חיפוש

ויזה לארה"ב – אשרת E2

אם עד היום ניסיתם לרכוש פעילות עסקית קיימת או לפתוח עסק ללא ויזה לארה"ב, סביר להניח כי נתקלתם בחומותיה הבצורות של הבירוקרטיה, שביקשה מכם לעמוד בתנאי סף מחמירים עד בלתי אפשריים.

דרכון פספורט

התוצאה, בסופו של דבר, הובילה ישראלים רבים לזנוח את אפיק ההשקעה הזה – אך לא עוד. החל מה-1 במאי 2019 תוכלו גם אתם, יזמים, משקיעים ובעלי עסקים, ליהנות מאשרת עבודה זמנית הקרויה E2, כי ממשלת ארצות הברית פותחת עבורכם את דלתותיה!

אז איך זה עובד בפועל? מה הבשורה הגדולה ומה חשוב שתדעו לפני שאתם מתחילים בהליך קבלת ויזה לארה"ב? על כך תוכלו לקרוא עוד באתר של מיסקביץ'.

לפניכם מדריך פשוט וברור שיסייע לכם להגשים את החלום האמריקאי, צעד אחר צעד.

לפני הכל: מה היא אשרת E2?

2E היא אחת האשרות הנחשקות ביותר. זוהי אשרת עבודה זמנית בארצות הברית, המיועדת ליזמים ובעלי עסקים המשקיעים הון ביוזמה עסקית ברחבי ארצות הברית.

האשרה הזו לא ניתנת לכל אדם ולכל מדינה, אלא אך ורק לאזרחי מדינה איתה יש לארה"ב אמנה או חוק מתאים – כמו למדינת ישראל. ממשלת ארה"ב וישראל יזמו חקיקה המאפשרת לשני הצדדים לקבל אשרת עבודה ליזמים המעוניינים לקדם את העסק שלהם.

הבשורה: תנאים פשוטים מתמיד לקבלת ויזה לארה"ב

עד היום, ישראלים שביקשו לקבל אשרת עבודה בארה"ב, גם אם הצעד הזה נעשה במטרה לפתוח עסק חדש, הם נאלצו לעמוד במספר תנאים.

בין השאר, הם חויבו להציג ותק תעסוקתי, ידע ייחודי, הישגים מרשימים וגם נדרשו להוכיח כי בעבר ביצעו סחר ממשי בין ישראל לארצות הברית.

אך החל מה-1.5.2019 ישתנו בפני הדברים, שכן כדי לקבל את האשרה, היזמים ידרשו להציג הון עצמי שיבטיח את מימון העסקתו בתקופת ההקמה, וכן להבטיח שהעסק בו הם משקיעים יצור משרות חדשות עבור אזרחי אמריקה.

הזדמנות עסקית פורצת דרך

זוהי פריצת דרך משמעותית ביותר. ההסכם החדש פותח הזדמנויות חשובות למשקיעים פרטיים ולחברות ומאפשר להשקיע בכל תחום עסקי שהוא שיוביל ליצירת מקומות עבודה חדשה לאזרחי ארצות הברית.

עם כניסת ההסכם החדש לתוקף, יוכלו להצטרף למעגל מבקשי אשרות גם חברות שיווק, מסעדנים, יהלומנים, בעלי מקצועות חופשיים וגם – וכאן מדובר בשובר שוויון של ממש – חברות סטרטאפ ישראליות שיוכלו ליהנות מהזדמנות עסקית מצוינת שלא הייתה אפשרית בעבר.

אם אתם מייסדים ישראלים של חברות סטארט אפ, דעו כי גם אתם וגם בני משפחותיכם תוכלו לקבל אשרת עבודה – 2E ולפתח את העסק בשוק האמריקאי לתקופה של שנה עד חמש שנים – זוהי הזדמנות מדהימה!

ויזה לארהב

עסקים מסורתיים וחדשניים כאחד

ויזה לארה"ב ניתנת למשקיעים המעוניינים להשקיע בעסקים מסורתיים, במקביל לעסקים שבבסיסן עומדת חדשנות. עבור ממשלת ארצות הברית, העיקרון העומד מאחורי האשרה הוא שהיא תינתן לעסקים השואפים להתפתח ולגדול – החל מיזמים המעוניינים לפתוח בית קפה או מסעדה, ועד לחברת בנייה ושיפוצים.

כל עוד היזמים מוכיחים כי מדובר בעסק 'חי ונושם' המנוהל באופן מסודר ומציג חזון עם יעדי גדילה ברורים במסגרת תכנית עסקית סדורה – האשרה, ככל הנראה, תינתן.

משקיעים בנדל"ן? חשוב שתדעו

עם זאת, זה המקום להדגיש כי השקעה פסיבית אינה עומדת בתקנות קבלת אשרת העבודה מסוג 2E. או במילים אחרות: אם קיוויתם כי השקעה בנכסי נדל"ן מניב תסייע לכם לקבל אשרת עבודה, אין הדבר כך.

הסיבה לכך היא שהשקעה מסוג זה אינה עומדת בתנאי הסף לפיהם יש ליצור, באמצעות ההשקעה, משרות עבור אזרחי אמריקה, שכן היזם לא מנהל חברה ועובדים.

כמה נידרש להשקיע?

התקציב הדרוש לפתיחת עסק אמריקאי משתנה בהתאם לתחום הפעילות. מדובר בטווח רחב ובו אינספור משתנים המשפיעים על עלות פתיחת העסק ולכן חשוב לנתח כל מקרה לגופו ובהתאם לתוצאות לגייס הון ראשוני.

בין השאר, ההון הראשוני צריך לכסות את עלויות הקמת העסק, שכר עבודה ליזם ופעילות שוטפת עבור השנה הראשונה להקמה. לאחר פרק הזמן עבורו ניתנה האשרה (בין שנה לחמש שנים, כאמור) יש לחדשה ובתוך כך – להוכיח שהעסק נמצא בצמיחה וכי הוא גייס עובדים.

אם העסק יציג תמיכה ביזם ובבני משפחתו ולא יצליח ליצור מקומות עבודה חדשים עבור מקומיים – חידוש האשרה עשוי להישלל ממנו.

8 יתרונות לאשרת E2

  1. שהות בלתי מוגבלת –כל עוד העסק עומד בתנאי הכשירות ומציג הוכחות לכך, ניתן לבקש הארכות שהות לעובד ולחברה ללא הגבלה לאחר מתן האשרה לתקופת הראשונית של שנה עד חמש שנים
  2. מגורים בארה"ב – האשרה לא רק מאפשרת ליזם להשקיע ולתפעל עסק בארצות הברית, אלא גם מאפשרת לו להתגורר בארה"ב כל זמן שהאשרה בתוקף
  3. הליך גמיש – בקשת האשרה מוגשת בקונסוליה האמריקאית בישראל, בהליך גמיש ונוח
  4. גם בני זוג מקבלים אשרה –האשרה לא ניתנת רק למשקיע, אלא גם לבן/בת זוגו. האישור הניתן לבני זוג של משקיעים שקיבלו אשרת 2E נקראת EAD והיא אינה כרוכה בהצגת הוכחות לכך שבני הזוג עובדים בארצות הברית
  5. אשרה זמינה לכל סוגי החברות – יש גמישות במתן אשרה לכל סוג עסק שהוא – מחברה קטנה ועד תאגידי ענק
  6. לא חייבים לעמוד בשכר מינימום – מקבלי האשרה לא חייבים לקבל את השכר הנהוג בתחום בו הם משקיעים ועוסקים או שכר מינימום אחר – עם זאת, על השכר לעמוד בתנאים סבירים, על פי החלטת הקונסול
  7. אין הגבלת בקשה שנתית –אין הגבלה במספר האשרות המאושרות מדי שנה. אשרת העבודה ניתנת בכל ימות השנה, בהתאם לצורך וביחס לכל כמות עובדים שמפעיל העסק.
  8. אין הכרח בניסיון או תואר –העובדים לא חייבים להיות בעלי תואר אקדמי, ניסיון או כישורים ייחודיים בתחום אותו מפעיל העסק ובו הם עובדים.

אז איך זה עובד?

שלב 1 – פתיחת חברה

הצעד הראשון בדרך לקבלת האשרה הוא לפתוח חברה ברשויות או לרכוש פעילות עסקית קיימת. במידה והחלטתם לרכוש פעילות עסקית קיימת, תצטרכו להיות בעלים של 50% לפחות ממנה.

שלב 2 – שכירת אנשי מקצוע וכתיבת תוכנית עסקית

בשלב השני יש לשכור רואה חשבון, ספקים וחלל עבודה. לאחר מכן, יש לכתוב תכנית עסקית מפורטת ומסודרת, ובה להציג בין השאר את סכום ההשקעה ההתחלתי הדרוש.

שלב 3 – העברת הכספים

ההון ההתחלתי הדרוש צריך לעבור בדיקה, ולכן הצעד הבא הוא להעבירו מחשבון הבנק של היזם אל חשבון בנק פרטי בארצות הברית. לאחר מכן יש להעבירו לחשבון העסקי. במהלך ההעברות הללו יאתרו הרשויות את מקור הכספים

שלב 4 – הצגת מקור ההון

לאחר מכן, היזם יתבקש להציג את מקורות ההון ההתחלתי לפרטי פרטים. כמו כן, נדרשת הצגת הוצאות הנעשית כחלק מפעילות עסקית שוטפת.

תוך כמה זמן נצפה לקבל אשרה?

קבלת ויזה לארה"ב למשקיעים מסוג 2E נחשבת למהירה יחסית. אם הכל עובד כשורה, הזמן שיעבור מרגע בו יועברו כל המסמכים והכספים לרשויות ועד לקבלת ההחלטה יעמוד על חודש ימים.

חשוב לדעת כי הליך בניית התיק מצד היזם, טרם הפניה לרשויות, עומד על כשלושה חודשים והוא כולל איסוף מסמכים, גיוס הון ראשוני ועמידה בתנאי הסף. לאחר שהתיק מוגש, יתבקש היזם להופיע בשגרירות האמריקאית, שם יתבצע ראיון ושם תתקבל ההחלטה הסופית בדבר מתן האשרה.

 

 

אולי יעניין אותך גם

4 תנאים לקבלת אזרחות אוסטרית
אזרחויות ודרכונים
4 תנאים לקבלת אזרחות אוסטרית

במרבית מדינות אירופה, חוקי האזרחות קובעים כי הזכאות לאזרחות מותנית בקשר דם בלבד, ללא קשר למקום היוולדו של האדם. כיום, עם התיקון לחוק האזרחות האוסטרית,

קרא עוד »
חתימה
אזרחויות ודרכונים
איך להוציא אזרחות פורטוגלית

ההטבות שקיימות לכל אזרח מהאיחוד האירופאי למימוש בתוך יבשת אירופה הן מעבר לכל דמיון. ככל שמעמיקים יותר ויותר, מגלים את היתרונות הכלכליים, חברתיים, חינוכיים ואפילו

קרא עוד »
אילו מסים יש בעת מעבר לחו"ל?
אזרחויות ודרכונים
אילו מסים יש בעת מעבר לחו"ל?

ישראלים רבים בוחרים לרדת מהארץ משלל סיבות שונות ומגוונות. כמו עבודה חדשה או מגורים ליד קרובי משפחה במדינה רחוקה עם תרבות אחרת. הכסף מעסיק את

קרא עוד »
מסמך
אזרחויות ודרכונים
המדריך להוצאת דרכון פולני

אם תמיד חלמתם לגור בעיר בירה אירופאית קלאסית, לעבוד בשעות ובתנאים שרק באירופה העובדים מקבלים, לנצל את סופי השבוע ואת החופשות כדי לטייל בכל רחבי

קרא עוד »