חיפוש

אתם עומדים להתחתן? כדאי שתכירו את הפן המשפטי

אתם עומדים להתחתן וזה מרגש מאוד. סוף סוף אתם הולכים להתחתן לאהוב או אהובת ליבכם. כאשר אנחנו חושבים על חתונה, אנחנו חושבים על שמלת הכלה, חליפת החתן, על זה שצריך לסגור אולם אירועים, לעשות רשימה של מוזמנים ולארגן עוד כל כך הרבה דברים. אחד הדברים שאנחנו לא תמיד חושבים עליו הוא הפן המשפטי. אנחנו נדבר על זה יותר לעומק כך שתבינו בנושא הזה טיפה יותר.

 

הסכם ממון

בטח כבר שמעתם על ההסכם הזה. הסכם ממון הוא הסכם שהמטרה שלו היא לדבר על כל העניינים הפיננסיים למקרה ובני הזוג נפרדים. ניתן לערוך את ההסכם הזה לפני הנישואין או לפני החיים המשותפים כדי להסדיר את כל הנושא הזה מראש. הסכם ממון יכול להיות נושא מאוד רגיש מפני שהרבה מאיתנו לא רוצים בכלל לחשוב על האופציה של להיפרד. זהו נושא שצריך להתייחס אליהם ברגישות רבה.

הסכם ממון

 

הסדר איזון משאבים

ההסדר הזה הוא כלל משפטי אשר קיים בהסכם ממון. הוא קובע את אופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג למקרה שבו הם מתגרשים או אחד מהם נפטר. ההסדר הזה קובע כי בעת פקיעת הנישואין, הרכוש המשותף לבני הזוג יחולק שווה בשווה. החלוקה כוללת קופות גמל, פנסיה, חסכונות, מוניטין עסקי ועוד דברים אחרים. חשוב לדעת כי בית המשפט יכול לשנות את ההסדר ולקבוע כי הנכסים לא יחולקו שווה בשווה.

 

מתי כדאי לערוך הסכם ממון?

כדאי לערוך הסכם ממון כאשר אחד מבני הזוג כבר צבר לעצמו חסכונות, רכש דירה או פתח עסק. סיבה נוספת לערוך הסכם ממון היא אם ההורים של אחד מבני הזוג אמידים כלכלית ומתכננים להעביר לו בעתיד סכום כסף משמעותי. חשוב מאוד לפנות לעורך דין מנוסה לפני שחותמים על משהו. זאת כדי לבדוק שאתם מבינים כל סעיף.

הֶסדֵר

 

עורך דין

כמו שאמרנו קודם לכן, חשוב מאוד לדבר עם עורך דין כדי שהוא יעזור לכם בפן המשפטי. עו"ד איתי שאנס הוא עורך דין אשר מתמחה בעניין הזה של הון משפחתי. עם ניסיון של מעל עשור הוא יכול לעזור לכם בצורה המקצועית ביותר ולענות לכם על כל השאלות שלכם. כמו שאמרנו קודם לכן, לדבר על הפן המשפטי לפני החתונה הוא נושא מאוד רגיש ולשם כך חשוב מאוד לקחת עורך דין שמבין זאת ומתנהג בהתאם.

 

לסיכום

לפני החתונה צריך לחשוב על המון דברים. דברים כמו לדוגמה ארגון החתונה, להכין רשימה של מוזמנים ועוד. אחד הדברים שצריך לדבר עליו הוא הפן המשפטי. במקרים מסוימים, אחד מבני הזוג כבר רכש דירה ולכן צריך לדבר על הסכם ממון. הסכם שהוא נושא רגיש בקרב זוגות רבים. לשם כך, חשוב מאוד לעבור את התהליך הזה עם עורך דין מנוסה ורגיש אשר יוכל לעזור לכם לערוך את ההסכם הזה בצורה מסודרת.

עורך דין

אולי יעניין אותך גם

4 טיפים למציאת עוד תותח!
עריכת דין
4 טיפים למציאת עו"ד תותח!

יצירת קשר עם עורך דין (מכל תחום) מצריכה היכרות עם טיפים בסיסיים שיאפשרו לבחור נכון. שכן, מדובר בבעל מקצוע שצריך ללוות אתכם על הצד הטוב

קרא עוד »