חיפוש

עו"ד צבאי או עו"ד פלילי – מה עדיף לטיפול בתיק בצבא

חיילים שביצוע לאחרונה עבירה פלילית במהלך שירותם בצבא, פנו לעורך דין שיסייע להם בהתמודדות עם המצב. אלה גילו שמדובר במי שלא מכיר את נהלי הצבא מקרוב והדבר כמעט הוביל לפגיעה בזכויותיהם. ברגע האחרון, הם גילו את הטעות ופנו לעורך דין מוסמך שליווה אותם במקצועיות לאורך כל הדרך. תרחיש זה הגיע לאוזנינו והחלטנו שלא להישאר אדישים אליו. לכן, כתבנו את המדריך הנוכחי שיעלה את המודעות לנושא. הישארו כאן ותגלו מיהו עורך הדין שצריך לייצג אתכם במידה וביצעתם עבירה פלילית. האם מדובר בעו"ד צבאי או פלילי?

 

יש רק עורך דין אחד שיסייע לכם

חיילים בסדיר, חיילי מילואים ואנשי קבע שהוגשו נגדם כתבי אישום בעקבות עבירות פליליות, צריכים לפנות לעורך דין צבאי בלבד. שכן, הוא מכיר בהליכים המנהליים שבאים לידי ביטוי בצה"ל. חשוב לציין שעורך דין זה יוכל ללוות אתכם במקצועיות, בכל נושא שנחשב לפלילי, לדוגמא:

  • עבירות סמים שנעשו במסגרת הצבא
  • זיוף מסמכים
  • עבירות נשק
  • אלימות ועוד

הפנייה לעורך דין פלילי אזרחי צפויה להתגלות כטעות, משום שהוא לא בקיא בנהלים ובכללים של צבא הגנה לישראל. מדובר במי שעוסק בעבירות פליליות שבוצעו על ידי אזרחים בלבד. חשוב שתכירו בהבדלים הללו, כדי שתוכלו לקבל את הייעוץ המתאים ביותר.

עבירות סמים שנעשו במסגרת הצבא

מתי כדאי לפנות לקבלת ייעוץ?

מי שביצעו עבירות פליליות, צפויים לקבל זימון לחקירה שתבחן את הראיות או החשדות שקיימות בתיק. אם הגעתם למצב כזה, עליכם לפנות בהקדם האפשרי לקבלת ייעץ מטעם המפקדה – ייעוץ עו"ד צבאי. ייצוג מצד עורך דין צבאי מומלץ יאפשר לכם לקבל את התמונה המלאה בכל הנוגע להתנהלות בחקירה ולאחר הגשת כתב האישום או הערעור.

 

הקריטריונים שצריכים להימצא אצל עורך דין צבאי

חשוב שתדעו שיש היצע רחב של עורכי דין שיציעו את שירותיהם ואתם צריכים לערוך בירור אודותיהם, כדי שתוכלו לבחור בסופו של דבר בבעל המקצוע שעונה על הקריטריונים הבאים:

  • בעל ניסיון רב במקרים דומים
  • משרדו נמצא במקום שנגיש עבורכם
  • קיבל חוות דעת טובות מצד לקוחותיו הקודמים

 

איך אפשר להגיע לעורך דין צבאי מומלץ?

יכול להיות שאתם פונים לראשונה לקבלת ייעוץ מצד עורך דין צבאי. אם כך, כדאי שתדעו איך להגיע אליו. יש הסוברים שהוא נמצא בכותלי הבסיסים, אך האמת היא שהדבר רחוק מהמציאות. משרדיהם של עורכי דין אינם קשורים לבסיסי צה"ל ותוכלו למצוא אותם ברחבי הערים השונות.

 

מילים אחרונות לסיום

עורך דין צבאי הוא הגורם המקצועי היחידי שיכול וצריך לסייע לחיילים בכל הנוגע להתמודדות עם תיקים צבאיים. כעת אתם מכירים בעובדה זו, כך שנותר לכם רק לפנות עוד היום לעורך דין שנחשב לשם דבר בתחום, כדי שתוכלו לקבל את הליווי המקצועי שדרוש לכם.

עורך דין פלילי

אולי יעניין אותך גם

עורך דין צבאי
עורך דין צבאי
מתי תזדקקו לעורך דין צבאי?

השירות הצבאי הוא חלק מרכזי וחשוב בחייו של כל ישראלי. מכיוון שהצבא הוא ארגון גדול במיוחד, הוא מפעיל מערכות ייחודיות ונפרדות, ביניהן גם מערכת משפטית

קרא עוד »
חייל
עורך דין צבאי
מי זכאי לפטור ממילואים?

כל חייל אשר שירת בצבא ההגנה לישראל, מחוייב לבצע מילואים בהתאם לחוק. כמובן שכמות המילואים משתנה בהתאם לגורמים רבים, וכן מתבצעת לאחר השחרור משירות הסדיר.

קרא עוד »
פטור ממילואים
עורך דין צבאי
פטור ממילואים

עבור חלק מהאנשים, צו מילואים משמע פגישת איחוד עם החברים ופעילויות השוברות את השגרה, אך יחד עם זאת, ישנם לא מעט מקרים בהם אנשים מבקשים

קרא עוד »