חיפוש

מהי בדיוק משמורת משותפת על הילדים?

רבים מאתנו שומעים לא פעם על המושג "משמורת משותפת" אך אנחנו מכירים אותו ומבינים אותו באופן מעמיק רק כאשר אנחנו או מכרים שלנו עוברים הליך של גירושין. אם אתם מעוניינים לדעת מה זה בדיוק משמורת משותפת מכל סיבה שהיא, דעו שהגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נרכז בפניכם את כל המידע שעליכם להכיר בנושא.

 

רקע אודות המושג משמורת משותפת

 רגע לפני שנציג בפניכם את ההגדרה של המשמורת המשותפת, ראוי לציין בפניכם כי עד לא מזמן (עד ינואר לשנת 2021 אם לדייק), המושג משמורת המשותפת היה נקרא לא פעם הורות משותפת. כך שאם שמעתם על המושג בשם הקודם שלו, ייתכן שאתם יודעים במה מדובר. ובכן, מדובר באותה גברת בשינוי אדרת קטנטן. בעבר, ההגדרה הייתה נחשבת לאי שוויונית והמזונות הושפעו ממנה. כיום המצב קצת שונה.

 

מה זה בדיוק משמורת משותפת על ילדים?

 משמורת משותפת היא מונח שאומר בעצם ששני ההורים שווים בהגדרתם, כפי שהיה כשהם היו נשואים. משמורת משותפת היא בעצם מצב שבו שני ההורים מקבלים אחריות שווה על הילדים שלהם. הם מגדלים את הילדים באופן שווה. הדבר משפיע על כך ששני הצדדים יכולים לקבוע החלטות שונות בנוגע לחינוך וגידול הילדים. אם לא די בכך, הילדים גדלים אצל כל הורה באופן שוויוני למשך מספר ימים זהים.

בני זוג רבים שעוברים הליך גירושין ומעוניינים במשמורת משותפת, פונים קודם על עורך דין כדי לקבל הכוונה וסיוע בנושא. אם גם אתם מתכננים לבחור בהליך זה, כדאי שתגלשו אל האתר הבא ותקבלו פרטים נוספים helenasimhi.co.il.

 

החשיבות במשמורת משותפת

 יש חשיבות עצומה לילדים בכל הנוגע למשמורת משותפת. שכן, ההורים שלו יכולים לשמש לו כמודל. הוא רואה את שני ההורים שלו במעמד שווה. כך שאין מצב שבו הורה אחד מקבל סמכות עליונה על הילד בזמן שההורה השני אינו יכול לקבל החלטות חשובות בנוגע לגידול שלו. מומחים בתחום הפסיכולוגיה מציינים כי הדבר חוסך מההורים את שני המצבים הבאים שהיו נפוצים בעבר:

  1. להתייחס אל הילד שלהם כמו לפרס שהם רוצים מאוד לזכות בו
  2. מאבק בין ההורים

 

מה חשוב לדעת על משמורת משותפת?

 רגע לפני שאתם בוחרים במשמורת משותפת, ראוי שתדעו שכדאי להתייעץ עם בעל מקצוע שבקיא בנושא (ברוב המקרים מדובר בעורך דין לענייני משפחה). הדבר מומלץ כדי לאפשר לכם לדעת בדיוק מהי משמורת משותפת, מהי דורשת מכם ואיך אתם תצטרכו להתנהל לאחר שתחליטו על יישום של התנהלות זו. מדובר בעניין שדורש משני הצדדים להיות שותפים פעילים באופן שווה בגידול הילדים, דבר שלא תמיד מתאים לכל הורה.

 

לסיום

 עד כאן ההגדרה של משמורת משותפת על ילדים וכל המידע המקיף שאתם צריכים לדעת בנושא. בהזדמנות זו, נאחל לכם שתבחרו במשמורת המתאימה לכם, שיהיה בהצלחה.

אולי יעניין אותך גם

4 טיפים למציאת עוד תותח!
עריכת דין
4 טיפים למציאת עו"ד תותח!

יצירת קשר עם עורך דין (מכל תחום) מצריכה היכרות עם טיפים בסיסיים שיאפשרו לבחור נכון. שכן, מדובר בבעל מקצוע שצריך ללוות אתכם על הצד הטוב

קרא עוד »