חיפוש

הסכם ממון

החלטתם שאתם רוצים להתחתן וכעת אתם תוהים איך לעשות את זה בצורה הכי יפה שאפשר? חשבתם כבר על כל הפרטים והזמנתם לא מעט אנשים לאירוע? כדאי שתעצרו רגע ותיתנו את הדעת על עוד עניין, שאומנם הוא פחות רומנטי אך יש לו חשיבות אדירה: חתימה על הסכם ממון. תוהים למה זה כדאי ואיך עושים זאת? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 

למה כל כך הרבה אנשים חותמים על הסכם ממון?

זה נכון שלפני שנים הסכמי ממון לא היו מאוד מקובלים, אך אנחנו רואים שבשנים האחרונות עוד ועוד זוגות בוחרים לחתום על הסכמים כאלה ולרוב זה צעד שנעשה לפני החתונה. ההיגיון מאחורי העניין הזה פשוט: הרצון להימנע מוויכוחים מיותרים ומאינסוף מריבות במקרה של פרידה. אומנם זה נכון שאתם כנראה אוהבים אחד את השנייה אם בחרתם להתחתן ואם הכוונה שלהם היא לבלות את שארית חייכם ביחד, אך בפועל איש לא יודע מה צופן לו העתיד ומה יכול לקרות. לכן, אם בעזרת הסכם ממון שתחתמו עליו מבעוד מועד תוכלו להימנע מוויכוחים ותוכלו להיפרד בצורה נעימה יותר, למה לחשוב פעמיים?

 

מה בדרך כלל נכלל בהסכם הממון?

אם תיכנסו ללינק: https://yochpaz-law.co.il תוכלו למצוא מידע רב אודות הנושא וגם לקבוע פגישה עם עו"ד שתוכל לעזור לכם בצורה מקצועית עם העניין. חשוב להבין שכאשר מדברים על הסכמי ממון יש משמעות להתאמת ההסכם לזוג שעליו מדובר. במילים אחרות: זה ברור שתוכלו להוריד הסכם ממון גם מהאינטרנט ולחתום עליו, אך הוא לא יהיה מספיק אישי ולא בטוח שהוא יכלול את הסעיפים הספציפיים והנכונים לכם. בדרך כלל בהסכמי ממון מדובר על הרכוש שכל אחד מבני הזוג מביא אתו לחתונה, מה שאומר שאם האישה מביאה איתה שתי דירות, הרי שהגבר לא יוכל לבקש חלק מערך הדירות בעת פרידה. לעומת זאת, הוא כן יוכל לדרוש את חלקו בדירות עתידיות ששני בני הזוג יקנו ביחד.

 

בחירת עורכת דין מובילה

אתם רוצים לחתום על הסכם ממון אך לא בטוחים באיזו עורכת דין כדאי לכם לבחור? אפשר להבין ללבכם, כי ישראל הרי מלאה באינספור עורכות דין שיכולות לסייע בעניין. עם זאת, חשוב להבין שלא כל מישהי שסיימה לימודי עריכת דין תתאים לעניין, שכן יש כאן גם משמעות לניסיון. זה נכון שהמטרה של כל מי שחותם על הסכם ממון היא לא להשתמש בהסכם הזה ולא להגיע למצב של פרידה, אך אין לדעת מה יוליד יום. לכן, אם יש לכם אפשרות לבחור עורכת דין מקצועית שתכין עבורכם הסכם ממון כמה שיותר נרחב ומתאים לכם באופן אישי, למה שתוותרו על כך? בנוסף, כשאתם מחפשים לכם עו"ד מתאימה כדאי יהיה לבדוק לא רק את הניסיון שלה אלא גם את ההמלצות ואת התעריפים שהיא גובה.

שטר

אולי יעניין אותך גם

4 טיפים למציאת עוד תותח!
עריכת דין
4 טיפים למציאת עו"ד תותח!

יצירת קשר עם עורך דין (מכל תחום) מצריכה היכרות עם טיפים בסיסיים שיאפשרו לבחור נכון. שכן, מדובר בבעל מקצוע שצריך ללוות אתכם על הצד הטוב

קרא עוד »