חיפוש

מה הם חדלות פירעון?

יכול להיות שנתקלתם במונח חדלות פירעון בעיתונות הכלכלית, יכול להיות ששמעתם על חבר שעובד בחברה בבעלות אדם שהכריז על עצמו כאחד שבמצב של חדלות פירעון. בכל מקרה, בטח תרצו לדעת מה זה אומר? מה עושים במצב כזה? ואל מי כדאי לפנות? כל הפרטים ממש כאן

 

חדלות פירעון

חדלות פירעון הוא מונח יחסית חדש לתחילתו של הליך שהיה ידוע בעבר כהליך "פשיטת רגל", מדובר בעצם במצב של אדם שאינו יכול לעמוד בהוצאותיו והתחייבויותיו. כמובן שבדרך כלל דבר זה יתרחש כאשר סך ההוצאות שלו גדול מסך ההכנסות שלו.

הכרזה על חדלות פירעון אינה דבר מומלץ, וכפי שיסביר גם עורך דין כפיר לולו חדלות פירעון, היא מוצא אחרון לאחר שלאדם אין שום מוצא אפשרי אחר, אם זה הליך של פשרה, או ניסיון להסדר כלשהו עם הנושים שלו.

דיני חדלות פירעון

חוק חדלות פירעון

מדובר בחוק חדש, שמחדש את פקודת פשיטת הרגל שהייתה נהוגה עד כה. החוק בעצם מאפשר לאדם להגיע להסדר שישקם אותו כלכלית, כך שיוכל להגיע להזדמנות שניה. לפי החוק, במקרה שאדם שהוצאותיו גדולות מהכנסותיו, ואחר שקיבל תסקיר מצד נאמן שמונה על ידי בית המשפט, נבחן לעומק על ידי בית המשפט, שמציע תכנית הבראה לאדם המצוי בחדלות פירעון. בין השאר למשל, ישנה אפשרות של מחיקה והסדרי חובות, תשלום קבוע לנושים – שיתחלק ביניהם, והסדרים נוספים.

 

אז מה המטרה של החוק?

אם תשאלו מומחה כמו עורך דין כפיר לולו חדלות פירעון, הוא יגיד לכם שהמטרה היא לאפשר, ככל הניתן את שיקומו הכלכלי של המוכרז כחדל פירעון, למקסם כמה שאפשר את שיעור החוב שהנושים ייקבלו חזרה, ולקדם את שילובו של החייב – המוכרז כחדל פירעון, במשק ובמערכת הכלכלית.

 

אז למה צריך עורך דין?

עורך דין שמבין בעניינים אלה, ייתן לכם סיוע מקצועי, בלעדיו לא תיתכן הצלחה בהליך מסובך זה. במסגרת ההליך תצטרכו להוכיח לבית המשפט כי אין ברצונכם לנצל את החוק כדי להתחמק מתשלום חובות, וכי אתם מתנהלים בתום לב ומתוך רצון כן להחזיר את הסכום המקסימלי שיש באפשרותכם, לנושים.

בנוסף עורך דין מתעסק בנושאים כמו ליווי וייצוג חייבים בהוצאה לפועל ובהליכים כמו מחיקת חובות, שנעשים רק אם תקבלו, באמצעות עורך הדין, הפטר חלוט מבית המשפט.

לסיכום, חדלות פירעון היא שם חלופי להליך הידוע בשם "פשיטת רגל", במסגרתו, לאחר שהוצאותיו של החייב גדולות מהכנסותיו, הוא נכנס להליך שמוגדר על פי חוק, ובליווי בית משפט. בית המשפט ממנה נאמן לערוך לגביו תסקיר, ולאחר מכן מוצעת לו תכנית הבראה.

לצורך ההליך כולו, וכן שלבים שונים שנעשים במסגרתו, כמו מחיקת חובות, או ייצוג מול הוצאה לפועל, אין ספק שעליכם לשכור עורך דין מקצועי שמבין בתחום זה, רק כך תצליחו לעברו בהצלחה.

דיני חדלות פירעון

אולי יעניין אותך גם

סימולציה - הדולר כמשקולת
עורך דין חדלות פירעון
ההשלכות של אי תשלום בזמן

במסגרת הליכי הוצאה לפועל, בין אם התחילו במסגרת פסק דין ובין אם מתוקף כל אסמכתה אחרת, נוצר מצב בו הזוכה מחכה לתשלום החוב בידי החייב,

קרא עוד »
מילוי בקשה
עורך דין חדלות פירעון
איך מגישים בקשה לפשיטת רגל

אדם שנמצא במצב בו איננו מסוגל יותר לעמוד בחובות שלקח על עצמו מגיע להליך של פשיטת רגל.  המשמעות היא שגם בהתחשב בהכנסותיו הבאות הוא לא

קרא עוד »