חיפוש

אזרחות פורטגלית – כרטיס הכניסה שלך לאירופה

פורטוגול כבר מזמן הפכה ליעד חם באירופה. הערים, הנופים, האנשים, האוכל והאווירה, כולם יחד הפכו את פורטוגל ליעד האטרקטיבי לחופשה.

אבל לפורטוגל יש יותר מה להציע מאשר רק ביקור קצר של שבוע. למעשה, אזרחות פורטוגלית פותחת בפניכם דלתות לאפשרויות רבות ומגוונות, שכן היא נחשבת לאזרחות אירופאית לכל דבר ועניין.

 

עסקים באירופה

תמיד חלמתם לעשות יחד עם משפחתכם רילוקיישן לאירופה אבל תהיתם איך תסדרו עם עבודה? דרכון פורטוגלי יאפשר לכם לעבוד ולפתוח עסק במגוון רחב של מדינות באירופה. כמו כן חברות רבות, הן אירופיות והן ישראליות, יעדיפו להעסיק עובדים בעלי אזרחות אירופאית בגלל ההתניידות הנוחה שאזרחות זו מאפשרת.

 

חופשות

דרכון פורטוגלי יהפוך את חווית התיירות שלכם להרבה יותר קלה ונוחה. במקומות רבים שבהם תטיילו ישנן הנחות או מעברים מהירים עבור בעלי דרכון אירופאי. כמו כן, בזכות האזרחות הפורטוגלית תוכלו לנוע בחופשיות ובקלות יותר בין מדינות האיחוד האירופי, ללא צורך להתעסק בבירוקרטיה או בויזות.

 

לימודים

בדיוק סיימתם צבא והחלטתם להגשים את החלום וללמוד באירופה? מעולה! אזרחות פורטוגלית תקדם אתכם צעד נוסף ומשמעותי בדרך להגשמת החלום. במדינות אירופאיות רבות, שכר הלימודים הגבוהה מסובסד עבור אזרחים בעלי אזרחות אירופאית. לעיתים סטודנטים בעלי אזרחות אירופאית מקבלים אף סיוע בהוצאות מחיה שונות.

דרכון זר

אז איך בדיוק מקבלים אזרחות פורטוגלית?

את התהליך תאלצו לעשות בעזרת עורך\ת דין או חברה שמתמחה בנושא.

השלב הראשון בתהליך קבלת אזרחות פורטוגלית הוא בירור זכאות. תצטרכו למצוא מסמכים שמראים את שם המשפחה וארץ המוצא של המשפחה שלכם, כך תוכלו לברר האם אתם צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל.

לאחר מכן, יש לקבל אישור מהקהילה היהודית בפורטוגל. חברות ועורכי הדין שמתמחים בנושא יאלצו לבדוק האם הקהילה היהודית בפורטוגל מאשרת את המסמכים שלכם או לא.

במידה והקהילה אישרה שאתם אכן צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל, עליכם להגיש עכשיו בקשה לאישור האזרחות מממשלת פורטוגל. זהו שלב שהוא מעט מורכב יותר כיוון שהוא מצריך הרבה טפסים ואישורים. החברה או עורכ\ת הדין שאיתו\ה אתם עושים את התהליך הזה ידאגו למסמכים הנחוצים לאישור. שלב זה הוא גם הארוך ביותר בשל הביקוש הרב לאזרחות הפורטוגלית.

ולבסוף אחרי שממשלת פורטוגל תאשר זאת, תזכו סוף סוף לקבל אזרחות פורטוגלית, אזרחות של האיחוד האירופאי.

את הדרכון עצמו תאלצו להוציא באופן עצמאי. זהו שלב פשוט יחסית. כדי להוציא אותו תצטרכו להגיע לשגרירות פורטוגל בישראל, להצטלם ולשלם אגרה שמסתכמת לרוב ב-100 יורו עבור ת"ז ודרכון פורטוגלי. הדרכון ותעודת הזהות יגיעו בדואר.

אין ספק שבמידה ואתם זכאים לאזרחות פורטוגלית, אנחנו ממליצים בחום להתחיל עוד היום בתהליך הקבלה. האזרחות הפורטוגלית תהפוך אתכם לאזרחי האיחוד האירופי, תפתח לכם דלתות רבות ותעניק לכם מגוון רחב של אפשרויות עבור חיים נוחים יותר.

אולי יעניין אותך גם

4 תנאים לקבלת אזרחות אוסטרית
אזרחויות ודרכונים
4 תנאים לקבלת אזרחות אוסטרית

במרבית מדינות אירופה, חוקי האזרחות קובעים כי הזכאות לאזרחות מותנית בקשר דם בלבד, ללא קשר למקום היוולדו של האדם. כיום, עם התיקון לחוק האזרחות האוסטרית,

קרא עוד »
חתימה
אזרחויות ודרכונים
איך להוציא אזרחות פורטוגלית

ההטבות שקיימות לכל אזרח מהאיחוד האירופאי למימוש בתוך יבשת אירופה הן מעבר לכל דמיון. ככל שמעמיקים יותר ויותר, מגלים את היתרונות הכלכליים, חברתיים, חינוכיים ואפילו

קרא עוד »
אילו מסים יש בעת מעבר לחו"ל?
אזרחויות ודרכונים
אילו מסים יש בעת מעבר לחו"ל?

ישראלים רבים בוחרים לרדת מהארץ משלל סיבות שונות ומגוונות. כמו עבודה חדשה או מגורים ליד קרובי משפחה במדינה רחוקה עם תרבות אחרת. הכסף מעסיק את

קרא עוד »
מסמך
אזרחויות ודרכונים
המדריך להוצאת דרכון פולני

אם תמיד חלמתם לגור בעיר בירה אירופאית קלאסית, לעבוד בשעות ובתנאים שרק באירופה העובדים מקבלים, לנצל את סופי השבוע ואת החופשות כדי לטייל בכל רחבי

קרא עוד »
פספורט זר
אזרחויות ודרכונים
מדריך הוצאת דרכון זר

חושבים להוציא דרכון זר? נדמה לכם שאולי גם אתם זכאים לכך? אם כך, אין ספק שאתם צודקים והאמת היא, שלא כדאי לוותר על כך. דרכון

קרא עוד »