יצירת קשר מהיר

גירושין לאחר חתונה אזרחית – מה ההבדל?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

אם בעקבות מניעה של הדת להתחתן בטקס דתי או בעקבות הימנעות של המתחתנים (לרוב בגלל סיבות אידיאולוגיות-חילוניות) עצמם, זוגות רבים מתחתנים בטקס אזרחי. אם עולה ההכרח להתגרש, אתם תצטרכו לקבל גט מהרבנות גם אם התחתנתם בנישואין אזרחיים.

ישנם זוגות רבים המעדיפים להתחתן בנישואין אזרחיים ולא בטקס דתי. בדרך כלל, אנשים מעדיפים להתחתן בטקס אזרחי בעקבות הסתייגויות מסוימות מהמוסד הרבני בארץ ישראל. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי גם במקרים בהם זוג מתחתן בטקס אזרחי, הוא עשוי לבקר בבית הדין הרבני. מתי? אם הזוג מחליט להתגרש, החוק בישראל קובע כי יהיה עליהם להגיע לבית הדין הרבני ולקבל את הגט.

זוג בחתונה

נישואין אזרחיים לעומת נישואין בטקס דתי

החוק בישראל גורף כי על בית הדין הרבני קיימת הסמכות הבלעדית להעניק גט לזוגות נשואים. אם חושבים על כך לרגע, קיימת כאן ניגודיות. אם המוסד הרבני בארץ ישראל אינו מכיר בכוחם של נישואין אזרחיים, כיצד הוא מעניק גט לאותם זוגות הנישאו באותו טקס אזרחי?

ובכן, ההלכה קובעת כי יש למנוע מצבים של ילדים ממזרים, שנולדים מחוץ למסגרת הנישואין. לכן, בכדי לאפשר לזוגות ללכת איש ואישה לדרכיהם (בעת גירושין), המוסד הרבני קובע כי יש לקבל ממנו את האישור לגט. באופן זה, המוסד הרבני שולל מצב של נישואין (גם אם אזרחיים). בין אם אתם מחפשים אחר עורך דין גירושין בתל אביב או בכל אזור אחר בארץ, כדאי תמיד להסתייע בשירותיהם של הטובים ביותר שתוכלו לאתר.

גירושין לאחר טקס אזרחי

בשורה התחתונה, כאשר מתגרשים ישנו משקל רב המוטל על כף המאזניים. בין אם מדובר בהסדר תשלום דמי המזונות או בהסדרי משמורת, לשני הצדדים בזוגיות המתפרקת יש מה "להפסיד". ישנן סיטואציות בהן אין צורך להתגרש ברבנות (אם התחתנתם בטקס אזרחי).

מה הם הסייגים לכלל זה? ובכן, אם אין בתכנונכם להתחתן בטקס דתי בעתיד, אתם אכן תוכלו לפנות אל בית משפט רגיל (ולא רבני) בכדי לקבל את תעודת הגירושין המיוחלת. חשוב לזכור שאם הדבר מתאפשר, עדיף להימנע מהליכי גירושין מורכבים.

גירושין בבית משפט או דרך מגשר?

לא פעם, ניתן להגיע להסדרים מצוינים עבור כל הצדדים, כולל הילדים כמובן. ניתן לפנות אל עורך דין גירושין המבצע גישור עבורכם, ולפתור את הסוגיות ביניכם. לרוב, יהיה מדובר בתהליך הרבה יותר הגון. בין אם התחתנתם בטקס אזרחי או דתי, זכותכם להחליט להתגרש ולבצע את ההליכים המתאימים.

עורך דין גירושין מומלץ בת"א קודם כל יישב אתכם לפגישת ייעוץ, במהלכה תוכלו לשפוך אור על כל מה שמרגיש לכם חיוני. היה ואתם מרגישים כי מגיעות לכם אי-אלו זכויות על נכסים, עו"ד גירושין מנוסה ידע לייעץ לכם באופן האידיאלי ביותר עבור השגת המטרה.

תמרור תאונה
חוק ועריכת דין
איך להתנהל נכון בתאונת דרכים?

נפגעתם בתאונת דרכים? אתם זכאים לקבלת פיצוי. במדריך הבא נסביר צעד אחר צעד כיצד להתנהל נכון לאחר תאונת דרכים, לצורך מיצוי זכויותיכם במסגרת החוק. עברתם

קרא עוד
תמונה של דרכון
חוק ועריכת דין
דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק

הוצאת דרכון זר הפכה בשנים האחרונות לכמיהתם של רבים בשל סיבות רבות ומגוונות. בין הסיבות של אותם אנשים נוכל למצוא את הרצון לשפר את תנאי

קרא עוד

זקוק לייעוץ משפטי? צור קשר!