גירושין לאחר חתונה אזרחית – מה ההבדל?

חופה

אם בעקבות מניעה של הדת להתחתן בטקס דתי או בעקבות הימנעות של המתחתנים (לרוב בגלל סיבות אידיאולוגיות-חילוניות) עצמם, זוגות רבים מתחתנים בטקס אזרחי. אם עולה ההכרח להתגרש, אתם תצטרכו לקבל גט מהרבנות גם אם התחתנתם בנישואין אזרחיים.

ישנם זוגות רבים המעדיפים להתחתן בנישואין אזרחיים ולא בטקס דתי. בדרך כלל, אנשים מעדיפים להתחתן בטקס אזרחי בעקבות הסתייגויות מסוימות מהמוסד הרבני בארץ ישראל. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי גם במקרים בהם זוג מתחתן בטקס אזרחי, הוא עשוי לבקר בבית הדין הרבני. מתי? אם הזוג מחליט להתגרש, החוק בישראל קובע כי יהיה עליהם להגיע לבית הדין הרבני ולקבל את הגט.

זוג בחתונה

נישואין אזרחיים לעומת נישואין בטקס דתי

החוק בישראל גורף כי על בית הדין הרבני קיימת הסמכות הבלעדית להעניק גט לזוגות נשואים. אם חושבים על כך לרגע, קיימת כאן ניגודיות. אם המוסד הרבני בארץ ישראל אינו מכיר בכוחם של נישואין אזרחיים, כיצד הוא מעניק גט לאותם זוגות הנישאו באותו טקס אזרחי?

ובכן, ההלכה קובעת כי יש למנוע מצבים של ילדים ממזרים, שנולדים מחוץ למסגרת הנישואין. לכן, בכדי לאפשר לזוגות ללכת איש ואישה לדרכיהם (בעת גירושין), המוסד הרבני קובע כי יש לקבל ממנו את האישור לגט. באופן זה, המוסד הרבני שולל מצב של נישואין (גם אם אזרחיים). בין אם אתם מחפשים אחר עורך דין גירושין בתל אביב או בכל אזור אחר בארץ, כדאי תמיד להסתייע בשירותיהם של הטובים ביותר שתוכלו לאתר.

גירושין לאחר טקס אזרחי

בשורה התחתונה, כאשר מתגרשים ישנו משקל רב המוטל על כף המאזניים. בין אם מדובר בהסדר תשלום דמי המזונות או בהסדרי משמורת, לשני הצדדים בזוגיות המתפרקת יש מה "להפסיד". ישנן סיטואציות בהן אין צורך להתגרש ברבנות (אם התחתנתם בטקס אזרחי).

מה הם הסייגים לכלל זה? ובכן, אם אין בתכנונכם להתחתן בטקס דתי בעתיד, אתם אכן תוכלו לפנות אל בית משפט רגיל (ולא רבני) בכדי לקבל את תעודת הגירושין המיוחלת. חשוב לזכור שאם הדבר מתאפשר, עדיף להימנע מהליכי גירושין מורכבים.

גירושין בבית משפט או דרך מגשר?

לא פעם, ניתן להגיע להסדרים מצוינים עבור כל הצדדים, כולל הילדים כמובן. ניתן לפנות אל עורך דין גירושין המבצע גישור עבורכם, ולפתור את הסוגיות ביניכם. לרוב, יהיה מדובר בתהליך הרבה יותר הגון. בין אם התחתנתם בטקס אזרחי או דתי, זכותכם להחליט להתגרש ולבצע את ההליכים המתאימים.

עורך דין גירושין מומלץ בת"א קודם כל יישב אתכם לפגישת ייעוץ, במהלכה תוכלו לשפוך אור על כל מה שמרגיש לכם חיוני. היה ואתם מרגישים כי מגיעות לכם אי-אלו זכויות על נכסים, עו"ד גירושין מנוסה ידע לייעץ לכם באופן האידיאלי ביותר עבור השגת המטרה.

דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק

תמונה של דרכון

הוצאת דרכון זר הפכה בשנים האחרונות לכמיהתם של רבים בשל סיבות רבות ומגוונות. בין הסיבות של אותם אנשים נוכל למצוא את הרצון לשפר את תנאי החיים שלהם, להוריד את כמות ההוצאות, לאפשר לעצמם לקנות דירה בשכונה אירופאית נחמדה, או לפחות לא לשלם עליה שכר דירה מופקע. תהליך הוצאת הדרכון הזר היא תהליך שחשוב להכיר. במאמר זה נתמקד בתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק.

דרכון בן לאומי

זכאות להוצאת דרכון פורטוגלי

רבים חושבים שתהליך הוצאת הדרכון הוא פשוט ומתאים לכולם, אך לא כך הדבר. עוד לפני שתיגשו לתהליך, בדקו שאתם עומדים בשלושה תנאי בסיס להוצאת הדרכון:
1. אתם בני 18 ומעלה.
2. אין לכם עבר פלילי מכל סוג שהוא.
3. יש לכם קשר משפחתי למגורשי ספרד ופרטוגל.

רק אחרי שבדקתם שאתם אכן עומדים בתנאים האלו, תוכלו לגשת לתהליך.

דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק

הוצאת דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק היא בהחלט אפשרית, אך יותר מסובכת. ההתיישבות המחודשת של מגורשי ספרד ופורטוגל מזוהה בעיקר עם מדינות כמו מרוקו ותוניסיה הסמוכות אליהן, לבנון, אלג'יריה, בולגריה, טורקיה, בולגריה ועוד.

עיראק היא מדינה שמראש ממוקמת מבחינה גאוגרפית במיקום רחוק יותר מספרד ופורטוגל, ולכן הסברה היא שהמגורשים לא הגיעו עד לשם, ובהתאם לכך – צאצאיהם אינם נחשבים כבעלי קשר משפחתי למגורשי ספרד ופורטוגל. זאת בנוסף לעובדה שרוב המתיישבים בעיראק הגיעו אליה בעקבות גירוש בבל שקרה מאות שנים לפני כן, ולכן הוכחת הקשר המשפחתי היא קשה ומסובכת.

איך מוכיחים קשר משפחתי למגורשי ספרד ופורטוגל?

טפסים, טפסים, טפסים. תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק הוא מורכב אפילו יותר מהרגיל, בגלל הסיבות שפירטנו קודם לכן. ולכן, על מנת להוציא דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק, תצטרכו לעבוד קצת יותר קשה. אבל אל דאגה! בסוף הכל ישתלם.

יש כמה סוגי טפסים שתצטרכו לאסוף על מנת להוכיח את הקשר המשפחתי שלכם למגורשי ספרד ופורטוגל, שיוכלו לבסוף להעניק לכם את הדרכון הפורטוגלי הנכסף.

בגדול, היינו מצפים למצוא רשימת טפסים שנחוצים לתהליך, עם הסבר על רמת החשיבות של כל אחד מהם. היות ורשימה כזו לא קיימת, מומלץ וכדאי למצוא טפסים רבים ככל האפשר. ברגע שתביאו מספר רב של טפסים כמקשה אחת, יהיה קל יותר להשתמש בהם כראיה על הקשר המשפחתי שלכם למגורשי ספרד ופורטוגל.

דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק – באילו טפסים כדאי להצטייד?

אז לפני הטפסים, את שפת הלדינו אתם מכירים? במידה ואתם שולטים בשפה או יודעים לשלוף מילים ממנה, מעולה. חשוב לדעת – ידיעת השפה לא מהווה תנאי לקבלת הדרכון, אך שימוש בה בהחלט יכול לסייע ולחזק את הוכחת הקשר והשורשים שלכם.

אמרתם טפסים? אמרתם הכל. וכשאנחנו אומרים הכל, אנחנו בהחלט מתכוונים לזה. כל מסמך שיכול להעיד ולהוכיח את הקשר שלכם עם מגורשי ספרד ופורטוגל, יהווה צעד אחד קדימה בדרך לדרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק.

ספרים ומסמכים בשפת הלדינו יוכלו בהחלט לתפקד כטפסים חשובים בתהליך. ספרי תפילה הכתובים בלדינו, הגדות של פסח, כתובות, ספרי קריאה וכל מסמך כזה או אחר בשפת הלדינו.

לכל אחד מאיתנו יש כמה תעודות שצברנו לאורך החיים. הצטיידו בהן מראש. תעודות רשמיות מכל סוג שהוא, תעודת לידה, תעודת עולה חדש, וכל תעודה שיכולה להוכיח את הקשר, תשחק תפקיד חשוב בהכרעה האם אתם זכאים לדרכון הפורטוגלי או לא.

מהו שם המשפחה שלכם? שאלה מצוינת. שם המשפחה יכול להוות חלק משמעותי שיעיד על הקשר המשפחתי והמוצא שלכם. ברחבי האינטרנט קיימות רשימות עם 60 שמות המשפחה המזוהים באופן מידי כשמות משפחה פורטוגלים. את רשימת השמות המלאה תוכלו למצוא באתר https://portuguesecitizen.co.il. בין השמות נמצאים השמות אהרוני, פינטו, זוארץ ועוד.

הרשימה מכילה את שמות המשפחה שמשתייכים באופן מובהק למוצא הפורטוגלי, אמנם גם שמות אחרים יכולים לעבור בדיקה ועשויים בהחלט להיות זכאים להנפקת הדרכון הפורטוגלי.

ומה עם מסמכים שאין לי גישה אליהם?

שאלה מצוינת. על מנת למצוא את כל המסמכים הרלוונטים לתהליך באופן מקיף, תוכלו לפנות לגנאולוגים, מומחים לחקר המשפחה, שיוכלו, תמורת תשלום כמובן, למצוא ולהנפיק עבורכם את המסמכים שקשה להגיע אליהם. בנוסף, אותם גנאולוגים יוכלו לכתוב חוות דעת מומחה התומכת במוצא מבקש הדרכון הפורטוגלי – אתם.

אספתי את כל המסמכים, אני עומד בתנאים. מה מכאן?

אז קודם כל – סבלנות. נכון שעבדתם קשה עד עכשיו בשביל להשיג את כל הטפסים, אבל עכשיו מתחיל תהליך שקצב ההתקדמות שלו כבר לא תלוי בכם, והוא בהחלט עשוי לקחת זמן.

נסחו בקשה אותה תגישו לקהילה היהודית בפורטוגל. הבקשה צריכה להכיל את הראיות שאספתם, המסמכים, הטפסים – כל מה שמוכיח את הקשר ביניכם לבין מגורשי ספרד ופורטוגל. הקהילה היהודית תקבל את הבקשה והטפסים שתגישו, ובהנחה והיא תמצא אתכם כבעלי קשר ומוצא מוכחים, תצטרכו לשלם אגרה, שאחריה תקבלו תעודה המאשרת את הקשר שלכם למגורשים.

קיבלתם את התעודה? נהדר. כעת תשלמו אגרה נוספת. את האגרה יש להגיש בצירוף מסמכים נוספים כמו תעודת היושר שלכם, תעודת לידה וצילומי עמודי הדרכון בו אתם מחזיקים כעת. חשוב לציין – את כל המסמכים שתגישו יש לתרגם לשפה הפורטוגזית, ולהחתים אותם אצל עורך דין.

לאחר הגשת כל המסמכים והאגרות, נותר רק להמתין. המסמכים שלכם נמצאים בידי משרדי הממשלה הפורטוגלית, שבודקת אותם ובוחנת את הקשר והמוצא שלכם, ולפיכך תקבע את זכאותכם או אי זכאותכם לדרכון הפורטוגלי. בין היתר, בודקת הממשלה הפורטוגלית גם באילו מדינות ביקרתם לאחרונה, האם קיימים עבורכם רישומים פליליים במקום כלשהו בעולם, ועוד.

בהנחה ואתם עומדים בכל הדרישות הללו – תישלח אליכם על ידי הממשלה הפורטוגלית תעודת לידה פורטוגלית. באמצעות תעודת הלידה הזו, תוכלו להזמין ולקבל את הדרכון הפורטוגלי.

בהצלחה רבה!

נפגעת בתאונת דרכים? מה עכשיו למי פונים? איך מקבלים פיצוי ?

עורך דין

למרות שכולנו מבינים את הסיכון שבתאונות דרכים, עד שזה לא קורה לנו באופן אישי אנחנו לא באמת עוצרים לתת על כך את הדעת. אם גם אתה נפגעת בתאונת דרכים ואם ברור לך שמגיע לך לפחות פיצוי, ברור שתרצה לקבל אותו כמה שיותר מהר ותוך מינימום אי נעימויות ומאבקים. זה נשמע לך מוכר? זקוק לעזרה? עיין במאמר שלפניך וקבל את כל התשובות הנכונות.

למה אתה חייב

זה לא משנה אם מי שפגע בך מודה שהוא אשם, אם היו במקום עדים או לא, כי מה שבטוח זה שעל שירותיו של עוה"ד לא תוכלו לוותר. עורך דין תאונות דרכים הוא איש המקצוע שידאג הלכה למעשה שתקבל את הפיצוי המגיע לך, ובמידה והדברים יסתבכו, הוא גם יהיה זה שיוכל לעזור לך לנהל את המאבק כולו. לכן יש צורך להשקיע בבחירת עוה"ד שלך והאמת היא, שגם לא כדאי לדחות את העניין. זה לא משנה עד כמה תאונת הדרכים הייתה חמורה או לא ועד כמה הפגיעה קשה, כי מה שבטוח זה שרצוי שעוה"ד ייכנס לעניינים כמה שיותר מהר.

רכב אחרי תאונה

איך בוחרים עורך דין לענייני תאונות דרכים?

זה ברור שאם תעשה חיפוש מהר אתה תראה שבכל הארץ יש הרבה מאוד עורכי דין וחלק מהם מתמחים בתחום הספציפי של תאונות הדרכים. עם זאת, בוודאי לא היית רוצה להפקיד את הטיפול במקרה שלך בידיו של כל עורך דין באשר הוא, מה שמסביר מדוע בהחלט כדאי יהיה לבדוק אל מי אתה פונה. בדוק, לדוגמא, האם עורך הדין שלך מנוסה? מוכר? האם יש לו מוניטין בתחום הזה? בין אם התאונה שעברת הייתה מאוד מורכבת וקשה להוכיח שאתה הקורבן ובין אם העניין יחסית פשוט, אתה חייב את עורך הדין הכי טוב שיש לצדך. לכן, אפילו אם בן הדוד שלך הוא עו"ד לענייני תאונות דרכים, זה לא אומר שרק בשל הקרבה המשפחתית כדאי יהיה לפנות אליו. יש טעם לבדוק את חוות הדעת באינטרנט, לקרוא כמה שיותר המלצות וכך לבחור את האדם הנכון לך ביותר.

כמה יכול לעלות לך התהליך?

אפילו אם מגיע לך פיצוי בגין הנזק שנגרם לך כתוצאה תאונת הדרכים, טבעי שכאשר אתה שוכר את שירותיו של עוה"ד, יהיה עליך לשלם לו לא מעט כסף. לכן ברור מדוע העלות זה עוד נתון שיכול להטריד אותך כאשר אתה מחפש עו"ד וזו הסיבה שבגללה אנחנו מציעים לך לברר זאת לעומק. עורכי הדין שעובדים בתחומם בעידן המודרני רגילים לכך שהלקוחות מדברים איתם על כסף עוד לפני תחילת התהליך, ובצדק, כי מה פתאום לשלם סכומים מופקעים? לכן כדאי שגם אתה תעשה זאת כי אין סיבה לבחור את עוה"ד שאצלו התעריף הוא הכי יקר שיש.

לקביעת פגישה לחצו כאן: https://aa-lawyers.co.il.

גניבות רכב בישראל: מה העונשים הצפויים לאותם עבריינים?

גניבות רכב

"כתב האישום: גנבו רכב, נהגו בפראות וגרמו לתאונה עצמית", "שוטרים תפסו את הגנב על חם ועצרו אותו", אלו הם רק חלק מהפרסומים השונים בנוגע לגניבות רכב שבוצעו בישראל בשנים האחרונות, כל אלו מתווספים לרשימה ארוכה של מה שמתברר כמכת מדינה.

כיום נראה שמכת גניבות הרכב בישראל 2019 הוא דבר שמצליחים איכשהו להתחיל ולהשתלט עליו.

עדיין קיימות כנופיות גניבות רכב שפועלות בטכניקות משוכללות שעושות בחוק כבשלהן, אך אם נבחן את הסטטיסטיקות בהשוואה לשנים עברו, לפחות על פי נתוני משטרת ישראל, נדמה שגניבת רכב הן דבר שאינו משתלם, במיוחד לאור הסיכון הכרוך בכך.

אם נבחן את הנתונים על ידי חברות איתור הרכב בישראל נמצא תמונה שונה לחלוטין והיא פחות חיובית. 

מה העונש על גניבת רכב בישראל?

גניבת רכב בישראל נכללת בתוך תחום עבירות הרכוש של כלי רכב ממונעים. על פי חוק העונשין שמפרט את עקרונות המשפט הפלילי, העונש על גניבת רכב הוא מאסר של 7 שנים ומבקרים מסוימים יכול להגיע ל – 10 שנים. 

עבירה זו מגדירה כל אדם ש"נוטל רכב ללא רשות מבעליו, והוא מעבירו למקום אחר או לאדם אחר בנסיבות המצביעות על כוונה שלא להחזירו לבעליו, אף אם עשה כל אחד מאלה על ידי אחר, דינו – כדין גונב רכב".

קיימים עונשי מאסר שונים בחוק הישראלי בכל הנוגע לגניבות רכב שאינם מקלים על נאשמים בסוגי העבירות בתחום גניבות הרכב. ללא קשר לעונשי המאסר הצפויים לכל נאשם, כל אדם שהורשע בעבירת גניבת רכב צפוי לשלילת רישיון נהיגה לתקופה שתוגדר לו על ידי החלטת ביהמ"ש:

פריצה לרכב: היא סוג של עבירה שהעונש עליה הוא 3 שנים. אך במקרה ומדובר על פורץ לרכב שביצע את הפריצה בכוונה תחילה לשם גניבה או פשע העונש הצפוי לו יהיה 7 שנים. במידה ונתפס אדם עם מכשיר פריצה לרכב ולא הצליח להביא הסבר משכנע להימצאותו במקום עם כלי הפריצה, הוא עלול לקבל מאסר של 3 שנים. 

שימוש ברכב ללא רשות: ההגדרה לשימוש ברכב ללא רשות היא כל אדם שמעביר רכב ממקום אחד למקום אחר ללא רשות מבעל הרכב ונוטש את הרכב במקום. העונש הצפוי לעבירה מסוג זו הוא 3 שנות מאסר, במקרה ואותו אדם נטש את הרכב במקום אחר הוא צפוי לקבל אפילו 5 שנות מאסר. 

סחר ברכב גנוב: עבירה זו נוגעת לכל גורם שביודעין מקבל לידיו רכב או חלקים מרכב גנוב והעונש הצפוי לו עלול להגיע לכדי 7 שנות מאסר. במקרה של סחר ממשי ברכב גנוב או בחלקי רכב גנוב העונש עולה ל – 10 שנות מאסר. 

גניבת חפצים מרכב / פירוק רכב: עבירה זו כוללת פריצה לתוך רכב לשם גניבת חפץ מתוכו או לשם פירוק חלקי הרכב. העונש הצפוי על כך הוא 5 שנות מאסר. במידה ומדובר בפירוק חלקים בידיעה שהרכב גנוב העונש הצפוי לאדם זה יהיה 7 שנות מאסר. 

גם במקרה של פגיעה בכוונה תחילה ברכב או באחד מחלקי הרכב על ידי אדם כלשהו ללא חדירה אל תוך הרכב, העונש הצפוי על כך יהיה 5 שנות מאסר. 

גניבה או זיוף רישיונות רכב: במקרה של אדם שאינו גונב רכב אלא "רק" מזייף רישיון נהיגה או רישיון רכב וכאשר המטרה באופן מכוון הייתה ביצוע עבירה, העונש הצפוי יכול להגיע ל – 5 שנות מאסר. 

במידה ומדובר באדם שזייף או טשטש לוחיות זיהוי או כל חלק אחר ברכב על מנת להקשות את הזיהוי של אותו רכב, העונש הצפוי לו יכול להגיע ל – 7 שנות מאסר. 

פורץ

שיעור גניבות הרכב בישראל: במגמת ירידה?

על פי נתוני משטרת ישראל: למרות כל המאמצים להורדת שיעור גניבות הרכב בישראל, הסטטיסטיקות אינן משקרות. נכון לאשתקד, על פי נתוני משטרת ישראל הזמן הממוצע שבו מתרחשת גניבת רכב במדינת ישראל עומד על לא פחות מאשר 80 דקות! 

יחד עם זאת מציינים במשטרה כי שיעור גניבות הרכב הוא הנמוך ביותר מזה 20 שנים. נכון לשנת 2018 נרשמה ירידה של 13.2% בפתיחת תיקי גניבת רכב לעומת השנה שלפניה וזוהי המשך מגמת ירידה בהשוואה לנתונים שנתיים לפני כן. 

יתכן שהסיבה לירידה בפתיחת תיקי גניבות רכב על ידי המשטרה מצויה בפעילויות יזומות שהיא נוקטת נגד משחטות רכב ומוסכים פיראטיים שהחלה לתת את פירותיה בשנים האחרונות. אך אם נבחן זאת לפי כמות כתבי האישום שנפתחו על גניבות רכב בישראל נמצא שהמגמה היא הפוכה ודווקא מצביעה על עליית מדרגה של 2.4% לעומת השנה שלפיה. 

על פי נתוני חברות לאיתור והשבת כלי רכב גנובים: חברות לאיתור והשבת כלי רכב גנובים בישראל מוציאות בכל שנה דוח פירוט משלהן שנותן תמונה נוספת, לעיתים מפורטת יותר לגבי כל הקשור לעולם גניבות הרכב בישראל. 

על פי נתוני החברות מצטיירת תמונה שונה לחלוטין מנתוני משטרת ישראל, לפיה נרשמת דווקא עליה בגניבות הרכב או המשך המגמה ללא ירידה.  

מנתוני חברת 'איתוראן' נחשפים מהם סוגי הרכב הפופולאריים ביותר על ידי גנבי הרכב וכן את שיטות הגניבה שבהם הם פועלים. על פי הנתונים שהצטברו ב'איתוראן' נרשם שיא בגניבות הרכב בארץ עם תפיסה של  33 חוליות גנבי רכב וכאן דווקא מדובר על עליה של 10% לעומת השנה שלפניה. 

עוד נמצא ש – 45% מכלי הרכב שנגנבו בישראל היו בצבע לבן וב- 50% ממקרי הגניבה הגנב הצטייד במפתח הרכב, הסיבה לכך היא שהגניבה בוצעה כחלק מפריצה לבית וגניבת המפתח או בשכפולי מפתח ללא ידיעת הבעלים. 

על פי נתוני החברה אזורי הגניבות בארץ מחולקים כך בסדר יורד: גוש דן הוא האזור שבו מתבצעות רוב גניבות הרכב בישראל (38%), אזור השרון (22%), ירושלים (11%), הדרום (11%), השפלה (9%), צפון (7%) יהודה ושומרון (2%). 

סוגי כלי הרכב הפופולאריים ביותר לגניבה בארץ הם מן הסתם רכבים פרטיים ששיעור הגניבות בהם מגיע ל – 39%. סגמנט הג'יפים / רכבי SUV עומד על 21%, רכבים מסחריים 19% ומשאיות 15%. 

על פי נתוני חברת 'פוינטר' נמצא שאחוזי גניבות כלי רכב בשנה הקודמת נשארו זהים ביחס לתקופה המקבילה לפניה, מה שמחזק את הטענה שגם במקרה זה לא נרשמה ירידה במספר גניבות הרכב בישראל. 

עוד נאמר כי רוב מקרי הגניבה מתרחשים בשעות הלילה בין 22:00 בלילה ל- 05:00 בבוקר. כלי הרכב שבהם שיעור הגניבה הוא הנמוך ביותר הם הרכבים ההיברידיים ואולי זו ההזדמנות לרכוש אחד כזה לפני עליית מחירי המס עליהם בשנת 2020. 

לפרטים נוספים על רכבים: https://cmotors.co.il

איך עוברים בנק

כרטיסי אשראי

עד לפני כמה שנים, הערימו הבנקים קשיים לא מעטים בפני לקוחות שהיו מעוניינים לעזוב את הבנק, לטובת בנק אחר. ככל שמצבו הפיננסי של הלקוח היה פחות מלבב, הסיכויים שלו לעזוב את הבנק שבו התנהל החשבון שלו היו קלושים. ואולם בשנים האחרונות הפך המעבר בין הבנקים לקל ופשוט יחסית. עם זאת, עדיין חובת ההוכחה חלה על הלקוח, ויש מקרים שבהם הבנק החדש שאליו מנבה הלוח הפוטנציאלי לעבור, דוחה את הבקשה ואיננו מעוניין לפתוח חשבון עבורו. למה בכלל צריך לעבור בנק? מהם הקשיים העומדים בפני לקוח המנסה לעבור בנק? כיצד ניתן לעבור בנק למרות הקשיים והבעיות? בשורות הבאות נרחיב מעט את היריעה בנושא המעבר בין הבנקים, השינויים שחלו בשנים האחרונות והבעיות שעלולות לגרום לקשיים במעבר בין בנקים.

עשרים דולר

למה לעבור בנק – הסיבות שבגללן המעבר ממש כדאי

בכלי התקשורת האלקטרוניים, קרי הרדיו והטלוויזיה, בעיתונות הכתובה ובעיתונות המקוונת, מופיעים לעיתים קרובות פרסומות בשבחו של בנק זה או אחר, המציע תנאים מצוינים למי שיבחר לעבור אליו. עם התנאים המוצעים ניתן למנות העדר ריבית על משיכת יתר בגובה המשכורת החודשית, תנאים טובים למי שמעוניין לחסוך וכן תנאים מעולים למי שמעוניין להעביר את החשבון העסקי שלו לבנק. בנוסף, בנקים רבים מציעים פטור מעמלות או מסלול התנהלות בנקאי שעשוי לחסוך לא מעט ממון. זאת, למצטרפים חדשים ולמי שמחליטים להעביר לבנק החדש את חשבון הבנק שלהם.

רוצים לדעת עוד? הכנסו אל מדריך משכנתא המפורט באתר שקוף.

מבחינת הבנק, הוא מקבל לקוחות חדשים מבחינת הלקוח, הוא מקבל חשבון בנק חדש, עם פטור מעלמות למשך תקופה קצובה. לעיתים מזומנות, מציע הבנק החדש גם מסגרת אשראי נדיבה, או הלוואה בסכומים גבוהים, בתנאים אטרקטיביים. מסגרת האשראי וההלוואות המוצעות, נועדו לאפשר ללקוח החדש להתגבר על עניינים כספיים שונים, המחברים אותו לבנק הישן. ככל שהעניינים הללו יפתרו במהירות רבה יותר, כך ההברה של חשבון הבנק תהיה קלה יותר.

איך עוברים בנק ומה צריך לעשות

הדבר הראשון שיש לעשות על מנת לעבור בנק, הוא לפתוח חשבון בנק במקום החדש שאליו אתם עתידים להעביר את הפעילות הבנקאית שלכם. בדרך כלל, הבנק הקולט את הלקוח החדש מעניק לו מסדרת אשראי או הלוואה,. זאת, במטרה להקל עליו את תלאות המעבר ולתמוך בו אם וכאשר נגרמות הוצאות חריגות כתוצאה מהתהליך. במקביל, מנפיק הבנק החדש כרטיסי אשראי ללקוח החדש,שאלינם מועברת פעילות האשראי הקיימת של הלקוח. בשלב הבא, מעביר הלקוח החדש את המשכורות שלו ושל בן / בת הזוג. זאת, על מנת לאפשר לבנק לעמוד על היקף ההכנסות החודשיות. בהמשך, מעביר הלקוח החדש לבנק את החסכונות שלו, אם ישנם כאלה, וגם את ההתחייבויות שלו. ההתחייבויות הללו עוברות לבנק החדש באמצעות הוראות הקבע. בחלק ניכר מהמקרים, הבנק החדש מבצע עבור הלקוח שלו את העבודה, קרי העברת הוראות הקבע וחיובי האשראי. רק לאחר שברור שלא נשארו זנבות בבנק הישן, יכול הלקוח לסגור את החשבון הישן שלו.

המחיר האמיתי של הדירה

בדיקה מקיפה

קניית דירה היא אירוע משמח לכל הדעות, פרק חדש בחייך מתחיל, אך האם שמת לב לדבר חשוב? היום יש להיזהר ולקחת בחשבון את כל ההוצאות הנלוות למחיר הדירה מפני שכפי שמתברר – המחיר הנקוב של הדירה הוא לא המחיר הסופי אותו תאלץ לשלם.

לקנות דירה בישראל כיום היא משימה לא קלה בכלל בפני עצמה; מחיר הדירות רק עולה משנה לשנה, הצעירים לא מפסיקים להתלונן, ובצדק, על יוקר הדיור ואי האפשרות לקנות דירה ובניגוד הגמור לכך, אלו שקנו דירות בעבר  -רק ממשיכות ליהנות ולהתעשר מעלייה זו. כאשר היום שואלים את השאלה –כמה עולה דירה? (כמה נמכרה דירת 5 חדרים בהוד השרון?) נשמע שזוהי שאלה כל כך שטחית שמבוססת על מספרים המתנוססים על עמוד מסוים, אך זהו לא המצב. בעולם הכלכלי של היום ישנן הוצאות רבות, את חלקן אנו יכולים לצפות מראש וחלקן אינן צפויות כלל כמו צינור מים שמתפוצץ המשליט טרור על כל הדירה או פנצ'ר במכונית – אלו הן עלויות נוספות שמצטברות על פני המחיר ההתחלתי של הרכב או הדירה ששילמנו עליהם מלכתחילה. אך, בעוד אנו לא יכולים להתכונן מפני הפתעות מסוג זה, יש דברים שאכן  ניתן להתכונן אליהם מרוב כמו למשל לחשב את מחירה האמיתי של דירתכם בהתייחס להוצאות הצפויות מראש בלבד, המהוות את עיקר ההוצאות. בנוסף להוצאות מהסוג הזה ישנן הוצאות נלוות שיש לקחת בחשבון כמו חשמל, מים וגז. כמו כן, יש להוסיף הפרשי הצמדה למדד המחירים לצרכן או מדד תשומות הבניה עד סיום כל התשלומים.

דירה חדשה

ההוצאות הצפויות

באשר להוצאות הצפויות: למחיר הדירה המקורי תצטרכו להוסיף כמה פרמטרים –  מס רכישה, דמי טרחה לעורכי דין ומתווכים, אגרות, תשלומים לבנק בגין לקיחת משכנתא, ביטוח דירה, וכמובן עלות מעבר הדירה. אז לאחר לקיחת נשימה קלה, כעת ניתן לשאול את עצמכם: כמה באמת תעלה לכם דירת החלומות שלכם? העלויות הנוספות, מעין אלה שהזכרנו למעלה, משמעותיות ביותר בכך שהן יכולות להגיע  עד ל15 אחוזים ממחיר הדירה, ובמקרים מסוימים אף יותר. אך אל תשכחו, אם לרגע חשבתם שמחיר הדירה יקר יותר מכפי שציפיתם לו בהתחלה, אם ברצונכם גם לשפץ את הדירה, העלויות יעלו בהתאם.

מס רכישה

לאחר שמפלס הלחץ קצת עלה, תנו לנו לעשות קצת סדר ולהסביר לכם, שלב אחרי שלב, על מה אתם צריכים לשים דגש ואיך לחשב נכונה את מחיר הדירה האמיתי שלכם, ולא רק זה המופיע על שטר הבעלות. נתחיל במס רכישה; מדובר על מס שיש לשלם למדינה כאשר כל אדם באשר הוא רוצה לרכוש נכס. שיעורי המס משתנים לפי שווי הנכס ומתעדכנים כל 3 חודשים לפי שינויים המתקבלים במדדי שירותי הדיור. חשוב לדעת, ישנן הטבות והקלות שונות באשר למס זה, מומלץ מאוד לבדוק האם אתם זכאים להם.

שכר טרחה לעורכי דין ומתווכים

הדבר השני, שכר טרחה לעורכי דין ומתווכים. בשלב זה כולנו מבינים עד כמה מדובר בעסק יקר כאשר זה מגיע לדירה. בהתאם לכך, מכיוון שרכישת דירה היא כנראה העסקה הכי גדולה יקרה שתעשו בחייכם, קונים רבים נוטים להשתמש בשירותיהם של עורכי דין מיומנים ששמים לב לפרטים הקטנים המצויים בכל חוזה על מנת לשמור על האינטרסים שלהם ועל ידם על העליונה. כמה ששירות זה חשוב על מנת שלא ינתקם בקונים בהמשך, גם הוא, בהתאם לשירותים אחרים הקשורים לדירה, עולה לא מעט כסף. לעיתים קרובות, עלות שכר הטרחה לעורך הדין המטפל בעסקת החוזה של קניית הדירה עומד על כחצי אחוז ונע עד לשני אחוזים משווי הדירה. במידה והחלטתם להיעזר בשירות של תיווך דירות, כנראה שאחוזים אלו יעלו, בהתאם למצב השוק, למצב הדירה ומידת האסרטיביות שלכם לחסוך בכסף.

משכנתא

הבא בתור, הדבר שכולנו חרדים לו וילווה אותנו במרבית חיינו, לא אנו לא מדברים על הפרטנר הזוגי אלא על המשכנתא. רוכש דירה שאין לו יכולת לרכוש את הדירה בכוחות עצמו עם הון עצמי משלו, יצטרך להיעזר רבות, כמו הרוב המוחלט בישראל, במימון הדירה הקנויה בעזרת לקיחת משכנתא. כנהוג בשוק ההלוואות הבינלאומי, על כל הלוואה קיימת ריבית – וכך גם על המשכנתא. ככל שתיקחו הלוואה גדולה יותר על מנת לכסות את שווי הדירה, כך גם הריבית שאותה תאלצו לשלם לבנק תעלה בהתאם. בנוסף לכל, אל לנו לשכוח שגם הבנק לא חף מרצון למשוך מאיתנו כמה שקלקלים נוספים בגין פתיחת תיק בבנק, תשלום לשמאי שיעריך את שווי הנכס החדש שלנו, רכישת פוליסת ביטוח חיים וביטוח לנכס.

מעבר הדירה

מוכנים? הגענו לרגע הגדול – מעבר הדירה. גם הוא, בהתאם לכל ההוצאות הנהדרות שפירטנו עד עכשיו, שבהחלט לא מקלות על ביצוע מעבר דירה זה, מצריך מאיתנו הוצאה כספית לא מבוטלת. עלות ההובלה יכולה להגיע היום לאלפי שקלים, תלוי במידת המשקל והציוד שמצוי ברשותכם ומידת המרחק בין היעדים. זוכרים את השיפוץ שדיברנו עליו בהתחלה? אז אם החלטתם על שיפוץ כולל של הדירה, אל תשכחו שקניית טלוויזיה עם מסך רחב יותר או ריהוט נוח יותר ובריא – גם עליהן חלות ההוצאות הלא קטנות הללו. עצה קטנה מאיתנו, אם כבר קבעתם תקציב משוער למעבר הדירה, עדיף שתעלו אותו בכמה אחוזים לאחר שיפוצים קטנים פה ושם שיצטברו לסכום לא מבוטל, עליו גם תצטרכו לשים את הדעת.

בסופו של דבר,

כפי ששמנו לב לאחר שמנינו את כל ההוצאות הנלוות שעלולות, וכנראה יתווספו, לקניית הדירה שלכן, הבנו כי עסקה לרכישת דירה לעולם לא מסתיימת בעלות הנכס בלבד, אלא יש להתחשב בכל כך הרבה גורמים אחרים שיכולים לעלות לנו והרבה. התכנון של תקציב הדירה הוא חשוב מעין כמוהו למניעת הסתבכויות כלכליות בהמשך , הן מול המוכר או הבנק עצמו, ומעבר נעים יותר וקל יותר. אם אתם רוצים לחיות "חיי מותרות" עם כבלים, מזגן או מוצרי עיצוב שונים לבית, ראוי לתכנן אסטרטגית פתרון מתאים, המתאים לכל הדעות, והכי חשוב – המתאים כלכלית לכיס שלכם.

מדריך הוצאת דרכון זר

פספורט זר

חושבים להוציא דרכון זר? נדמה לכם שאולי גם אתם זכאים לכך? אם כך, אין ספק שאתם צודקים והאמת היא, שלא כדאי לוותר על כך. דרכון זר יכול לפתוח לכם, ולילדים שלכם, לא מעט דלתות בעתיד, אז למה שלא תבדקו את הנושא הזה לעומק עוד היום.

בדיקת זכאות לדרכון זר

זה לא משנה אם אתם חולמים על דרכון פורטוגלי או על כל דרכון אחר, כי מה שבטוח זה שלפני הכול אתם צריכים לברר האם אתם באמת זכאים לדרכון המדובר או לא. חשוב להבין שלכל מדינה יש חוקים קצת אחרים בנושא הזה ולכן, למעשה, השלב הראשון תמיד יהיה להבין מהם התנאים שיקבעו האם אתם זכאים לדרכון או לא. השלב השני הוא כמובן להתחיל לראות האם יש לכם את כל המסמכים הנדרשים ובעיקר, לדאוג להוצאת כל המסמכים שעדיין אין לכם. מדובר לרוב על בירוקרטיה שלוקחת זמן ולכן, אם אתם יכולים להתחיל לעשות זאת כבר עכשיו זה עדיף. נסו לבצע את כל מה שתלוי בכם כבר בשבועות הקרובים כי אסור לשכוח שגם מהרגע שבו המסמכים מגיעים לשגרירות המיועדת, זה עוד ייקח זמן עד שתקבלו את האישור המיוחל.

שירות מהיר

האם אתם זקוקים לעזרה מקצועית בנושא?

אם חשבתם לרגע שבגלל שאתם יכולים לקרוא אונליין מידע על כל נושא ועניין זה אומר שתוכלו להתמודד לבד עם משימה כמו הוצאת דרכון זר, דעו שזה לא מדויק. אומנם באופן תיאורטי תוכלו לפנות לכל המשרדים הנדרשים כדי להוציא תעודת לידה ומסמכים נוספים, אך בפועל זה לא כל כך פשוט. לכן זה לא מקרה שרוב האנשים שרוצים להוציא דרכונים זרים פונים אל עורכי דין שיש להם התמחות בתחום הזה, אז למה שלא תעשו זאת גם אתם? אומנם זה נכון שיהיה עליכם לשלם לעורך הדין על שירותיו, אך זה לא יעלה לכם הרבה כמו לקיחת משכנתא. בנוסף, עוה"ד יקצר עבורכם את התהליך ויטפל עבורכם בכל מה שצריך, אז למה לחשוב פעמיים?

כמה עולה להוציא דרכון זר?

אין כמעט אדם שחושב להוציא דרכון זר ולא רוצה לדעת כמה זה עולה. זה נכון, אגב, בין אם מדובר על אדם פרטי שרוצה להוציא דרכון ובין אם מדובר על משפחה שלמה שרוצה להוציא דרכונים. אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת, כי מעבר להוצאת המסמכים עצמם, שתמיד עולה כסף, עליכם כמובן לשלם לעוה"ד את שכר הטרחה שהוא מבקש. חשוב לדעת שלא פעם הסכומים הללו יכולים להיות לא מבוטלים ולכן, אם אתם יכולים לעשות השוואה בין כמה עורכי דין ולבחור מישהו שלא יגבה מכם מחיר גבוה מידי, זה עדיף. אתם תראו שבסופו של דבר התהליך יהיה שווה את ההשקעה כי להחזיק דרכון זר ביד זה לא משהו שהולך ברגל וזה פותח הרבה אפשרויות בחיים.

מה קורה אם אני מעוניין להפסיק את הליך הגישור?

תהליך גירושים

החלטת לא מזמן שאתה רוצה להתגרש? התחלת הליך של גישור עם אשתך אך בסופו של דבר אתה מרגיש שזה לא באמת עובד? התחושה הכללית שלך היא שאתה כל הזמן מתפשר ולא מקבל את מה שציפית לו? אם כך, כדאי שתדע שאתה בהחלט יכול לפרוש מהליך הגישור, לוותר עליו ולעבור להליך משפטי לכל דבר.

 לבבות וצלחת

האם זה כדאי?

בשנים האחרונות לא מעט אנשים בוחרים לפנות של מגשר גירושין במטרה לנסות לקצר את התהליך הלא נעים הזה וגם לראות האם הם יצליחו לחסוך ככה כסף. עם זאת, בפועל זה לא תמיד עובד ולכן, אם גם אתה הגעת למסקנה שהגישור לא מספיק טוב מבחינתך, כדאי שתדע שאתה עדיין יכול לוותר עליו ולבחור בדרך אחרת. כל שעליך לעשות הוא פשוט לדווח על כך למגשר ולאשתך, שכן בצורה כזאת תוכל להתחיל הליך גירושין אחר. אומנם זה נכון שההמשך יהיה פניה אל עורך דין והליך משפטי שיהיה כנראה יותר ממושך, אך אם אתה מרגיש שאין ברירה אחרת, כנראה שאתה צודק.

איך תבחר את עוה"ד הנכון לך?

ברגע שאתה מוותר על הגישור טבעי שגם תרצה לקחת עורך דין שיוכל לייצג אותך ולדאוג לאינטרסים שלך בצורה הכי טובה שאפשר. אין ויכוח על כך שעוה"ד יכול להיות גם מגשר, אך בוודאי אתה תרצה ממנו שירות וייעוץ משפטי לכל דבר ועניין. לכן יש טעם לבדוק שאתה פונה אל עו"ד שבאמת אפשר לסמוך עליו, שכן עו"ד רציני ומנוסה הוא אדם שיוכל להשפיע לא מעט על התקדמות התהליך. זה לא משנה אם מה שהטריד אותך במסגרת הגישור היה הנושא של משמורת על הילדים או כל נושא אחר, כי מה שבטוח זה שעם עורך דין מתאים תמיד יהיה מי שידאג לאינטרס שלך בצורה הכי טובה שאפשר.

האם הליך משפטי יעלה יותר מגישור?

אין ספק שעוד נתון שהרבה פעמים משפיע על קבלת ההחלטות בנושא הגירושין, זו גם העלות. אומנם זה נכון שלרוב הליכים משפטיים עולים יותר, אך מצד שני, לא פעם אנחנו מגלים שאין לנו כל ברירה אחרת. מה שכן, האם זה אומר אוטומטית שאתה צריך לבחור את עוה"ד לענייני משפחה וגירושין שהתעריפים שלו הם הכי גבוהים ויקרים בארץ? התשובה היא כמובן לא. אם תעצור ותחשוב איך היית מתנהג אילו נזקקת לשירותיו של עו"ד לענייני נהיגה בשכרות, סביר להניח שתגלה שהיית משקיע גם בהשוואת מחירים. בהחלט כדאי שתעשה זאת גם כאשר אתה מחפש לך עורך דין לענייני גירושין ומשפחה, כי לא תמיד התעריף הגבוה יותר מבטיח הליך משפטי מוצלח או מהיר יותר. כדאי לעשות את כל הבירורים הללו מראש, לבחור עו"ד מתאים ולהתחיל כמה שיותר מהר את הליך הפרידה והגירושין כדי להתחיל פרק חדש בחיים ממש בקרוב.

מחיקת רישום פלילי: באילו מקרים זה אפשרי?

רישום פלילי

אזרחים רבים במדינת ישראל הם בעלי רישום פלילי, אולם לא רבים יודעים כי למעשה ניתן לבצע מחיקה של רישום פלילי במקרים מסוימים. מהם המקרים הרלוונטיים? להלן הפרטים.

רישום פלילי – בעל השלכות משמעותיות על עתידו של האזרח

רישום פלילי מהווה מכשול עצום,כל זאת בשל העובדה כי מקומות עבודה רבים בתל אביב ובערים אחרות אינם מאפשרים לבעלי רישום פלילי להתקבל לעבודה, ורבים מדווחים על תחושה של "אות קין" כתוצאה מהרישום והסטיגמה הציבורית אשר מסמנת את  אלו אשר יש להם רישום,גם אם מדובר ברישום ישן מאז היותם קטינים  – כמצורעים חברתית. משום כך, חשוב מאוד לדעת כי ישנם מקרים מסוימים בהם ניתן לבצע מחיקה של הרישום הפלילי, בהתאמה למחוקק הישראלי אשר מאפשר לתת הזדמנות שנייה בעבור אזרחים, מתוך כי כל אדם מבצע טעות בחייו אולם הוא לא חייב לשלם עליה גם בעתיד.יחד זאת,צריך לסייג ולומר כי מחיקה של רישום פלילי איננה אפשרית לכולם, ובמידה ואכן – היא מצריכה התקשרות עם עורך דין פלילי. מדוע? להלן ההסבר המלא.

איש עריכת דין

מצאו עורך דין פלילי מומלץ באתר B144

רישום פלילי – מתי ניתן למחוק?

ע"פ עורכי דין פלילים, ישנה חשיבות לאדם אשר ישלו עבר פלילי להתקשר עם עורך דין אשר מתמחה בתחום הפלילים,וזאת על מנת לבדוק האם ניתן לבצע מחיקה של רישום פלילי. למעשה, ע"פ המחוקק רישום פלילי ניתן לביצוע בהתאם לזמן הרישום הפלילי – האם מדובר בבגיר או קטין, ומהו העונש אשר נקבע במעמד הרישום. לכן, יש הבדל בין רישום פלילי אשר נעשה במסגרת של הרשעה פלילית ולרישום סגור. בהרשעה פלילית על האזרח להגיש בקשת חנינה לנשיא המדינה אשר יבחן את הבקשה ולאחר מכן יאשר או ידחה, ואילו במידה ומדובר בתיק סגור יש לפנות ליחידת התביעות של משטרת ישראל באמצעות עורך דין פלילי אשר יגיש את הבקשה בעקבות חוסר עניין ציבורי וחוסר אשמה, ובכך יימחק הרישום. בנוסף, חשוב לזכור כי במקרי התיישנות ניתן להגיש בקשה למחיקה של הרישום, כל זאת בהתאם לחובת ההתיישנות אשר חלה על סעיף ההרשעה, אולם בנקודה זו חשוב לציין כי ישנם מקרים חריגים אשר מאפשרים למחוק את הרישום הפלילי עוד לפני חלוף תקופת ההתיישנות.

התקשרות עם עורך דין פלילי לצורך מחיקה של רישום פלילי

לסיכום, אין ספק כי רישום פלילי מהווה אות קין בעבור אלו אשר ביצעו עברות פליליות בצעירותם או בבגרותם, אולם מדינת ישראל מאפשרת להתחיל מחדש ולמחוק את הרישום תחת קריטריונים מסוימים, כפי שפירטנו לעיל.לכן, אם יש לכם או לבן משפחה רישום פלילי זכרו כי התקשרות עם עורך דין מומחה לתחום יכולה לסייע לכם באופן ממשי בפתיחה של פרק חדש, כל זאת מבלי רישום אשר ימנע מכם להתקבל לעבודה,לטוס למדינות שונות בחו"ל, להשכיר דירה בעיר כמו תל אביב ללא חשש ולקיים אורח חיים נורמטיבי כאזרח שומר חוק.

מפרקים את החבילה? כדאי שתכירו: גישור

ריב

הדרך המהירה והטובה ביותר לפרק את החבילה בהליך של גירושין הוא פנייה לעורך דין מגשר. מדוע? להלן כל הפרטים.

גישור – הדרך הטובה ביותר לפרק את החבילה

פירוק חבילה זוגית מהווה את אחד הרגעים הקשים ביותר אם לא הקשה מכולם בעבור בני זוג, כאשר בלא מעט מן המקרים מדובר בתהליך יקר וסבוך אשר מתנהל במשך שנים רבות,כחלק מסכסוכים בין בני הזוג. יחד עם זאת, אחת הגישות המובילות כיום בתהליך של גירושין הוא התערבות של עורך דין מגשר מומחה אשר מציע גישור גירושין מקצועי – כלומר, תהליך גישור מהיר ויעיל הנועד לפרק את החבילה בהקדם האפשרי, תוך שמירה על יחסים תקינים בין בני הזוג כמו גם סיום התהליך על הצד הטוב ביותר, כל זאת באמצעות גישת גישור מתקדמת אשר נהוגה בכל רחבי העולם, וכיום גם בישראל. למעשה, ברוב בתי הדין הרבניים מחייבים השופטים את בני הזוג ללכת להליך גישור,וזאת על מנת לגשר על הפערים אשר צצו כמו גם לסיים את התהליך בהקדם האפשרי ויציאה לדרך חדשה בטוחה וטובה יותר – בעבור שני הצדדים.

זוג מחוברים עם אזיק

כיצד מתנהל הליך גישור?

ע"פ עורכת הדין ומגשרת דגנית אלישיב, מדובר בהליך מקובל מאוד בדיני משפחה וגירושין, כאשר התהליך עצמו הינו לרוב תהליך ממוקד וקצר מועד אשר נועד להעלות את כל המחלוקות בין בני הזוג תוך שמירה על האינטרסים המשותפים כמו גם האינוודיאולים. על כן, מסבירה עו"ד אלישיב כי הצעד הראשון בתהליך הגישור הוא הבנת המציאות הנוכחית של בני הזוג, שימת דגש על הצרכים של כל אחד מהם כמו גם ההתנהלות השוטפת בכל הקשור להסדרי הראייה עם הילדים בכדי להוביל להסדר שוויני עד כמה שאפשר. בשלב השני מסבירה עו"ד אלישיב כי ניתן דגש על חלוקת המשאבים הכספיים בכל הקשור לכספי מזונות בעבור הילדים המשותפים, ואילו בשלב השלישי מתבצע תהליך של חלוקת רכוש, חלוקה מורכבת ביותר אשר דורשת מיומנות רבה של עורך הדין המגשר, בעיקר כאשר ברשות בני הזוג ישנם מספר נכסים משותפים לצרכי מגורים כמו גם עסקים. מדובר כאן בקצה הקרחון של הליך הגישור, וזאת משום שמדובר בהליך פרטני אשר מתבצע בהתאמה אישית לצרכים של בני הזוג כמו גם למצבכם הכללי המשותף, אולם עם זאת ניתן לומר כי במידה ושני הצדדים מגיעים בראש פתוח לתהליך עצמו ניתן ואף רצוי לסיים אותו בהקדם, לעיתים תוך חודשיים ספורים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף אודות תהליך גישור? פנו עוד היום לעו"ד דגנית אלישיב

עו"ד דגנית אלישיב הינה מגשרת בעלת ניסיון של שנים רבות בתחום, ומאפשרת לכל זוג לקבל מעטפת משפטית מקצועית אשר נועדה להוביל את תהליך הגישור במיומנות ומקצועיות. לקבלת פרטים נוספים אודות הליך גישור, היכנסו לאתר בכתובת https://www.gishur1.co.il.