דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק

תמונה של דרכון

הוצאת דרכון זר הפכה בשנים האחרונות לכמיהתם של רבים בשל סיבות רבות ומגוונות. בין הסיבות של אותם אנשים נוכל למצוא את הרצון לשפר את תנאי החיים שלהם, להוריד את כמות ההוצאות, לאפשר לעצמם לקנות דירה בשכונה אירופאית נחמדה, או לפחות לא לשלם עליה שכר דירה מופקע. תהליך הוצאת הדרכון הזר היא תהליך שחשוב להכיר. במאמר זה נתמקד בתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק.

דרכון בן לאומי

זכאות להוצאת דרכון פורטוגלי

רבים חושבים שתהליך הוצאת הדרכון הוא פשוט ומתאים לכולם, אך לא כך הדבר. עוד לפני שתיגשו לתהליך, בדקו שאתם עומדים בשלושה תנאי בסיס להוצאת הדרכון:
1. אתם בני 18 ומעלה.
2. אין לכם עבר פלילי מכל סוג שהוא.
3. יש לכם קשר משפחתי למגורשי ספרד ופרטוגל.

רק אחרי שבדקתם שאתם אכן עומדים בתנאים האלו, תוכלו לגשת לתהליך.

דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק

הוצאת דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק היא בהחלט אפשרית, אך יותר מסובכת. ההתיישבות המחודשת של מגורשי ספרד ופורטוגל מזוהה בעיקר עם מדינות כמו מרוקו ותוניסיה הסמוכות אליהן, לבנון, אלג'יריה, בולגריה, טורקיה, בולגריה ועוד.

עיראק היא מדינה שמראש ממוקמת מבחינה גאוגרפית במיקום רחוק יותר מספרד ופורטוגל, ולכן הסברה היא שהמגורשים לא הגיעו עד לשם, ובהתאם לכך – צאצאיהם אינם נחשבים כבעלי קשר משפחתי למגורשי ספרד ופורטוגל. זאת בנוסף לעובדה שרוב המתיישבים בעיראק הגיעו אליה בעקבות גירוש בבל שקרה מאות שנים לפני כן, ולכן הוכחת הקשר המשפחתי היא קשה ומסובכת.

איך מוכיחים קשר משפחתי למגורשי ספרד ופורטוגל?

טפסים, טפסים, טפסים. תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק הוא מורכב אפילו יותר מהרגיל, בגלל הסיבות שפירטנו קודם לכן. ולכן, על מנת להוציא דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק, תצטרכו לעבוד קצת יותר קשה. אבל אל דאגה! בסוף הכל ישתלם.

יש כמה סוגי טפסים שתצטרכו לאסוף על מנת להוכיח את הקשר המשפחתי שלכם למגורשי ספרד ופורטוגל, שיוכלו לבסוף להעניק לכם את הדרכון הפורטוגלי הנכסף.

בגדול, היינו מצפים למצוא רשימת טפסים שנחוצים לתהליך, עם הסבר על רמת החשיבות של כל אחד מהם. היות ורשימה כזו לא קיימת, מומלץ וכדאי למצוא טפסים רבים ככל האפשר. ברגע שתביאו מספר רב של טפסים כמקשה אחת, יהיה קל יותר להשתמש בהם כראיה על הקשר המשפחתי שלכם למגורשי ספרד ופורטוגל.

דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק – באילו טפסים כדאי להצטייד?

אז לפני הטפסים, את שפת הלדינו אתם מכירים? במידה ואתם שולטים בשפה או יודעים לשלוף מילים ממנה, מעולה. חשוב לדעת – ידיעת השפה לא מהווה תנאי לקבלת הדרכון, אך שימוש בה בהחלט יכול לסייע ולחזק את הוכחת הקשר והשורשים שלכם.

אמרתם טפסים? אמרתם הכל. וכשאנחנו אומרים הכל, אנחנו בהחלט מתכוונים לזה. כל מסמך שיכול להעיד ולהוכיח את הקשר שלכם עם מגורשי ספרד ופורטוגל, יהווה צעד אחד קדימה בדרך לדרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק.

ספרים ומסמכים בשפת הלדינו יוכלו בהחלט לתפקד כטפסים חשובים בתהליך. ספרי תפילה הכתובים בלדינו, הגדות של פסח, כתובות, ספרי קריאה וכל מסמך כזה או אחר בשפת הלדינו.

לכל אחד מאיתנו יש כמה תעודות שצברנו לאורך החיים. הצטיידו בהן מראש. תעודות רשמיות מכל סוג שהוא, תעודת לידה, תעודת עולה חדש, וכל תעודה שיכולה להוכיח את הקשר, תשחק תפקיד חשוב בהכרעה האם אתם זכאים לדרכון הפורטוגלי או לא.

מהו שם המשפחה שלכם? שאלה מצוינת. שם המשפחה יכול להוות חלק משמעותי שיעיד על הקשר המשפחתי והמוצא שלכם. ברחבי האינטרנט קיימות רשימות עם 60 שמות המשפחה המזוהים באופן מידי כשמות משפחה פורטוגלים. את רשימת השמות המלאה תוכלו למצוא באתר https://portuguesecitizen.co.il. בין השמות נמצאים השמות אהרוני, פינטו, זוארץ ועוד.

הרשימה מכילה את שמות המשפחה שמשתייכים באופן מובהק למוצא הפורטוגלי, אמנם גם שמות אחרים יכולים לעבור בדיקה ועשויים בהחלט להיות זכאים להנפקת הדרכון הפורטוגלי.

ומה עם מסמכים שאין לי גישה אליהם?

שאלה מצוינת. על מנת למצוא את כל המסמכים הרלוונטים לתהליך באופן מקיף, תוכלו לפנות לגנאולוגים, מומחים לחקר המשפחה, שיוכלו, תמורת תשלום כמובן, למצוא ולהנפיק עבורכם את המסמכים שקשה להגיע אליהם. בנוסף, אותם גנאולוגים יוכלו לכתוב חוות דעת מומחה התומכת במוצא מבקש הדרכון הפורטוגלי – אתם.

אספתי את כל המסמכים, אני עומד בתנאים. מה מכאן?

אז קודם כל – סבלנות. נכון שעבדתם קשה עד עכשיו בשביל להשיג את כל הטפסים, אבל עכשיו מתחיל תהליך שקצב ההתקדמות שלו כבר לא תלוי בכם, והוא בהחלט עשוי לקחת זמן.

נסחו בקשה אותה תגישו לקהילה היהודית בפורטוגל. הבקשה צריכה להכיל את הראיות שאספתם, המסמכים, הטפסים – כל מה שמוכיח את הקשר ביניכם לבין מגורשי ספרד ופורטוגל. הקהילה היהודית תקבל את הבקשה והטפסים שתגישו, ובהנחה והיא תמצא אתכם כבעלי קשר ומוצא מוכחים, תצטרכו לשלם אגרה, שאחריה תקבלו תעודה המאשרת את הקשר שלכם למגורשים.

קיבלתם את התעודה? נהדר. כעת תשלמו אגרה נוספת. את האגרה יש להגיש בצירוף מסמכים נוספים כמו תעודת היושר שלכם, תעודת לידה וצילומי עמודי הדרכון בו אתם מחזיקים כעת. חשוב לציין – את כל המסמכים שתגישו יש לתרגם לשפה הפורטוגזית, ולהחתים אותם אצל עורך דין.

לאחר הגשת כל המסמכים והאגרות, נותר רק להמתין. המסמכים שלכם נמצאים בידי משרדי הממשלה הפורטוגלית, שבודקת אותם ובוחנת את הקשר והמוצא שלכם, ולפיכך תקבע את זכאותכם או אי זכאותכם לדרכון הפורטוגלי. בין היתר, בודקת הממשלה הפורטוגלית גם באילו מדינות ביקרתם לאחרונה, האם קיימים עבורכם רישומים פליליים במקום כלשהו בעולם, ועוד.

בהנחה ואתם עומדים בכל הדרישות הללו – תישלח אליכם על ידי הממשלה הפורטוגלית תעודת לידה פורטוגלית. באמצעות תעודת הלידה הזו, תוכלו להזמין ולקבל את הדרכון הפורטוגלי.

בהצלחה רבה!

האם ניתן לתבוע אולם אירועים על אי עמידה בהסכם?

תביעת אולם אירועים

הסתיים האירוע ונציגי האולם לא עמדו בציפיות ובתנאים שסיכמתם מבעוד מועד? מצאתם את עצמכם במצב שונה מאשר מה שסוכם ביניכם לבין נציגי האולם? אתם רשאים לתבוע את אולם האירועים שלכם על אי עמידה בתנאי ההסכם שנחתם ביניכם בדיוק כפי שאפשר לתבוע מלון שלא עמד בהסכם מול האורחים. כיצד תוכלו לעשות זאת וממה עליכם להיזהר – כל זה בעמוד הקרוב.

תביעת אולם אירועים

החלטתם שאתם מעוניינים לצאת לדרך עם תביעת אולם אירועים שבו ביצעתם את החתונה שלכם? החלטתם לתבוע את אולם האירועים כי הוא לא עמד בתנאים שחתמתם עליהם בחוזה העבודה? זוהי זכותכם המלאה על פי חוק. לצורך העניין, בני זוג צעירים החליטו לחגוג את החתונה שלהם באזור השרון.

לאחר חיפוש של אולם אירועים בשרון שעונה על דרישותיהם, הם יצרו קשר עם האולם והגיעו להסכמה ולהבנה על התנאים השונים. לאחר שנחתם החוזה והגיע מועד החתונה, בעל האולם אינו עמד באחד או יותר מסעיפי החוזה, ועל כן חלק מסוים מן האירוע נפגע (יש לציין על לא עוול בכפם של בני הזוג הצעירים).

זהו מקרה אחד מבין אלפי מקרים שונים, שבהם יש לכם את הלגיטימציה המלאה על פי החוק, לגשת לבית המשפט ולתבוע את אולם האירועים על אי עמידה בתנאי ההסכם.

כיצד תובעים אולם אירועים?

תהליך התביעה מתבצע כמו כל תביעה אזרחית אחרת: פונים אל עורך דין שמתעסק בתחום, מציגים לו את הבעיה מנקודת המבט שלכם (טיפ שעשוי לסייע לכם ולחסוך לכם המון כאבי ראש: צלמו את החוזה שנחתם ביניכם לבין בעל המקום, וכך תוכלו להציג ראיות חותכות לטענתכם) ולאחר מכן מתחילים בתהליך התביעה.

בשלב זה סביר להניח שעורך הדין שלכם ייצור קשר עם נציגי האולם, ויציג את טענתכם כנגד בעל האולם.

בשלב זה של ההתדיינות, ינסה עורך הדין שלכם להגיע להסכמות מול בעל האולם (כמובן באישור מלא שלכם). בהנחה ולא תהייה הסכמה בין עורך הדין שלכם לבין נציגי האולם, סביר להניח שתגיעו לשלב הגשת התביעה.

בשלב כזה או אחר תגיעו לבית המשפט על מנת להעיד כנד בעל האולם על תנאי החוזה שהוא הפר לטענתכם. בית המשפט יישמע את טענות שני הצדדים ויגיע להחלטה הנכונה ביותר לטעמו.

חשוב לציין ולהדגיש שלא מעט זוגות צעירים מוצאים את עצמם מוותרים ונושכים שפתיים במקרים שבהם בעל האולם הפר את תנאי החוזה של האירוע.

אל תוותרו! בני זוג צעירים נוטים לוותר על טיפול בבעיה מתוך חשש שהתהליך יעלה להם לא מעט כסף ויגזול מהם משאבים רבים שלא בהכרח יש להם. אם אתם באמת בטוחים שאתם זכאים על פי החוק ונעשה לכם עוול בניגוד לתנאי החוזה, פנו אל עורך דין שמתעסק בתחום והוא ידאג להחזיר לכם את שמגיע לכם.

לימודי משפטים – מסלול ערב לעומת יום כל היתרונות והחסרונות

סיום קורס

לימודי משפטים ידועים כתחום מאוד מבוקש באקדמיה, במיוחד בישראל- לא רק עבור השואפים להפוך למשפטנים. לימודי משפטים פותחים דלתות בשלל תחומים ומקלים על התקדמות במסלולי קריירה שונים. הביקוש הגדול הוביל לפתיחה של מכללות רבות, המעוניינות לתת מענה למגוון של אוכלוסיות, המגיעות ללימודי המשפטים מסיבות שונות ועם צרכים שונים.

האם ללמוד בשעות הערב או בשעות הבוקר?

הבחירה בשעות הלימודים הנוחות לכם ביותר צריכה להתבסס על העדפות הלמידה האישיות שלכם, אבל לפני הכל חשוב לסקור את הקשר שיש לבחירת שעת הלימודים עם חייכם הפרטיים וכיצד היא תשפיע על חיי המשפחה שלכם ועל היכולת שלכם לפרנס.

על אף ששעות הלימודים המקובלות הן שעות הבוקר, מכללות רבות מבינות, שיש אוכלוסיות יעד שלמות, שמעוניינות בתחום לימודי משפטים, אך לא יכולות לפנות את שעות הבוקר לשם כך.

ציוד משפטי

למי מיועדים לימודי משפטים בערב ולמי בבוקר?

לימודי משפטים בשעות הבוקר בדרך כלל מתנהלים במסלול אינטנסיבי ותובעני במיוחד, הדורש מהסטודנטים לפנות חמישה ימים בשבוע ואת כל שעות היום בצורה מוחלטת לטובת הלימודים.

שעות הערב הנשארות פנויות באופן חלקי, מאפשרות לסטודנטים לעבוד במשרה חלקית או מלאה, אך בשעות לא שגרתיות.

לסטודנטים שהם גם הורים לילדים זה עשוי להיות יתרון, מפני ששעות הלימודים האינטנסיביות המתקיימות בבוקר מפנות להם את הערב לעבודה או למשפחה. בנוסף לימודי בוקר מקצרים את תקופת הלימודים כולה, אך גם הופכים אותה ללחוצה וצפופה במיוחד, מה שמאוד מקשה על הורים שצריכים גם לפרנס.

לימודי משפטים בערב יכולים לתת מענה לאנשים שחייבים לעבוד בשעות הבוקר ואם הם הורים, שיש להם מענה לילדים בשעות הערב- הדבר מפנה להם זמן יקר מפז ללימודים.

מכיוון שלימודי הערב מתקיימים בדרך כלל לאורך שלושה ימים בשבוע ומתנהלים במתכונת גמישה ורגועה יותר – הם מאפשרים לאוכלוסיות מגוונות יותר לחתור לבניית מסלולי קריירה איכותיים.

האם יש הבדל בתוכן בין לימודי הערב ללימודי הבוקר?

ברוב המקרים, התכנים יהיו זהים בין לימודי משפטים המתקיימים בשעות הערב או בשעות הבוקר.

ההבדלים בין שעות הלימוד יבואו לידי ביטוי בימות השבוע ובשעות הלימודים.

בשני המקרים – לימודי משפטים יקנו לכם את כל הידע הדרוש לקבלת תואר ראשון במשפטים.

עולם המשפטים מקיף כל תחום בחיינו והכרה של העולם הזה יכולה לשרת אתכם נאמנה לא רק כמשפטנים, אלא כמעט בכל תחום אחר, בו תבחרו לעסוק: באקדמיה, או בתפקידי ציבור, בתחום התקשורת, או הכלכלה והפוליטיקה.

לימודי המשפטים יחשפו אתכם לתחום המשפט הפלילי, דיני משפחה, דיני חברות, הייטק ועוד.

עו"ד חברת תרופות

תרופות ומזרק

ההליכים המשפטיים המתנהלים נגד חברות התרופות ונגד המערכת הרפואית בכלל הינם מגוונים ובעלי השלכה משמעותית הן על חיי הפציינטים והן על תוחלת הטיפול הרפואי שיגיע להם ולמטופלים אחרים בעתיד.
ההליך המשמעותי הנפוץ ביותר הננקט מול חברות התרופות הוא הליך של רשלנות רפואית.

תרופות

מהי רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית משמעה סטייה מרמת הזהירות הנדרשת הסבירה בידי נותן טיפול אשר בתורה גרמה לנזק למטופל אשר היה ניתן להימנע מאותו הנזק אלמלא הייתה ננקטת מידת הזהירות הנדרשת ברמה סבירה.

דוגמה לרשלנות רפואית שקרתה בבית החולים ברזילי שבאשקלון לפני מספר שנים:

אישה מבוגרת הגיעה לבית החולים עם כאבים חדים בברכה השמאלית. לאחר היוועצות במספר מומחים עליה היה לבצע ניתוח פולשני ביותר בברך שהיה אמור למצוא את מקור הכאב.

למרבה הצער, ותחת בלבול נורא של הצוות הרפואי בבית החולים באותו היום הניתוח בוצע, הוגדר כהצלחה, החולה הועברה להתאוששות וכאשר התעוררה התחוורה לה הטעות של הצוות הרפואי. הניתוח הכואב והמסובך בוצע בברך ימין שלה.

זוהי דוגמא אחת מיני רבות למקרה של רשלנות רפואית מטעם הצוות הרפואי (כיצד נקבל חוות דעת רפואית לתביעה של רשלנות רפואית? – כל המידע במאמר הבא). באופן דומה קיימים סוגים שונים של רשלנויות רפואיות מצד חברות התרופות.

תביעות פיצויים נגד חברות תרופות –

במקרה בו נגרם נזק בעקבות תרופה שניטלה למטופל חשוב לעשות את ההבחנה מי האשם העיקרי בנזק.

ישנם לרוב שלושה אשמים עיקריים:

 1. המטופל עצמו –

לעיתים המטופל עצמו לא נוטל את התרופה לפי ההוראות שניתנו לו בידי הרופא, הרוקח וההוראות הכתובות בעלון הרפואי שמגיע עם התרופה.

לדוגמא, ישנן תרופות רבות אשר אין לשתות איתן אלכוהול או תרופות שבגלל הרכב החומר הפעיל שבהן אין לשתות במהלך השימוש בתרופה מיץ אשכוליות וזאת בשל אחד החומרים שנמצאים באשכולית שעלול לגרום נזק בשילוב עם התרופה.

במקרים קיצוניים אף יותר ישנם איסורים חמורים או דרכי נטילת תרופות מאוד מדויקת אשר לחלק מהמטופלים קשה לעקוב אחרי ההוראות. וכך נגרם להם נזק.

 1. הרופא נותן המרשם –

מצופה מרופאים, ולפי החוק הם בעלי ההכשרה המתאימה לכך ולכן גם נושאים באחריות שלא לרשום תרופות הכוללות מרשם המסכנות את החולים שלא לצורך.

שגיאה של רופא אשר רושם לדוגמא כדורים לטיפול בדלקת פנימית אשר אחת מתופעות הלוואי שלה היא פגיעה קשה בכבד לחולה אשר בתיק הרפואי שללו כתוב שיש לו כבר בעיות בכבד עלול לגרום לנזק בלתי הפיך למטופל זה וזאת בשל חור התחשבות והתעלמות מהמקרה המסוים של החולה הזה.

 1. חברת התרופות –

חברת התרופות עלולה לא לבצע את המחקר הראוי ואת כלל הבדיקות המתאימות ועל כן להוציא לשוק ולשווק למעשה גלולה אשר גורמת נזק למטופלים הנוטלים אותה עם תופעות לוואי קשות.

מקרים אלו מצריכים תביעה ייצוגית נגד חברת התרופות אשר מטרתה המיידית היא פיצויים והסרת התרופה מהמדפים.

על כן, כאשר קונים מחברת תרופות חשוב לבחור בחברה עם מוצרים מאושרים ואולי אף טבעיים כמו – https://www.xtra-size.co.il.

תביעת קבלן השיפוצים שמעל וגנב את הכסף כך תעשו זאת נכון

תביעת קבלן שיפוצים

חוק חוזה קבלנות תשל"ד 11974, מגדיר באופן ברור ובלתי ניתן לפרשנות את היחסים בין הקבלן מבצע העבודה, לבין מזמין השירות. על פי החוק האמור, הקבלן המבצע את השיפוצים חייב להשלים את העבודה על פי הנקוב בחוזה בין הצדדים. השלמת העבודה צריכה להתבצע במועד הקבוע מראש, וכן תוך ביצוע כלל העבודות והשיפוצים כפי שנקבעו והוגדרו בחוזה בין הצדדים.

ואולם יש מקרים, שבהם הקבלן איננו משלים את העבודה ולעתים כלל איננו מבצע אותה. במקרה הזה, החוק מתייחס לכך כאל עבירה פלילית אל הקבלן כאילו גנב את כספו של מזמין העבודה, אשר ניתן, אם ניתן לקבלן כמקדמה על חשבון העבודה. מהם התנאים שבהם יכול מזמין העבודה להתלונן כנגד הקבלן על גנבת הכסף שלו? כיצד יוכל מזמין העבודה להשיב לעצמו את הסכום שנגנב ממנו? בשורות להלן נעסוק בנושא המורכב הזה ונבהיר אותו עד תום.

 

חתימת חוזה בין הצדדים כבבסיס לתביעה

על מנת שלתביעה יהיה בסיס חוקי, חייב להתקיים הסכם בין הקבלן לבין מזמין העבודה. אף על פי שהחוק מתייחס גם להסכם בעל פה כהסכמה חוקית לכל דבר, הרי שקיומו של הסכם כתוב מסייע מאד , אם אחד מהצדדים לא עומד בהתחייבויות שלו.

לפיכך, על מנת שיהיה סיכוי למזמין העבודה להשיב לעצמו את הכסף שנמסר לקבלן השיפוצים, חייבים להתקיים שני תנאים: התנאי הראשון – קיומו של חזה חתום בין הצדדים, המציין בדיוק את סוג העבודה שצריכה להתבצע, ואת המועד הצפוי לסיום העבודה. בנוסף לחוזה, מזמין העבודה חייב לדרוש ולקבל קבלה עבור הסכום ששילם לקבלן שאמור היה לבצע את העבודה.

בהעדר קבלה, אם יתלונן מזמין העבודה על הקבלן, הוא עלול לשאת באשמה ביחד עם הקבלן. לצורך העניין, קבלה איננה פיסת נייר המעידה על קבלת הכסף, אלא קבלה או חשבונית מס / קבלה, המהווה מסמך חוקי שניתן להציג אותו לרשויות כגון מס הכנסה ומע"מ.

 

כיצד יכול משמין העבודה להשיב לעצמו את הכסף שנגנב

אם קבלן שיפוצים לקח כספי מקדמה או כספים אחרים על חשבון השיפוצים העתידיים ולא עמד בהתחייבויות שלו, יש מספר דרכים להשיב את הגניבה. דרך אחת – להזמין עבודת שיפוצים מקבלן אחר, ולתבוע את מלוא ההוצאות מהקבלן שסרח. עם זאת, מדובר בדרך מסובכת למדיי, ואין ביטחון מוחלט שהיא תצליח.

דרך נוספת היא הגשת תביעה כנגד הקבלן בבית המשפט לתביעות קטנות. בעת הגשת התביעה הזאת, מהווים חוזה השיפוצים וכן הקבלה עבור התשלום שנמסר לידי הקבלן, הוכחה מספקת להגשת תביעה.

אם הקבלן לא הגיש התנגדות ולא השיב לצביעה, בדרך כלל יגזור השופט לטובת התובע, והשבת הכספים, חלקה או כולה, תתבצע באמצעות ההוצאה לפועל. זאת, אם הקבלן איננו פועל להשבת הכספים מיזמתו.

ואולם על מנת להימנע ממצבים מהסוג המתואר לעיל, כדאי לבחור מלכתחילה קבלן שיפוצים מוכר ואמין, שיש לו ניסיון ומוניטין בביצוע עבודות שיפוצים. מומלץ גם לבחור קבלן רשום – כלומר בעל מקצוע הרשום בפנקס הקבלנים אצל רשם הקבלנים במשרד השיכון.

איך עוברים בנק

כרטיסי אשראי

עד לפני כמה שנים, הערימו הבנקים קשיים לא מעטים בפני לקוחות שהיו מעוניינים לעזוב את הבנק, לטובת בנק אחר. ככל שמצבו הפיננסי של הלקוח היה פחות מלבב, הסיכויים שלו לעזוב את הבנק שבו התנהל החשבון שלו היו קלושים. ואולם בשנים האחרונות הפך המעבר בין הבנקים לקל ופשוט יחסית. עם זאת, עדיין חובת ההוכחה חלה על הלקוח, ויש מקרים שבהם הבנק החדש שאליו מנבה הלוח הפוטנציאלי לעבור, דוחה את הבקשה ואיננו מעוניין לפתוח חשבון עבורו. למה בכלל צריך לעבור בנק? מהם הקשיים העומדים בפני לקוח המנסה לעבור בנק? כיצד ניתן לעבור בנק למרות הקשיים והבעיות? בשורות הבאות נרחיב מעט את היריעה בנושא המעבר בין הבנקים, השינויים שחלו בשנים האחרונות והבעיות שעלולות לגרום לקשיים במעבר בין בנקים.

עשרים דולר

למה לעבור בנק – הסיבות שבגללן המעבר ממש כדאי

בכלי התקשורת האלקטרוניים, קרי הרדיו והטלוויזיה, בעיתונות הכתובה ובעיתונות המקוונת, מופיעים לעיתים קרובות פרסומות בשבחו של בנק זה או אחר, המציע תנאים מצוינים למי שיבחר לעבור אליו. עם התנאים המוצעים ניתן למנות העדר ריבית על משיכת יתר בגובה המשכורת החודשית, תנאים טובים למי שמעוניין לחסוך וכן תנאים מעולים למי שמעוניין להעביר את החשבון העסקי שלו לבנק. בנוסף, בנקים רבים מציעים פטור מעמלות או מסלול התנהלות בנקאי שעשוי לחסוך לא מעט ממון. זאת, למצטרפים חדשים ולמי שמחליטים להעביר לבנק החדש את חשבון הבנק שלהם.

רוצים לדעת עוד? הכנסו אל מדריך משכנתא המפורט באתר שקוף.

מבחינת הבנק, הוא מקבל לקוחות חדשים מבחינת הלקוח, הוא מקבל חשבון בנק חדש, עם פטור מעלמות למשך תקופה קצובה. לעיתים מזומנות, מציע הבנק החדש גם מסגרת אשראי נדיבה, או הלוואה בסכומים גבוהים, בתנאים אטרקטיביים. מסגרת האשראי וההלוואות המוצעות, נועדו לאפשר ללקוח החדש להתגבר על עניינים כספיים שונים, המחברים אותו לבנק הישן. ככל שהעניינים הללו יפתרו במהירות רבה יותר, כך ההברה של חשבון הבנק תהיה קלה יותר.

איך עוברים בנק ומה צריך לעשות

הדבר הראשון שיש לעשות על מנת לעבור בנק, הוא לפתוח חשבון בנק במקום החדש שאליו אתם עתידים להעביר את הפעילות הבנקאית שלכם. בדרך כלל, הבנק הקולט את הלקוח החדש מעניק לו מסדרת אשראי או הלוואה,. זאת, במטרה להקל עליו את תלאות המעבר ולתמוך בו אם וכאשר נגרמות הוצאות חריגות כתוצאה מהתהליך. במקביל, מנפיק הבנק החדש כרטיסי אשראי ללקוח החדש,שאלינם מועברת פעילות האשראי הקיימת של הלקוח. בשלב הבא, מעביר הלקוח החדש את המשכורות שלו ושל בן / בת הזוג. זאת, על מנת לאפשר לבנק לעמוד על היקף ההכנסות החודשיות. בהמשך, מעביר הלקוח החדש לבנק את החסכונות שלו, אם ישנם כאלה, וגם את ההתחייבויות שלו. ההתחייבויות הללו עוברות לבנק החדש באמצעות הוראות הקבע. בחלק ניכר מהמקרים, הבנק החדש מבצע עבור הלקוח שלו את העבודה, קרי העברת הוראות הקבע וחיובי האשראי. רק לאחר שברור שלא נשארו זנבות בבנק הישן, יכול הלקוח לסגור את החשבון הישן שלו.

האם ניתן לתבוע מלון על אי עמידה בהסכם?

אותיות באנגלית

יצא לכם לבלות במלון אך לא באמת יצאתם מרוצים? אתם מרגישים שהמלון עצמו לא עמד בהסכם ובהתחייבות שלו כלפיכם? אם כך, טבעי שתבדקו מה ניתן לעשות בנידון. חשוב לדעת: לא תמיד כדאי לוותר, כי אפילו אם אתם ניצבתם לבד מול רשת מלונות גדולה, יש מה לעשות ואתם יכולים לתבוע את הזכויות שמגיעות לכם.

מלונות על הים

כיצד תובעים מלון?

זה לא משנה באיזה אופן המלון לא עמד בהסכם, כי מה שבטוח זה שאם יש לכם את הדברים כתובים ואם ראיתם שלא קיבלתם את מה שמגיע לכם, כדאי יהיה לפנות עוד היום לעורך דין מתאים. כאשר מדברים על תביעה של מלונות בגליל העליון או בכל מקום אחר בארץ, צריך לפנות תחילה אל עורך דין מקצועי, ממש כפי שהייתם עושים אילו רציתם לתבוע מנעולן בחדרה. מה שכן, חשוב מאוד לבדוק מראש שאתם פונים אל עורך דין מקצועי שיצא לו בעבר לטפל כבר בלא מעט תביעות שקשורות לתחום הזה. הניסיון בנושא הזה יכול להיות משמעותי ביותר ולעשות את כל ההבדל, אז למה לבחור מישהו שלא מכיר את התחום מספיק לעומק?

בחירת עורך דין לטיפול בתביעה

ראשית, עורך דין רציני יוכל להסביר לכם האם באמת יש עילה לתבוע או לא. שנית, רצוי לבדוק גם את ההמלצות שאתם מוצאים אודות אותו עורך דין. האם הוא אדם שכל הלקוחות שלו ממליצים עליו בחום? או שאולי מדובר על עורך דין שלא ניצח עבור לקוחותיו בתביעות קודמות? בנוסף, חשוב להבין מעורך הדין שלכם מה בדיוק אתם תובעים, שכן גובה הפיצוי הרבה פעמים ישפיע על השאלה האם באמת תקבלו את מה שמגיע לכם או לא. מה שבטוח זה שאתם לא צריכים לוותר, שכן אם מגיע לכם לקבל פיצוי, מומלץ שתפעלו בצינורות המקובלים כדי שבאמת תקבלו אותו בסופו של דבר.

האם התהליך יעלה לכם כסף?

כמובן שכן, כי אין שום עורך דין בישראל שיסכים לתת לכם שירות כזה בחינם. תביעה, בין אם היא של בית מלון ובין אם היא כנגד כל גוף אחר, זה לא דבר זול. יש הרבה הוצאות בדרך, מעבר לשכר הטרחה שתשלמו לעורך הדין, ולכן חשוב להיות מודעים לכך. מצד שני, אם באמת יש לכם סיכוי לקבל פיצוי כי המלון לא עמד בהסכם, בהחלט יכול להיות שבסופו של דבר זה כן ייצא לכם משתלם. שווה לבדוק את הדברים לעומק, לראות כמה התהליך יכול לעלות ובצורה כזאת להחליט גם מה אתם עושים. שימו לב גם לעובדה שלכל עורך דין יש תעריפים קצת שונים ולכן, אם אתם יכולים לבחור איש מקצוע שלא יגבה מכם סכום מופקע, זה עדיף, כי מה פתאום שתשלמו מחיר גבוה מידי?

פטור ממילואים

עבור חלק מהאנשים, צו מילואים משמע פגישת איחוד עם החברים ופעילויות השוברות את השגרה, אך יחד עם זאת, ישנם לא מעט מקרים בהם אנשים מבקשים להוציא פטור ממילואים מסיבות כאלו ואחרות.

ברוב המקרים, ההסתייעות בעו"ד צבאי תייעל את כל התהליך ותקצרו. אז איך יוצאים ממילואים?

עד שנת 2010, אזרחים שעשו מילואים, היו חייבים בחוק ל-36 ימים של שירות (בשנה). כמובן וכיום עדיין שירות המילואים הוא חובה, אך מכסות המילואים השתנו, והיום ימי המילואים נקבעים על פי מודלים תלת-שנתיים.

תהליך הוצאת פטור ממילואים, נועד עבור מי מאיתנו המעוניינים להוציא פטור ממילואים על רקעים שונים, כגון: פטור על רקע של דת, פטור על רקע בריאותי-פיזי, פטור מילואים על רקע בריאותי-נפשי, פטור מטעמי מצפון ועוד.

אין ספק כי קיימות סיטואציות, בהן ניתן לצלוח כהלכה את תהליך הוצאת הפטור בעצמכם, אך לרוב, סיוע של עו"ד צבאי המנוסה ובקיא ברזי המערכות המשפטיות-צבאיות, יוביל לכך שכל התהליך יתקצר באופן משמעותי.

נוסף על כך, ידוע כי הבירוקרטיות הכרוכות בתהליך הוצאת פטור ממילואים הן מורכבות, כך שאם אתם תרים אחר הוצאת פטור ממילואים והבירוקרטיה מאיימת עליכם, ישנם עורכי דין צבאיים מנוסים ביותר, כאלו שעזרו לעשרות ומאות לפניכם.

עו"ד מירי גביש היא עורכת דין צבאית עתירת ניסיון ומנוסה בכל הקשור לתהליכים של הוצאת פטור ממילואים, עבירות נפקדות, עבירות סמים, חקירת מצ"ח ועוד.

למדריך המלא של עו"ד צבאי מירי גביש

מהו שירות המילואים ומי חייב בו לפי החוק?

שירות המילואים הוא חובה בישראל, הן עבור גברים והן עבור נשים. היחידות הסדירות של צה"ל מתוגברות על ידי יחידות המילואים השונות באופן שוטף,

והתגבור כולל את מעורבותם של יחידות המילואים בתרגילי שדה שונים, באימונים ובפעילויות מגוונות. גם אם סיימתם את מכסת ימי המילואים השנתיים שלכם, עדיין ניתן לקרוא לכם בצו 8, או במקרים בטחונים-דחופים אחרים.

על פי החוק במדינת ישראל, ניתן לקרוא לאזרח עבור שירות מילואים כאשר מתבצעות הכשרות היחידה או הכשרת החייל עצמו, עבור ארגון כוח אדם וניהולו, לטובת תעסוקה ופעילויות מבצעיות, ושירות שוטף בתפקיד בו חייל המילואים מוגדר.

אין ספק כי יחידות המילואים מבצעות מלאכה חשובה ונדרשת, אך יחד עם זאת, קיימים לא מעט מקרים בהם ניתן להוציא פטור משירות המילואים על רקעים שונים.

עבור אנשים המבקשים את הוצאת הפטור, ההמלצה היא לשבת לפגישת ייעוץ עם עו"ד צבאי להוצאת פטור מילואים. בפגישת הייעוץ, תדונו במצבכם עם עו"ד צבאי מנוסה שתדע כיצד להנחות אתכם, וכיצד לסייע לכם לצלוח את התהליך על הצד המוצלח ביותר.

מי זכאי לפטור מילואים?

קיימים מקרים בהם פטור ממילואים ניתן באופן אורגני וטבעי, כמו למשל מקרים של פטור מחמת גיל האזרח המשרת. לפי החוק במדינת ישראל, חייל מילואים יקבל את הפטור בגיל 40, בעוד שקצין יקבל את הפטור ממילואים בגיל 45.

ישנם גם תפקידים מבצעיים ותפקידים שונים אחרים שהמשרתים בהם מקבלים פטור ממילואים לקראת גיל 50.

במקרים אחרים, בהם קיים עודף של כוח אדם ביחידה בה אתם משרתים, אתם עשויים להיות מופתעים משיחת טלפון המבשרת לכם כי קיבלתם פטור מילואים על סמך צמצומי כוח אדם (צמצום כוח המילואים ביחידתכם).

אזרחית שנכנסת להיריון, היא זכאית כמובן לפטור ממילואים גם כן. במקרים רבים ניתן להוציא פטור מילואים על רקע בריאותי, נפשי ופיזי, כאשר מדובר על פרופיל 45 נפשי, או פרופיל 21 פיזי-בריאותי. במקרים בהם מדובר בחיילים המפגינים בעיות התנהגות, ניתן להוציא פטור ממילואים על רקע של אי-התאמה למערכת הצבאית.

לצערנו, קיימים במדינתנו לא מעט הורים שכולים, ועבורם התהליך של הוצאת פטור ממילואים פחות מסורבל בד"כ.

לא פעם, אנחנו משתנים. השנים עוברות, ואנחנו מוצאים את עצמנו מחזיקים בדעות השונות לגמרי מדעות ואג'נדות שהחזקנו בהן בעבר.

אין ספק כי מדינתנו היא מדינה הרוויה בהתרחשויות שונות, ולפעמים מקרה בודד עשוי לשנות את עולמם של אנשים. מדובר כמובן במקרים של פטור ממילואים על רקע מצפון, כאשר בד"כ האזרח מבקש לחדול מפעילויות צבאיות בהן הוא שירת בעבר.

בין אם מדובר בפטור מילואים מטעמי אידיאולוגיה או מטעמי דת וחזרה בתשובה, כדאי להסתייע בשירותיהם של עו"ד צבאיים.

כיצד בוחרים עו"ד לפטור ממילואים?

הדבר החשוב שצריך לזכור, הוא שהבחירה היא בידיכם. כלומר, באפשרותכם להסתייע בעורך דין מטעם הסנגוריה הצבאית (ללא תשלום), אך אתם גם יכולים לשכור את שירותיהם של עורכי דין פרטיים, כאלו המנוסים ומכירים את המערכת המשפטית-צהלי"ת ומסוגלים לסייע לכם בשלל תרחישים.

כשבוחרים עו"ד צבאי פרטי, כמובן ועליכם לייחס חשיבות עליונה לניסיון התעסוקתי והמקצועי של העו"ד. מירי גביש, עו"ד צבאי פרטי, היא עורכת דין המסייעת לצלוח עשרות ומאות מקרים במהלך השנה, החל במקרים של נפקדות, עבירות סמים ועוד.

משרדה של עו"ד מירי גביש מתמחה במקרים בהם קיימת הדרישה להוציא פטור ממילואים, וכל שעליכם לעשות זה ליצור קשר ולקבוע פגישת ייעוץ. בפגישה, תוכלו לדון עם עו"ד צבאי מנוסה באשר לאופציות העומדות בפניכם.  צרו קשר עוד היום עם עו"ד מירי גביש, והתחילו בתהליך הוצאת הפטור שלכם ממילואים.

האם כל עו"ד רשאי לעסוק בדין צבאי?

שימו לב, אם אתם מעוניינים לצאת ממילואים ותרים אחר שירותיהם של עורכי דין מומלצים, כדאי לזכור כי באפשרותכם לשכור עו"ד פרטיים, ואין שום הכרח בחוק המחייב אתכם להסתייע בסנגוריה המשפטית של צה"ל.

למעשה, בלימודי המשפטים שכולנו מכירים, אין כל התמחות כזאת או אחרת בלימודי משפט צהל"י, כך שאם עו"ד מעוניין לעסוק במשפט צהל"י, עליו ללמוד את התחום בעצמו.

בעקבות העובדה הזאת, עליכם לבחור עו"ד מנוסה בלבד. אם אתם מעוניינים לצאת ממילואים, שכרו עו"ד שמכיר את המשפט הצהל"י וכבר הוביל תיקים בעבר. זכרו, ככל שעורך הדין שלכם יהיה ממוקצע יותר במשפט הצהל"י, כך אתם למעשה מגבירים את סיכוייכם להוציא פטור ממילואים.

מה קורה אם אני מעוניין להפסיק את הליך הגישור?

תהליך גירושים

החלטת לא מזמן שאתה רוצה להתגרש? התחלת הליך של גישור עם אשתך אך בסופו של דבר אתה מרגיש שזה לא באמת עובד? התחושה הכללית שלך היא שאתה כל הזמן מתפשר ולא מקבל את מה שציפית לו? אם כך, כדאי שתדע שאתה בהחלט יכול לפרוש מהליך הגישור, לוותר עליו ולעבור להליך משפטי לכל דבר.

 לבבות וצלחת

האם זה כדאי?

בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לפנות של מגשר גירושין במטרה לנסות לקצר את התהליך הלא נעים הזה וגם לראות האם הם יצליחו לחסוך ככה כסף. עם זאת, בפועל זה לא תמיד עובד ולכן, אם גם אתה הגעת למסקנה שהגישור לא מספיק טוב מבחינתך, כדאי שתדע שאתה עדיין יכול לוותר עליו ולבחור בדרך אחרת. כל שעליך לעשות הוא פשוט לדווח על כך למגשר ולאשתך, שכן בצורה כזאת תוכל להתחיל הליך גירושין אחר. אומנם זה נכון שההמשך יהיה פניה אל עורך דין והליך משפטי שיהיה כנראה יותר ממושך, אך אם אתה מרגיש שאין ברירה אחרת, כנראה שאתה צודק.

איך תבחר את עוה"ד הנכון לך?

ברגע שאתה מוותר על הגישור טבעי שגם תרצה לקחת עורך דין שיוכל לייצג אותך ולדאוג לאינטרסים שלך בצורה הכי טובה שאפשר. אין ויכוח על כך שעוה"ד יכול להיות גם מגשר, אך בוודאי אתה תרצה ממנו שירות וייעוץ משפטי לכל דבר ועניין. לכן יש טעם לבדוק שאתה פונה אל עו"ד שבאמת אפשר לסמוך עליו, שכן עו"ד רציני ומנוסה הוא אדם שיוכל להשפיע לא מעט על התקדמות התהליך. זה לא משנה אם מה שהטריד אותך במסגרת הגישור היה הנושא של משמורת על הילדים או כל נושא אחר, כי מה שבטוח זה שעם עורך דין מתאים תמיד יהיה מי שידאג לאינטרס שלך בצורה הכי טובה שאפשר.

האם הליך משפטי יעלה יותר מגישור?

אין ספק שעוד נתון שהרבה פעמים משפיע על קבלת ההחלטות בנושא הגירושין, זו גם העלות. אומנם זה נכון שלרוב הליכים משפטיים עולים יותר, אך מצד שני, לא פעם אנחנו מגלים שאין לנו כל ברירה אחרת. מה שכן, האם זה אומר אוטומטית שאתה צריך לבחור את עוה"ד לענייני משפחה וגירושין שהתעריפים שלו הם הכי גבוהים ויקרים בארץ? התשובה היא כמובן לא. אם תעצור ותחשוב איך היית מתנהג אילו נזקקת לשירותיו של עו"ד לענייני נהיגה בשכרות, סביר להניח שתגלה שהיית משקיע גם בהשוואת מחירים. בהחלט כדאי שתעשה זאת גם כאשר אתה מחפש לך עורך דין לענייני גירושין ומשפחה, כי לא תמיד התעריף הגבוה יותר מבטיח הליך משפטי מוצלח או מהיר יותר. כדאי לעשות את כל הבירורים הללו מראש, לבחור עו"ד מתאים ולהתחיל כמה שיותר מהר את הליך הפרידה והגירושין כדי להתחיל פרק חדש בחיים ממש בקרוב.

שליחויות משפטיות: האם כדאי חברת משלוחים או שליח פרטי?

שליחויות משפטיות

התחום של המשלוחים הוא כזה אשר מכיל תחתיו הרבה מאוד נושאים. יש משלוחים שאותם מבצעים שליחים עבור מסעדות אל לקוחות רעבים, יש משלוחים שאותם מבצעים שליחים עבור פריטים שנרכשו מחנות וצריכים להיות אל הרוכשים מועברים ויש גם תחום של שליחות שנקרא "שליחות משפטית", וכאן יש לשים את הדגש המאוד חשוב לגבי הכדאיות של העברת המשלוח הזה על ידי חברת משלוחים מקצועית לעומת ההעברה של ידי שליח פרטי. מה כבר יכו להיות ההבדל בין מסיר של משלוח על ידי שליח פרטי לבין אותה הפעולה שאותה מבצעת חברה של משלוחים? הדבר מתחיל מן העובדה כי שליחות משפטית היא כזו שבה לא כדאי לבצע הנחות אלא לבחור בשירות הכי איכותי.

אלו מסמכים משפטיים שולחים בשליחות כזו

כאשר חושבים על כל אותן סצנות מן הסרטים שבהן רואים כי אדם מוזמן לבית המשפט על מנת להעיד או מקבל את המסמכים של הגירושין שמהן עד כה הוא ניסה להתחמק, הדבר הוא אינו כה שונה מכל מה שקורה במציאות שבה כולנו חיים, גם בארץ ישראל. העברה של מסמכים משפטיים על ידי שליחות משפטית היא כזו שאר דרכה מבצעים העברה של מסמכים מסוגים שונים, ולא רק כאלה אשר עוברים מעורך דין אל לקוח, אלא כאלה אשר מועברים ממקורות שונים אל מקומות אחרים כאשר המסמכים שנמצאים שם יכולים להיות שונים בתכלית. הנה כמה סוגים עיקריים.

 • שליחות עבור מסמכים משפטיים
 • שליח עבור פתיחת תיק משפטי
 • שליחות שמטרתה מסירה משפטית

חברת שליחויות משפטיות

שליחות שמצריכה התמחות

משלוח של חומרים משפטיים היא פעולה שלפעמים אינה מסתיימת בהגעה אל מקור מסוים בזמן נקוב וזה הכל. הרבה מאוד פעמים המשלוח עצמו מצריך נקיטה בפעולה על ידי השליח, דבר אשר מחייב אותו להכיר את הגורמים שאליהם הוא נשלח, ושם, להגיע אל המקום הנכון ושם לבצע את הפעולות הנדרשות באופן נכון וללא כל טעות שיכולה להיות הרת גורל. שליחות משפטית מצריכה בקיאות ומיומנות, וכאן ההזמנה של השירות על ידי חברת משלוחים שמתורגלת היטב בפעולה הזו תביא אך ורק אל התוצאה הרצויה בכל משלוח שנעשה על ידה. אין כל סיבה ששליח פרטי יכיר את כל אלה, וגם אם יקבל הדרכה מהירה יש יותר מידי מקום לטעות שנובעת מחובר היכרות טבעית למדי.

מי זקוק לשליחות משפטית

כאשר חושבים על שליחות משפטית המקומות היחידים שאולי צריכים משלוח כה ועולים לראש הם בתי משפט ועורכי דין, אולם, הביצוע של משלוח של חומרים שהם משפטיים היא דבר אשר נדרש על ידי יותר מגורם אחד, ולמעשה, ישנה דרישה עבור שליחות מן הסוג הזה עבור לא פחות מאשר שישה גורמים שעבורם ההגעה של החומר המשפטי הזה היא קריטית, ועבורה יש טיפול מיוחד על ידי חברת המשלוחים שחייבת להיות בסטנדרט גבוה מכל משלוח אחר לשם כך.

מי מבצע את המשלוחים הללו? הנה כמה גורמים בולטים שאפילו מידי יום מבצעים משלוחים מן הסוג הזה על ידי חברה עם שליחים מיומנים.

 • בתי משפט
 • משרדי עורכי דין
 • משרדי רואה חשבון
 • רשות עירונית
 • משרדי ממשלה
 • משרדי הוצאה לפועל

משלוח של חומר בעל חשיבות

חומרים בעלי ערך משפטי הם כאלה שנחשבים לחשובים מאוד. לא מדובר במשהו שאותו ניתן להחליף בדבר אחר במידה וזה נפגם, וההגעה אל היעד היא כזו אשר מחייבת וידוא הזהות של המקבל. אין כל מקום לעיגול של פינות ואין כל אפשרות של דחייה או איחור. ההגעה של החומר הזה בזמן ואל היעד היא כזו אשר לה יש השפעות ניכרות ומשפטיות, ולכן בזמן שבו שוקלים בחירה של חברת משלוחים על פני מסירה פרטית, חייבים להביא את כל הגורמים הללו תחת החשבון ולבצע את המשלוח באופן הכי אחראי וודאי.

שירות מהימן שמגיע לכתובת הנכונה

ישנה חשיבות ממעלה ראשונה אל ההגעה של השליח אל הנמען של השליחות המשפטית. ישנם שליחים שאולי יתפתו לבצע חתימה בשם הנמען ולהשאיר את המסירה בידיים אחרות, אבל בחרה של שליחות ששם הרמה היא גבוהה והמקצועיות היא בלתי מתפשרת תהיה גם ההבנה כי אין אפשרות מלבד להעביר את המשלוח הזה של הידיים הנכונות ולבצע את כל החתימות כנדרש ולא פחות מכך בשום פנים ואופן.

חייבים לספק את השליחות בזמן

לפעמים, המועד שבו מקבלים את השליחות הוא אפקט שיש לו השלכות ניכרות על המקבל של השליחות ועל הלקוח אשר ביצע אותה.

לכן, זה מאוד חשוב לוודא כי חברת משלוחים שמבצעת שליחות משפטית היא כזו שאר יש לה את צי הרכבים המאפשר שליחות ומסירה בזמן, על פני כאלה שלהם אין כל ניסיון בטיפול בשליחות מן הסוג הזה על כל הדברים שיכולים להתרחש כמו עיכובים לא צפויים והדרך לטפל בהם כדי לספק את השליחות שניתן לעקוב על מיקומה בכל שלב ושלב.

לסיכום

משלוח של חומרים משפטיים הוא משלוח שלו יש חשיבות גדולה יותר ממשלוח של פריטים אחרים. לא לחינם נותר התחום הזה של שליחות משפטית אשר מצריך נקיטה בצעדים מסוימים ולא כולל רק איסוף של החומר וההעברה שלו למסירה ביעד נבחר.

העברת החומר למסירה על ידי שליח פרטי הופכת את הדבר לבעייתי, שכן שליח פרטי לא מכיר את כל אלה ולא תמיד מחפש אחר מסירה איכותית כאשר הוא צריך למהר אל היעד הבא ולא מייחס כל חשיבות לכל אותם הפרטים. העברה של משלוח ליד פרטית היא לא כדאית, והיא מעמידה את הנמצא במשלוח בסכנה אמיתית, ולכן מסירה של חומר משפטי היא כזו אשר עדיף לה להיות בידיים מקצועיות ולא בידיים של שליח פרטי.