איך עוברים בנק

כרטיסי אשראי

עד לפני כמה שנים, הערימו הבנקים קשיים לא מעטים בפני לקוחות שהיו מעוניינים לעזוב את הבנק, לטובת בנק אחר. ככל שמצבו הפיננסי של הלקוח היה פחות מלבב, הסיכויים שלו לעזוב את הבנק שבו התנהל החשבון שלו היו קלושים. ואולם בשנים האחרונות הפך המעבר בין הבנקים לקל ופשוט יחסית. עם זאת, עדיין חובת ההוכחה חלה על הלקוח, ויש מקרים שבהם הבנק החדש שאליו מנבה הלוח הפוטנציאלי לעבור, דוחה את הבקשה ואיננו מעוניין לפתוח חשבון עבורו. למה בכלל צריך לעבור בנק? מהם הקשיים העומדים בפני לקוח המנסה לעבור בנק? כיצד ניתן לעבור בנק למרות הקשיים והבעיות? בשורות הבאות נרחיב מעט את היריעה בנושא המעבר בין הבנקים, השינויים שחלו בשנים האחרונות והבעיות שעלולות לגרום לקשיים במעבר בין בנקים.

עשרים דולר

למה לעבור בנק – הסיבות שבגללן המעבר ממש כדאי

בכלי התקשורת האלקטרוניים, קרי הרדיו והטלוויזיה, בעיתונות הכתובה ובעיתונות המקוונת, מופיעים לעיתים קרובות פרסומות בשבחו של בנק זה או אחר, המציע תנאים מצוינים למי שיבחר לעבור אליו. עם התנאים המוצעים ניתן למנות העדר ריבית על משיכת יתר בגובה המשכורת החודשית, תנאים טובים למי שמעוניין לחסוך וכן תנאים מעולים למי שמעוניין להעביר את החשבון העסקי שלו לבנק. בנוסף, בנקים רבים מציעים פטור מעמלות או מסלול התנהלות בנקאי שעשוי לחסוך לא מעט ממון. זאת, למצטרפים חדשים ולמי שמחליטים להעביר לבנק החדש את חשבון הבנק שלהם.

רוצים לדעת עוד? הכנסו אל מדריך משכנתא המפורט באתר שקוף.

מבחינת הבנק, הוא מקבל לקוחות חדשים מבחינת הלקוח, הוא מקבל חשבון בנק חדש, עם פטור מעלמות למשך תקופה קצובה. לעיתים מזומנות, מציע הבנק החדש גם מסגרת אשראי נדיבה, או הלוואה בסכומים גבוהים, בתנאים אטרקטיביים. מסגרת האשראי וההלוואות המוצעות, נועדו לאפשר ללקוח החדש להתגבר על עניינים כספיים שונים, המחברים אותו לבנק הישן. ככל שהעניינים הללו יפתרו במהירות רבה יותר, כך ההברה של חשבון הבנק תהיה קלה יותר.

איך עוברים בנק ומה צריך לעשות

הדבר הראשון שיש לעשות על מנת לעבור בנק, הוא לפתוח חשבון בנק במקום החדש שאליו אתם עתידים להעביר את הפעילות הבנקאית שלכם. בדרך כלל, הבנק הקולט את הלקוח החדש מעניק לו מסדרת אשראי או הלוואה,. זאת, במטרה להקל עליו את תלאות המעבר ולתמוך בו אם וכאשר נגרמות הוצאות חריגות כתוצאה מהתהליך. במקביל, מנפיק הבנק החדש כרטיסי אשראי ללקוח החדש,שאלינם מועברת פעילות האשראי הקיימת של הלקוח. בשלב הבא, מעביר הלקוח החדש את המשכורות שלו ושל בן / בת הזוג. זאת, על מנת לאפשר לבנק לעמוד על היקף ההכנסות החודשיות. בהמשך, מעביר הלקוח החדש לבנק את החסכונות שלו, אם ישנם כאלה, וגם את ההתחייבויות שלו. ההתחייבויות הללו עוברות לבנק החדש באמצעות הוראות הקבע. בחלק ניכר מהמקרים, הבנק החדש מבצע עבור הלקוח שלו את העבודה, קרי העברת הוראות הקבע וחיובי האשראי. רק לאחר שברור שלא נשארו זנבות בבנק הישן, יכול הלקוח לסגור את החשבון הישן שלו.

האם ניתן לתבוע חברת ביטוח בגין ביטוחים כפולים

מטבעות כסף

ביטוחים כפולים עלו לתודעת הציבור בשנים האחרונות בעיקר בעקבות מיזם חדש של חברת הר הביטוח. המיזם מציע שירות בדיקת ביטוחים כפולים- תשלום כפול שמבוצע על אותו אדם פעמיים. במילים אחרות- אדם נכנס לחנות ומשלם על אותו מוצר פעמיים. מיותר נכון? זה בדיוק מה שחברת הר הביטוח עושה. בעמוד הקרוב נתמקד בשאלה משפטית- האם אנו יכולים לתבוע את חברת הביטוח בגין ביטוח כפול שיש לנו דרכה? אם כן- כיצד עלינו לעשות זאת? בהנחה ואין אנו יכולים- מדוע, ומה עלינו לעשות על מנת למזער את הפגיעה בנו? כל זה בעמוד הקרוב.

מאזניים

ביטוחים כפולים

ביטוחים כפולים לצערנו יותר נפוצים ממה שכולנו חושבים. מדובר במצב שבו מבוטח אחד, נמצא תחת פוליסה שמעניקה לו תנאים דומים למדי בשתי חברות שונות. הבעייתיות- הלקוח משלם פעמיים על אותו ביטוח. מדוע זה בעייתי? גם בהנחה והלקוח יגיע למצב של תביעה כנגד חברת הביטוח על סוג הביטוח שהוא שייך לו (לדוגמא בעת גניבת חפצים מהבית)- הלקוח יפוצה כלכלית רק בחברה אחת, ולא בשתי החברות. למעשה, אנו משלמים לחברה אחת שלא כצורך- עשרות שקלים בחודש, מאות שקלים בשנה ואלפי שקלים למשך כל חיינו. מיותר לא?

האם אנו יכולים לתבוע את חברת הביטוח בגין אותו ביטח כפול?

השאלה המתבקשת היא- "האם ניתן לתבוע חברת ביטוח בגין ביטוחים כפולים?". התשובה היא לא. ההסבר לכך הוא דיי פשוט. חברות הביטוח מתקשרות ללקוחות במשך כל השנה ומציעות עבורם שירותי ביטוחים כאלה ואחרים בהתאם לצורכי הלקוח. החברה לא מבצעת סקר שוק לפני כן, ובודקת האם ליוסי מרמת גן יש ביטוח זהה בחברה אחרת. החברה מציעה ליוסי את סוג הביטוח הזה בהתחשב בסוג הבן אדם שהוא ועל סמך נתוני הביטוח שלו באותה החברה.

ביטוחים כפולים נובעים אך ורק מהחלטתו של אדם לתת אור ירוק לחברת הביטוח ולהכניס סוג ביטוח חדש למסגרת התשלום שלו. אף חברת ביטוח לא מכריחה את לקוחותיה לפעול בניגוד לרצונם, היא ממליצה לו בהתאם לסוג האדם שהוא. מי שמקבל את ההחלטה בסופו של תהליך הוא האדם. חברת הר הביטוח תסייע לכם באיתור הביטוחים הכפולים ותגיש לכם דו"ח מפורט עם כלל הביטוחים הכפולים שיש לכם, בתוספת עצות לייעול ושיפור המצב הקיים.

בניגוד למצב זה, בהנחה ויצליח המבוטח להוכיח כי חברת הביטוח פעלה ברשלנות והציגה מידע שקרי- הוא יהיה רשאי לתבוע את חברת הביטוח (ממש כמו בכל מקרה אחר בחיים- בהנחה ויש הטעיית לקוח או צרכן, רשאי הלקוח להגיש תביעה כנגד אותה חברה).

כנסו עוד היום לאתר הר הביטוח, השאירו את הפרטים שלכם ואנו נדאג לחזור אליכם עד 21 ימי עסקים עם דו"ח מפורט של ביטוחים הכפולים.

מעוניינים להמשיך לקרוא בנושא נפגעים וצריכים סיעוד – לחצו כאן .

דמי היתר לרשות מקרקעי ישראל

חדר בשיפוץ

במידה ואתם, כמו תושבים רבים אחרים במדינה, חוכרים ממנהל מקרקעי ישראל קרקע ותרצו לעשות שינוי בייעוד הקרקע או לבקש אישור מיוחד לגביה, חשוב שתכירו את המושג דמי היתר, ועל כך במאמר שהכנו כאן עבורכם.

עץ וכסף

מהם דמי היתר?

דמי היתר בנחלה, או דמי היתר, הם למעשה סוג של תוספת שצריך לשלם למנהל מקרקעי ישראל במידה ואתם, החוכרים, רוצים לבצע בקרקע שימושים שבפועל חורגים מהשימוש המקורי. העניין שצריך להבין הוא שלכל קרקע יש שימוש וייעוד מקורי שעליו החליט המנהל, ולכן, בכל פעם כאשר נרצה לבצע חריגה או שינוי בנושא הזה, יהיה עלינו לשלם דמי היתר. למעשה, מנהל מקרקעי ישראל גובה את דמי ההיתר כתנאי שבלעדיו הוא לא ייתן את הסכמנו למימוש זכויות בניה במקרקעין אשר בזמן החכירה לא הוענקו לחוכר.

דמי היתר – סוגים שונים שכדאי להכיר

עד כה הכול טוב ויפה ואפילו נשמע די פשוט, אך האם ידעתם שיש סוגים שונים של דמי היתר שאולי תצטרכו לשלם למנהל מקרקעי ישראל? סביר להניח שהתשובה היא לא, כי אם עד היום מעולם לא נתקלתם בסוגיה הזאת, למה שתכירו אותה מקרוב? בפועל סוגי דמי ההיתר הקיימים הם:

  • דמי היתר בעת פיצול מגרש
  • דמי היתר במקרה של תוספת בניה
  • דמי היתר במקרה של שינוי ייעוד המקרקעין

אם חשבתם לרגע שאתם צריכים להתמודד מול כל התשלומים שעליכם לשלם למנהל מקרקעי ישראל בעצמכם, דעו שזה לא מדויק. יש היום לא מעט שמאים מומחים שיוכלו ללוות אתכם בתהליך הזה ואף להסביר לכם האם עליכם לשלם דמי היתר ואיזה. לכן אנחנו מאוד ממליצים לכם לפנות עוד היום אל אנשי המקצוע הטובים ביותר שיש בתחום, כי אם אתם יכולים להקל על עצמכם, מדוע שלא תעשו זאת? יתרה מכך, כל מי שיצא לו להתמודד בעבר בסוגיות שונות מול המנהל יודע לומר שמדובר על בירוקרטיה שלא פעם לוקחת זמן רב. לעומת זאת, אם תגיעו עם שמאי שידאג לקדם את הבקשות ואת הדרישות שלכם, בהחלט יכול להיות שהכול יסתיים הרבה יותר מהר ממה שנדמה לכם.

המקצועיות של המומחים שילוו אתכם בתהליך

אם הייתם חושבים על התקנת מרפסת פלדה הייתם פונים לכל חברה שמנסה לשווק את עצמה בתחום הזה מבלי לבדוק אודותיה פרטים שונים? סביר להניח שהתשובה היא לא. לכן אנחנו ממליצים לכם לבדוק גם כל פיסת מידע אודות השמאים ואנשי המקצוע הנוספים שיעזרו לכם להתמודד מול המנהל. לא כל מי שמציג את עצמו בתור מומחה גדול יוכל לעזור בצורה מספיק טובה ואם יש משהו בטוח, זה שאין לכם זמן לבזבז. לכן כדאי לבחור היטב את היועצים שלכם ואת המומחים שילוו אתכם לכל אורך הדרך, כי אחרי הכול, מדובר על הנחלה שלכם.

חשיבותו של הסכם ממון לפני נישואין

כיסים ריקים

הסכם ממון יכול לחלץ אתכם מתוסבכת משפטית וכלכלית ארוכת שנים, כמו גם להבטיח את מימוש האינטרסים. כיצד? להלן הפרטים.

הסכם ממון – בעל חשיבות עליונה בטרם מתחתנים

בשעה טובה אתם עומדים להתחתן וההתרגשות כידוע, גדולה. יחד עם זאת, פרמטר מהותי וחשוב ביותר אשר עליו יש לדגש הוא חתימה על הסכם ממון, וזאת כחלק מהבטחת העתיד הכלכלי שלכם, באם תיפרדו. לצערנו, הסטטיסטיקה מדברת על כך כי אחד מתוך שלוש זוגות עתיד להיפרד, ועל כן חשוב מאוד להיערך לעתיד כמו גם למנוע מצב בו תיקלעו למאבקים מרים בבתי המשפט. ניתן לראות כי כיום גם בתי המשפט נוטים להעביר זוגות אשר נאבקים על עניינים פיננסים וכלכלים הליך גישור, אולם לאור העובדה כי הליך פרידה הוא הליך כואב ואמוציונלי, לעיתים בעבור צד אחד בלבד, חשוב מאוד להיוועץ עם עורך דין כמו גם צוות משפטי אשר יעזור לכם להימנע מהסיטואציה הלא נעימה הזו, כל זאת ע"י חתימה על הסכם ממון.

חתימה על הסכם – הסכם משפטי אשר מעוגן בחוק

למעשה, הסכם ממון הוא הסכם משפטי לכל דבר ועניין אשר נועד להסדיר את חלוקת הרכוש כמו גם הכספים של בני הזוג, בעת פרידה. למעשה, מדובר בהסכם מקיף מאוד אשר בו לא מעט סעיפים, גם באשר לצאצאים עתידים וחלוקת המזונות של בני הזוג, במידה ואכן יתרחש תהליך של פרידה. חשוב לזכור כי מדובר בהסכם אשר חייב להיות מפורט ככל האפשר, וזאת משום שבמידה וישנו סעיף אשר לא צויין, לדוגמא – חלוקת רכוש עתידי, אתם עלולים להיקלע לתסבוכת משפטית קשה ביותר אשר עלולה גם להתקיים במשך שנים רבות. אם בעבר היה מדובר בהסכם אשר היה נחתם רק בעבור אנשים עשירים או בעלי פרופיל ציבורי גבוהה, כיום מדובר בהסכם סטנדרטי אשר נחתם מדי יום בעשרות מקומות ברחבי הארץ, כל זאת בליווי כאמור של ליווי משפטי.

ליווי משפטי לצורך חתימה על הסכם ממון

את הסכם הממון יש לבצע רק באמצעות עורך דין אשר אחראי על ניסוח ההסכם כמו גם החתימה של שני בני הזוג, כאשר במידה ואחד מבני הזוג מסרב לחתום – ההסכם לא יהיה תקף. לכן, חשוב מאוד עוד בטרם מתחתנים לחשוב על התהליך וכן לקבל ייעוץ משפטי אשר יכול להעניק לכם את הדרך הטובה ביותר להבטחת העתיד המשותף, כמו גם התכוננות ליום בו ייתכן כי תאלצו להיפרד, מסיבות כאלו ואחרות. בארגון נעמת מעמידים לרשותכם צוות מקצועי אשר מיומן מאוד בנושאים מסוג אלו, וזאת כאמור להבטיח כי ההליך עצמו יתבצע בדרכי נועם ושלום. מעוניינים לקבל מידע נוסף? היכנסו לאתר בכתובת https://www.naamat.org.il השאירו פרטים ונציג מטעם נעמת ישוב אליכם בהקדם האפשרי, לצורך קבלת מידע נוסף בתחום של הסכמי ממון.

עורך דין פשיטת רגל – האם גם לך הוא יוכל לעזור?

הסתבכת כלכלית? היית בטוח שתוכל לטפל בדברים בדרך שלך אבל המציאות מראה שזה לא כך? אם זה המצב, כדאי שתגיב. רוב האנשים, כאשר הם מתחילים לצבור חובות, מתעלמים מהמצב ומקווים שהוא פשוט יעבור. עם זאת, הגיע הזמן להבין שהאופציה של לטמון את הראש בחול לא באמת עוזרת, כי חובות הם כמו כדור שלג: הם רק גדלים עם הזמן. על החובות הללו מוסיפים את הריביות ובסופו של דבר אתה עלול למצוא את עצמך במצב שפשוט לא תדע מה לעשות ואיך לצאת מהבור שאליו נכנסת. אם זה נשמע לך מוכר כדאי לך לחפש עוד היום עורך דין פשיטת רגל, כי פשיטת רגל היא בהחלט אפשר שכדאי לך לחשוב עליה בחיוב.

לעזור פשיטת רגל

איזה עורך דין יוכל לסייע?

לבחור עורך דין פשיטת רגל זה אומר להשקיע, לחפש ולראות מהן האפשרויות השונות באזור שבו אתה גר. אתה חייב להבין שזה שיש הרבה מאוד עורכי דין שעוסקים בענף הזה זה טוב ויפה אך לא מכולם היית רוצה לקבל שירות. עוה״ד שלך צריך להיות, לפני הכול, אדם עם ניסיון ועם היכרות מלאה עם המערכת. רק כך הוא יוכל להציע לך את האפשרות הרלוונטית ביותר עבורך כאשר תניח על שולחנו את התיק שלך. הוא יבחן את הדברים לעומק ויתדרך אותך לגבי היתרונות והחסרונות של כל אופציה ולכן הניסיון שלו מהותי ביותר.

כמה תשלם לעוה״ד שלך?

כמובן שצריך לברר מראש כמה על איזה סכומים מדובר כאשר רוצים לפנות לעורך דין. זה נכון בין אם מדובר על עורך דין פשיטת רגל ובין אם מדובר על כל עורך דין אחר, כי מה פתאום שתשלם סכומים מופקעים? זה אומנם טוב ויפה שלכל עורך דין יש אפשרות לגבות כל מחיר שעולה על דעתו, אך בימינו הלקוחות כבר יודעים שצריך להשוות מחירים. אומנם זה נכון שאיש לא חלם לפתוח בהליך של פשיטת רגל אך יחד עם זאת, זה לא תמיד כל כך נורא כפי שזה נשמע. אם ההליך הזה ייתן לך את האפשרות לאפס את הדברים ולהתחיל מחדש, מדוע שתוותר על ההזדמנות הזאת? אתה תראה שעם עוה״ד הטוב ביותר בתחום תוכל לעשות הכול מהר יותר, מה שאומר שם תוכל לצאת לדרך כלכלית חדשה בחיים תוך זמן קצר. השילוב שבין עו״ד מוצלח ובין לקיחת אחריות על מצבך הכלכלי מעתה זה השילוב שישפר את מצבך ולכן כדאי שתפעל בכיוון.

רוצים לקבל מידע נוסף? דברו עכשיו עם עו"ד מיסקביץ'