חיפוש

מהם תפקידיו של טוען רבני – ואיפה ניתן ללמוד את התפקיד

כאשר בני זוג נשואים בישראל נישאים כדת וכדין, יכולים להתרגש אך כל זאת בהסכמה בלבד.

לרוב גירושין לא מתרחשים בצורה שמתאימה לשני הצדדים או נעימה ומכבדת ויש מגוון רחב של התעסקויות שונות כגון מזונות, חלוקת רכוש ומשמרות.

לרוב, כאשר גירושין מתבצעים בצורה שהיא אינה נעימה מאוד קשה להגיע להסכמה הדדית, אך החלטות כאלה מוכרעות בין כותלי בית המשפט.

מה תפקידו של טוען רבני? והיכן ניתן ללמוד את רזי המקצוע?

 

מי הוא טוען רבני

טוען רבני הוא אדם מוסמך על ידי בית הדין הרבני הגדול בירושלים. הוא משמש כייצוג עבור אנשים הנמצאים בתהליכים מול בית הדין הרבני. הוא עושה את תפקידו של עורך הדין ומייצג צד כלשהו בבית משפט. להבדיל מעורך דין, טוען רבני מכיר את הדקויות הרבות שיש בהלכה היהודית.

טוען רבני עוסק בתחומים רבים ביניהם: מזונות, חלוקת רכוש, החזקת ילדים, גישור, ייעוץ משפטי ועוד. תפקידו של הטוען רבני הוא מומחית להלכה וסדר בבית הדין הרבני. הטוען הרבני עובר הכשרה ויש בידו כלים, ידע ומיומנות שמאפשרים לו לייצג אנשים רבים במגוון נושאים בבית המשפט הרבני.

טוען רבני יכול להעניק לא מעט שירותים, ביניהם הוא מוסמך לתת חוות דעת הלכתית בנושאים שונים ומגוונים, הוא יהיה בעל ידע בכל מה שקשור לתהליכים של גיור או הוכחות יהדות, והוא יהיה בעל מיומנות ייצוג אנשים בפרשיות הנחשבות ממוניות מורכבות.

 

היכן לומדים את התפקיד

את התפקיד לומדים בקורס. קורס טוען רבני נועד במטרה להקנות לתלמידים ידע משפטי מקיף. הידע מתבטא מבחינה הלכתית ודיני המשפט במדינת ישראל. מטרת הקורס היא להפוך תלמידי ישיבה לטוענים רבניים מהשורה הראשונה, על ידי שליטה בידע על מנת להפוך אותם לנציגי האמת בבית הדין הרבני. מלבד יכולת, מלמדים בקורס טכניקות רבות, בדומה לעורכי דין, להביא בסופו של דבר לזכייה בתיק.

 

קהל היעד ומתכונת הקורס

קהל היעד ללימודים הם בוגרי ישיבה גבוהות, הסדר ותיכונית בדרך כלל. מלבדם זה מתאים לאנשים שהם נחשבים יראי שמיים ובעלי מידות שרוצים לעבוד בתחום מתוך שליחות של צדק ואמת. בנוסף, יש גם עורכי דין שרוצים להעמיק את הידע שלכם ורוצים להשלים את הידע שלהם בבית הדין הרבני.

מתכונת הקורס היא על דיני מקרקעין, דיונים בבנייה ושיפוצים והנושא העיקרי הוא דיני גירושין ומשפחה. משך הקורס הוא שנה וחצי שבסופו, לאחר מבחנים קשים בהצלחה, על ידי מרצים ובין הדין הרבני, הטוענים הרבניים יוכלו לקבל הכשרה. בנוסף יקבלו תעודה מטעם מקום לימודיהם וגם מטעם בית הדין הרבניים.

 

לסיכום

טוען רבני הוא אדם מוסמך לייצג אתכם בבית דין רבני. הטוען רבני מכיר את כל הדקויות הרבות שיש בהלכה היהודית ועוסק במגוון רחב של תחומים. ניתן ללמוד את המקצוע בקורס לטוענים רבנים, ורק אחרי שעוברים מבחנים קשים בהצלחה, מקבלים את התעודה ואת ההסכמה לייצג.

איש משפט

 

אולי יעניין אותך גם

4 טיפים למציאת עוד תותח!
עריכת דין
4 טיפים למציאת עו"ד תותח!

יצירת קשר עם עורך דין (מכל תחום) מצריכה היכרות עם טיפים בסיסיים שיאפשרו לבחור נכון. שכן, מדובר בבעל מקצוע שצריך ללוות אתכם על הצד הטוב

קרא עוד »