חיפוש

לימודי משפטים – מסלול ערב לעומת יום כל היתרונות והחסרונות

לימודי משפטים ידועים כתחום מאוד מבוקש באקדמיה, במיוחד בישראל- לא רק עבור השואפים להפוך למשפטנים. לימודי משפטים פותחים דלתות בשלל תחומים ומקלים על התקדמות במסלולי קריירה שונים. הביקוש הגדול הוביל לפתיחה של מכללות רבות, המעוניינות לתת מענה למגוון של אוכלוסיות, המגיעות ללימודי המשפטים מסיבות שונות ועם צרכים שונים.

האם ללמוד בשעות הערב או בשעות הבוקר?

הבחירה בשעות הלימודים הנוחות לכם ביותר צריכה להתבסס על העדפות הלמידה האישיות שלכם, אבל לפני הכל חשוב לסקור את הקשר שיש לבחירת שעת הלימודים עם חייכם הפרטיים וכיצד היא תשפיע על חיי המשפחה שלכם ועל היכולת שלכם לפרנס.

על אף ששעות הלימודים המקובלות הן שעות הבוקר, מכללות רבות מבינות, שיש אוכלוסיות יעד שלמות, שמעוניינות בתחום לימודי משפטים, אך לא יכולות לפנות את שעות הבוקר לשם כך.

ציוד משפטי

למי מיועדים לימודי משפטים בערב ולמי בבוקר?

לימודי משפטים בשעות הבוקר בדרך כלל מתנהלים במסלול אינטנסיבי ותובעני במיוחד, הדורש מהסטודנטים לפנות חמישה ימים בשבוע ואת כל שעות היום בצורה מוחלטת לטובת הלימודים.

שעות הערב הנשארות פנויות באופן חלקי, מאפשרות לסטודנטים לעבוד במשרה חלקית או מלאה, אך בשעות לא שגרתיות.

לסטודנטים שהם גם הורים לילדים זה עשוי להיות יתרון, מפני ששעות הלימודים האינטנסיביות המתקיימות בבוקר מפנות להם את הערב לעבודה או למשפחה. בנוסף לימודי בוקר מקצרים את תקופת הלימודים כולה, אך גם הופכים אותה ללחוצה וצפופה במיוחד, מה שמאוד מקשה על הורים שצריכים גם לפרנס.

לימודי משפטים בערב יכולים לתת מענה לאנשים שחייבים לעבוד בשעות הבוקר ואם הם הורים, שיש להם מענה לילדים בשעות הערב- הדבר מפנה להם זמן יקר מפז ללימודים.

מכיוון שלימודי הערב מתקיימים בדרך כלל לאורך שלושה ימים בשבוע ומתנהלים במתכונת גמישה ורגועה יותר – הם מאפשרים לאוכלוסיות מגוונות יותר לחתור לבניית מסלולי קריירה איכותיים.

האם יש הבדל בתוכן בין לימודי הערב ללימודי הבוקר?

ברוב המקרים, התכנים יהיו זהים בין לימודי משפטים המתקיימים בשעות הערב או בשעות הבוקר.

ההבדלים בין שעות הלימוד יבואו לידי ביטוי בימות השבוע ובשעות הלימודים.

בשני המקרים – לימודי משפטים יקנו לכם את כל הידע הדרוש לקבלת תואר ראשון במשפטים.

עולם המשפטים מקיף כל תחום בחיינו והכרה של העולם הזה יכולה לשרת אתכם נאמנה לא רק כמשפטנים, אלא כמעט בכל תחום אחר, בו תבחרו לעסוק: באקדמיה, או בתפקידי ציבור, בתחום התקשורת, או הכלכלה והפוליטיקה.

לימודי המשפטים יחשפו אתכם לתחום המשפט הפלילי, דיני משפחה, דיני חברות, הייטק ועוד.

אולי יעניין אותך גם

4 טיפים למציאת עוד תותח!
עריכת דין
4 טיפים למציאת עו"ד תותח!

יצירת קשר עם עורך דין (מכל תחום) מצריכה היכרות עם טיפים בסיסיים שיאפשרו לבחור נכון. שכן, מדובר בבעל מקצוע שצריך ללוות אתכם על הצד הטוב

קרא עוד »