חיפוש

4 סוגי פוליסות סיעוד שכדאי להכיר

החיים ותהפוכותיהם מספקים לנו שלל מצבים שונים ומאתגרים במהלכם. אחד הכלים שיכולים לעזור לנו להתמודד עם הוצאה לא צפויה שנחתה עלינו, חס וחלילה עם פציעה או מחלה קשה, היא רכישה של פוליסת ביטוח שתחזיר לנו את הכסף שהפסדנו כתוצאה מהנזק שנגרם לנו, או שתעניק לנו סיוע בצורה אחרת בכדי להתמודד עם המצב שנקלענו אליו. 

 

חברות ביטוח ופוליסות ביטוח שהן מציעות

חברות ביטוח מציעות ללקוחות שלהן את הדיל הבא: במשך כל חודש הלקוח ישלם לחברה סכום קבוע, ובתמורה במקרה והמבוטח ייקלע למשבר מסוג שמכוסה בפוליסה, חברת הביטוח תשפה אותו בעבור הנזק הכלכלי שנגרם לו, ותעזור לו באופנים אחרים שמפורטים בפוליסה.

פוליסת ביטוח היא בעצם החוזה שנחתם בין המבוטח לבין חברת הביטוח שלו. בפוליסה מצוין גובה התשלום החודשי, המקרים המכוסים על ידי הפוליסה, וכמה תשלום המבוטח יקבל במקרה של כל אחד מהם. ביטוחים יכולים לעשות את ההבדל בין שיקום והתמודדות עם המצב החדש שנכפה על המבוטח לבין קריסה כלכלית.

 

ריכזנו עבורכם 4 סוגים פוליסות שכדאי לכל אחד להכיר

1 – ביטוח חובה לרכב וביטוח מקיף וצד ג'

במדינת ישראל כל רכב שעולה על הכביש, מחויב בביטוח חובה. ביטוח זה מכסה את נזקי הגוף שייגרמו לנהג ולמעורבים אחרים במקרה של תאונת דרכים. פוליסה זאת היא די דומה בין חברות הביטוח השונות, וזאת משום שהיא צריכה לעמוד בלשון החוק. בנוסף לכך, קיימים ביטוחים נוספים כמו ביטוח צד ג' וביטוח מקיף.

ביטוחים אלה מכסים את הנזקים שנגרמים לרכב עצמו או לרכב של צד ג' במקרים של תאונת דרכים, גניבה או אפילו חבלה מכוונת. הפוליסות המוצעות בביטוח מסוג זה שונות אחת מהשנייה במגוון נושאים.

 

2 – ביטוח סיעודי

ביטוח חשוב נוסף שיש להכיר הוא ביטוח סיעודי. ביטוח סיעודי מפצה את המבוטח במקרים בהם הוא לא יכול עוד לתפקד בצורה יום יומית מבלי לקבל עזרה. הרוב המוחלט של פוליסות סיעוד מציעות למבוטחים שלהן לקבל את הפיצוי המגיע להם, באמצעות עובד סיעודי שילווה אותם או באמצעות כסף שיכסה את עלות העובד.

 

3 – ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח זה הוא חשוב במיוחד למי שנוסע לטיול או לחופשה בארץ זרה. בעת השהייה במדינה זרה, עלולה להיגרם למבוטח פציעה או שתתפרץ אצלו מחלה שמצריכה טיפול רפואי דחוף. במקרים אלה, במידה ואין למטייל ביטוח נסיעות, הוא יאלץ לשלם על כך מכיסו או לתבוע חברת ביטוח או גורם אחר במדינה זרה, שזהו תהליך לא פשוט בכלל.

 

4 – ביטוח דירה

ביטוח דירה מתחלק לביטוח על המבנה עצמו וביטוח של תכולת הדירה. ביטוחים מסוג זה נועדו בכדי להגן על בעלים של נכס נדל"ן ממקרה של פגיעה במבנה, וגם ממקרים של גניבת התכולה מתוכו או פגיעה בתכולה זו במקרה של נזק כמו שריפה או הצפה.

מדיניות סיעוד

אולי יעניין אותך גם

4 טיפים למציאת עוד תותח!
עריכת דין
4 טיפים למציאת עו"ד תותח!

יצירת קשר עם עורך דין (מכל תחום) מצריכה היכרות עם טיפים בסיסיים שיאפשרו לבחור נכון. שכן, מדובר בבעל מקצוע שצריך ללוות אתכם על הצד הטוב

קרא עוד »