פטור ממילואים

עבור חלק מהאנשים, צו מילואים משמע פגישת איחוד עם החברים ופעילויות השוברות את השגרה, אך יחד עם זאת, ישנם לא מעט מקרים בהם אנשים מבקשים להוציא פטור ממילואים מסיבות כאלו ואחרות.

ברוב המקרים, ההסתייעות בעו"ד צבאי תייעל את כל התהליך ותקצרו. אז איך יוצאים ממילואים?

עד שנת 2010, אזרחים שעשו מילואים, היו חייבים בחוק ל-36 ימים של שירות (בשנה). כמובן וכיום עדיין שירות המילואים הוא חובה, אך מכסות המילואים השתנו, והיום ימי המילואים נקבעים על פי מודלים תלת-שנתיים.

תהליך הוצאת פטור ממילואים, נועד עבור מי מאיתנו המעוניינים להוציא פטור ממילואים על רקעים שונים, כגון: פטור על רקע של דת, פטור על רקע בריאותי-פיזי, פטור מילואים על רקע בריאותי-נפשי, פטור מטעמי מצפון ועוד.

אין ספק כי קיימות סיטואציות, בהן ניתן לצלוח כהלכה את תהליך הוצאת הפטור בעצמכם, אך לרוב, סיוע של עו"ד צבאי המנוסה ובקיא ברזי המערכות המשפטיות-צבאיות, יוביל לכך שכל התהליך יתקצר באופן משמעותי.

נוסף על כך, ידוע כי הבירוקרטיות הכרוכות בתהליך הוצאת פטור ממילואים הן מורכבות, כך שאם אתם תרים אחר הוצאת פטור ממילואים והבירוקרטיה מאיימת עליכם, ישנם עורכי דין צבאיים מנוסים ביותר, כאלו שעזרו לעשרות ומאות לפניכם.

עו"ד מירי גביש היא עורכת דין צבאית עתירת ניסיון ומנוסה בכל הקשור לתהליכים של הוצאת פטור ממילואים, עבירות נפקדות, עבירות סמים, חקירת מצ"ח ועוד.

למדריך המלא של עו"ד צבאי מירי גביש

מהו שירות המילואים ומי חייב בו לפי החוק?

שירות המילואים הוא חובה בישראל, הן עבור גברים והן עבור נשים. היחידות הסדירות של צה"ל מתוגברות על ידי יחידות המילואים השונות באופן שוטף,

והתגבור כולל את מעורבותם של יחידות המילואים בתרגילי שדה שונים, באימונים ובפעילויות מגוונות. גם אם סיימתם את מכסת ימי המילואים השנתיים שלכם, עדיין ניתן לקרוא לכם בצו 8, או במקרים בטחונים-דחופים אחרים.

על פי החוק במדינת ישראל, ניתן לקרוא לאזרח עבור שירות מילואים כאשר מתבצעות הכשרות היחידה או הכשרת החייל עצמו, עבור ארגון כוח אדם וניהולו, לטובת תעסוקה ופעילויות מבצעיות, ושירות שוטף בתפקיד בו חייל המילואים מוגדר.

אין ספק כי יחידות המילואים מבצעות מלאכה חשובה ונדרשת, אך יחד עם זאת, קיימים לא מעט מקרים בהם ניתן להוציא פטור משירות המילואים על רקעים שונים.

עבור אנשים המבקשים את הוצאת הפטור, ההמלצה היא לשבת לפגישת ייעוץ עם עו"ד צבאי להוצאת פטור מילואים. בפגישת הייעוץ, תדונו במצבכם עם עו"ד צבאי מנוסה שתדע כיצד להנחות אתכם, וכיצד לסייע לכם לצלוח את התהליך על הצד המוצלח ביותר.

מי זכאי לפטור מילואים?

קיימים מקרים בהם פטור ממילואים ניתן באופן אורגני וטבעי, כמו למשל מקרים של פטור מחמת גיל האזרח המשרת. לפי החוק במדינת ישראל, חייל מילואים יקבל את הפטור בגיל 40, בעוד שקצין יקבל את הפטור ממילואים בגיל 45.

ישנם גם תפקידים מבצעיים ותפקידים שונים אחרים שהמשרתים בהם מקבלים פטור ממילואים לקראת גיל 50.

במקרים אחרים, בהם קיים עודף של כוח אדם ביחידה בה אתם משרתים, אתם עשויים להיות מופתעים משיחת טלפון המבשרת לכם כי קיבלתם פטור מילואים על סמך צמצומי כוח אדם (צמצום כוח המילואים ביחידתכם).

אזרחית שנכנסת להיריון, היא זכאית כמובן לפטור ממילואים גם כן. במקרים רבים ניתן להוציא פטור מילואים על רקע בריאותי, נפשי ופיזי, כאשר מדובר על פרופיל 45 נפשי, או פרופיל 21 פיזי-בריאותי. במקרים בהם מדובר בחיילים המפגינים בעיות התנהגות, ניתן להוציא פטור ממילואים על רקע של אי-התאמה למערכת הצבאית.

לצערנו, קיימים במדינתנו לא מעט הורים שכולים, ועבורם התהליך של הוצאת פטור ממילואים פחות מסורבל בד"כ.

לא פעם, אנחנו משתנים. השנים עוברות, ואנחנו מוצאים את עצמנו מחזיקים בדעות השונות לגמרי מדעות ואג'נדות שהחזקנו בהן בעבר.

אין ספק כי מדינתנו היא מדינה הרוויה בהתרחשויות שונות, ולפעמים מקרה בודד עשוי לשנות את עולמם של אנשים. מדובר כמובן במקרים של פטור ממילואים על רקע מצפון, כאשר בד"כ האזרח מבקש לחדול מפעילויות צבאיות בהן הוא שירת בעבר.

בין אם מדובר בפטור מילואים מטעמי אידיאולוגיה או מטעמי דת וחזרה בתשובה, כדאי להסתייע בשירותיהם של עו"ד צבאיים.

כיצד בוחרים עו"ד לפטור ממילואים?

הדבר החשוב שצריך לזכור, הוא שהבחירה היא בידיכם. כלומר, באפשרותכם להסתייע בעורך דין מטעם הסנגוריה הצבאית (ללא תשלום), אך אתם גם יכולים לשכור את שירותיהם של עורכי דין פרטיים, כאלו המנוסים ומכירים את המערכת המשפטית-צהלי"ת ומסוגלים לסייע לכם בשלל תרחישים.

כשבוחרים עו"ד צבאי פרטי, כמובן ועליכם לייחס חשיבות עליונה לניסיון התעסוקתי והמקצועי של העו"ד. מירי גביש, עו"ד צבאי פרטי, היא עורכת דין המסייעת לצלוח עשרות ומאות מקרים במהלך השנה, החל במקרים של נפקדות, עבירות סמים ועוד.

משרדה של עו"ד מירי גביש מתמחה במקרים בהם קיימת הדרישה להוציא פטור ממילואים, וכל שעליכם לעשות זה ליצור קשר ולקבוע פגישת ייעוץ. בפגישה, תוכלו לדון עם עו"ד צבאי מנוסה באשר לאופציות העומדות בפניכם.  צרו קשר עוד היום עם עו"ד מירי גביש, והתחילו בתהליך הוצאת הפטור שלכם ממילואים.

האם כל עו"ד רשאי לעסוק בדין צבאי?

שימו לב, אם אתם מעוניינים לצאת ממילואים ותרים אחר שירותיהם של עורכי דין מומלצים, כדאי לזכור כי באפשרותכם לשכור עו"ד פרטיים, ואין שום הכרח בחוק המחייב אתכם להסתייע בסנגוריה המשפטית של צה"ל.

למעשה, בלימודי המשפטים שכולנו מכירים, אין כל התמחות כזאת או אחרת בלימודי משפט צהל"י, כך שאם עו"ד מעוניין לעסוק במשפט צהל"י, עליו ללמוד את התחום בעצמו.

בעקבות העובדה הזאת, עליכם לבחור עו"ד מנוסה בלבד. אם אתם מעוניינים לצאת ממילואים, שכרו עו"ד שמכיר את המשפט הצהל"י וכבר הוביל תיקים בעבר. זכרו, ככל שעורך הדין שלכם יהיה ממוקצע יותר במשפט הצהל"י, כך אתם למעשה מגבירים את סיכוייכם להוציא פטור ממילואים.

מה קורה אם אני מעוניין להפסיק את הליך הגישור?

תהליך גירושים

החלטת לא מזמן שאתה רוצה להתגרש? התחלת הליך של גישור עם אשתך אך בסופו של דבר אתה מרגיש שזה לא באמת עובד? התחושה הכללית שלך היא שאתה כל הזמן מתפשר ולא מקבל את מה שציפית לו? אם כך, כדאי שתדע שאתה בהחלט יכול לפרוש מהליך הגישור, לוותר עליו ולעבור להליך משפטי לכל דבר.

 לבבות וצלחת

האם זה כדאי?

בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לפנות של מגשר גירושין במטרה לנסות לקצר את התהליך הלא נעים הזה וגם לראות האם הם יצליחו לחסוך ככה כסף. עם זאת, בפועל זה לא תמיד עובד ולכן, אם גם אתה הגעת למסקנה שהגישור לא מספיק טוב מבחינתך, כדאי שתדע שאתה עדיין יכול לוותר עליו ולבחור בדרך אחרת. כל שעליך לעשות הוא פשוט לדווח על כך למגשר ולאשתך, שכן בצורה כזאת תוכל להתחיל הליך גירושין אחר. אומנם זה נכון שההמשך יהיה פניה אל עורך דין והליך משפטי שיהיה כנראה יותר ממושך, אך אם אתה מרגיש שאין ברירה אחרת, כנראה שאתה צודק.

איך תבחר את עוה"ד הנכון לך?

ברגע שאתה מוותר על הגישור טבעי שגם תרצה לקחת עורך דין שיוכל לייצג אותך ולדאוג לאינטרסים שלך בצורה הכי טובה שאפשר. אין ויכוח על כך שעוה"ד יכול להיות גם מגשר, אך בוודאי אתה תרצה ממנו שירות וייעוץ משפטי לכל דבר ועניין. לכן יש טעם לבדוק שאתה פונה אל עו"ד שבאמת אפשר לסמוך עליו, שכן עו"ד רציני ומנוסה הוא אדם שיוכל להשפיע לא מעט על התקדמות התהליך. זה לא משנה אם מה שהטריד אותך במסגרת הגישור היה הנושא של משמורת על הילדים או כל נושא אחר, כי מה שבטוח זה שעם עורך דין מתאים תמיד יהיה מי שידאג לאינטרס שלך בצורה הכי טובה שאפשר.

האם הליך משפטי יעלה יותר מגישור?

אין ספק שעוד נתון שהרבה פעמים משפיע על קבלת ההחלטות בנושא הגירושין, זו גם העלות. אומנם זה נכון שלרוב הליכים משפטיים עולים יותר, אך מצד שני, לא פעם אנחנו מגלים שאין לנו כל ברירה אחרת. מה שכן, האם זה אומר אוטומטית שאתה צריך לבחור את עוה"ד לענייני משפחה וגירושין שהתעריפים שלו הם הכי גבוהים ויקרים בארץ? התשובה היא כמובן לא. אם תעצור ותחשוב איך היית מתנהג אילו נזקקת לשירותיו של עו"ד לענייני נהיגה בשכרות, סביר להניח שתגלה שהיית משקיע גם בהשוואת מחירים. בהחלט כדאי שתעשה זאת גם כאשר אתה מחפש לך עורך דין לענייני גירושין ומשפחה, כי לא תמיד התעריף הגבוה יותר מבטיח הליך משפטי מוצלח או מהיר יותר. כדאי לעשות את כל הבירורים הללו מראש, לבחור עו"ד מתאים ולהתחיל כמה שיותר מהר את הליך הפרידה והגירושין כדי להתחיל פרק חדש בחיים ממש בקרוב.

שליחויות משפטיות: האם כדאי חברת משלוחים או שליח פרטי?

שליחויות משפטיות

התחום של המשלוחים הוא כזה אשר מכיל תחתיו הרבה מאוד נושאים. יש משלוחים שאותם מבצעים שליחים עבור מסעדות אל לקוחות רעבים, יש משלוחים שאותם מבצעים שליחים עבור פריטים שנרכשו מחנות וצריכים להיות אל הרוכשים מועברים ויש גם תחום של שליחות שנקרא "שליחות משפטית", וכאן יש לשים את הדגש המאוד חשוב לגבי הכדאיות של העברת המשלוח הזה על ידי חברת משלוחים מקצועית לעומת ההעברה של ידי שליח פרטי. מה כבר יכו להיות ההבדל בין מסיר של משלוח על ידי שליח פרטי לבין אותה הפעולה שאותה מבצעת חברה של משלוחים? הדבר מתחיל מן העובדה כי שליחות משפטית היא כזו שבה לא כדאי לבצע הנחות אלא לבחור בשירות הכי איכותי.

אלו מסמכים משפטיים שולחים בשליחות כזו

כאשר חושבים על כל אותן סצנות מן הסרטים שבהן רואים כי אדם מוזמן לבית המשפט על מנת להעיד או מקבל את המסמכים של הגירושין שמהן עד כה הוא ניסה להתחמק, הדבר הוא אינו כה שונה מכל מה שקורה במציאות שבה כולנו חיים, גם בארץ ישראל. העברה של מסמכים משפטיים על ידי שליחות משפטית היא כזו שאר דרכה מבצעים העברה של מסמכים מסוגים שונים, ולא רק כאלה אשר עוברים מעורך דין אל לקוח, אלא כאלה אשר מועברים ממקורות שונים אל מקומות אחרים כאשר המסמכים שנמצאים שם יכולים להיות שונים בתכלית. הנה כמה סוגים עיקריים.

  • שליחות עבור מסמכים משפטיים
  • שליח עבור פתיחת תיק משפטי
  • שליחות שמטרתה מסירה משפטית

חברת שליחויות משפטיות

שליחות שמצריכה התמחות

משלוח של חומרים משפטיים היא פעולה שלפעמים אינה מסתיימת בהגעה אל מקור מסוים בזמן נקוב וזה הכל. הרבה מאוד פעמים המשלוח עצמו מצריך נקיטה בפעולה על ידי השליח, דבר אשר מחייב אותו להכיר את הגורמים שאליהם הוא נשלח, ושם, להגיע אל המקום הנכון ושם לבצע את הפעולות הנדרשות באופן נכון וללא כל טעות שיכולה להיות הרת גורל. שליחות משפטית מצריכה בקיאות ומיומנות, וכאן ההזמנה של השירות על ידי חברת משלוחים שמתורגלת היטב בפעולה הזו תביא אך ורק אל התוצאה הרצויה בכל משלוח שנעשה על ידה. אין כל סיבה ששליח פרטי יכיר את כל אלה, וגם אם יקבל הדרכה מהירה יש יותר מידי מקום לטעות שנובעת מחובר היכרות טבעית למדי.

מי זקוק לשליחות משפטית

כאשר חושבים על שליחות משפטית המקומות היחידים שאולי צריכים משלוח כה ועולים לראש הם בתי משפט ועורכי דין, אולם, הביצוע של משלוח של חומרים שהם משפטיים היא דבר אשר נדרש על ידי יותר מגורם אחד, ולמעשה, ישנה דרישה עבור שליחות מן הסוג הזה עבור לא פחות מאשר שישה גורמים שעבורם ההגעה של החומר המשפטי הזה היא קריטית, ועבורה יש טיפול מיוחד על ידי חברת המשלוחים שחייבת להיות בסטנדרט גבוה מכל משלוח אחר לשם כך.

מי מבצע את המשלוחים הללו? הנה כמה גורמים בולטים שאפילו מידי יום מבצעים משלוחים מן הסוג הזה על ידי חברה עם שליחים מיומנים.

  • בתי משפט
  • משרדי עורכי דין
  • משרדי רואה חשבון
  • רשות עירונית
  • משרדי ממשלה
  • משרדי הוצאה לפועל

משלוח של חומר בעל חשיבות

חומרים בעלי ערך משפטי הם כאלה שנחשבים לחשובים מאוד. לא מדובר במשהו שאותו ניתן להחליף בדבר אחר במידה וזה נפגם, וההגעה אל היעד היא כזו אשר מחייבת וידוא הזהות של המקבל. אין כל מקום לעיגול של פינות ואין כל אפשרות של דחייה או איחור. ההגעה של החומר הזה בזמן ואל היעד היא כזו אשר לה יש השפעות ניכרות ומשפטיות, ולכן בזמן שבו שוקלים בחירה של חברת משלוחים על פני מסירה פרטית, חייבים להביא את כל הגורמים הללו תחת החשבון ולבצע את המשלוח באופן הכי אחראי וודאי.

שירות מהימן שמגיע לכתובת הנכונה

ישנה חשיבות ממעלה ראשונה אל ההגעה של השליח אל הנמען של השליחות המשפטית. ישנם שליחים שאולי יתפתו לבצע חתימה בשם הנמען ולהשאיר את המסירה בידיים אחרות, אבל בחרה של שליחות ששם הרמה היא גבוהה והמקצועיות היא בלתי מתפשרת תהיה גם ההבנה כי אין אפשרות מלבד להעביר את המשלוח הזה של הידיים הנכונות ולבצע את כל החתימות כנדרש ולא פחות מכך בשום פנים ואופן.

חייבים לספק את השליחות בזמן

לפעמים, המועד שבו מקבלים את השליחות הוא אפקט שיש לו השלכות ניכרות על המקבל של השליחות ועל הלקוח אשר ביצע אותה.

לכן, זה מאוד חשוב לוודא כי חברת משלוחים שמבצעת שליחות משפטית היא כזו שאר יש לה את צי הרכבים המאפשר שליחות ומסירה בזמן, על פני כאלה שלהם אין כל ניסיון בטיפול בשליחות מן הסוג הזה על כל הדברים שיכולים להתרחש כמו עיכובים לא צפויים והדרך לטפל בהם כדי לספק את השליחות שניתן לעקוב על מיקומה בכל שלב ושלב.

לסיכום

משלוח של חומרים משפטיים הוא משלוח שלו יש חשיבות גדולה יותר ממשלוח של פריטים אחרים. לא לחינם נותר התחום הזה של שליחות משפטית אשר מצריך נקיטה בצעדים מסוימים ולא כולל רק איסוף של החומר וההעברה שלו למסירה ביעד נבחר.

העברת החומר למסירה על ידי שליח פרטי הופכת את הדבר לבעייתי, שכן שליח פרטי לא מכיר את כל אלה ולא תמיד מחפש אחר מסירה איכותית כאשר הוא צריך למהר אל היעד הבא ולא מייחס כל חשיבות לכל אותם הפרטים. העברה של משלוח ליד פרטית היא לא כדאית, והיא מעמידה את הנמצא במשלוח בסכנה אמיתית, ולכן מסירה של חומר משפטי היא כזו אשר עדיף לה להיות בידיים מקצועיות ולא בידיים של שליח פרטי.

רהיט שניזוק בזמן הובלה

ציוד ביתי

כל אחד מכם שחושב לעבור דירה צריך לקחת בחשבון דבר אחד פשוט. יש לבחור בקפידה חברת הובלות, שתעמוד בחוזה הכתוב, כדוגמת אירית הובלות. חברה מצוינת שיודעת להציע לכם שירות איכותי תהיה כזו שתוכלו לשלם לה ולהיות רגועים לחלוטין בכל הנוגע לטיב השירות שאתם צפויים לקבל. דבר שכל אחד מכם ירצה בו בסופו של דבר. היו בטוחים בכך.

רהיטים של סלון

אז מה עושים אם ניזוק רהיט?

במידה וישנו נזק לרהיט מסוים ואין שום חוזה משפטי, סביר להניח כי יהיה קשה מאוד לקבל על כך פיצוי. ישנן חברות אשר יסכימו להציע לכם סכום כספי מסוים על הנזק ואחרות עלולות להתחמק. בכל ואפן, הדרך הטובה ביותר מבחינתכם לפעול בעניין זה תהיה על ידי כך שתבחרו אך ורק בחברה אשר פועלת עם חוזה הובלות. במידה ותחתמו על חוזה טרם תחילת שירותי ההובלה אזי הכול יהיה כתוב וברור ולא תהיינה אי הבנות כלשהן.

בוחרים בחברה מקצועית שאפשר לסמוך עליה

כאשר יוצרים קשר עם חברה מנוסה כמו אירית הובלות אזי יהיה ניתן לראות כי היא תציעה לכם את האפשרות לחתום על חוזה שיהפוך לברור מה יקרה במידה וישנו נזק לרכוש. כמו כן, תוכלו להיות בטוחים כי חברה כזו תהיה פשוט מצוינת עבורכם וזאת עקב היותה נמצאת בתחום מזה לא מעט שנים והביקורות החיובית עליה. זאת יחד עם העובדה כי המחירים בעבור השירותים שלה הם מאוד נוחים יהפכו את הבחירה שלכם להרבה יותר קלה בעצם. כל אחד מכם יכול להיות בטוח כי זו תהיה האופציה הטובה ביותר שהוא יוכל לקחת בחשבון.

שירותיה של חברה מקצועית יבטיחו את השקט הנפשי שלכם ויאפשרו לכם להיות במצב לפיו תיהנו משירות הרבה יותר מהיר. כמו כן, לא תצטרכו להתעסק בשטויות והכול יהיה בדיוק לפי הציפיות שלכם, כפי שחשבתם שצפוי להיות בהתחלה. אז קחו זאת לתשומת הלב ושימו לב כי אתם מקבלים את ההחלטות הנכונות ביותר וזאת לטובתכם האישית. אם תדעו לפעול כך ולקחת את העניין הזה לתשומת הלב שלכם יתאפשר לכם להשיג מענה שיהיה פשוט מצוין. אז למה אתם מחכים בעצם עם כך?

אירית הובלות – עושים זאת אחרת

אם תבחרו ליצור קשר עם אירית הובלות אזי תוכלו להיווכח כי יתאפשר לכם להשיג מענה מאוד מקצועי ומדויק. כך בעצם כל אחד מכם יוכל להשיג מבוקשו ולהיות רגוע לחלוטין. אז שימו לב כי אתם מקבלים את ההחלטות הנכונות בכל הנוגע לכך וזאת כאשר אתם יוצרים קשר כבר בזמן הקרוב על מנת להתחיל ולסגור את הפרטים השונים. ללא ספק כל אחד מכם ירצה בכך.  בסופו של דבר זו יכולה להיות הדרך שלכם להיות רגועים לחלוטין בכל הנוגע למענה שאתם צפויים להשיג.

עורך דין רשלנות רפואית

חדר ניתוח

רשלנות רפואית הפכה בשנים האחרונות לאחת התביעות הנפוצות ביותר בתחום הנזיקין, כאשר ישנה חשיבות רבה ללקיחה של עו"ד מתמחה בתחום – ובמידה וגם אתם מעוניינים לתבוע. כל המידע החשוב ביותר הנוגע לרשלנות רפואית – במאמר הבא.

רופא

 

רשלנות רפואית – תביעה נפוצה ביותר

רשלנות רפואית הפכה בשנים האחרונות לאחת התביעות הנפוצות ביותר בתחום הנזיקין, זאת לאור העלייה במודעות של הציבור לטיפולים רשלניים אשר בגינם נגרם נזק, בין אם מדובר בנזק קבוע או נזק זמני. חשוב לזכור כי מדובר בתביעה מורכבת ביותר, זאת לאור העובדה כי יש לבצע איסוף של חומרים רפואיים, קבלת חו"ד מרופא מומחה אשר עוסק באותו תחום עיסוק כמו גם הצגה בפני בית המשפט של ראיות אשר תומכות בטענה כי בגין הליך רפואי אשר בוצע ע"י רופא מטפל נגרם נזק, אשר בגינו יש לקבל פיצויים.

ייצוג משפטי בתביעות של רשלנות רפואית

כאמור, רשלנות רפואית היא תביעה מורכבת ביותר אשר עלולה לארוך גם שנים רבות, זאת בהתאם ללחץ אשר מופעל על בתי המשפט כמו גם העובדה כי לעיתים המוסד הרפואי כמו גם גורמים נוספים מנסים להערים קשיים בירוקרטים לשם הוכחת הנזק. חשוב לזכור כי תביעות מהסוג הזה מחייבות ייצוג משפטי הולם, כאשר ישנה חשיבות ללקיחה של עו"ד אשר מתמחה בתחום ואשר ידע להעריך עוד לפני התחלת המשפט האם אכן יש עילה לתביעה, וכן מה היה גובה הפיצוי המשוער בגין הנזק אשר נגרם. בנוסף, חשוב לזכור כי מקרים של רשלנות רפואית מתחלקים למספר פרמטרים כאשר התביעות הנפוצות ביותר הן רשלנות רפואית בזמן של הריון ולידה, רשלנות רפואית ברפואה אסתטית, גרימת נזק בעת הליך רפואי, מעקב רפואי לקוי, טיפול שלא לצורך ועוד. על כן, במידה ואתם סבורים כי מגיע לכם פיצוי בגין הליך רפואי אותו עברתם מומלץ לפנות למשרד עורכי דין אשר מתמחה בתחום ולבדוק האם אכן אתם זכאים להגשת התביעה, ומה יהיו סיכויי ההצלחה, על בסיס מקרים קודמים בהם טיפל המשרד.

רוצים להגיש תביעת רשלנות רפואית? פנו למשרד עורכי הדין מוטי ארד

משרד עורכי הדין מוטי ארד נחשב בשנים האחרונות למשרד המוביל בתחום תביעות הביטוח ורשלנות רפואית, וממוקם באופן תדיר בשורת המשרדים המוביל בישראל. המשרד, אשר מאז החל את פעילותו ייצג בהצלחה יתרה מאות מקרים בתחום של רשלנות רפואית, ובהצלחה חסרת תקדים, זאת לאור צוות עורכי דין מהשורה הראשונה אשר מתמחה בתחום הנזיקין כמו גם בתחום הרשלנות הרפואית, כך שאם בוצע הליך רפואי ואתם סבורים כי נגרם נזק ועל בסיס כך אתם זכאים לקבל פיצויים, פנו אלינו עוד היום במספר 03-5166900 או השאירו את הפרטים שלכם באתר ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ובדיקת זכאות ללא עלות.

 

עורך דין תעבורה בתל אביב

תעבורה תל אביב ראשית

ביצעתם עבירה בתחום התעבורה ואתם אובדי עצות? עו"ד דמיטרי אניקין, עורך דין לענייני תעבורה בתל אביב ומומחה לדיני כאן לשירותכם.

תעבורה תל אביב

עורך דין תעבורה בתל אביב

בדיני תעבורה ישנה חשיבות מכרעת בשכירה של עורך דין מקצועי אשר מתמחה בדיני תעבורה, ואשר ילווה אתכם לכל אורך התהליך. עורך דין אשר תחום ההתמחות שלו הינו דיני תעבורה יכול להביא ברוב המקרים לתוצאה טובה יותר מאשר נאשם אשר בוחר שלא להיות מיוצג כלל. מאחר ודיני התעבורה הינם רחבים ביותר וכוללים סקאלה רחבה של עברות היכולות לנוע בין ביצוע עבירות אשר נחשבות "קלות" כגון אי ציות לשוטר, אי מתן זכות קדימה להולכי רגל במעבר חצייה ועד לעבירות חמורות הכוללות נהיגה בקלות ראש, עקיפה מסוכנת, תאונת דרכים, נהיגה תחת השפעת סמים ועוד,  חשוב לבקש ייצוג של עורך דין אשר בקיא בפסיקה ובתקדימים שונים אשר נקבעו לאותה עבירה שבוצעה, ובהישענות על תקדמים והעלאתם משפט יכולה לסייע לנאשם באמצעות עורך הדין להגיע לתוצאה הטובה ביותר. למעשה, עורך דין אשר עוסק בדיני תעבורה ואשר בקיא בתחום אשר מתמחה זה שנים רבות בדיני תעבורה בתל אביב וברחבי הארץ הכוללים בין השאר נהיגה בשכרות ושלילת רישיון, מהירות מופרזת, תאונות דרכים, פסילה מנהלית ניסיון רב בתיקים מסוג זה ולו מוניטין ארוך שנים בייצוג נהגים בבתי המשפט ברחבי הארץ. אם אתם עושים קידום בגוגל לעו"ד שדוגל במתן שירות מקצועי ואדיב תוך שקיפות מלאה בזמן התהליך ללקוח, תוך סיפוק של ייצוג הולם ומינוף הידע והניסיון שצבר בדיני תעבורה אל מול בתי המשפט באחד התהליכים הסבוכים והקשים ביותר שעוברים נאשמים, אשר רובם נורמטיביים ולהם אין היכרות עם מערכת המשפט אשר נוטה בשנים האחרונות להחמיר בעונשים הקשורים לדיני תעבורה, זאת מאחר ונושא תאונות הדרכים ונהיגה מסוכנת הפכו ל"מכת מדינה" של ממש ואשר גבו יותר הרוגים מאשר בכלל מלחמות ישראל אתם חייבים לדבר עם מסה מדיה. למעשה, מערכת המשפט הישראלית מעוניינת להעניש נהגים במגוון של דרכים וזאת כאמור כדי למגר את התופעה המסוכנת הזו של הסכנה בכבישים

יתרונות בליווי עורך דין לענייני תעבורה

עו"ד דמיטרי אניקין הינו עורך דין בעל וותק של שנים ארוכות בתחום התעבורה. בידי עו"ד דמיטרי אניקין כלים רבים היכולים לשמש להגנתו של הנהג הנאשם. כל נאשם בעבירות תעבורה זקוק באופן מידי לייעוץ וייצוג של עורך דין, בעיקר כאשר מדובר בנהגים צעירים בשל המגמה הרווחות לפיה בתי המשפט מחמירים באופן ממשי בעונשם של הנהגים וקיימת נטייה גורמת של בתי המשפט להחמיר בעונשם. בסיוע של עורך דין בתחום התעבורה ניתנת האפשרות לאותם נהגים, גם כאלו שלא ביצעו עברו הנחשבות לחמורות להסתייע בעורך דין אשר יכול לייצג אותם ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר תחת הנסיבות הקיימות.

ההתמודדות עם רשלנות רפואית בהיריון

רשלנות רפואית בהריון ראשית

בתקופת ההיריון כל אישה נדרשת לעשות לא מעט בדיקות ולכל בדיקה יש את הזמן המדויק שלה. נקודת המוצע שממנה יוצאות רוב הנשים היא שהרופאים המטפלים בהן יודעים לנתח את תוצאות הבדיקות, כך שהן סומכות על הרופאים בעיניים עצומות. עם זאת, כולנו גם יודעים שמקרים של רשלנות רפואית חוזרים על עצמם לא פעם בארץ, בין אם זה בחדר הניתוח ובין אם זו רשלנות רפואית בהיריון. לכן, אם גם את סבלת ממקרה כזה כדאי שתדעי: את יכולה לעשות משהו בנידון. אומנם זה נכון שלא תמיד ניתן לתקן את הנזק שנגרם לך כתוצאה מהרשלנות של הרופא, אך לפחות תוכלי לקבל על כך פיצויים.

 

למה את חייבת עורך דין מקצועי?

 

אם חשבת לרגע שתוכלי להתמודד עם תביעת רשלנות רפואית לבד או על ידי שירותיו של עורך דין ציבורי, כדאי שתדעי שלרוב זה לא נכון. חשוב שתביני שרוב הרופאים מגיעים כשיש להם ביטוח מקצועי, בית חולים שלם שעומד מאחוריהם ומגן עליהם ולרוב יש להם גם עורכי דין טובים. לכן, אם את רוצה להגדיל את הסיכוי שלך לנצח ולגרום לכך שהרופא המתרשל ייתן את הדין על מעשיו, את חייבת שיהיה גם לך עו"ד מצוין. עורך דין כזה הוא אדם שמגיע עם ניסיון, עם ידע ועם רזומה, כך שכדאי לך להתחיל לבדוק כמה שיותר מידע אודות עורכי הדין שונים עוד היום.

רשלנות רפואית בהריון

הוויתור על החיסיון הרפואי שלך לטובת התביעה

 

עוד נקודה קטנה שאת חייבת להיות מודעת אליה עוד לפני תחילת התהליך, זה שעלייך לוותר על החיסיון הרפואי שלך. כלומר, כדי שעוה"ד יוכל לעזור לך הוא חייב לראות את התיק הרפואי שלך כולל כל הפרטים, וסביר להניח שהתיק גם יהיה חשוף בדיונים השונים בבית המשפט. עם זאת, ולמרות חוסר הנעימות שיש סביב העניין הזה, זו הדרך היחידה שלך להתמודד עם מה שקרה. לכן חשוב שתפנימי זאת כבר בתחילת הדרך וכדאי מאוד שתבחרי לך את עוה"ד המתאים לך עוד היום כי חבל לדחות את תחילת הטיפול בעניין המורכב הזה.

 

מידע נוסף ניתן למצוא באתר של עו"ד רשלנות רפואית דוד פייל.

תביעת רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית ראשית

מעוניין להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית? עו"ד דוד פייל, מומחה לתחום תביעות רשלנות רפואית מסביר מהם השאלות שעלינו לשאול בטרם הגשת התביעה.

כיצד נדע האם התרחשה רשלנות רפואית?

מטופלים רבים אשר עוברים פרוצדורת רפואיות מורכבות יותר או פחות אינם תמיד יודעים האם אכן בוצעה רשלנות בטיפול בהם. הסיבה לכך היא כי מי שאינו בעל ידע רפואי רחב אינו יכול לדעת בוודאות כי בזמן ההליך הרפואי אשר בוצע בו נפל פגם וכתוצאה מכך נגרם נזק ישיר או עקיף. על כן, בטרם נרצה להגיש את התביעה יש להתייעץ בראש ובראשונה עם רופא מומחה בתחום הטיפול הספציפי בו מדובר, אשר יערוך בדיקות סביב נסיבות האירוע כמו גם בדיקות רפואיות של התובע, וכן יעבור באופן יסודי על כלל המסמכים הרפואיים של התובע. בנקודה זו חשוב לציין כי בטרם הפגישה עם הרופא יש לדרוש מהמוסד הרפואי בו טופלתם את כלל המסמכים הרלוונטיים הנוגעים לטיפול, זאת על מנת שהרופא המומחה יוכל לעבור עליהם בצורה מעמיקה ובכך לקבל תמונת מצב קוהרנטית ונכונה לגבי האם אכן נפל פגם ואכן התרחשה רשלנות רפואית. רק לאחר קבלת חוות הדעת מרופא מומחה אשר ייקבע כי אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית ניתן יהיה להמשיך ולברר את האפשרות להמשך הגשת התביעה. לכן, חשוב מאוד ליצור קשר עם עו"ד בטרם הפנייה לרופא המומחה מאחר ועו"ד אשר בקיא בתחום יידע לפנות לרופא המומחה הספציפי אשר מתמחה בתחום בו עוסקת התביעה.

 

האם נגרם נזק ממשי כתוצאה מהטיפול הרשלני?


לא בכל המקרים של תביעת רשלנות רפואית נגרם נזק משמעותי, אלא לעיתים מדובר במקרים בהם מדובר בנזק קטן יחסית אך כזה אשר משפיע על איכות חייו של המטופל. לכן, חשוב לבדוק באמצעות רופא מומחה מהו היקף הנזק ועל בסיס זה לקבוע את גובה הפיצויים הנדרשים, כאשר גובה הפיצוי משתנה בהתאם להיקף הפגיעה והנזק שנגרם כתוצאה מאותו טיפול לקוי.

תביעות רשלנות רפואית

האם קיים קשר סיבתי?


במידה ואכן הוכח כי אכן בוצע רשלני אשר גרם לנזק למטופל, קיימת חובה להוכיח קשר בין הרשלנות הרפואית לנזק שנגרם, כלומר – האם ניתן היה למנוע את הטיפול הרשלני. לצורך כך על עו"ד שנשכר לטובת העניין אשר לו יש את כלל הכלים להבחין האם אכן ישנה עילה לתביעה, מה היקף הנזק שנגרם והאם יש אכן מקום להגיש את תביעת הרשלנות.

במידה וכל השאלות הללו נענו בכן – פנו בהקדם למשרד עורכי הדין פייל ושות' אשר מתמחה מזה כ 20 שנה במתן עזרה למטופלים אשר מעוניינים לתבוע בגין רשלנות רפואית. צוות המשרד מורכב מעורכי הדין הטובים ביותר בתחום אשר יידעו להעניק לכם ליווי צמוד לכל אורך התהליך עד לקבל הפיצוי המקסימלי בהתאם להוראת בית המשפט.

למידע נוסף אודות רשלנות רפואית לחצו כאן

 

הלבנת הון – עובדים על הכסף השחור

תשלום בשחור הוא מושג מוכר בעולם העבודה. זהו תשלום שאין עליו תשלומי מס, אין עליו דיווח ואף אחד חוץ ממעביר הכסף ומקבלו לא יודעים שהתרחשה העברת הכספים ביניהם. זהו מצב לא חוקי ובמידה והעברה שכזו נודעת לרשויות עלולים שני הצדדים לתת על כך את הדין. במידה ומדובר על סכומים גדולים, קשה להשתמש בהם אחר כך או להכניס אותם אל המערכת הבנקאית החוקית בלי להסביר את מקורם. כך הומצא המושג "הלבנת הון" – הפיכת הון שחור ולא חוקי ללבן, לגיטימי וחלק ממחזור הכספים הנמצא בספרים. השיטות והדרכים לבצע הלבנת הון הן מגוונות ומחתרתיות, אך כדאי להבין את התחום כדי לדעת לשחק בצד הנכון של החוק.

הלבנת הון

האיסור על הלבנת הון ופרטים נוספים

ההיסטוריה של המושג

בתקופת היובש בארצות הברית, בה אסור היה למכור אלכוהול, שגשג השוק השחור של המשקאות חריפים וגלגל רווחים עצומים. הסוחרים רצו להשתמש ברווחים שהצטברו אך נאלצו לחשוב על דרכים להסביר את כמויות העתק של המזומנים שיש ברשותם, לכאורה ללא עסק הנראה לעין. חלקם הודיעו כי זכו בסכומים אלו במכונות מזל ובהימורים, אך חלקם חיפש דרך לגיטימית לעשות זאת והם בחרו להכניס את הכסף אל עסקים כמו מכבסות שיכלו לדווח על רווחים גדולים יותר בלי קושי של תיעוד בעקבות דרכי התשלום בהם. כך נולד המושג "כיבוס כספים".

החוק בארה"ב

כדי לנסות ולאתר את המקורות של הכספים הלא כשרים המתגלגלים בחוץ, החליטו ברשויות בארצות הברית לקבוע לבנקים רף של דיווח. כל לקוח המגיע להפקיד מעל 10,000 דולרים במזומן צריך לדעת כי הבנק מדווח עליו ישירות אל הרשות לאכיפת פשעים כלכליים, כך שהם יוכלו לבדוק את מהות ההפקדה ולעדכן האם היא כשרה או שיש חשד לפעילות מפוקפקת. בשנים האחרונות החליטו מלביני הון רבים להשתמש בשוק המטבעות הדיגיטליים כדי להשתמש בכסף שלהם לרכישה ולהעלים כך כספים לא חוקיים. הממשל הפדרלי חסם את האפשרות הזו על ידי סגירת הפלטפורמה ששימשה לכך והעמדת כל המעורבים לדין.

החוק בישראל

בשנת 2000 נחקק החוק כנגד הלבנת הון, ורק בשנת 2002 יצאה לדרך במשרד האוצר הרשות לאיסור הלבנת הון. הרשות אחראית לפיקוח על הבנקים וקבלת נתונים מהם במידה ומבוצעת פעולה הנראית לעובדי הבנק חשודה. בכל פעילות שכזו יש לדווח לרשות ועליה מוטלת חובת הבדיקה והחקירה. בנוסף לכך, במדינת ישראל ישנה חובת דיווח על סכומים חריגים. כל אדם היוצא מגבולות ישראל או נכנס אליה כאשר בידו מעל 100,000 ₪ או שווה ערך לכך במטבע זר חייב לדווח על כך לרשות האיסור להלבנת הון. יוצא דופן אחד קיים לסעיף הזה בחוק והוא עולה חדש אשר לו יש היתר להיכנס אל הארץ כאשר יש עליו סכום מקסימאלי של 1,250,000 ₪ ללא צורך בחקירה נוספת.   

 

אזרחות אירופית – יתרונות

אזרחות אירופאית ראשית

לקבלת אזרחות אירופית יתרונות רבים אשר רבים מעוניינים בהם. מהם היתרונות באחזקה של אזרחות אירופית? כל הפרטים

 לימודים אקדמיים

ישראלים רבים מעוניינים ללמוד לימודים אקדמיים בחו"ל, זאת מתוך הבנה כי האוניברסיטאות הטובות בעולם נמצאות כיום באירופה. באמצעות אזרחות אירופית ניתן ללמוד באירופה לימודים גבוהים בסבסוד מלא, בחלק מהמדינות. במרבית באירופה ישנן אוניברסיטאות ומכללות ללימודים גבוהים המציעות תארים וקורסים איכותיים ומתקדמים, כאשר בעלי דרכון אירופאי יכולים ללמוד בחינם או בעלות נמוכה באופן משמעותי מאשר בישראל. בנוסף, באמצעות אזרחות אירופית ניתן לקבל מלגות לימוד לתארים מתקדמים שתנאי הסף הוא שהמבקש הוא בעל אזרחות של אחת ממדינות האיחוד האירופאי, בייחוד בתחומי הרפואה אשר נחשב למקצוע מבוקש ביותר עבור ישראלים רבים.

נדל"ן, נדל"ן, נדל"ן

תחום הנדל"ן הוא התחום המניב ביותר כיום בעולם המודרני, זאת לאור התשואה הגבוהה שהוא יכול להעניק לבעל הנכס. באשר לאירופה, בעלי אזרחות אירופאית יכולים לרכוש נדל"ן במחירים אטרקטיביים ועם תנאי תשלום נוחים. כידוע, השקעת נדל"ן בישראל מצריכה מזומנים רבים שלא רבים יכולים להרשות לעצמם אך במידה וישנה זכאות לקבלת אזרחות אירופאית, ניתן בקלות לרכוש נדל"ן מניב ולקבל הטבות מס והטבות מכס מפליגות אשר שמורות וקיימות רק בעבור אזרחי מדינות האיחוד האירופי.

אזרחות אירופאית

אפשרויות תעסוקה בכל רחבי העולם

בשונה מרוב מאזרחי העולם, אזרחי  מדינת ישראל סובלים מקשיים בירוקרטיים גדולים יותר במתן אשרות עבודה במדינות ברחבי העולם. הסיבה לכך היא שהם תלויים במובנים רבים בהכנסות ובמצב כלכלי, ובמדינת ישראל כידוע אפשרויות התעסוקה וההכנסה הן נמוכות ביחס למדינות אירופה והעולם בפרט. בקבלת אזרחות אירופאית ניתנת האפשרות לקבל אישור עבודה במדינות שונות בעולם, לאו דווקא באיחוד האירופאי אלא גם בארה"ב ואוסטרליה, מדינות שכידוע קשה מאוד לקבל אשרות עבודה. אפשרות זו מגדילה למעשה את הסיכויים של קבלת עבודה מכניסה אשר תניב מזומנים רבים כמו גם אפשרות לצעירים לעבוד בכל מדינה אשר ירצו וגם לטייל, בעת ובעונה אחת.

איכות חיים

כידוע, מדינת ישראל היא מדינה מוקפת אויבים ובעלת יציבות ביטחונית רעועה. כמו כן, למחזיקי דרכון ישראלי אפשרויות מגורים מצומצמות בעולם, זאת כתוצאה מקשיים בירוקרטיים רבים ותהליכים מורכבים בקבלת אשרת כניסה. בקבלת אזרחות אירופאית נפתחת אפשרות לבחור לגור בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, המאפשרת למחזיק הדרכון לבחור היכן רוצה לחיות את חייו ולנהל את עסקיו הכלכליים ללא מגבלות וללא חשש. באחזקה של דרכון אירופי איכות החיים של המבקש גודלת באופן משמעותי, זאת לאור האפשרויות הרבות הנפתחות הכוללות בין השאר תנאי מגורים זולים יותר, כמו גם קבלה לעבודה עם הכנסה גדולה פי עשרות מונים מההכנסה אשר היה מקבל במדינת ישראל, דבר המקנה הן יציבות כלכלית והן יציבות ביטחונית המבוקשת ע"י ישראלים רבים