חיפוש

מה החוק אומר על ביטוח סיעוד לחיילים

החיילים שלנו שומרים עלינו ודואגים לכך שנישן רגועים בלילה. מוסכם כמעט פה אחד שמגיע להם לקבל הטבות ויחס טוב.

עם זאת, ישנם מקרים בהם הדברים מתנהלים בצורה שאינה לטובתם.

אחת הדוגמאות לכך היא החוק שיצא לגבי הביטוח הסיעודי שלהם.

 

מהו ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי הוא בעצם פוליסה שמאפשרת רשת ביטחון. האדם משלם לחברת הביטוח בכל חודש סכום כסף, תמורתו חברת הביטוח מתחייבת להעניק לאותו אדם גמלה חודשית בסכום מסוים לפי תנאים שנקבעו בפוליסה, אם יגיע למצב סיעודי. הגמלה הזאת נדרשת כיוון שכאשר אדם הופך לסיעודי ישנן הוצאות כספיות רבות שקשה מאוד לעמוד בהן, לכן אנשים רבים מעדיפים לשלם דמי ביטוח חודשיים ולקוות שלא יזדקקו לכך.

 

שינוי בביטוח הסיעודי לחיילים

החל מיולי 2016 בוטלו הביטוחים הסיעודיים של החיילים. כיום, על מנת שחייל יהיה מבוטח בביטוח סיעודי, הוא צריך לרכוש זאת באופן פרטי. חיילים אינם משויכים לקופות חולים, לכן החל מרגע גיוסם הם מוצאים ממסגרת הביטוח שלהם. לאחר השחרור הם יכולים לחזור אליה, אך לא כל כך בקלות…

 

לאחר השחרור

לאחר שחייל השתחרר מהצבא הוא חוזר להיות מבוטח בקופת החולים אליה היה משויך לפני כן. אם אותו חייל משוחרר ירצה לחזור להיות מבוטח בביטוח סיעודי דרך הקופה הוא יצטרך למלא הצהרת בריאות. במקרה בו בריאותו נפגעה במהלך שירותו הצבאי, הביטוח עלול להתייקר משמעותית והתנאים יהיו מוגבלים. לכן, כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין לתביעת ביטוח להשגת הפוליסה הטובה ביותר.

 

תביעת ביטוח סיעודי

סיבה נוספת לשכירת עורך דין היא אם חלילה יש צורך בתביעת הביטוח. אם אדם הגיע למצב סיעודי ורוצה לתבוע את המגיע לו, הוא או אדם מטעמו צריכים למלא טופס בקשה לפדיון הביטוח יחד עם אסמכתאות רפואיות. לצערנו, קיימים מקרים בהם דווקא בסיטואציות האלו חברות הביטוח מנסות להתנער מאחריות ולמצוא סיבות מדוע ניתן לדחות את תביעתו. עורך דין המתמחה בביטוח יסייע לכם לערער על הדחייה.

 

חלופה לחיילים

חייל שהיה מבוטח לפחות שנה וחצי טרם גיוסו, יכול להמשיך להיות מבוטח באופן פרטי בעזרת "סעיף ההמשכיות". אמנם ביטוח זה יקר יותר בכמה עשרות שקלים לחודש, אך הוא מבטיח שתנאי הפוליסה יישארו זהים והחייל לא יאלץ למלא הצהרת בריאות. לפעמים עדיף לשלם יותר ולהיות מכוסים על כל צרה שלא תבוא, במיוחד כשמדובר בתקופה לא צפויה ולעיתים אף מאוד מסוכנת.

 

לסיכום

לעיתים יוצאים חוקים נגד טובתם של אוכלוסיות מסוימות, לכן אנו מחפשים את הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם כך. כדי להתגבר על החוק שיצא לגבי ביטוח סיעודי לחיילים ולא לאבד את הזכויות שהצטברו, ניתן לנצל את "סעיף ההמשכיות". אם אין אפשרות ו/או רצון לשלם יותר כל חודש, אפשר לחכות עד סוף השירות הצבאי ולהצטרף מחדש לביטוח דרך הקופה, בצורה עצמאית או בסיוע עורך דין. רק בריאות!

זכוכית מגדלת

 

אולי יעניין אותך גם

4 טיפים למציאת עוד תותח!
עריכת דין
4 טיפים למציאת עו"ד תותח!

יצירת קשר עם עורך דין (מכל תחום) מצריכה היכרות עם טיפים בסיסיים שיאפשרו לבחור נכון. שכן, מדובר בבעל מקצוע שצריך ללוות אתכם על הצד הטוב

קרא עוד »