לסוף התהליך המשפטי. כלומר, האם יש דברים שעדיף לכם להימנע מלעשות או להגיד אותם והאם עדיף שלא תבואו במגע עם אנשים מסוימים. כל הפרטים הללו חשובים ויכולים להשפיע על המשך מהלך הדברים, מה שמסביר מדוע יש חשיבות אדירה לפניה לעו"ד כזה כמה שיותר מהר.

פנו רק לעורך דין מומלץ

זה לא סוד שבישראל יש הרבה מאוד עורכי דין וחלקתם הם עורכי דין צבאיים. עם זאת, ולמרות שפע אנשי15 המקצוע בתחום הזה,  לא כל עורכי הדין הם אנשים שתרצו לקבל מהם שירות. לכן יש מקום לבדוק את ההמלצות, כי אם יש משהו שאפשר לסמוך עליו, אלה הן חוות הדעת השונות. כאשר לגבי עורך דין מסוים אתם מוצאים אינספור חוות דעת חיוביות אונליין, זה כנראה אומר שיש כאן על מי לסמוך. לעומת זאת, אם לגבי עורך דין מסוים יש גם הרבה ביקורות שליליות, בהחלט יכול להיות שכדאי לכם להמשיך ולחפש איש מקצוע אחר. מה שבטוח זה שרק עם עו"ד אמין ורציני תרגישו שיש מי שדואג לכם ואין סיבה להתפשר על הנושא הזה, בכל מקרה – מומלץ להתייעץ עם מירי יעקב גביש.

עורך דין צבאי ושירותיו המקצועיים

אם גם אתם, כמו הרבה אנשים אחרים, בחרתם לקחת חלק במערכת הצבאית ולפתח במסגרת הזאת את הקריירה שלכם, אתם בוודאי יודעים שלצבא יש גם את מערכת המשפט שלו. כלומר, כל עבירה שנעשית במסגרת השירות הצבאי נשפטת גם במסגרת הזאת, מה שאומר שאם אתם מעורבים בפרשייה כזו או אחרת ואתם צריכים עורך דין, יהיה עליכם לפנות לעורך דין צבאי עם ניסיון כמו עו"ד מירי יעקב גביש. עורך דין צבאי הוא אדם שלא רק למד משפטים, אלא עשה התמחות בתחום הצבאי, וזה אומר שהוא מכיר את מערכת המשפט הצבאית לעומק. לכן, אם לרגע חשבתם שתוכלו לפנות לכל עורך דין באשר הוא ולבקש ממנו שירות, דעו שאתם טועים. מה שכן, זה לא משנה על איזה סוג של עבירה מדובר וזה אפילו לא חשוב אם אתם אשמים או לא, כי מה שבטוח זה שעליכם לפנות לעורך הדין הטוב ביותר שיש. יתרה מכך, לא כדאי לדחות את הדברים ומומלץ ביותר לחפש את עוה"ד שלכם כבר עכשיו, כי כך תוכלו להיות בטוחים שיש מי שדואג לאינטרסים שלכם ושיש מי שיעשה הכול כדי למזער את העונש שלו אתם צפויים.

האם לעוה"ד הצבאי יש ניסיון?

יש כמובן הרבה עורכי דין במערכת הצבאית שיוכלו לתת לכם שירות, אך האמת היא, שלא לכולם יש ניסיון בתחום הספציפי שבו אולי אתם זקוקים לעזרה. לכן, בין אם אתם מעורבים בפרשייה כמו:

  • הפקרת נשק
  • עבירות נשק
  • עבירות מיניות
  • עריקות

או כל עבירה אחרת, חשוב לברר מול עוה"ד שלכם האם הוא מנוסה בתחום הספציפי שעליו מדובר. אין כל טעם לפנות לעורך דין צבאי שאומנם עוסק בתחום הזה מזה שנים אך מעולם לא נתקל בתיק כמו התיק שבו אתם מעורבים. בנוסף לכך, רגע לפני שאתם בוחרים את עורך הדין הראשון שאת השם שלו שמעתם, אנחנו מציעים לכם לבדוק לגביו כמה דברים. לדוגמא, האם הלקוחות שלו באמת ממליצים עליו? האם, כאשר אתם עושים לגביו חיפוש בגוגל, אתם מוצאים רק חוות דעת חיוביות? הרעיון הוא לבחור איש מקצוע שתוכלו לסמוך עליו בעיניים עצומות, כי זו בדיוק המטרה שלשמה אתם פונים לעורך דין כזה. לכן, אם ניתן לעשות מראש כמה שיותר בירורים ובהתאם לכך לבחור את מי שמתאים לכם, מדוע לוותר על כך?

חיילים בשדה

האם כל עורכי הדין הצבאיים גובים שכר טרחה מופקע?

אין ויכוח על כך שממש כפי שקורה במערכת המשפט האזרחית, גם במערכת המשפט הצבאית יש עורכי דין שגובים מחירים מופקעים. לכן ברור מדוע אפילו אם אתם אנשי קבע, תרצו לשלם כמה שפחות, כי מה פתאום שתוציאו את כל המשכורת שלכם על שירותיו של עורך הדין? אם הרגשתם לרגע לא נעים לפנות אל כמה עורכי דין ולהשוות בין המחירים שכל אחד מהם גובה, כדאי שתדעו שאתם יכולים להרגיש לגמרי בנוח. בסופו של דבר לכל עורך דין יש את האפשרות לגבות מכם איזה מחיר שהוא רוצה, אך רק אתם תחליטו כמה לשלם. כדאי לזכור שאומנם הרבה פעמים קיים הפיתוי לבחור את עוה"ד שהמחירים אצלנו הכי גבוהים, כי זה נראה כאילו הוא יותר מקצועי מאחרים, אך לא תמיד זה המצב. לכן שווה לכם גם לדבר עם עורכי דין ששכר הטרחה אצלם סביר יותר, כי הדבר האחרון שתרצו זה להכניס את עצמכם לחובות כלכליים. אתם תראו שאם עורך הדין שלכם יהיה באמת איש מקצוע רציני ומנוסה, יש סיכוי סביר שהעונש שתקבלו יהיה הרבה יותר נמוך ממה שאתם חוששים.