חיפוש

פטור ממילואים

עבור חלק מהאנשים, צו מילואים משמע פגישת איחוד עם החברים ופעילויות השוברות את השגרה, אך יחד עם זאת, ישנם לא מעט מקרים בהם אנשים מבקשים להוציא פטור ממילואים מסיבות כאלו ואחרות.

להוצאת פטור ממילואים יש להתקשר לעו"ד צבאי ניר לסטר בטלפון: 077-231-0357

ברוב המקרים, ההסתייעות בעו"ד צבאי תייעל את כל התהליך ותקצרו. אז איך יוצאים ממילואים?

עד שנת 2010, אזרחים שעשו מילואים, היו חייבים בחוק ל-36 ימים של שירות (בשנה). כמובן וכיום עדיין שירות המילואים הוא חובה, אך מכסות המילואים השתנו, והיום ימי המילואים נקבעים על פי מודלים תלת-שנתיים.

תהליך הוצאת פטור ממילואים, נועד עבור מי מאיתנו המעוניינים להוציא פטור ממילואים על רקעים שונים, כגון: פטור על רקע של דת, פטור על רקע בריאותי-פיזי, פטור מילואים על רקע בריאותי-נפשי, פטור מטעמי מצפון ועוד.

אין ספק כי קיימות סיטואציות, בהן ניתן לצלוח כהלכה את תהליך הוצאת הפטור בעצמכם, אך לרוב, סיוע של עו"ד צבאי המנוסה ובקיא ברזי המערכות המשפטיות-צבאיות, יוביל לכך שכל התהליך יתקצר באופן משמעותי.

נוסף על כך, ידוע כי הבירוקרטיות הכרוכות בתהליך הוצאת פטור ממילואים הן מורכבות, כך שאם אתם תרים אחר הוצאת פטור ממילואים והבירוקרטיה מאיימת עליכם, ישנם עורכי דין צבאיים מנוסים ביותר, כאלו שעזרו לעשרות ומאות לפניכם.

עו"ד מירי גביש היא עורכת דין צבאית עתירת ניסיון ומנוסה בכל הקשור לתהליכים של הוצאת פטור ממילואים, עבירות נפקדות, עבירות סמים, חקירת מצ"ח ועוד.

למדריך המלא של עו"ד צבאי מירי גביש

מהו שירות המילואים ומי חייב בו לפי החוק?

שירות המילואים הוא חובה בישראל, הן עבור גברים והן עבור נשים. היחידות הסדירות של צה"ל מתוגברות על ידי יחידות המילואים השונות באופן שוטף,

והתגבור כולל את מעורבותם של יחידות המילואים בתרגילי שדה שונים, באימונים ובפעילויות מגוונות. גם אם סיימתם את מכסת ימי המילואים השנתיים שלכם, עדיין ניתן לקרוא לכם בצו 8, או במקרים בטחונים-דחופים אחרים.

על פי החוק במדינת ישראל, ניתן לקרוא לאזרח עבור שירות מילואים כאשר מתבצעות הכשרות היחידה או הכשרת החייל עצמו, עבור ארגון כוח אדם וניהולו, לטובת תעסוקה ופעילויות מבצעיות, ושירות שוטף בתפקיד בו חייל המילואים מוגדר.

אין ספק כי יחידות המילואים מבצעות מלאכה חשובה ונדרשת, אך יחד עם זאת, קיימים לא מעט מקרים בהם ניתן להוציא פטור משירות המילואים על רקעים שונים.

עבור אנשים המבקשים את הוצאת הפטור, ההמלצה היא לשבת לפגישת ייעוץ עם עו"ד צבאי להוצאת פטור מילואים. בפגישת הייעוץ, תדונו במצבכם עם עו"ד צבאי מנוסה שתדע כיצד להנחות אתכם, וכיצד לסייע לכם לצלוח את התהליך על הצד המוצלח ביותר.

מי זכאי לפטור מילואים?

קיימים מקרים בהם פטור ממילואים ניתן באופן אורגני וטבעי, כמו למשל מקרים של פטור מחמת גיל האזרח המשרת. לפי החוק במדינת ישראל, חייל מילואים יקבל את הפטור בגיל 40, בעוד שקצין יקבל את הפטור ממילואים בגיל 45.

ישנם גם תפקידים מבצעיים ותפקידים שונים אחרים שהמשרתים בהם מקבלים פטור ממילואים לקראת גיל 50.

במקרים אחרים, בהם קיים עודף של כוח אדם ביחידה בה אתם משרתים, אתם עשויים להיות מופתעים משיחת טלפון המבשרת לכם כי קיבלתם פטור מילואים על סמך צמצומי כוח אדם (צמצום כוח המילואים ביחידתכם).

אזרחית שנכנסת להיריון, היא זכאית כמובן לפטור ממילואים גם כן. במקרים רבים ניתן להוציא פטור מילואים על רקע בריאותי, נפשי ופיזי, כאשר מדובר על פרופיל 45 נפשי, או פרופיל 21 פיזי-בריאותי. במקרים בהם מדובר בחיילים המפגינים בעיות התנהגות, ניתן להוציא פטור ממילואים על רקע של אי-התאמה למערכת הצבאית.

לצערנו, קיימים במדינתנו לא מעט הורים שכולים, ועבורם התהליך של הוצאת פטור ממילואים פחות מסורבל בד"כ.

לא פעם, אנחנו משתנים. השנים עוברות, ואנחנו מוצאים את עצמנו מחזיקים בדעות השונות לגמרי מדעות ואג'נדות שהחזקנו בהן בעבר.

אין ספק כי מדינתנו היא מדינה הרוויה בהתרחשויות שונות, ולפעמים מקרה בודד עשוי לשנות את עולמם של אנשים. מדובר כמובן במקרים של פטור ממילואים על רקע מצפון, כאשר בד"כ האזרח מבקש לחדול מפעילויות צבאיות בהן הוא שירת בעבר.

בין אם מדובר בפטור מילואים מטעמי אידיאולוגיה או מטעמי דת וחזרה בתשובה, כדאי להסתייע בשירותיהם של עו"ד צבאיים.

כיצד בוחרים עו"ד לפטור ממילואים?

הדבר החשוב שצריך לזכור, הוא שהבחירה היא בידיכם. כלומר, באפשרותכם להסתייע בעורך דין מטעם הסנגוריה הצבאית (ללא תשלום), אך אתם גם יכולים לשכור את שירותיהם של עורכי דין פרטיים, כאלו המנוסים ומכירים את המערכת המשפטית-צהלי"ת ומסוגלים לסייע לכם בשלל תרחישים.

כשבוחרים עו"ד צבאי פרטי, כמובן ועליכם לייחס חשיבות עליונה לניסיון התעסוקתי והמקצועי של העו"ד. מירי גביש, עו"ד צבאי פרטי, היא עורכת דין המסייעת לצלוח עשרות ומאות מקרים במהלך השנה, החל במקרים של נפקדות, עבירות סמים ועוד.

משרדה של עו"ד מירי גביש מתמחה במקרים בהם קיימת הדרישה להוציא פטור ממילואים, וכל שעליכם לעשות זה ליצור קשר ולקבוע פגישת ייעוץ. בפגישה, תוכלו לדון עם עו"ד צבאי מנוסה באשר לאופציות העומדות בפניכם.  צרו קשר עוד היום עם עו"ד מירי גביש, והתחילו בתהליך הוצאת הפטור שלכם ממילואים.

האם כל עו"ד רשאי לעסוק בדין צבאי?

שימו לב, אם אתם מעוניינים לצאת ממילואים ותרים אחר שירותיהם של עורכי דין מומלצים, כדאי לזכור כי באפשרותכם לשכור עו"ד פרטיים, ואין שום הכרח בחוק המחייב אתכם להסתייע בסנגוריה המשפטית של צה"ל.

למעשה, בלימודי המשפטים שכולנו מכירים, אין כל התמחות כזאת או אחרת בלימודי משפט צהל"י, כך שאם עו"ד מעוניין לעסוק במשפט צהל"י, עליו ללמוד את התחום בעצמו.

בעקבות העובדה הזאת, עליכם לבחור עו"ד מנוסה בלבד. אם אתם מעוניינים לצאת ממילואים, שכרו עו"ד שמכיר את המשפט הצהל"י וכבר הוביל תיקים בעבר. זכרו, ככל שעורך הדין שלכם יהיה ממוקצע יותר במשפט הצהל"י, כך אתם למעשה מגבירים את סיכוייכם להוציא פטור ממילואים.

להוצאת פטור ממילואים יש להתקשר לעו"ד צבאי ניר לסטר בטלפון: 077-231-0357

אולי יעניין אותך גם

עורך דין צבאי
עורך דין צבאי
מתי תזדקקו לעורך דין צבאי?

השירות הצבאי הוא חלק מרכזי וחשוב בחייו של כל ישראלי. מכיוון שהצבא הוא ארגון גדול במיוחד, הוא מפעיל מערכות ייחודיות ונפרדות, ביניהן גם מערכת משפטית

קרא עוד »
חייל
עורך דין צבאי
מי זכאי לפטור ממילואים?

כל חייל אשר שירת בצבא ההגנה לישראל, מחוייב לבצע מילואים בהתאם לחוק. כמובן שכמות המילואים משתנה בהתאם לגורמים רבים, וכן מתבצעת לאחר השחרור משירות הסדיר.

קרא עוד »