חיפוש

הדרך שלך לדרכון אירופאי – הכל על אזרחות סלובקית 

מדוע בשנים האחרונות כולם רוצים אזרחות אירופאית כזו השייכת לאיחוד האירופאי?. מכיוון שאזרחות כזו טומנת בתוכה הרבה אפשרויות רבות, כלכליות (תעסוקה ועסקים), חינוכיות (השכלה גבוהה), חברתיות וגיאוגרפיות. סלובקיה היא אחת המדינות המעניינות בהיבט הזה מכיוון שהיא יחסית מדינה צעירה ועל כן יש בה הרבה הזדמנויות. במאמר זה נסביר על התחלת הדרך לאזרחות סלובקית ולדרכון אירופאי נכסף.

 

מה זה בכלל סלובקיה?

בשנת 1993 בעקבות הפגנות של אזרחי צ'כוסלובקיה כנגד השלטון הקומוניסטי התפצלה המדינה לשתי מדינות עצמאיות, סלובקיה וצ'כיה. שתי המדינות החדשות הללו חברות באיחוד האירופאי משנת 2004.

 

אזרחות סלובקית, מי זכאי לה?

כל מי שהינו יוצא או צאצא (קשר דם) של תושב צ'כוסלובקיה לשעבר זכאי לקבל אזרחות סלובקית או צ'כית, אך לא של שתיהן. יתרה מכך החוק קובע כי בכדי להוציא אזרחות כלשהיא של אחת ממדינות אלו יש להראות בקשת דחייה של אזרחות מהמדינה השנייה. כלומר בתהליך הוצאת האזרחות יש צורך ליצור קשר עם שתי המדינות.

 

האם למהר או שיש זמן להוציא אזרחות?

מהרו.

למה? כי חוקי הגירה כל הזמן משתנים. לפעמים עקב ביקורת פנימית במדינה, לפעמים כי חוק ההגירה מוביל לתוצאות לא רצויות כמו השפעה לא רצויה על מאזן דמוגרפי, כלכלה ואיכות חיים. אז מהרו כי חלון ההזדמנויות יכול להיסגר ואתם עלולים להפסיד אפשרות של להפוך לאזרח אירופאי.

 

מה צריך בכדי להגיש בקשה לאזרחות?

תחילה יש לעמוד בכללים של החוק הסלובקי לזכאות. לאחר מכן להתחיל הליך בירוקרטי לא פשוט כחלק ממאפיין של מדינות יוצאות חבר העמים והגוש הקומוניסטי שירשו מערכת ניהול מסורבלת (כמו חוקים עות'מאניים שגם כיום קיימים במדינת ישראל).

יש צורך במסמכים כמו: תעודות ישראליות שונות, תמציות רישום (למשל היעדר רישום פלילי) תעודות מהתקופה הצ'כוסלובקית (ייתכן שיהיה צורך לשחזר תעודות מארכיונים, משרדים ממשלתיים וקהילות יהודיות במרחב של צ'כוסלובקיה לשעבר) ועוד כל מיני. לידיעתכם, כל המסמכים מישראל צריכים להיות מתורגמים ובעלי אישור אפוסטיל (משרד החוץ) המעיד על כך שהתעודה אינה מזויפת.

 

דרך עוקפת לקבלת האזרחות הסלובקית

למי שאין זכאות קשר דם לקבלת אזרחות ומעוניין בכל זאת באזרחות סלובקית, יש אפשרות להתחיל תהליך של כניסה עם אשרת לימודים או עבודה, לקבל תושבות זמנית, תושבות קבועה ולאחריה לקבל אזרחות. תהליך שאורך כעשר שנים אבל במהלכו ניתן לחיות, לטייל ולעשות עסקים באירופה.

 

לסיכום,

אם אתם עומדים בתנאי הסף לאזרחות סלובקית (אזרחות איחוד אירופאי) או אתם מעוניינים לעבור לסלובקיה כחלק של רילוקשיין, אל תמתינו. בדקו כעת את האפשרות לקבלת אזרחות סלובקית או הוצאת אשרת שהות במדינה   באמצעות עו"ד הגירה בעל ניסיון בתחום ההגירה בדגש על מדינת צ'כוסלובקיה לשעבר, קבעו מפגש ייעוץ ותבחנו מה האפשרויות העומדות בפניכם.

אֶזרָחוּת

אולי יעניין אותך גם

4 תנאים לקבלת אזרחות אוסטרית
אזרחויות ודרכונים
4 תנאים לקבלת אזרחות אוסטרית

במרבית מדינות אירופה, חוקי האזרחות קובעים כי הזכאות לאזרחות מותנית בקשר דם בלבד, ללא קשר למקום היוולדו של האדם. כיום, עם התיקון לחוק האזרחות האוסטרית,

קרא עוד »
חתימה
אזרחויות ודרכונים
איך להוציא אזרחות פורטוגלית

ההטבות שקיימות לכל אזרח מהאיחוד האירופאי למימוש בתוך יבשת אירופה הן מעבר לכל דמיון. ככל שמעמיקים יותר ויותר, מגלים את היתרונות הכלכליים, חברתיים, חינוכיים ואפילו

קרא עוד »
אילו מסים יש בעת מעבר לחו"ל?
אזרחויות ודרכונים
אילו מסים יש בעת מעבר לחו"ל?

ישראלים רבים בוחרים לרדת מהארץ משלל סיבות שונות ומגוונות. כמו עבודה חדשה או מגורים ליד קרובי משפחה במדינה רחוקה עם תרבות אחרת. הכסף מעסיק את

קרא עוד »
מסמך
אזרחויות ודרכונים
המדריך להוצאת דרכון פולני

אם תמיד חלמתם לגור בעיר בירה אירופאית קלאסית, לעבוד בשעות ובתנאים שרק באירופה העובדים מקבלים, לנצל את סופי השבוע ואת החופשות כדי לטייל בכל רחבי

קרא עוד »